اسکوچيچ: پتانسيل خوبي براي موفقيت داريم

آبادان و نفت پرازاستعداد  

از مدتي قبل نام دراگان اسکوچيچ به عنوان گزينه هدايت صنعت نفت آبادان مطرح بود و سرانجام اين سرمربي کروات که در فوتبال ايران هم محبوب است، به طور رسمي به عنوان سرمربي اين تيم معرفي شد. اسکوچيچ 50 ساله است و علاوه بر صنعت نفت، در عربستان و تيم النصر و العربي کويت و همچنين رييکا کرواسي، ملوان، فولاد و خونه به خونه مربيگري کرده است.  سرمربي جديد نفت که اين روزها سخت مشغول جذب بازيکن است، اعتقاد دارد که مي تواند با اين تيم، نتايج خوب گذشته در فوتبال ايران را تکرارکند، چرا که نفت آبادان استعداد هاي خوبي دارد و اين ظرفيت در آبادان ديده مي شود که نتايج خوبي کسب کنند.  با سرمربي جديد نفت آبادان گفت وگويي داشتيم که با هم مي خوانيم.

    دوباره به فوتبال ايران برگشتيد؟

به قول شما قسمت اين بود که دوباره به ايران برگردم و در فوتبال شما کار کنم . از اين برگشت خوشحال هستم و اميدوارم که بتوانم مفيد باشم.

   چه شد که نفت آبادان را انتخاب کرديد؟

چند پيشنهاد داشتم که يکي از آنها نفت آبادان بود. من اين تيم و ظرفيت هايش را به خوبي مي شناختم . از سوي ديگر کار کردن در فوتبال با استعداد خوزستان را دوست دارم . 2 سال در فولاد بودم و به شرايط خوزستان واقفم. نفت هم جزو همين مکتب و فوتبال است .بنابراين با بررسي شرايط به اين نتيجه رسيدم که مي توان در نفت کارهاي بزرگي انجام داد.

   آباداني ها فوتبال را خيلي دوست دارند و چيزي جز برد آنها را راضي نمي کند و به قولي شرايط کار در آبادان خيلي هم راحت نيست؟

بله مي دانم. مردم آبادان و هواداران نفت عاشق فوتبال هستند؛ اما شما هميشه در فوتبال برنده نيستيد. من آمده ام تا بهترين نتايج را با نفت بگيرم و هواداران را خوشحال کنم.

   مدير عامل تيم گفته که اميدوار است اسکوچيچ راه سرمربي پرتغالي را ادامه دهد و از ظرفيت و استعدادهاي جوان نفت و آبادان استفاده کند و نتايج خوبي بگيرد؟

اول اينکه بايد بگويم مدير عامل تيم، يک مدير فوتبالي است و به تمام مسائل فوتبال اشراف دارد و همين خيلي مي تواند به ما کمک کند. من از ظرفيت فوتباليست هاي جوان آباداني آگاهي دارم. براي همين سعي مي کنم با استفاده از اين ظرفيت نتايج خوبي بگيرم. شما در فوتبال نمي توانيد فقط به جوانان اکتفا کنيد؛ بلکه بايد تلفيقي از جوانان و با تجربه ها راداشته باشيد تا بتوانيد موفق عمل کنيد. من آمده ام تا در آبادان نتايج خوبي بگيرم.

   در اين چندروز، بازيکنان زيادي جذب کرديد. شرايط را چطور مي بينيد؟

من در وهله اول با توجه به شرايط،  اسکلت اصلي تيم را حفظ خواهم کرد؛ اما در عين حال براي برطرف کردن نقاط ضعف تيم و نيز تقويت تيم براي حضوري هرچه بهتر در ليگ برتر، بازيکنان جديد را بر اساس نيازهايي که گفتم، جذب کرديم؛ البته يکي دو بازيکن با تجربه و جوان هم جذب خواهيم کرد.

   نفت امسال مي تواند در ميان 6 تيم بالايي جدول باشد؟

پيش بيني از الان سخت است. هيچ مربي قول قهرماني يا کسب مقام نمي دهد. من هم براي همين هيچ قولي نمي دهم. اما در عين حال سعي مي کنم بر اساس داشته هايمان بهترين نتايج را بگيريم.  نفت ظرفيت خوبي دارد؛ اما بايد بگذاريد وارد مسابقات شويم و بعد از چند هفته و ارزيابي حريفان، در اين خصوص حرف بزنيم؛ چرا که آن موقع تا حدودي مي شود پيش بيني کرد. با تمام اين اوصاف شما نفت متفاوتي را خواهيد ديد که در فوتبال ايران مي درخشد.

   برنامه آماده سازي خاصي هم براي تيم داريد؟

فعلا تمرين ها در آبادان انجام مي شود . من يک برنامه به باشگاه داده ام که در آن اردوي آماده سازي و چند ديدار تدارکاتي هم گنجانده شده که قرار است بزودي اجرا شود . به احتمال قوي اردوي ما داخلي است.

    صحبت از هواداران کرديم، چه انتظاري از آنها داريد؟

هواداران نفت آبادان زبانزد و تا آنجا که مي دانم، جزو بهترين ها هستند. انتظار دارم در طول رقابت ها ما را حمايت کنند؛ چون با حمايت آنها مي توانيم نتايج خوبي بگيريم. در عين حال اميدوارم صبور هم باشند. در فوتبال روزهاي خوب و بد با هم هستند و شايد يک روز، روز ما نباشد. براي همين اميدوارم با صبوري و حمايت، به پيشرفت ما کمک کنند.

 

مديرعامل نفت آبادان:
 با اسکوچيچ جوانان بيشتري به فوتبال معرفي مي کنيم

 

دراگان اسکوچيچ، به عنوان سرمربي نفت آبادان انتخاب و معرفي شد و کار خود را با اين تيم شروع کرد. مدير عامل باشگاه از انتخاب خود راضي است و در عين حال اميدوار است که مثل سال گذشته، نتايج خوبي با مربي کروات بگيرند.

علي عيسي زاده، مديرعامل باشگاه نفت آبادان در خصوص جذب دراگان اسکوچيچ گفت: «ما ابتدا رزومه چند مربي را بررسي کرديم و در نهايت با گلچين کردن بهترين ها، روند مذاکرات را شروع کرديم که با چند مربي از جمله علي دايي مذاکره داشتيم . علي دايي، اولين نفري بود که با او مذاکره کرديم، ولي او به دلايل خانوادگي به آبادان نيامد. سپس سراغ اسکوچيچ رفتيم که مذاکرات خوبي داشتيم و بعد از 2 تا 3 روز صحبت کردن با او موفق شديم به توافق برسيم تا او جانشين سرجيو شود و کارش را شروع کند.»

او با اشاره به شناختي که از اسکوچيچ دارد، گفت: اسکوچيچ در فوتبال ايران کار کرده و با ملوان و فولاد نتايج خوبي گرفته و حتي با خونه به خونه به فينال جام حذفي رسيده بود. براي همين ديديم او با شناختي که از فوتبال خوزستان دارد، مي تواند گزينه خوبي باشد، بخصوص اينکه علاقه کار کردن با جوانان را هم دارد.

مديرعامل نفت در پاسخ به اين سوال که با توجه به قيمت ارز و بودجه کاهش يافته باشگاه نفت آبادان چطور با اسکوچيچ به نتيجه رسيديد، عنوان کرد: «ما بايد اين موضوع را مديريت مي کرديم و مطمئن باشيد که با قيمت مناسبي با اوتوافق کرديم.»

عيسي زاده در پاسخ به اين سوال که از اسکوچيچ چه توقعي داريد، گفت: «انتظار داريم همان مسيري که سرجيو فصل گذشته طي کرد، اسکوچيچ هم ادامه بدهد و جوانان بيشتري را به فوتبال معرفي کنيم. نفت آبادان پتانسيل خوبي دارد؛ اما مي توانيم به جوانان خودمان اتکا کنيم. نفت آبادان مي تواند با مربي جديد خود، در ميانه بالايي جدول قرار بگيرد.

 

معاون وزير نفت، در نشست شوراي مرکزي ورزش تاکيد کرد:

ايجاد مراکز پايش و سنجش سلامت کارکنان

نشست شوراي مرکزي ورزش وزارت نفت با حضور فرزين مينو، معاون وزير و رئيس شورا؛ غلامرضا شاه کرمي، مدير کل سلامت، تربيت بدني و مسؤوليت اجتماعي وزارت نفت و دبير شورا؛ شاهرخ شهنازي؛ مصطفي هاشمي طباء؛ اكبر نعمت الهي؛ سعيد فائقي و ليلا بهرامي (اعضاي شورا)؛ محمدرضا اميري فرد؛ مشاور معاون مديرعامل در امور عمليات غير صنعتي؛ مجتبي احمدي؛ مدير توسعه منابع انساني شركت ملي پالايش و پخش و روساي ورزش چهار شرکت اصلي برگزار شد.  فرزين مينو در اين نشست به سياست اصلي صنعت نفت در حوزه ورزش اشاره کرد و گفت: امروزه «مسابقه محوري» اولويت ورزش صنعت نفت نيست؛ بلكه فعاليت هاي ورزشي بايد در مسير «سلامت محوري» کارکنان صنعت نفت شكل بگيرد.»  اولويت وزارت نفت در حوزه ورزش، «تيمداري» و فعاليت در «ورزش حرفه اي» نخواهد بود و اين وزارتخانه در بخش ورزش قهرماني، از تيم هاي محدودي - براي اجراي رسالت خويش در زمينه «مسؤوليت اجتماعي» در چارچوب ابلاغيه وزير در خصوص صرفه جويي - حمايت مي كند.  رئيس شوراي مرکزي ورزش وزارت نفت با بيان اينکه امروزه دغدغه اصلي ورزش وزارت نفت، ارتقاي سطح سلامت کارکنان است،  به بررسي راهکارهاي موجود در زمينه اجراي فعاليت هاي «سلامت محور» پرداخت و افزود: «بهبود سلامت کارکنان صنعت نفت در اقصا نقاط کشور، هدف اصلي ما در حوزه ورزش به شمار مي آيد و بايد به گونه اي برنامه ريزي کنيم که اين هدف را تحقق ببخشيم، از اين رو فعاليت هاي ما بايد در سه بخش اصلي پايش و سنجش سلامت کارکنان، تسهيل و افزايش دسترسي آنها به اماکن ورزشي و تعامل با نهادهاي متخصص در حوزه ورزش همگاني از جمله فدراسيون ورزش هاي همگاني(به منظور استفاده از پتانسيل هاي موجود) باشد.» مينو با اشاره به ضرورت ارتقاي سطح سلامت جسمي كاركنان در قالب طرح پايش و سنجش سلامت و همچنين سياستگذاري و نظارت عاليه از سوي اداره كل سلامت، تربيت بدني و مسؤوليت اجتماعي در اين خصوص تاکيد کرد: «بايد شاهد اجراي اين طرح در تمامي شرکت هاي اصلي و تابعه وزارت نفت باشيم. به اين منظور «ايجاد مراکز پايش و سنجش سلامت» براي بررسي سطح سلامت جسمي کارکنان (با محورهاي عوارض قلبي، تنفسي، اسكلتي و حركتي) و انديشيدن راهکارهايي براي رفع مشکلات جسمي پرسنل، ضروري به نظر مي رسد.»

معاون وزير نفت در توسعه مديريت و سرمايه انساني در پايان جلسه، به تسريع در اجرايي شدن اين اهداف از سوي اداره کل سلامت، تربيت بدني و مسؤوليت اجتماعي وزارت نفت به عنوان دبيرخانه شورا و همچنين 4شرکت اصلي وزارت نفت تاکيد و ابراز اميدواري کرد که با اجراي اين طرح، کارکنان بزرگ ترين وزارتخانه اقتصادي کشور، بيش از پيش در مسير سلامت قرار بگيرند.

 

صعود کوهنوردان نفت اميديه به ارتفاعات درياچه گهر و اشترانکوه

کوهنوردان باشگاه نفت اميديه با هدف توسعه ورزش همگاني وبرنامه سلامت محور، دريک برنامه کوهپيمايي به ارتفاعات درياچه گهرواشترانکوه صعود کردند.

24 کوهنورد نفت اميديه به مدت 4 روز با کوهپيمايي شبانه (12ساعت) و روزانه (6 ساعت) به مسافت 50 کيلومترموفق شدند، به قله اشترانکوه صعود کنند. آنها با حضور در کنار درياچه گهر و بازديد از آبشارها و يخچال هاي اين درياچه وکوهستان اشترانکوه به جمع آوري زباله هاي اطراف درياچه و پاکسازي محيط زيست اقدام کردند که با تشويق ديگر کوهنوردان و رئيس شکارباني و محيط زيست گهر مواجه شد.

کوهنورداني که در اين صعود حضور داشتند، عبارتند از:

عقيل شريفي حسيني(سرپرست)، بيژن قشقايي، احمدطلاوري، ميعاد چهرازي، خسرو بهميي، علي شريفي، سيد عبدالحميد جوامي، حسين عبدي، مرتضي آقاجري، حسين اورکي زاده (مدير فني)، وهاب بحراتي، رضا شعباني، اميد مطهري نژاد، عادل الفت، بهنام ناظري، حسن بهبهانيان، الله مراد کمايي، وحيد قنواتي، احمد کنارکوهي، فرج الله آذر (مدير فني)، خليل حيدري، اسد الله قنواتي، هوشنگ انصاري و نوروز شنبدي (کاپيتان )

 

سرمربي نفت اميديه انتخاب شد

سرمربي تيم فوتبال بزرگسالان باشگاه فرهنگي - ورزشي نفت اميديه در فصل (99 - 98) انتخاب و معرفي شد. باشگاه فرهنگي - ورزشي نفت اميديه پس از تجزيه و تحليل شرايط پيش روي باشگاه در سال جاري و بررسي گزينه هاي احتمالي مربيگري اعم از بومي و غيربومي، با سيدعبدالعظيم چاشي، به عنوان سرمربي تيم فوتبال بزرگسالان اين باشگاه به توافق رسيد. باشگاه نفت اميديه قراردادي يکساله با اين مربي امضا کرد.  سيدعبدالعظيم چاشي، از مربيان فصول گذشته باشگاه نفت اميديه بوده و سابقه مربيگري در باشگاه هاي استقلال صنعتي خوزستان، استقلال اميديه، تقواي اهواز، گاز ميانکوه، شهرداري ماهشهر و زاگرس بهميي را در کارنامه خود دارد.