شگفتي آباداني ها در ماهشهر

حرکت شانه به شانه پالایش نفت و پتروشیمی   

دو تيم بسکتبال پتروشيمي بندر امام و پالايش نفت آبادان که موفق شده بودند با اقتداراز مرحله پلي آف به نيمه نهايي ليگ برتر بسکتبال باشگاه هاي ايران صعود کنند، در اين مرحله رقابت سخت و نزديکي را با يکديگر برگزار مي کنند. هر تيمي که در اين مرحله موفق شود از 5 ديدار به 3 پيروزي برسد، مي تواند به فينال راه پيدا کند.

دو ديدار ابتدايي اين  مرحله در ماهشهر بر گزار شد که دوتيم هرکدام يک پيروزي و يک شکست در کارنامه خود ثبت کردند تا از همين ابتدا همه چيز به طور مساوي پيش برود.

در ديدار اول، اين پتروشيمي  بندر امام بود که در ماهشهر موفق شد درديداري نزديک و حساس با نتيجه 75 بر 73 به پيروزي برسد. پتروشيمي در ديدار دوم هم به دنبال پيروزي بود تا بيشتر راه را براي رسيدن به فينال طي کرده باشد که در خانه اسير شگفتي سازي آباداني ها شد.

پالايش نفت آبادان که در دور مقدماتي در دو ديدار رفت و برگشت هم در آبادان و هم در ماهشهر به پتروشيمي باخته بود، اين باردر ماهشهردست به کار بزرگي زد و توانست پتروشيمي را با نتيجه 68 بر 58 شکست دهد تا همه چيز به تساوي کشيده شود و حالا در مرحله بعد در آبادان کار سخت تر از قبل شود. طبق برنامه، دوبازي بعدي در آبادان خواهد بود.

2 تيم بازي پاياپايي درکوارتر نخست انجام دادند و تيم پالايش نفت 14 بر 11 اين کوارتر را به سود خود پايان داد. تيم پتروشيمي بندر امام باز هم اسير بازي خوب پالايش نفت شد و بسختي توانست 14بر 13 پيروز شود. تيم پالايش نفت در کوارتر سوم هم بازي برتري نسبت به پتروشيمي بندر امام انجام داد و با پرتاب هاي سه امتيازي خود 21 بر 15 به برتري رسيد. پتروشيمي بندر امام که قافيه را باخته بود، در کوارتر چهارم براي جبران اختلاف امتياز به ميدان رفت، ولي دفاع خوب نفتي ها و ضد حملات اين تيم باعث شد پتروشيمي 20 بر 19 شکست را در اين کوارتر بپذيرد. در اين بازي، آرن داودي، با کسب 17 امتياز براي تيم نفت، امتيازآورترين بازيکن بود و اصغر کاردوست هم با کسب 13 امتياز براي پتروشيمي، امتيازآورترين بازيکن تيمش بود.

حاتمي:هنوزکار تمام نشده  است  

سرمربي تيم بسکتبال پتروشيمي بندرامام معتقد است که هنوز کار تمام نشده و تيمش مستحق حضور در فينال است.

 مهران حاتمي، سرمربي تيم بسکتبال پتروشيمي بندرامام بعد از يک پيروزي و يک شکست برابر پالايش نفت آبادان در مرحله نيمه نهايي گفت: دو بازي پاياپاي را برگزار کرديم. هر دوتيم شايسته پيروزي بودند. در ديدار اول ما بهتر بوديم وبرنده شديم و در ديدار دوم نفتي ها خوب بودند و موفق شدند برنده از زمين خارج شوند. بچه هادر اين دو بازي، سنگ تمام گذاشتند و من از آنها راضي هستم.  

سرمربي پتروشيمي در خصوص بازي با نفت در آبادان  گفت: من قبلا هم گفتم و بازهم تاکيد مي کنم،  ديدار با  پالايش نفت آبادان براي هرتيمي سخت است. آ نها يکي از قطب هاي بسکتبال ايران به حساب مي آيند و تيمي  قدرتمند هستند. شما ديديد که در بازي اول با نتيجه نزديک آنها را شکست داديم و دربازي دوم در خانه مغلوب شديم. براي همين کار سختي در آبادان داريم؛ اما ما در اين مدت تمرين هاي بسيار سختي را پشت سر گذاشتيم. بازيکنان پتروشيمي بندرامام از لحاظ بدني در بهترين شرايط قرار دارند و هدف ما حضور در فينال است و براي برد به آبادان مي رويم.

حاتمي در مورد داوري گفت: داوري در هر دوديدار خوب بود. من مشکلي نديدم . اشتباه هاي داوري در هر بازي وجود دارد و مطمئنا اين اشتباه ها عمدي هم نيست؛ البته هميشه تيم بازنده به داوري اعتراض دارد و اين طبيعي است. من اميدوارم در آبادان هم فدراسيون بهترين داوران را براي اين ديدار انتخاب کند. حاتمي درباره اينکه چقدر شانس صعود به فينال و قهرماني دارند، گفت:  نبايد حريف  را دست کم گرفت. مسلما ما مي خواهيم فيناليست و قهرمان شويم. بنابراين در دو ديدار آبادان تمام تلاش خودمان را مي کنيم که برنده باشيم. در مورد شانس هم بايد بگويم به اندازه يکسان دو تيم شانس صعود دارند. 

سامري: مي خواهيم فيناليست شويم

سرمربي تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان عقيده دارد، داوري نقش بسزايي در  نتايج دارد و قضاوت عادلانه، تمرکز هيچ تيمي را بر هم نمي زند.

  هماد سامري، سرمربي تيم بسکتبال پالايش نفت آبادان پس از برد تيمش مقابل پتروشيمي بندرامام دربازي دوم و به تساوي کشيده شدن کار در دوبازي ابتدايي گفت: بازي دوم مقابل پتروشيمي همچون بازي نخست به لحاظ فني بسيار خوب و از سطح بالايي برخوردار بود. هردوتيم به دنبال پيروزي بودند و استفاده از فرصت ها در کسري از ثانيه باعث برتري مي شود که شاگردانم موفق شدند از اين برتري استفاده کرده و برنده بازي دوم باشند.

درادامه سرمربي نفت به داوري اشاره داشت و گفت: وقتي داوري تجربه لازم را داشته باشد که بتواند بازي در سطح ليگ برتر را خوب مديريت کند، بازي  شکل مناسبي خواهد داشت. براي همين در ديدار دوم کم اعتراض بود و تنها به بازي پرداخته شد و مشکل خاصي نبود. شايد اگر قضاوت بازي نخست هم مثل دوم عادلانه تر بود و مديريت خوبي داشت، اکنون نتيجه دو هيچ، به نفع ما بود که براي ما کار بسيار بزرگي است؛ اما به هر حال توانستيم سريع به بازي برگرديم تا همه چيز به طور برابر پيش برود.

سامري درباره 2 ديدار بعدي که درآبادان برگزار مي شود، گفت: دو بازي سخت داريم که اميدواريم بتوانيم خوب مديريت کنيم و نتيجه لازم را بگيريم.

سرمربي پالايش نفت آبادان درباره شانس فيناليست شدن تيمش گفت: به طور قطع تمام بازي ها سخت خواهد بود. دو بازي در آبادان بسيار سخت است و در حال حاضر بردمان يک به يک است. تنها حسن بازي دوم اين بود که توانستيم باخت ديدار اول را جبران کنيم تا دو هيچ از حريف عقب نمانيم. اميدوارم در دو بازي که در آبادان داريم، برنده بازي باشيم و به فينال برويم.

 

تقدير ازقهرمان پيشکسوت تنيس روي ميز 

مدير عامل و رؤساي باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خيز جنوب، در ديداري صميمانه از سيد رسول صالح پور، قهرمان و پيشکسوت ارزنده ورزش تنيس روي ميز کشور و صنعت نفت، تجليل کرد.

 تکريم و احترام به کساني که سال ها براي رشد و توسعه ورزش کشور و نفت زحمات سخت و طاقت فرسايي را تحمل کردند، از جمله سنت هاي ارزشمند و پسنديده اي است که در سال هاي اخير بشدت مورد توجه مسؤولان باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خيز جنوب بوده و اين اقدام انسان دوستانه در اين مدت رونق بيشتري يافته است.

ورزش صنعت نفت سرشار از قهرمانان سرشناس و مطرحي است که در سال هاي نه چندان دور با درخشش در پيکارها و مسابقات قهرماني کشور و همچنين در عرصه برون مرزي اعم از ميادين بين المللي، آسيايي و جهاني موجب افتخار ورزش نفت و کشور بوده اند.

 مدير عامل و مسؤولان باشگاه مناطق نفت خيز جنوب طي ديداري با سيد رسول صالح پور، پيشکسوت ارزنده و قهرمان سابق تنيس روي ميز کشور و نفت، از سال ها افتخار آفريني او تقدير کردند.

در آغاز اين ديدار، سيد رسول صالح پور، پيشکسوت ارزنده ورزش تنيس روي ميز خاطراتي از دوران جواني و دعوت شدن به تيم ملي بازگو و از اينکه پيشکسوتان ورزش مورد توجه مسؤولان قرار دارند، تقدير کرد.

او که در حال حاضر در آستانه80 سالگي قرار دارد، چند سال پي درپي در مسابقات رده هاي سني مختلف و از جمله رده سني پيشکسوتان رشته تنيس روي ميز شرکت کرده و بارها موفق به کسب عنوان قهرماني و سکوي نخست کشور در مسابقات مختلف شده است.

در پايان اين ديدار، به رسم يادبود، از سوي هدايت يزدي، مدير عامل؛ مهرداد بابادي وند، رئيس ورزش قهرماني؛ علي اصغر پونده نژادان، رئيس امور ورزش شرکت نفت و گاز آغاجاري و جمعي از مسؤولان لوح تقديري به سيد رسول صالح پور، قهرمان با سابقه تنيس روي ميز کشور اهدا شد.

 

صعود نفتي ها به قله واريش

گروه كوهنوردي شركت ملي نفت به مناسبت ولادت حضرت امام زين العابدين (ع) در اعياد شعبانيه و نيز با هدف توسعه ورزش همگاني، اولين برنامه خود را در سال جديد در تاريخ 22فروردين 98 برگزار کرد و موفق شد به قله 3 هزار متري واريش در ارتفاعات البرزصعود کند.

28 نفر از کوهنوردان شرکت ملي نفت ايران با حرکت از روستاي واريش در دامنه رشته کوه البرز پس از 5 ساعت کوهپيمايي توانستند به قله 3 هزار متري واريش صعود کند.

 اسامي کوهنورداني که  در اين صعود حضور داشتند، عبارت است از: ناصر قره باقري، تورج ايرجي، مجيد خسروي، فريدون ابو قداره، مسعود اصغري، محسن صداقت، ابوالفضل ابراهيميان، محمد علي عبادي، هادي سوري، محمدرضا شهابي فر، بهنام حسين پور، بهروز نوروزي، محسن حدادي، حسن رزميان مقدم، موسي الرضا كريميان، مهدي دياني، سيد بهرام صفوي، حميدرضا محمدي، عبدالله امامي كوهپايه، سهيل مجد، الله يارالياسي، محمد شيخلو، مصطفي حسيني عدل، فرامرز فرجي، محمد گلپريان( مربي )، بهنام جدائيان (مربي)، اكبر مهديزاده (مربي) وحسين باقرزاده (سرپرست گروه).  

 

جوانان نفت آبادان در يک قدمي ليگ برتر

تيم فوتبال جوانان صنعت نفت آبادان در آستانه صعود به ليگ برتر جوانان کشور قرار گرفت.

تيم فوتبال جوانان صنعت نفت آبادان که در گروه اول ليگ يک جوانان حضور داشت، موفق شد  با پشت سر گذاشتن رقبايش در مرحله گروهي با کسب 28 امتياز به عنوان تيم نخست به مرحله نهايي اين ليگ صعود کند.

صنعت نفت آبادان به همراه تيم هاي جندي شاپور دزفول و وحدت بروجرد به مرحله بعدي ليگ يک جوانان صعود کردند.

ليگ يک جوانان در قالب دو گروه برگزار شد. از هر گروه سه تيم به مرحله دوم صعود کردند. در پايان اين 6 تيم به صورت متمرکز با هم به رقابت خواهند پرداخت که در نهايت دو تيم اول به ليگ برتر جوانان صعود خواهند کرد. تيم  جوانان نفت آبادان، به اين ترتيب در يک قدمي صعود قرار دارد.