اپلیکیشن های پرداخت قبوض آسان پرداخت (آپ)

با این اپلیکیشن به امکاناتی از قبیل انتقال وجه از طریق کارت به کارت، خرید شارژ، خرید بسته های اینترنتی (خانگی یا تلفن همراه)، پرداخت قبض تلفن همراه و سایر قبض های خدماتی (جریمه خودرو، شهرداری و...) و امور نیکوکاری دسترسی خواهید داشت. کارت به کارت از مبدا ۳۰ بانک و موسسه مالی از طریق آپ قابل انجام است. امکان مانده گیری از حساب به دلیل موانع قانونی در هیچ یک از اپلیکیشن های پرداخت، از جمله آپ فراهم نیست. امکانات دیگری نظیر شارژ اعتبار اسنپ ، تله پرداز، خرید بلیت قطار و هواپیما، پرداخت های مربوط به ثبت اسناد و املاک و همچنین قوه قضاییه، خرید و اجاره املاک و خدمات خودرو از جمله امدادخودرو، خدمات پارکینگ و بزرگراه نیز در این اپلیکیشن وجود دارد. 

                    قبضک

این اپلیکیشن برای پرداخت و مدیریت قبوض و خرید شارژ برای تلفن های  اندروید کاربرد دارد که کاملا رایگان است و تمامی  کارت های عضو شتاب به غیر از کارت های بانک سپه را پوشش می دهد. از این طریق می توانید تمامی قبوض آب، برق، گاز، تلفن ثابت و همراه، شهرداری، مالیات و جریمه راهنمایی و رانندگی را بدون نیاز به اینترنت پرداخت کنید.

ساده پرداخت

با اپلیکیشن «ساده پرداخت» به سادگی قبض پرداخت کنید، شارژ بخرید، بیمه پرداخت کنید و به موسسات خیریه کمک کنید. در این اپلیکیشن کافی است یکبار قبض هایتان را ثبت کنید و دفعه های بعد دیگر برای پرداخت نیازی به قبض ندارید و می توانید اطلاعات آن را ببینید و پرداخت کنید. تمامی خدمات اپلیکیشن ساده پرداخت، رایگان است. با هر تراکنشی که در ساده پرداخت انجام می دهید، امتیاز می گیرید و می توانید با این امتیازها خرید کنید. امکانات دیگر این اپلیکیشن؛ خرید شارژ و بسته های اینترنت، پرداخت جرایم راهنمایی و رانندگی، امکان ساخت صندوق های قلکی و خانوادگی و مدیریت آنها و پرداخت آنلاین کرایه تاکسی و تسویه آنی با راننده است.

 

داستان عکس:

نام فرشچيان را محال است که نشنيده باشيد و آثار معروف او را نشناسيد. آثار فرشچيان در موزه اي به نام خود استاد در مجموعه فرهنگي- تاريخي سعدآباد نگهداري مي شود و مشتاقان و علاقه مندان آثار هنري او براي بازديد به آنجا مي روند. اين موزه در حال حاضر بيش از 50 اثر از استاد را در خود جاي داده که نوازشگر چشم هر بيننده اي است. اين موزه در سال 1380 افتتاح شد.

 

عید گذشت، اما به فکر عید سال آینده باشیم

چند راهکار ساده براي اينکه در فروردين کم پول نشویم

مشعل: هزينه هاي شب عيد براي بيشتر خانواده ها سنگين و کمرشکن است. از خريد لباس هاي جديد براي اعضاي خانواده تا هزينه هاي خانه تکاني، شستن فرش ها، پرده ها و... در همه اين موارد، حتي اگر اعضاي خانواده کنترل مخارج خود را داشته باشند و خودشان براي تميز کردن خانه دست به کار شوند، باز هم ميزاني از هزينه به خانواده تحميل مي شود. بسياري از خانواده ها شست وشوي لوازم خانه را خودشان انجام مي دهند تا هزينه هاي شستن آنها از سوي کارگاه هاي بيروني و کارگر را نداشته باشند. بسياري ديگر خريد عيد، از لباس تا لوازم و مبلمان براي خانه را از چند ماه قبل شروع مي کنند و برخي ديگر به انجام برخي از اين اقدام ها و نه همه آنها بسنده مي کنند؛ اما شايد لازم باشد برخي راهکارها براي صرفه جويي و مديريت اقتصاد خانه در مورد هزينه هاي شب عيد را بررسي کنيم. راهکارهايي که متناسب با شرايط خانواده، خانه، اوضاع مالي، درآمدها و هزينه هاست و مي تواند کاملا متفاوت باشد. شايد بگوييد که عيد سپري شده و اين راهکارها ديگر به درد ما نمي خورد؛ اما اشتباه نکنيد، در يک چشم برهم زدن سال 99 از راه مي رسد. پس از حالا براي سال جديد برنامه داشته باشيد؛ راستي يک سال چقدر زود مي گذرد.

 اگر ديوارهاي خانه روغني هستند، به جاي رنگ زدن آنها از گزينه پاک کردن ديوارها استفاده کنيد. درست است که گزينه دوم زمانبر و خسته کننده است؛ اما حداقل 10 برابر ارزان تر خواهد بود.

 به جاي هزينه هاي پرخرج براي خريد مبل و صندلي هاي جديد، گاهي مي توان با تعويض روکش يا تعمير آنها، در هزينه هاي خريد مبل صرفه جويي کرد.

 تغيير دکوراسيون خانه معمولا حال و هواي جديدي به خانه مي دهد. مي توانيد با اضافه کردن يک وسيله کوچک نظير يک قاب عکس، فضاي متفاوتي را به محيط خانه بدهيد.

 بسياري از خانواده ها فضا و محلي براي شستن فرش و موکت ندارند يا اصلا شستن فرش و صرف آن حجم از آب را در خانه اقتصادي نمي دانند. بهتر است از مدتي قبل از سال نو، قاليشويي هاي مورد اعتماد را پيدا کنيد و فرش ها را زودتر براي شستن به آنها بسپاريد.

 بسياري از ما اصرار داريم که همه چيز تا شب عيد انجام شود، در صورتي که اين موضوع مساله اي قطعي و واجب نيست و مي توانيد در روزهاي ابتدايي سال هم براي خريد و تکميل وسايل خانه اقدام کنيد و گرفتار گرانفروشي ها نشويد.

 امروزه به دليل گران شدن قيمت برخي اقلام خوراکي مثل آجيل، بسياري از خانواده ها، آن را از سبد پذيرايي شان حذف و به جاي آن خوراکي ها، شيريني ها و تنقلات ديگري اضافه کرده اند.

 تهران و شهرهاي بزرگ در سال هاي اخير، برنامه هاي گردشگري زيادي براي سفرهاي درون شهري دارند. در عين حال با توجه به هزينه هاي سنگين سفرهاي خارجي، مي توانيد براي سفري کوتاه به شهرهاي اطراف محل زندگي خود برنامه ريزي کنيد.

 با توجه به گراني قيمت گوشت قرمز و مرغ مي توانيد براي پذيرايي در مهماني ها، به سراغ غذاهايي که گوشت ندارند يا گوشت کمتري در آنها استفاده مي شود، برويد.

 درست است که مهماني رفتن، اتفاق خوب و خوشايندي است؛ اما خوب است که زحمت تهيه شام و ناهار را براي ميزبان نداشته باشيد و مهماني ها را کوتاه برگزار کنيد.

 براي عيدي دادن هم مي توانيد اقلام و لوازمي  کم خرج؛ اما جذاب را انتخاب کنيد که هزينه زيادي ندارد و به عنوان يادگاري براي آن فرد باقي مي ماند. حتما لازم نيست که عيدي پول نقد باشد، مي توانيد از لوازم سنتي استفاده کنيد.

 قبل از عيد يا در ايام نوروز، بسياري از فروشگاه ها تخفيف هاي گسترده دارند. با کمي جست وجو و وقت گذاشتن، مي توانيد اين تخفيف ها را پيدا کنيد.

 شرايط امروز خانواده ها ديگر مانند قبل نيست که مقدار زيادي ميوه و مواد غذايي ذخيره کنند. بهتر است به جاي خريد آنها، به اندازه يک يا دو مهماني خريد کنيد.