سومی نفت تهران در لیگ برتر شنای ایران

پرونده شانزدهمين دوره رقابت هاي ليگ برتر شناي قهرماني باشگاه هاي ايران، با مقام سومي نفت تهران بسته شد.  ليگ برتر شناي باشگاه هاي ايران در فصل جديد، در سه مرحله برگزار شد که در پايان سه مرحله، بخصوص در دور پاياني، رقابت پاياپايي بين تيم هاي بالاي جدول شکل گرفت و در نهايت تيم اريس اصفهان به سلطه چند ساله نماينده مشهد در صدر رقابت هاي ليگ پايان داد و به مدال طلا دست يافت. تيم هاي هاشمي نژاد مشهد و نفت تهران هم به ترتيب در رده هاي دوم و سوم قرار گرفتند. در دور نهايي ليگ برتر شنا، در مجموع 11 رکورد ملي شکسته شد.

در شانزدهمين دوره ليگ برتر شناي باشگاه هاي کشور 9 تيم، استخر هاشمي نژاد مشهد، آهن آلات ترقي نيشابور، نفت تهران، نفت اميديه، ناجيان راستين البرز، آکادمي شناي آزادي، بانک حکمت ايرانيان، نيروي زميني ارتش و اريس اصفهان حضور داشتند که در ماده هاي کرال سينه، کرال پشت، قورباغه و پروانه به رقابت پرداختند.نفتي هاي تهران در دور پاياني اين رقابت ها چند عنوان قهرماني، نايب قهرماني و سومي را در مواد مختلف به دست آوردند که با جمع امتيازات لازم و در مجموع در بخش تيمي، موفق شدند با کسب 3440 امتياز و کسب مدال برنز در مکان سوم اين دوره از رقابت ها قراربگيرند. ديگر تيم نفتي حاضر در رقابت هاي ليگ برتر شناي باشگاه هاي ايران، تيم نفت اميديه بود که با 1200 امتياز در رتبه نهم ايستاد.

 

نتايج تلاش شناگران نفت تهران در مرحله پاياني که عناوين مختلفي را کسب کردند، به شرح زير است:

50 متر کرال

جلال چاوشي فر سوم شد و ارسلان زارعي به مقام پنجم دست پيدا کرد.

 

200 متر پروانه

سامان قپا نوري ششم شد.

 

50 متر آزاد

آرمان صانعي ششم شد.

 

200 متر قورباغه

فرجاد محمودي چهارم شد و احسان اخترکاوان به مقام  پنجم دست پيدا کرد.

 

400متر ازاد

فرزاد اکبري ششم شد.

 

 4در 100 متر

تيم ارسلان زارعي ، احسان اخترکاوان ، فرزاد اکبري و آرمان صانعي سوم شد.

 

200متر کرال پشت

حسين رئوفي ششم شد.

 

100 متر آزاد

آرمان صانعي چهارم شد.

 

50 متر قورباغه

جمال چاوشي فر سوم شد.

 

800 متر آزاد

علي جعفري قهرمان شد.

 

400 متر مختلط انفرادي

سامان قپانوري ششم شد.

 

200 متر آزاد

 علي جعفري سوم شد.

 

50 متر پروانه

فرزاد اکبري ششم شد.

 

100 متر کرال پشت

ارسلان زارعي سوم شد و جمال چاوشي فربه مقام  چهارم دست پيدا کرد.

100 متر قورباغه

احسان اخترکاوان دهم شد

 

4 در 200 متر تيمي

علي جعفري، فرزاد اکبري ، آرش گنجه و آرمان صانعي دوم شدند.

 

200 متر مختلط

سامان قپانوري سوم شدو فرجاد محمودي چهارم شد.

 

100 متر پروانه

آرش گنجه ششم شد

 

1500 متر آزاد

علي جعفري قهرمان شد.

 

4 در 100 متر آزاد تيمي

تيم آرمان صانعي، فرزاد اکبري، آرش گنجه و جمال چاوشي فر سوم شد.

 

صعود کارکنان گازاستان گلستان به ارتفاعات جهان نما

به مناسبت گراميداشت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن و مقام مادروهمچنين سالروز بزرگداشت خواجه نصير الدين طوسي و روز مهندس و نيز توسعه ورزش همگاني و اهميت به سلامت کارکنان، گروهي از کارکنان شرکت گازاستان گلستان با موفقيت به ارتفاعات جهان نما صعود کردند. هيات کوهنوردي و پايگاه مقاومت بسيج شهيد گرزين شرکت گاز استان گلستان با فراخوان و دعوت از ورزشکاران و ورزش دوستان علاقه مند به کوهنوردي و تشکيل اکيپي توانستند به ارتفاعات جهان نماي استان گلستان صعود کنند و ضمن استفاده از فضاي باطراوت، زيبا و برفي آن، اين ايام با شکوه را نيز گرامي بدارند.

 

نايب قهرماني تنيس روي ميز مناطق نفت خيز جنوب

تيم تنيس روي ميز جوانان مناطق نفت خيزجنوب که به نمايندگي از استان خوزستان در ليگ دسته يک باشگاه هاي کشور شرکت کرده بود، به مقام نايب قهرماني بسنده کرد.   دوتيم مناطق نفت خيزجنوب وغدير شيراز که به فينال مسابقات پينگ پنگ دسته اول باشگاه هاي ايران راه پيدا کردند، درسالن شهيد عضدي رشت مقابل يکديگر صف آرايي کردند که درپايان تيم نفتي در ديداري نزديک،بازي را با حساب نتيجه 5 بر4 به حريف خود واگذار کرد و عنوان دوم را به خود اختصاص داد.  تيم مناطق نفت خيز جنوب به عنوان نماينده استان خوزستان به همراه نماينده استان فارس، جواز حضور در ليگ برتر فصل آينده را به دست آوردند.  تيم هاي هيات گيلان و هيات لرستان نيز به طور مشترک، روي سکوي سوم مسابقات ليگ دسته اول مردان کشور ايستادند.

 

قهرماني بانوان واليباليست نفت مسجدسليمان

مسابقات واليبال بانوان استان خوزستان با قهرماني نفت مسجدسليمان و نايب قهرماني نفت اهواز به پايان رسيد.

رقابت هاي واليبال بانوان باشگاه هاي خوزستان در اسفند 97 به ميزباني شهر اهواز برگزار شد که بعد از برگزاري مسابقات مرحله مقدماتي، تيم هاي نفت مسجد سليمان، نفت اهواز، بهبهان و ملي حفاري به مرحله نهايي رسيدند که در اين مرحله بعد از برگزاري رقابت ها به صورت ضربدري و صعود دوتيم نفت مسجد سليمان و نفت اهواز به فينال، تيم نفت مسجد سليمان موفق شد با پيروزي بر هم نام نفتي خود قهرمان شود و تيم نفت اهواز به مقام دوم بسنده کند. تيم هاي بهبهان و ملي حفاري هم به طور مشترک مقام سوم را به دست آوردند.  اين رقابت ها به صورت 3 از 5 گيم انجام شد.