نفت آبادان در کما

نزديک به يک ماه است که مسابقات ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران در فصل هجدهم به پايان رسيده است. به همين منظور بسياري از تيم ها به دنبال جذب بازيکن و آماده سازي براي فصل بعد هستند؛ اما دراين ميان تيم فوتبال نفت آبادان که فصل خوبي را با مربي پرتغالي پشت سر گذاشته بود، براي فصل جديد بلاتکليف است و اگر بگوييم اين تيم در کما فرورفته، سخني به گزاف نگفته ايم!

بعضي تيم ها تکليف مربي و بازيکنانشان مشخص شده و در حال برنامه ريزي براي شروع فصل جديد هستند؛ ولي در آبادان با تمام شدن ليگ گويا باشگاه نفت هم تعطيل شده است!

بر اساس شنيده ها از باشگاه نفت آبادان، زمان ماموريت هيات مديره اين باشگاه تمام شده است. از سوي ديگر نيز زمان رياست مديرعاملي باشگاه هم به پايان رسيده و همين موضوع باعث شده تا تکليف سرمربي و بازيکنان براي فصل بعد در هاله اي از ابهام باشد.

با پايان ليگ هجدهم، پائولو سرجيو، سرمربي پرتغالي موفق اين تيم از جمع نفتي ها جدا شد و به عربستان رفت تا در اين کشور به مربيگري بپردازد. ماموريت اعضاي هيات مديره و مدير عامل تمام شده و هيات مديره جديد و مدير عامل براي فصل هنوز مشخص نشده اند و وقتي باشگاه هيات مديره و مدير عامل نداشته باشد، تکليف سرمربي آينده اش هم معلوم نيست و همينطور بازيکنان که بلاتکليف هستند!

مهمترين مسأله زمان است که بسرعت مي گذرد و نفتي ها اصلا به آن توجهي ندارند. بازار نقل وانتقالات شروع شده و تيم هاي ديگر به دنبال جذب بهترين ها هستند و هرچقدر نفتي دير تر به خودشان بيايند، بازيکن خوبي، در ليگ براي جذب باقي نمي ماند.

 ضرورت تعيين  هيأت مديره  و مديرعامل نفت

براي فهميدن صحت و سقم موضوع و اينکه نفت در چه شرايطي قرار دارد، ابتدا با عضو هيات مديره اين تيم گفت وگو کرديم. عضو هيأت مديره نفت آبادان با تاييد اين موضوع و مشکلات نفت گفت: «حکم اعضاي هيأت مديره باشگاه نفت آبادان به اتمام رسيده و بايد بعد از مشخص شدن هيأت مديره و مديرعامل جديد امور ديگر تيم را دنبال کرد.»

مظفر شاملي با توضيح بيشتردرمورد وضعيت کادر فني نفت آبادان و هيات مديره باشگاه افزود: «هنوز هيچ چيزي مشخص نيست. بايد ابتدا وضعيت هيأت مديره و مديرعامل مشخص شود تا امور لازم در اين رابطه بررسي شود. » عضو هيأت مديره نفت آبادان در مورد اين که آيا وضعيت حضور علي عيسي زاده به عنوان مديرعامل مشخص نيست، تصريح کرد : «حکم همه به پايان رسيده، ابتدا بايد وضعيت هيأت مديره مشخص شود و بعد از آن در مورد مديرعامل تصميم گيري و درنهايت بررسي هاي لازم در مورد قرارداد سرمربي انجام شود. » او درباره اينکه پس صحبت هاي حسن نصر اصفهاني مبني بر اتمام کار هيأت مديره صحت دارد، اظهار کرد: «دقيقاً آن مسائل درست است. بايد پالايش و پخش، هيأت مديره را معرفي کند تا امور لازم انجام شود. » وي در پاسخ به اين سؤال که آيا زمان از دست نمي رود، گفت: «هرچه بگذرد اين مسأله به ضرر نفت است. بايد جلسه اي بگذارند و به نقطه نظرات مشترک برسند و پس از مشخص شدن هيأت مديره اقدام هاي لازم براي کادر فني انجام شود. مسلما بايد براي حضوري بهتر در ليگ برتر هرچه سريع تر کار را شروع کنيم.»

 زمان به ضرر نفت است

مدير عامل باشگاه هم حرف عضو هيات مديره را تاييد مي کند و مي گويد: «آقاي شاملي دقيقا درست مي گويند. حکم اعضاي هيأت مديره باشگاه نفت آبادان و من به عنوان مدير عامل به اتمام رسيده و بايد بعد از مشخص شدن هيأت مديره و مديرعامل امور ديگر تيم را دنبال کرد.» علي عيسي زاده درباره اينکه چه زماني تکليف مشخص مي شود، مي گويد: «قراراست در اين هفته، جلسه اي در اين خصوص برگزار شود تا در مورد اعضاي هيات مديره و نيز مدير عامل تصميم گيري شود.» عيسي زاده در خصوص اينکه آيا خودش در نفت ماندني است يا نه مي گويد: «همانطور که گفتم، ابتدا بايد اعضاي هيات مديره مشخص شوند و اينکه من بمانم يا نه، به انتخاب اعضاي هيات مديره بستگي دارد و بايد منتظر پايان اين جلسه ماند. » مدير عامل باشگاه نفت آبادان در پاسخ به اين سؤال که آيا اين تعلل به ضرر نفت است، گفت: «هرچه زمان از دست برود، کار مشکل تر مي شود و در واقع گذشت زمان به ضرر نفت است؛ البته هنوز بعضي از تيم ها شرايط ما را دارند؛ ولي در مقابل بعضي ها هم کار را شروع کرده اند و حداقل مدير عامل و سرمربي شان مشخص است. بنابراين بايد به کار سرعت دهيم و از اين کما بيرون بياييم . » عيسي زاده درباره سرمربي آينده نفت گفت: «بگذاريد ابتدا ببينيم من و اعضاي هيات مديره ماندني هستيم يا نه؟ اگر ماندني باشيم به دنبال آوردن يک مربي خارجي خوب و ارزان قيمت هستيم، چرا که همه از اوضاع و شرايط اقتصادي بخصوص نرخ ارز خبر دارند، بنابراين بايد مربي باشد تا به باشگاه فشار نيايد؛ اما اگر نشد، آن موقع به سراغ گزينه هاي داخلي مي رويم.»

 

نايب قهرماني وزنه بردار  مناطق نفت خيز جنوب در جهان

وزنه بردار باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خيزجنوب- اهواز، نايب قهرمان مسابقات جوانان جهان شد.

 افشين طاهري که با تيم ملي به مسابقات جهاني جوانان اعزام شده بود، مدال نقره دسته 96 کيلوگرم وزنه برداري جوانان جهان را به دست آورد.

 مسابقات وزنه برداري جوانان جهان در فيجي برگزار شد و دررقابت هاي دسته 96 کيلوگرم، افشين طاهري وزنه بردار باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خيزجنوب روي سکوي دومي ايستاد و توانست مدال نقره را کسب کند.

طاهري در يک ضرب با رکورد 161 کيلو گرم در مکان دوم قرار گرفت و در حرکت دو ضرب با 180 کيلو گرم و مجموع 341 کيلوگرم چهارم شد.

 

مسابقات فوتسال جام رمضان  در شهرک نفت رفسنجان

مسابقات فوتسال جام رمضان بين تيم کارکنان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران منطقه جنوب شرق و تيم هاي بومي- محلي شهرستان رفسنجان برگزار شد.   ياسر دهقاني، مسؤول امور ورزش منطقه با بيان اين خبر گفت: به منظور استفاده بهينه از امکانات ورزشي موجود در شهرک نفت رفسنجان با برقراري تعامل و ارتباط حداکثري با تيم هاي ورزشي محلي منطقه، يک سري مسابقات خودجوش و داخلي فوتسال بين تيم ورزشي متشکل از کارکنان ساکن شهرک نفت رفسنجان و تيم هاي بومي- محلي مناطق همجوار شهرک برگزار شد.  دهقاني در ادامه با اشاره به اينکه اين مسابقات بدون صرف هزينه و صرفاً با مشارکت شرکت کنندگان برگزار شد، به نتايج اين مسابقات اشاره کرد و گفت: اين مسابقات طي 18 شب در دو گروه 4 تيمي 12 نفره به شکل رفت و برگشت برگزار شد و تيم کارمندان (الف) اول، تيم فرزندان دوم و تيم شهداي کشکوييه سوم شدند. در پايان مسابقات محمد قرباني پور، مدير منطقه، جوايز تيم هاي برتر را اهدا کرد.

 

دو خريد جديد براي پارس جنوبي جم

تيم فوتبال پارس جنوبي با جذب دو بازيکن جديد، فعاليت خود را در نقل و انتقالات آغاز کرد.

 ايمان باصفا، هافبک وسط 27 ساله پيشين آلومينيوم اراک و محمود شفيعي، هافبک دفاعي پيشين گل ريحان البرز بعد از توافق با بهرام رضاييان، مديرعامل باشگاه پارس جنوبي قراردادي دوساله امضا کردند و شاگرد فراز کمالوند شدند.

ايمان باصفا که سابقه حضور در استقلال تهران را دارد، در تيم هاي استقلال خوزستان، فجرسپاسي، ملوان و آلومينيوم اراک نيز توپ زده است. اين هافبک وسط و تدافعي 27 ساله، اولين خريد پارس جنوبي جم بعد از قبول هدايت اين تيم از سوي فراز کمالوند محسوب مي شود.

همچنين محمود شفيعي، هافبک تدافعي 27 ساله که سابقه بازي در صباي قم، نساجي مازندران و گل ريحان البرز را دارد، قراردادي دوساله با پارس جنوبي امضا کرد.

 

فرزندان نفتي در تيم ملي فوتبال ايران

دو فرزندهمکارنفتي در تيم ملي فوتبال جوانان ايران حضور دارند و در مسابقات دوستانه تيم ملي به ميدان رفتند.

حسين زواري و ياسين سلماني، فرزندان همکاران شرکت گاز استان گلستان با دعوت فدراسيون فوتبال به عنوان بازيکنان تيم ملي در تورنمنت کشور روسيه حضور يافتند و برابر حريفان به ميدان رفتند.

حسين زواري و ياسين سلماني زير نظر سيروس پورموسوي، سرمربي تيم ملي براي حضور در بازي هاي مقدماتي جام ملت ها آماده مي شوند که شهريور ماه برگزار خواهد شد.

تيم ملي جوانان ايران در نخستين بازي خود در اين تورنمنت، مقابل ميزبان قرار گرفت که با يک يار کمتر در کمال شايستگي نتيجه را واگذار کرد و در بازي دوم، تيم ارمنستان را شکست داد و براي بازي سوم نيزبه مصاف تيم جوانان آرژانتين رفت.

حسين زواري به عنوان بهترين بازيکن مسابقه تيم هاي ملي فوتبال جوانان ايران و ارمنستان در تورنمنت سن پترزبورگ انتخاب شد.