وزير نفت:

شرکت ملي نفت ايران قصد فروش املاک زنجاني را دارد

وزير نفت با بيان اينکه شرکت نفت قصد فروش املاک بابک زنجاني را دارد، گفت: ادعاي ممانعت وزارت نفت از پيگيري اين پرونده يک شوخي است.

به گزارش ايلنا، بيژن زنگنه درباره اينکه گفته مي شود وزارت نفت مانع انتقال اموال بابک زنجاني براي پرداخت بدهي هاي وي مي شود، گفت: مقداري از املاک زنجاني به وزارت نفت منتقل شده که ديگر متعلق به وي نيست و متعلق به شرکت ملي نفت ايران است که اين شرکت هم قصد فروش آنها را دارد.

وي درباره اينکه گفته مي شود وزارت نفت از رسيدگي به اين پرونده جلوگيري مي کند، تاکيد کرد: آنها مي گويند ما مي خواهيم 2.7 ميليارد دلار پرداخت کنيم، اما وزارت نفت حساب اعلام نمي کند که اين حرف ها يک شوخي است.

 

رکورد بي سابقه در خريد سهام پتروشيمي نوري

رکورد عرضه اوليه سهام پتروشيمي نوري با ثبت بيش از 560 هزار کد معاملاتي شکسته شد.

در نخستين ساعات عرضه اوليه سهام پتروشيمي نوري در بورس، رکورد خريد سهام اين شرکت شکسته شد.

براساس اين گزارش، عرضه اوليه پتروشيمي نوري با 31 هزار و 250 ريال کشف قيمت شد و به هر کد حداکثر تعداد 533 سهم (يک ميليون و 665 هزار تومان) تخصيص يافت.

طبق اين گزارش، بيش از 562 هزار کد معاملاتي در اين عرضه اوليه شرکت کردند که اين مقدار مشارکت در خريد سهام عرضه اوليه، بي سابقه بوده است.

 

معاون وزير نفت در امور پتروشيمي:

آغاز فرايند تحويل آزادگان جنوبي به نفت‎وگاز اروندان

ظرفيت هاي علمي، پژوهشي و فناوري پتروشيمي بايد در خدمت توسعه صنعت باشد

معاون وزير نفت در امور پتروشيمي تاکيد کرد: ظرفيت هاي فراوان علمي و پژوهشي شرکت پژوهش و فناوري پتروشيمي بايد در خدمت توسعه صنعت پتروشيمي کشور قرار گيرد.

بهزاد محمدي عصر روز شنبه (22 تيرماه) در مجمع عمومي سالانه شرکت پژوهش و فناوري پتروشيمي با تاکيد بر لزوم حمايت از اين شرکت اظهار کرد: ظرفيت هاي علمي و تخصصي بسيار خوبي در شرکت پژوهش و فناوري پتروشيمي وجود دارد و بايد نقش و جايگاه اين شرکت بيش از گذشته تبيين شود. وي با اشاره به هدف گذاري براي آينده شرکت پژوهش و فناوري پتروشيمي تاکيد کرد: اين شرکت همزمان با يک برنامه ريزي کلان و بلندمدت بايد همواره پويا، کارآمد و رو به جلو باشد و نگاه بنگاه داري به آن بايد تغيير کند و تنها ظرفيت هاي فراوان علمي و پژوهشي آن در خدمت توسعه صنعت پتروشيمي کشورمان قرار گيرد. مديرعامل شرکت ملي صنايع پتروشيمي با بيان اينکه ضرورت دارد به سمت تجاري سازي دانش فني حرکت کنيم، افزود: شرکت پژوهش و فناوري افزون بر دستيابي به چند دانش فني و تجاري چند کاتاليست، به منظور توسعه دانش فني تبديل متانول به پروپيلن (PVM) اقدام هاي قابل توجهي انجام داده که اين روند بايد تداوم يابد و صنعت با توانايي هاي شرکت پژوهش و فناوري پتروشيمي بيشتر آشنا شود.

محمدي خطاب به مديران و کارکنان شرکت پژوهش و فناوري پتروشيمي گفت: هدف گرا باشيد و در مسير اهداف مورد نظر با تکيه بر دانش و تخصص خود فعاليت کنيد. وي ادامه داد: شرکت ملي صنايع پتروشيمي برنامه توسعه تا سال 1400 را در بخش هاي مختلفي نهايي کرده است و پژوهش و فناوري نيز بايد با توجه به ظرفيت هاي موجود، نقش خود را در اين برنامه مشخص اعلام کند. وي افزود: شرکت پژوهش و فناوري داراي اهدف و وظايف خاص است و جنس فعاليت هاي پژوهشي آن سبب شده از نظر کمي و کيفي همواره در حال رشد و پيشرفت باشد. مديرعامل شرکت ملي صنايع پتروشيمي با اشاره به اينکه فعاليت هاي اين شرکت پيشرو بايد فرهنگ سازي و اطلاع رساني شود، گفت: در حوزه دانش فني، فناوري هاي نوين و نيز کاتاليست، دستاوردهاي ارزشمندي حاصل شده و جايگاه شرکت پژوهش و فناوري شفاف و مشخص است.

 

مديرعامل شرکت بهره برداري نفت و گاز مسجدسليمان تاکيد کرد

استمرار خدمت رساني به شهروندان زلزله زده

مديرعامل شرکت بهره برداري نفت و گاز مسجدسليمان با تاکيد بر حفظ و استمرار خدمت رساني به شهروندان زلزله زده اين شهر گفت: تا پايان حل اين بحران بنا به وظيفه انساني و اسلامي مان در کنار شهروندان خواهيم ماند.

 به گزارش شانا به نقل از شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب، قباد ناصري در نشست مديريت بحران و پدافند غيرعامل اين شرکت اعلام کرد: وقوع اين زلزله تلنگر و هشداري جدي به همه ما بود و بايد با بررسي عملکرد و ارزيابي نقاط ضعف و قوت خودمان در اين حادثه نسبت به تقويت نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف اقدام کنيم.

وي با تاکيد بر لزوم پدافند غيرعامل به عنوان دستور کار جامع براي مقابله با حوادث و بحران ها گفت: با توجه به غيرقابل پيش بيني بودن اين حادثه و از طرفي فعال بودن گسل هاي زمين در اين منطقه که سبب وقوع زمين لرزه هاي متعدد مي شوند، بايد با آماده کردن سناريوهاي متعدد براي مقابله با چنين حوادثي خود را آماده کنيم و با تمرين آن در قالب مانورهاي برنامه ريزي شده آمادگي و عملکردمان را محک جدي بزنيم. رئيس کميته مديريت بحران و پدافند غيرعامل صنعت نفت مسجدسليمان با بيان اين مطلب که وقوع زلزله با اين شدت و خرابي شوک رواني فوق العاده شديدي به مردم وارد کرد، افزود: نشر خبرهاي متناقض و بدون منبع و پشتوانه علمي در فضاي مجازي سبب تشديد اضطراب و آشفتگي رواني شهروندان شد و لازم است آنان بدانند که اخبار صحيح را بايد از مجاري رسمي و مورد وثوق دريافت کنند و به منابع نامعتبر اعتنايي نکنند.

 ناصري به آسيب ديدگي اماکن اداري و غيرصنعتي اين شرکت در حادثه زلزله اشاره کرد و گفت: ساختمان هاي اداري و مسکوني زيادي از اين شرکت دچار خسارت هاي جدي شدند که عمليات ارزيابي و بررسي آنها با تشکيل کارگروه هاي جداگانه اي در حال انجام است.

تسريع در برآورد خسارت مناطق زلزله زده

غلامرضا شريعتي، استاندار خوزستان نيز در نشست شوراي مديريت بحران شهرستان مسجدسليمان بر ضرورت تسريع در ارزيابي و برآورد خسارات ناشي از وقوع زلزله براي ارائه به هيئت دولت تاکيد کرد و گفت: بايد هر چه سريع تر به وضعيت مشکلات زلزله زدگان ساکن در سالن هاي ورزشي نفت رسيدگي شود.

وي ضمن اشاره به حادثه زمين لرزه 5.7 ريشتري هفته گذشته در اين شهر گفت: اگرچه بنا به عنايت الهي، جان شهروندان در برابر اين بلا به خطر نيفتاد، اما بايد بدانيم و آگاه باشيم که حوادث اينچنيني بسيار محتمل است و براي مقابله با آنها بايد آماده باشيم. وي با اشاره به ميزان خسارت وارد شده به ساختمان برخي مدارس افزود: زمان به سرعت مي گذرد و بايد براي آغاز سال تحصيلي جديد وضع همه مدارس مطلوب و براي حضور دانش آموزان مهيا شود.  شريعتي با عنوان اينکه براي تعمير و مقاوم سازي مدارس بايد همه اعتبارات جذب شود و اعتبارات جديد نيز تخصيص يابد، افزود: با اولويت تعمير و مقاوم سازي مدارس، حتي اگر نياز باشد اعتبارات ديگر شهرها را نيز براي انجام اين مهم جابه جا و تخصيص خواهيم داد. استاندار خوزستان ضمن تاکيد بر رسيدگي به مشکلات زلزله زدگان ساکن در سالن هاي ورزشي نفت گفت: ضمن رسيدگي به وضع رفاهي و تغذيه اين افراد ضرورت دارد مراقبت هاي بهداشتي و درماني لازم نيز از اين افراد تا زمان تعيين تکليف از سوي همه دستگاه هاي دولتي به عمل آيد.

 

پاسخ مؤسسه مطالعات بین المللی انرژی به فروش اسرار به شرکت خارجی

حامد حوري جعفري، رئيس پژوهشکده مطالعات راهبردي فناوري مؤسسه مطالعات بين المللي انرژي ضمن تکذيب خبر نقل شده ازسوي هدايت الله خادمي، نماينده مردم ايذه و باغملک در مجلس شوراي اسلامي مبني بر اينکه اين مؤسسه، اطلاعات سري انرژي ايران را در اختيار يک شرکت آلماني قرار داده است، گفت: آقاي خادمي به همکاري مؤسسه مطالعات بين المللي انرژي با يک شرکت آلماني اشاره کردند، در حالي که اين مؤسسه هيچ گونه همکاري با هيچ يک از شرکت هاي آلماني ندارد. وي افزود: مؤسسه مطالعات بين المللي انرژي با يک مؤسسه آلماني و در چارچوب کميته مشترک ايران و آلمان با همکاري کامل وزارت نفت و وزارت امور خارجه همکاري مي کند. رئيس پژوهشکده مطالعات راهبردي فناوري مؤسسه مطالعات بين المللي انرژي ادامه داد: اين مؤسسه آلماني نهادي علمي-تخصصي-دولتي-پژوهشي به نام دنا و يک نوع همکاري مشترک در حوزه کارايي انرژي است. حوري جعفري از خادمي خواست در دقت، صداقت و سلامت منابعي که اين اطلاعات را در اختيارش قرار داده اند، توجه بيشتري کند. وي ضمن تکذيب در اختيار گذاشتن اسرار کشور به يک شرکت آلماني گفت: فعاليت هاي مؤسسه مطالعات بين المللي انرژي در چارچوب مصالح ملي است و همه همکاراني که در اين مؤسسه فعاليت مي کنند، به اين موضوع واقف هستند.

 

کارانه پزشکان صنعت نفت پرداخت مي شود

معاون وزير نفت در توسعه مديريت و سرمايه انساني گفت: به دنبال صدور مجوز از سوي وزير نفت، کارانه پزشکان وزارت نفت، پرداخت خواهد شد.

فرزين مينو در پاسخ به پرسش هاي پزشکان درباره احتمال پرداخت نشدن کارانه اظهار کرد: به دنبال صدور مجوز وزير نفت، امکان پرداخت کارانه تا پايان مردادماه امسال، مطابق با مقررات جاري فراهم شد.

وي تاکيد کرد: مجوز وزير نفت، براي رفع دغدغه جامعه پزشکان، صادر شده و معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني تلاش خواهد کرد با نهايي کردن طرح «الگوي پرداخت کارانه پزشکان صنعت نفت» در دو ماه آينده، مانع بروز مشکلات احتمالي در حوزه پرداخت کارانه شود.

مجوز يادشده تنها به پرداخت کارانه تا پايان مردادماه اختصاص دارد و پرداخت ها پس از اين موعد، طبق «الگوي پرداخت کارانه پزشکان صنعت نفت» که از سوي معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني نهايي مي شود، خواهد بود.