از استعفا و ابقاي مديرعامل تا انتخاب سرمربي جديد و خروج تيم از مسجد سليمان

حاشيـه ها   بـلاي جـان نفت

تيم فوتبال نفت مسجد سليمان، فصل پر فراز و نشيبي را در ليگ برتر فوتبال ايران سپري کرد. از تعويض چند باره سرمربي گرفته تا مدير عامل و مشکلات مالي همه و همه دست به دست هم داد تا اين تيم تا آستانه سقوط پيش برود. البته حواشي و مشکلات بعد از پايان فصل هم دست از سر اين تيم بر نداشت و قرارنيست تمام شدني باشد. در حالي که همه تيم ها در حال استراحت و تجديد قوا براي حضوري بهتر در فصل آينده به سر مي برند، حواشي جديد اين تيم با استعفاي مدير عامل شروع شد و سپس انتخاب سرمربي جديد و اظهار نظرهاي متفاوت در اين ارتباط و نيز خروج تيم نفت از مسجدسليمان به خاطر وضعيت زمين و نبود هتل، بلاي جان نفتي هاي مسجد سليمان شد.

هنوز خوشحالي بقا در مسجد سليمان به پايان نرسيده بود که خبر استعفاي مدير عامل همه را شوک زده کرد.  مهران نصيريان دوست که همزمان با عنوان مدير توسعه منابع انساني، مدير عامل باشگاه نفت مسجد سليمان هم است، به دليل پاره اي از مشکلات از سمت مدير عاملي خود در نفت مسجد سليمان استعفا کرد.  نصيريان دوست مي گويد: خودم را مديون مردم و هواداران تيم نفت مسجدسليمان مي دانم، اما به دليل خستگي كار، بيشتر از اين نمي توانم به فعاليت خود به عنوان مديرعامل و عضو هيات مديره ادامه بدهم و به طور رسمي استعفا کردم؛ البته اكنون بيشتر از اين نمي توانم توضيحاتي ارائه دهم؛ اما اگر لازم باشد در آينده همه حرف هايم را بيان مي كنم. مديرعامل باشگاه نفت مسجدسليمان با اشاره به اينكه دين خود را به تيم نفت مسجدسليمان ادا كردم، افزود: زماني كه مسؤوليت اين تيم را قبول كردم، نفت مسجدسليمان شرايط خوبي در ليگ يك نداشت؛ اما با تلاش ساير دوستان عنوان قهرماني ليگ يك را به خود اختصاص داديم و امسال توانستيم جايگاه مان را در ليگ برتر حفظ كنيم و تا حدي به اهدافمان برسيم؛ اگر چه در اين فصل برخي چالش ها به وجود آمد. وي با بيان اينكه نفت مسجدسليمان متعلق به مردم است و اميدوارم هوادارن مثل هميشه پشتيبان اين تيم باشند، گفت: با توجه به اينكه مدير منابع انساني شركت نفت مسجدسليمان هستم، همچنان از اين تيم پشتيباني مي كنم؛ اما ديگر نمي خواهم مديرعامل اين تيم باشم و انتظار دارم كه اعضاي هيات مديره با استعفاي من موافقت كنند و بپذيرند كه ديگر من نباشم.

 با مخالفت اعضاي هيات مديره استعفا پذيرفته نشد

زمان زيادي از استعفاي مدير عامل نگذشت که در همين ارتباط، جلسه هيات مديره با حضور تمام اعضا برگزار شد و با استعفاي مدير عامل موافقت نشد. حسين فرجي، يکي از اعضاي هيات مديره نفت مسجدسليمان طي گفت وگويي با تاييد اين خبر گفت: در جلسه اي که برگزار شد؛ کل اعضاي هيات مديره نفت در اين تيم ابقا شدند و به خاطر توانمندي ها و آرامشي که نصيريان دوست به تيم انتقال داد، با استعفاي ايشان موافقت نشد و همچنان مدير عامل تيم باقي ماند.

نصيريان دوست: ادامه مي دهم تا ببينم چه مي شود

 مديرعامل باشگاه نفت مسجدسليمان در واکنش به ابقاي خودش گفت: اعضاي هيأت مديره باشگاه استعفاي من را نپذيرفتند و من هم فعلاً کارم را ادامه مي دهم تا ببينيم بعداً چه پيش خواهد آمد. من فعلاً در باشگاه هستم تا وضعيت مشخص شود. به دليل مشغله کاري و شرايط خاصي که داشتم، از سمتم استعفا کردم و قصد رفتن داشتم؛ اما بعد از اينکه استعفايم در هيأت مديره مطرح شد،اعضاي هيأت مديره با استعفاي من موافقت نکردند.

 نفت از مسجد سليمان مي رود!

مدير عامل در سمت خود ابقا؛ اما حاشيه بعدي گريبانگير تيم شد. گويا نفتي ها نبايد زياد خوشحال شوند. خبري در رسانه ها منتشر شد که نفت از مسجد سليمان مي رود! و به اهواز منتقل خواهد شد و علت آن، زمين نامناسب و نبود هتل عنوان شد. مديرعامل باشگاه نفت مسجد سليمان در واکنش به اين موضوع گفت: اين مسأله صحت ندارد. متأسفانه فضاي مجازي با همه محاسني که دارد، معايب زيادي هم دارد که يکي از آنها همين انتشار اخبار بي پايه و اساس است. تيم نفت مسجدسليمان براي مردم شهر است و اين تيم از سال ها قبل براي اين مردم درست شده و قرار نيست به جاي ديگري منتقل شود. اگر قرار باشد اين تيم به شهر ديگري منتقل شود که ديگر نامش نفت مسجدسليمان نخواهد بود. اينها تصورات ذهني برخي افراد است که عملي نخواهد شد.

 4 گزينه براي سرمربيگري نفت مسجد سليمان

حالا مدير عامل تثبيت شده و تيم نفت در مسجد سليمان مي ماند؛ ولي تيم سرمربي ندارد.  درهمين باره خبري منتشر شد که گزينه هاي هدايت تيم نفت مسجدسليمان در ليگ برتر نوزدهم مشخص شدند. قرارداد فيروز کريمي که موفق شد نفت را در ليگ برتر نگه دارد، با اين تيم تا پايان ليگ برتر بود و حالا مسؤولان اين باشگاه در تلاش هستند تا بتوانند جانشين مناسبي براي کريمي پيدا کنند. به همين دليل باب مذاکره با چند مربي را باز کردند. فيروز کريمي، سرمربي پيشين نفت مسجدسليمان، محمود فکري که اين تيم را به ليگ برتر آورد، مهدي تارتار سرمربي تيم پارس جنوبي و سيروس پورموسوي سرمربي اسبق تيم استقلال خوزستان از جمله گزينه هاي اين تيم هستند تا يک نفر از بين اين نفرات هدايت نفت مسجدسليمان را برعهده بگيرد.

 گزينه ها نه تاييد شدند نه تکذيب!

مديرعامل تازه ابقا شده بعد از تکذيب اولين خبر، حالا به انتخاب سرمربي جديد واکنش نشان داد.

نصيريان دوست درباره انتخاب سرمربي نفت مسجدسليمان گفت: تا 10 روز آينده دراين باره جمع بندي نهايي را انجام خواهيم داد. بايد برنامه ريزي خوبي داشته باشيم و به همين دليل تلاش خواهيم کرد که سرمربي تيم انتخاب و معرفي شود. ما فعلاً گزينه خاصي مدنظر نداريم؛ اما از بين مربياني که به ما نزديک هستند، يک نفر را به عنوان سرمربي تيم انتخاب خواهيم کرد.منابع مالي ما به گونه اي است که هر مربي نمي تواند اينجا کار کند و فعلاً 4 گزينه داريم تا تصميم گيري نهايي را انجام دهيم. به هر حال ما بايد شرايط باشگاه را در نظر بگيريم و گزينه هاي ما هم بايد با شرايط باشگاه کنار بيايند.تا زماني که همه چيز قطعي نشود، اسم کسي را رسانه اي نخواهيم کرد. براي همين اين 4 اسم را نه تاييد و نه تکذيب مي کنم.

محمود فکري گزينه اول هدايت نفت M.I.S

با وجود صحبت هاي مدير عامل نفت، محمود فکري يکي از 4 گزينه، شانس بيشتري براي هدايت تيم دارد، چرا که در مسجد سليمان از مقبوليت بالايي برخوردار است. او در شرايطي گزينه اول هدايت اين تيم درنظر گرفته شده که توانسته اين تيم را در رقابت هاي فصل گذشته ليگ يک به مقام قهرماني برساند؛ اما در عين ناباوري همراه با اين تيم ادامه نداد. به همين دليل او از پايگاه مردمي بسيار قوي در شهر مسجد سليمان برخورداراست و به احتمال زياد سکان هدايت اين تيم را به عهده خواهد گرفت. فکري در اين زمينه مي گويد: هنوز به صورت رسمي صحبت خاصي انجام نشده؛ اما هم مسؤولان شرکت نفت و هم مردم شهر مسجدسليمان به من لطف زيادي دارند و ارتباط خوبي بين ما برقرار است؛ اما از جاهاي ديگر فشار مي آورند که من به نفت مسجدسليمان نروم. اين مسأله باعث شده تا مسؤولان شرکت نفت بابت انتخاب من تحت فشار باشند. اگر قسمت باشد، من به نفت مسجدسليمان بروم، با تمام وجود تلاش مي کنم مردم شهر و مسؤولان شرکت نفت را خوشحال و سربلند کنم و اگر هم قسمت نبود، به اين تيم بروم دعاي خير من پشت اين تيم خواهد بود.

 کريمي: شرايطم را اعلام کردم، منتظر جواب هستم

آخرين سرمربي تيم نفت مسجد سليمان که موفق شد اين تيم را در ليگ برتر نگه دارد، بعد از فکري شانس بالايي براي هدايت نفتي ها دارد. فيروز کريمي در اين خصوص مي گويد: من براي ادامه حضور، شرايطم را اعلام کردم و ديگر انتخاب با خودشان است.  کريمي در حالي که پنج هفته به پايان مسابقات باقي مانده بود، تيم را در اختيار گرفت و به هرحال اجازه نداد تا نفت مسجد سليمان به ليگ يک سقوط کند.  کريمي درباره اينکه آيا کارش با نفت مسجد به اتمام رسيده است، گفت: من شرايط را به مسؤولان در مسجد سليمان اعلام کردم. گفتم اگر شرط هاي من را بپذيريد، تيمي را در ميانه جدول تحويل خواهم داد که ديگر استرس افتادن به ليگ يک را نخواهند داشت و در عين حال درجايگاهي قرار خواهيم گرفت که در شان فوتبال مسجد سليمان است، اگر هم نخواستند که ديگر حرفي باقي نمي ماند.

 

صعود کوهنوردان شرکت ملي نفت به ارتفاعات پهنه حصار

  گروه كوهنوردي شركت ملي نفت ايران با هدف توسعه ورزش همگاني و نيز با هدف تقويت قواي جسماني کارکنان در چهارمين برنامه كوهپيمايي از تقويم ورزشي خود که با ماه مبارك رمضان همزمان شد، در تاريخ هشتم خرداد به ارتفاعات رشته کوه البرز( قله پهنه حصار ) در ارتفاع 3750 متري از سطح دريا صعود کرد.

 10 نفر از کوهنوردان شرکت ملي نفت ايران با هماهنگي هاي به عمل آمده از ساعت 17 به سمت ارتفاعات پهنه حصار حركت کردند و پس از 3 ساعت کوهپيمايي به قله رسيدند. کوهنوردان پس از رسيدن به قله در همان ارتفاع مراسم افطار را بجا آوردند.کوهنورداني که به ارتفاعات پهنه حصار صعود کردند، عبارتنداز:

عبدالله امامي، فريدون ابوقداره، سيد بهرام صفوي، اله يار الياسي، مهدي دياني، بهروز نوروزي، ابوالفضل اردستاني، رضا قاسمي، بهنام جداييان (مربي گروه) و حسين باقرزاده (سرپرست گروه)       

 

سرمربي فوتسال حفاري: اسکلت اصلي تيم را حفظ کرديم

سرمربي تيم فوتسال حفاري اهواز مي گويد: بودجه شان نسبت به سال گذشته کمتر شده و تصميم باشگاه استفاده از بازيکنان بومي است.

 يعقوب مراغي، سرمربي جديد تيم فوتسال ملي حفاري اهواز، در مورد آخرين وضعيت اين تيم گفت: از روز شنبه هفته گذشته ما تمرين هاي خود را از نظر بدنسازي و تست آمادگي جسماني از بازيکنان شروع کرديم و انشاءالله تا روز سه شنبه همين هفته در اردو هستيم و سپس قرار است به مدت يک هفته در شهر بروجن چهارمحال و بختياري اردوي خود را برپا کنيم.

سرمربي ملي حفاري در پاسخ به اين سوال که آيا توانسته اند بازيکن مدنظر خود را جذب کنند، گفت: بله، تقريبا با 80 درصد از بازيکنان فصل قبل به توافق رسيديم و با توجه به اينکه باشگاه به جوانگرايي و استفاده از بازيکنان بومي روي آورده، سعي کرديم تمام بازيکنان خود را از ليگ يک و آنهايي که خدمت سربازي شان به اتمام رسيده و بازيکناني مثل فريد نمازي از تيم الوسط عراق، محسن محمدزاده از مقاومت البرز و محمد ربيع حاوي از رسالت مازندران را از سراسر کشور جذب کنيم.

سرمربي حفاري اهواز همچنين در رابطه با بودجه باشگاه گفت: بودجه باشگاه نسبت به سال گذشته کمتر شده و ما توانستيم با بازيکنان هم با همان بودجه درنظر گرفته شده باشگاه به توافق برسيم. اميدوارم بتوانيم سال خوبي داشته باشيم و مثل گذشته به مرحله پلي آف صعود کنيم.

 

حمايت از تيم هاي وزنه برداري و کشتي نفت

هدايت يزدي، مديرعامل باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خيز جنوب با حضور در سالن وزنه برداري ونيز سالن کشتي مجموعه ورزشي شهرک نفت اهواز از نزديک تمرين تيم هاي نوجوانان، جوانان و تيم کشتي بزرگسالان باشگاه نفت را زير نظر گرفت.

مديرعامل باشگاه فرهنگي ورزشي مناطق نفت خيز جنوب ضمن بازديد از تمرين تيم نوجوانان و جوانان گفت: بدانيد که شما قهرمانان آينده اين باشگاه و کشور هستيد که بايد پرچم ايران را در ميادين و رقابت هاي بين المللي بالا ببريد ومسؤولان ورزش مناطق نفت خيز در هرشرايطي از اميدها و آينده هاي وزنه برداري حمايت و پشتيباني خواهند کرد. او در ادامه با حضور در تمرين تيم کشتي، ضمن تقدير از تلاش ورزشکاران و تيم کشتي اين باشگاه، براي آنان آرزوي موفقيت و پيروزي کرد و گفت: نتايج درخشان شما ورزشکاران در مسابقات در سطوح مختلف، باعث غرور جامعه ورزش است و انتظار داريم شما ورزشکاران با تلاش و درخشش در اين تمرين ها، علاوه بر حفظ سلامت، در ميادين مختلف نيز حضور پيدا کرده و براي کشور و صنعت نفت افتخار آفرين باشيد.