تغييرات در کادر فني نفت مسجد سليمان

مرزبان  رفت، کريمي آمد

تيم فوتبال نفت مسجد سليمان در هفته بيست و پنجم ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران در مشهد و مقابل پديده با 3 گل شکست خورد تا اوضاع اين تيم نفتي در انتهاي جدول بحراني شود و خطر سقوط را بيش از پيش حس کنند.

شکست سنگين در مشهد، تبعات خوشايندي براي تيم فوتبال نفت مسجد سليمان نداشت و به محض بازگشت اين تيم از مشهد به مسجد سليمان، اعضاي هيات مديره باشگاه با برگزاري جلسه اضطراري تصميمات جديدي گرفتند تا اين تيم به ليگ دسته يک فوتبال ايران سقوط نکند.

اعضاي هيات مديره باشگاه در جلسه اي که برگزار شد، به اين نتيجه رسيدند که تغيير سرمربي در اين مقطع بهترين چاره کار است؛ چرا که با شوک تعويض مربي مي توانند تيم را در ليگ برتر نگه دارند.

بعد ازپايان اين جلسه، مدير عامل باشگاه بلافاصله جلسه اي با عليرضا مرزبان، سرمربي تيم برگزار مي کند و در نهايت به توافق مي رسند که مرزبان براي حفظ و بقاي تيم در اين شرايط دوستانه، از جمع مسجد سليماني ها جدا شود.

مهران نصيريان دوست، مديرعامل باشگاه نفت مسجد سليمان با تاييد اين خبر طي گفت وگويي به خبرنگار «مشعل» گفت: باخت به پديده، شرايط تيم را بحراني کرد و با توجه به برد تيم سپيدرود و رسيدن آنها به يک امتياز نفت در جدول، اوضاع و شرايط را براي تيم فوتبال نفت مسجد سليمان سخت تر از قبل کرد. بر همين اساس، بلافاصله اعضاي هيات مديره با برگزاري جلسه اي دور هم جمع شدند تا براي برون رفت از اين مشکل، يک تصميم درست و به موقع بگيرند.

با توجه به تجربه قبلي نمي خواستيم که نفت مسجد سليمان، دوباره مثل 4 سال پيش به ليگ دسته پايين تر سقوط کند. براي همين بعد از چند ساعت جلسه به اين نتيجه رسيديدم که در حال حاضر، بهترين تصميم، کنار گذاشتن عليرضا مرزبان، سرمربي تيم است تا با رفتن او، به تيم شوک داده و از اين بحران خارج شويم.

نصيريان دوست در ادامه در خصوص مرزبان و عملکرد او گفت:  مرزبان در نيم فصل اول نتايج خوبي گرفت و شرايط تيم هم در جدول مناسب بود و ما هم راضي بوديم؛ ولي در نيم فصل دوم نتوانست نتايج مناسبي بگيرد و باخت سنگين به پديده هم در اين شرايط، اوضاع را بحراني تر از قبل کرد و باعث شد تصميم بگيريم با او ادامه ندهيم.

مديرعامل نفت مسجد سليمان در خصوص اينکه مرزبان را برکنار کردند يا با توافق جدا شدند، گفت: بعد از جلسه هيات مديره، با مرزبان جلسه اي داشتم و بعد از چند ساعت صحبت، او هم قبول کرد در اين شرايط نمي تواند به تيم کمک کند و بهترين کار رفتن است تا با شوک دادن از اين طريق به تيم کمک شود. بنابراين بايد بگويم مرزبان با توافق و دوستانه از ما جدا شد و نبايد لفظ اخراج را به کار ببريم.

او در خصوص گزينه جانشيني مرزبان و چرايي انتخاب فيروز کريمي و اينکه چگونه با او به توافق رسيدند، گفت: بعد از رفتن مرزبان با اعضاي هيات مديره چند مربي را در نظر گرفتيم تا با بررسي کارنامه و رزومه آنها بهترين را انتخاب کنيم که بتوانيم در 5 بازي باقيمانده نتايج لازم را بگيريم و تيم در ليگ برتر باقي بماند. در ميان گزينه هايي که داشتيم، در نهايت روي نام فيروز کريمي به توافق رسيديم و مذاکره با او را شروع کرديم که مذاکره با او خوب پيش رفت و در نهايت به توافق رسيديم.

فيروز کريمي، مربي خوبي است که مي تواند به لحاظ روحي - رواني به تيم شوک مثبت وارد کند و به قول معروف و به اصطلاح فوتبالي ها «کار را دربياورد» و به تيم کمک کند تا در ليگ برتر بمانيم. او در ادوار گذشته ليگ چند بار توانسته در چنين شرايطي چند تيم را در ليگ نگه دارد و براي همين اميد داريم که او نفت مسجد سليمان را هم در ليگ برتر حفظ کند.

نصيريان دوست در خصوص اينکه چقدر براي نفت اين شانس را قائل است که با فيروزکريمي در ليگ باقي بمانند، گفت: ما دو بازي حساس و سرنوشت ساز و رودررو بادو تيم سپيدرود و استقلال خوزستان در خانه داريم که به عبارتي هر کدام از اين ديدار ها 6 امتيازي است. هر دو حريف ما در منطقه سقوط و پايين تر از ما قرار دارند و پيروزي در اين دو ديدار مي تواند حکم بقاي ما را صادر کند، البته يک بازي هم با نفت آبادان داريم که در خوزستان است و آن هم بسيار سرنوشت سازاست. بنابراين فکر مي کنم شانس بالايي براي بقا در ليگ برتر داريم.

 تمام دلخوشي مردم نفت مسجد سليمان، فوتبال است و با توجه به مسؤوليت اجتماعي که در قبال مردم داريم، بهترين کار حفظ و بقاي تيم در ليگ برتر است تا دل مردم و هواداران تيم فوتبال نفت مسجد سليمان را شاد کنيم.

 

سومين برد آباداني ها در دربي نفتي ها !

تيم فوتبال صنعت نفت آبادان از هفته بيست و پنجم ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران، برابر مهمانش پارس جنوبي جم به برتري رسيد تا براي سومين بار، طعم پيروزي در ليگ برتر هجدهم را بچشد!

نفت آبادان در شرايطي در دربي نفتي ها ميزبان پارس جنوبي جم بود که خطر سقوط، اين تيم ريشه دار نفتي را تهديد مي کرد. در مقابل پارس جنوبي نه در منطقه سقوط قرار داشت و نه شانس کسب سهميه آسيايي، از اين رو با آرامش خاصي قدم به دربي نفتي ها گذاشت.

شاگردان پائلو سرجيو پرتغالي در خانه و ورزشگاه تختي آبادان چيزي براي از دست دادن نداشتند، بنابراين براي فرار از منطقه خطر، بازي را هجومي آغاز کردند؛ ولي در زدن ضربات آخر دقت لازم را نداشتند.

 تيم صنعت نفت که تا قبل از دقيقه 40 موقعيت هاي خوبي براي گلزني داشت و از آنها استفاده نکرد، در اين دقيقه با شوت زيباي ميلاد جهاني به گل رسيد و هيوهاي هواداران در ورزشگاه تختي پيچيد. بازي در نيمه اول با همين نتيجه به پايان رسيد تا خيال هواداران آباداني تا حدودي براي پيروزي راحت شود. نيمه دوم را بازهم نفتي هاي آبادان بهتر از پارس جنوبي آغاز کردند و سعي در اداره حريف داشتند و بيشتر توان خود را روي ضد حملات گذاشتند تا از اين حربه استفاده ببرند. پارس جنوبي در نيمه دوم اين ديدار، براي گل خورده سخت تلاش کرد؛ ولي دفاع مستحکم نفتي ها مانع باز شدن دروازه اين تيم شد تا نفتي ها با يک گل به برتري رسيده و به سه امتياز شيرين دست يابند. دربي رفت با تساوي دو بر دو در جم به پايان رسيده بود. تيم فوتبال صنعت نفت آبادان با اين پيروزي 24 امتيازي شد تا در رده سيزدهم جدول رده بندي رقابت هاي ليگ برتر قرار گيرد.

 

سرجيو: بايد بيش از 3 گل به پارس جنوبي مي زديم

سرمربي تيم فوتبال صنعت نفت آبادان عقيده دارد، فرصت هاي خيلي خوبي برابر پارس جنوبي داشتند و اگر کمي دقت مي کردند، مي توانستند با بيش از يک گل به پيروزي برسند.

پائلو سرجيو، سرمربي تيم فوتبال صنعت نفت آبادان بعد از پيروزي در دربي نفتي ها در خصوص اين ديدارگفت: دربي هميشه سخت است، بخصوص اينکه يک تيم در چنين بازي به 3 امتياز کامل بازي احتياج داشته باشد. ما از ابتداي بازي براي کسب سه امتياز به ميدان رفتيم؛ ولي استرس در وجود بازيکنان صنعت نفت موج مي زد. براي همين قبل از اينکه به گل برسيم، چند موقعيت 100 درصد گلزني را به دليل استرس بالاي مهاجم خود از دست داديم. در کل بايد بگويم که بازي بسيار خوبي بين 2 تيم برگزار شد و خدا را شکر سه امتياز مهم را کسب کرديم.

او در خصوص تيم پارس جنوبي گفت: تيم خوبي بود؛ ولي در اين ديدار به اندازه ما خوب نبود. تعداد بسيار کمي موقعيت روي دروازه ما داشتند؛ ولي برعکس، ما در امر موقعيت سازي موفق تر بوديم. براي همين اعتقاد دارم که اگر قدر موقعيت ها را مي دانستيم، قطعا به پيروزي بيش از يک گل مي رسيديم؛ ولي مهم کسب سه امتياز سرنوشت ساز اين ديدار بود که به دست آورديم.

 سرجيو در مورد اينکه نفت در ليگ باقي مي ماند، اظهار کرد: شک نکنيد نفت با کسب مقام مناسب در ليگ باقي مي ماند. درست است که در بعضي مواقع، نتايج خوبي نگرفتيم؛ ولي ما شايسته بهتر از اينها هستيم؛ چون بازيکنان خوبي دارم.

او در مورد سومين برد فصل شاگردانش گفت: ما بايد در نيم فصل اول به اين عدد مي رسيدم، نه الان؛ اما به جرات مي گويم که شانس با ما يار نبود. در بيشتر از 7 يا 8 بازي ما از حريف پيش بوديم و در دقايق و يا ثانيه هاي پاياني امتياز کامل را از دست داديم.

 

تارتار: در دربي  بهتر از  صنعت نفت بوديم

سرمربي تيم فوتبال پارس جنوبي جم عقيده دارد، در دربي، نفتي ها بهتر از حريف هم نام خود بازي کردند و براي همين مستحق پيروزي بودند؛ ولي شانس با آنها ياري نکرد.

مهدي تارتار، سرمربي تيم فوتبال پارس جنوبي جم بعد از شکست در دربي نفتي ها ابتدا ضمن ابراز همدردي با مردم خوزستان به خاطر وقوع سيل و خسارت وارده به اين استان در خصوص بازي گفت: بازي دادن به بازيکنان جوان تاوان دارد و ما با پذيرفتن شکست، اين تاوان را داديم. در طول بازي، ما بهتر از صنعت نفت آبادان بازي کرديم؛ ولي از موقعيت هايمان بخوبي استفاده نکرديم؛ البته بايد اضافه کنم که در ضربات آخر، نه تنها دقت نداشتيم، در بعضي صحنه ها هم شانس با ما يار نبود و هم اينکه گلر نفتي ها روز خوبي را پشت سر گذاشت.

سرمربي تيم پارس جنوبي، اشتباه بازيکنان جوانش در پذيرفتن گل را تاثيرگذار دانست و گفت: ميلاد جهاني، بازيکن باتجربه صنعت نفت درون 18 قدم از بي تجربگي بازيکن جوان ما بخوبي استفاده کرد و گل زيبايي را به ثمر رساند. ما بازي را خيلي خوب آغاز کرديم و بهتر از صنعت نفت بوديم و حريف روي يک اشتباه بچگانه ما به گل رسيد؛ البته بازهم تاکيد مي کنم، با اينکه در اين ديدار از چند بازيکن جوان خود استفاده کرديم؛ ولي در کل بهتر از صنعت نفت آبادان بوديم.

تارتار درباره داوري هم گفت: داوري مشکلي نداشت و بايد بگويم بعد از مدت ها شاهد يک قضاوت خوب بوديم.

او به جايگاه پارس جنوبي در انتهاي فصل اشاره کرد و گفت: با توجه به اينکه سقوط نمي کنيم و از سوي ديگر شانسي هم براي کسب سهميه آسيايي نداريم، درصدد هستيم در 5 بازي آخر فصل، با کسب نتايج خوب بتوانيم جزو 6 تيم اول جدول باشيم و مثل فصل گذشته، فصل را با خوبي به پايان ببريم تا دل هواداران جمي را شاد کرده باشيم.