مديرعامل پارس جنوبي جم: کمالوند تمام فاکتور هاي لازم را داشت

  اسکلت اصلي تيم را حفظ مي کنيم

مديرعامل پارس جنوبي جم مي گويد: «براساس کارنامه و رزومه مطلوب فراز کمالوند، او را براي هدايت اين تيم در فصل جديد انتخاب کرده ايم.»

بهرام رضاييان، عقيده دارد، با کمالوند مي توانند نتايج خوبي بگيرند و همچنان جزو تيم هاي مطرح مدعي فوتبال ايران باشند.

وي به مشکلات مالي هم اشاره دارد و مي گويد: «هنوز با مشکلات مالي دست و پنجه نرم مي کنند و اين تنها مشکل اين تيم نيست؛ بلکه تمام باشگاه ها اين روزها با مشکل مالي مواجه هستند.»

در ادامه گفت وگوي خبرنگار «مشعل» با مدير عامل پارس جنوبي را مي خوانيم.  چرا تارتار بعد از 3 سال از پارس جنوبي جدا شد؟

ما سال هاي خوبي را با او سپري کرديم. در ليگ يک با او قهرمان شديم و به ليگ برتر رسيديم و دوفصل خوب را با او درليگ برترسپري کرديم، بخصوص در سال اول که حتي شانس کسب سهميه آسيايي داشتيم. به هرحال باتمام اين اوصاف در پايان فصل خودشان اعلام کردند که ديگر نمي خواهند بمانند و در نهايت با توافق دوجانبه به همکاري چند ساله خود پايان داديم. اميدوارم هر کجا که مي رود، موفق باشد؛ البته بازهم  از او براي 3 سال تلاش دلسوزانه، تشکر مي کنم. او در اين چند سال هرچه را در توان داشت، گذاشت و روزهاي خوبي را در کنار يکديگر سپري کرديم ودوستي مان پابرجاست. اتفاقا به صورت تلفني با او صحبت کردم. براي او و همکارانش آقايان پاشايي، عالي پور، معمار، اينانلو و اماني هرجا که هستند، آرزوي موفقيت مي کنم.

چطور شد که به سراغ فرازکمالوند رفتيد؟

بعدازاينکه تارتار از ما جدا شد، ما به دنبال گزينه هاي ديگر رفتيم و کارنامه و رزومه چند مربي را مورد بررسي قرار داديم که در نهايت براساس تحقيقاتي که صورت گرفت، ديديم که کمالوند تجربه بالايي دارد و از سوي ديگر در مناطق عملياتي مثل آبادان کار کرده و با شرايط نفت آشناست. بنابراين با تمام اين اوصاف با فراز کمالوند به توافق رسيديم و قرار شد هدايت پارس جنوبي را در فصل جديد به عهده داشته باشد و اميدوارم سال خوبي براي فوتبال جم رقم بخورد.

 گويا با مجتبي حسيني هم صحبت کرده بوديد؟

بله درست است، ما با حسيني هم مذاکراتي داشتيم؛ اما تصميم نهايي بر اين شد که کمالوند هدايت تيم را به عهده بگيرند. از حسيني هم براي همراهي اش در مذاکرات تشکر مي کنم و آرزوي توفيق براي او دارم.

 تمرين ها در جم برگزار مي شود يا در تهران؟

ما به دنبال اين هستيم که تيم موفق باشد. بنابراين هرکاري که لازم باشد، انجام مي دهيم تا به نفع تيم باشد. در حال حاضر ترميم چمن هاي باشگاه را در دستور کارداريم تا شرايط تمرين در جم براي تيم فراهم شود. يکي از اهداف ما آماده سازي زير ساخت ها براي موفقيت فوتبال جم است؛ اما در عين حال براي برپايي يک اردوي آماده سازي و بازي دوستانه به تهران خواهيم آمد. البته بايد ببينيم که سرمربي تيم چه عقيده اي دارد. مطمئنا کمالوند برنامه جامعي خواهد داشت تا تيم براي حضوري قدرتمند آماده شود.

  اردوي خارج از کشور رادر برنامه داريد؟

برنامه اي براي اردوي خارج از ايران نداريم؛ البته فدراسيون و وزارت ورزش هم تاکيد داشتند که تا جايي که امکان دارد، برنامه آماده سازي خارج از کشور نداشته باشيم. بنابراين به احتمال قوي يک اردوي داخلي براي آماده سازي خواهيم داشت.

 دوبازيکن جديد گرفتيد. چه برنامه اي براي حفظ بازيکنان و نيز جذب بازيکنان ليگ برتري و ستاره داريد؟

بلافاصله بعد از آنکه با کمالوند قرارداد بستيم، ليست بازيکنان مورد نظر او را دريافت کرديم. فعاليت هايمان در نقل و انتقالات را ساعتي بعد از سرمربيگري کمالوند استارت زديم. کار ما حالا وارد فاز تازه اي شده و انشاءالله با همکاري يکديگر تيمي خوب، جوان و پرانرژي که نفرات بومي نيز در آن حضور خواهند داشت، مي بنديم و روانه مسابقات مي کنيم. البته بايد بگويم به دنبال اين هستيم که اسکلت تيم را حفظ کنيم؛ اما در هر صورت اين سرمربي تيم است که مي گويد چه کسي بماند و چي کسي را جذب کنيم؟ ضمن اينکه ما يک بودجه مشخص داريم و براساس بودجه اي که داريم، بهترين بازيکنان را جذب خواهيم کرد که به تيم کمک کنند.

 فراز کمالوند در آبادان هم کار کرده، آيا با مديران نفت آبادان در خصوص او مشورت کرديد؟

در هرصورت براي جذب يک مربي، شما بايد يکسري تحقيقات را انجام دهيد. ما هم مثل همه درباره او تحقيقات لازم را انجام داديم و مسلما از همکاران نفتي خودمان هم در آبادان مشورت گرفتيم و نظر آنها هم مثبت بود و بايد بگويم کارنامه فراز کمالوند در آبادان خوب بود. به همين دليل همه چيز دست به دست هم داد تا با يک مربي جوان و موفق به نتيجه برسيم و هدايت تيم را به عهده او بگذاريم.

 پارس جنوبي مي تواند دوباره در جمع مدعيان قرار بگيرد؟

امسال هدف ما اين است که جوانگرايي کنيم و در عين حال يک تيم خوب که تلفيقي از بازيکنان جوان و با تجربه باشد ، ببنديم و در نهايت بتوانيم نتايج خوبي بگيريم. مطمئن باشيد پارس جنوبي جم مي تواند در ليگ برتر بازهم در ميان تيم مدعي قرار بگيرد و با کسب نتايج خوب مردم جم را خوشحال کند.

 و در آخر اگر صحبت خاصي داريد؟

 از تلاش ها و حمايت هاي پيروز موسوي، مديرعامل منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس نيز تشکر مي کنم. انشاءالله همه با هم کار را جلو مي بريم تا بتوانيم با رويکردي جديد و تازه و با تمام وجود براي شاد کردن دل مردم شهرستان جم و استان بوشهر تلاش کنيم.

 

انتخابی خارج از دایره سرخابی ها

 تیم فوتبال پارس جنوبی جم که زمان زیادی از تاسیس آن نمی گذرد، در فوتبال ایران موفق شده چهره خوبی از خود به نمایش بگذارد و پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی کند.

پارسی ها لیگ 2 را با مهدی پاشازاده استارت زدند که با قهرمانی درهمان سال به لیگ دسته یک رسیدند. سپس با مهدی تارتار در لیگ دسته یک، حضور پیدا کردند که آنجا هم با قهرمانی، فصل را به پایان رساندند تا به سطح اول فوتبال ایران برسند.

مدیران پارس جنوبی برخلاف خیلی از مدیران سرمربی، خود را حفظ کردند و با مهدی تارتار قدم در لیگ برتر گذاشتند که از قضا توانستند نتایج خوبی هم بگیرند. تارتار 2 سال در لیگ برتر، هدایت پارسی ها را به عهده داشت تا اینکه در پایان فصل گذشته، به دلایل شخصی با جمی ها خداحافظی کرد تا مدیران باشگاه به دنبال سرمربی جدید باشند.

انتخاب جدید مدیران پارس جنوبی جم، این بار از میان سرخابی های قدیمی نبود؛ بلکه به یک مربی جوان که از قضا قبلا هدایت یک تیم دیگر نفتی را به عهده داشت، اعتماد کردند و هدایت تیم خود را به دست آن سپردند.

تیم فوتبال پارس جنوبی جم که سومین سال حضور خود در لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران را تجربه می کند، بعد از قطع همکاری با مهدی تارتار با فراز کمالوند به عنوان سرمربی برای عقد قراردادی دو ساله به توافق رسید.

بعد از برگزاری نشستی چند ساعته میان بهرام رضاییان، مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی با فراز کمالوند، سرانجام توافق نهایی میان دوطرف انجام شد و این مربی جوان و در عین حال باتجربه هدایت نماینده جم در لیگ برتر را رسما به عهده گرفت تا جایگزین مهدی تارتار شود که بعد از 3 فصل از هواداران پارس جنوبی خداحافظی کرده بود.

باشگاه پارس جنوبی طی روزهای گذشته از چند مربی برنامه دریافت کرده بود که پس از جمع بندی نظرات در هیات مدیره، سرانجام کمالوند به عنوان سرمربی جدید پارس جنوبی جم انتخاب و معرفی شد.

کمالوند که با تیم های شیرین فراز کرمانشاه، استقلال اهواز و تراکتورسازی سابقه صعود به لیگ برتر را دارد، در دوران فعالیتش موفق شد در گسترش فولاد و نفت آبادان بهترین نتایج تاریخ این دو تیم در لیگ برتر را کسب کند. او بعد از کسب عنوان هشتمی با نفت آبادان ترجیح داد از این تیم جدا شود و به لیگ دسته اول برود و هدایت اکسین البرز و آلومینیوم اراک را به عهده بگیرد.

حالا این مربی 43 ساله با نشستن روی نیمکت سرمربیگری پارس جنوبی بار دیگر به لیگ برتر برمی گردد و هواداران جمی، امید زیادی دارند تا با حضور او بتوانند نتایج خوبی را در لیگ برتر نوزدهم کسب کنند.

 

کمالوند: با تيم جوان و بومي مدعي خواهيم بود 

فراز کمالوند از سوي باشگاه پارس جنوبي جم به عنوان سرمربي تيم فوتبال اين باشگاه انتخاب و معرفي شد.

سرمربي جديد پارس جنوبي جم ابراز اميدواري کرد که با حمايت هاي هواداران خونگرم اين تيم فصل خوبي را پشت سر بگذارد.

به گفته وي، پارس جنوبي جم ظرفيت خوبي دارد و مي تواند با اين تيم، ضمن کسب نتايج خوب در ميانه بالايي جدول قرار بگيرد.

  دوباره به ليگ برتر برگشتيد، آن هم با پارس جنوبي جم؟

شرايط فصل پيش به صورتي رقم خورد که يک فصل از ليگ برتر دور باشم؛ ولي امسال مي خواستم در ليگ برتر کار کنم که چند پيشنهاد از جمله پارس جنوبي جم داشتم و اما اينکه چرا پارس جنوبي جم را انتخاب کردم، بايد بگويم حضور من در پارس جنوبي دو دليل اصلي داشت؛ يکي حضور مهندس رضاييان به عنوان يک مدير فوتبالي و کاربلد و دليل دوم داشتن هواداران خونگرم در استان بوشهر، بخصوص شهرستان جم بود.

 چقدر فوتبال جم و پارس جنوبي را مي شناسيد؟

در ليگ هفدهم با نفت آبادان به جم سفر کردم و شور و هيجان و نشاط را نزد مردم جم ديدم. همين موضوع باعث علاقه مندي بيشترمن براي حضور در پارس جنوبي شد. من در هر تيمي حضور داشتم، توانستم ارتباط خوبي با هواداران برقرار کنم. در کرمانشاه، تبريز، آبادان و... هميشه ارتباطم با هواداران نزديک بوده و الان هم خوشحال هستم که در کنار يک تيم پرهوادار و خوب ديگر حضور دارم.

به نفت آبادان اشاره داشتيد. شما شرايط کار در يک تيم نفتي را مي دانيد. آيا حضور در نفت آبادان در انتخاب پارس جنوبي جم تاثير داشت؟

نفت آبادان تيم خوبي بود. من آنجا يک فصل خيلي خوب را سپري کردم. تيم هاي نفتي به معناي واقعي باشگاه هستند و شرايط کار در اين تيم ها فراهم است؛ چون هر چيزي سرجاي خودش قراردارد. از امکانات گرفته تا هر چيزي که فکرش را کنيد، همه چيز داراي نظم و انضباط است و مهمتر اينکه مدير عامل باشگاه و مجموعه، کار خودشان را بخوبي بلد هستند و سيستماتيک کار ها انجام مي شود و شما دلشوره بيرون زمين را نداريد. حضور در نفت آبادان در اين انتخاب تاثير داشت.

 اشاره اي هم به حضور رضاييان در راس مديريت باشگاه داشتيد؟

 بله، دقيقا همينطور است. وجود رضاييان به عنوان يک مدير کاربلد و فوتبالي موفق بسيار تاثيرگذار بود تا پيشنهاد پارس جنوبي جم را پذيرا باشم. من جلسات متعددي را با او و هيات مديره باشگاه پارس جنوبي برگزار کردم و در نهايت به جمع بندي رسيديم و قراردادي دوساله امضا شد.

برنامه شما براي پارس جنوبي چيست؟

برنامه نخست من جوانگرايي است که در اين مسير، چشم به نفرات بومي استان داريم. تا جايي که امکان دارد از مربيان بومي نيز در کادرفني استفاده مي کنيم و اميدوارم بتوانيم نتايج خوبي کسب کنيم. مردم خونگرم جم نشان دادند که چقدر تيم شان را دوست دارند و انشاءالله با ارتباط خوبي که با مردم مي گيريم، مي توانيم روزهاي خوبي را در کنار يکديگر رقم بزنيم.

شما در نفت آبادان نتايج خوبي گرفتيد. آيا در جم هم مي توانيد نتيجه خوبي بگيريد و چهره يک تيم مدعي را داشته باشيد؟

من در هر تيمي که رفته ام، سعي کرده ام با ارائه يک فوتبال هجومي و زيبا نتايج خوبي بگيرم تا هم باشگاه و هم هواداران راضي باشند. در پارس جنوبي هم هدفي جز اين ندارم. اين تيم ظرفيت خوبي دارد و ما مي توانيم با جذب نفرات خوب و حفظ اسکلت اصلي تيم، براي فصل بعد در ميان تيم هاي نيمه بالايي جدول باشيم.

  اگر حرف خاصي داريد؟

جا دارد از پيروز موسوي، مديرعامل منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس و رضاييان، مديرعامل باشگاه به خاطر اعتمادشان تشکر کنم. بزودي با بررسي همه جوانب و طي جلساتي که با مديرعامل باشگاه خواهيم داشت، نسبت به جمع آوري تيمي خوب اقدام مي کنيم تا روزهاي خوبي را در ليگ برتر تجربه کنيم.