مراقبت از پوست با ماسک های خانگی

زيبايي و داشتن پوستي جوان از مهمترين اهداف خانم ها براي حفظ سلامت پوستشان است و ممکن است از راه هاي مختلف شيميايي و طبيعي و البته گران به دنبال انواع ماسک هاي تقويتي و زيبايي باشند. بسياري از افراد به خاطر قيمتي که ماسک هاي زيبايي دارند و در بلند مدت هزينه هاي سنگيني به همراه دارد و برخي ديگر به دليل تاکيدي که روي ارگانيک بودن اين محصولات دارند ، تلاش مي کنند تا ماسک هايي خانگي و دست ساز با استفاده از مواد طبيعي تهيه کنند. واقعيت اين است که تهيه و آماده سازي ماسک هاي خانگي چندان هم سخت نيست و مي توانيد با يکبار تهيه آن به راحتي در آماده سازي آن مهارت پيدا کنيد و بعد از مدتي حتي ماسک مناسب براي پوست خودتان و اعضاي خانواده را پيدا و در روندي مداوم مصرف کنيد. بسياري از اين ماسک هاي طبيعي با استفاده از ميوه ها و مواد پروتئيني و برخي هم با ترکيب برخي سبزيجات و خوراکي ها تهيه مي شوند و مدت کوتاه مصرف آنها روي پوست صورت، حالتان را بهتر مي کند. در ادامه برخي از اين ماسک هاي خانگي را با محوريت جواني و زيبايي، کاهش چروک و خشکي پوست در زمستان مي آوريم.

ماسک سفيده تخم مرغ براي پوست هاي جوشدار

براي تهيه اين ماسک، يک عدد تخم مرغ را به هم بزنيد تا کف کند. پس از آن مواد را روي صورتتان بماليد و 15 تا 20 دقيقه اجازه دهيد روي پوستتان بماند. سپس صورت خود را با آب ولرم شست وشو دهيد در پايان صورت خود را با آب خنک بشوييد.

ماسک ليمو، گوجه فرنگي و خيار براي روشن کردن پوست

براي تهيه اين ماسک ابتدا آبليمو، آب گوجه فرنگي و آب خيار را با هم ترکيب کنيد و آنقدر هم بزنيد تا ماده چسبناک شود. سپس اين ماده چسبناک را به آرامي روي صورت و يا هر قسمت ديگري از پوستتان که مي خواهيد روشن شود، بماليد و بگذاريد تا کاملا خشک شود، سپس آن را با آب بشوييد و به صورت ضربه اي آن قسمت را خشک کنيد.

ماسک بادام براي روشن کردن پوست

براي تهيه اين ماسک، 2 عدد بادام را خرد کنيد و داخل شير بريزيد و هنگام خواب به صورت خود بماليد.

ماسک صورت تخم مرغ و آبليمو

سفيده تخم مرغ، منافذ پوست شما را کاهش مي دهد و يک احساس چسبندگي موقت در صورت شما ايجاد مي کند، ويتامين C موجود در ليمو مي تواند جوش هاي سر سياه و ساير لکه هاي صورت شما را پاک کند. يک سفيده تخم مرغ را با چنگال آنقدر هم بزنيد تا کف کند. چند قطره آب ليمو اضافه کنيد و روي صورت بماليد تا خشک شود. در نهايت، ماسک صورت را بشوييد.

ماسک روغن بادام و پرتقال براي زيبايي پوست

براي تهيه اين ماسک ابتدا يک زرده تخم مرغ را با يک قاشق مرباخوري آب پرتقال و يک قاشق مرباخوري روغن بادام با شيره نارگيل ترکيب کنيد و به صورت خود بماليد و اجازه دهيد تا به مدت 20 دقيقه روي پوستتان بماند. اين ماسک، تاثير فوق العاده اي بر زيبايي صورت شما خواهد داشت.

ماسک تازگي و شادابي با ريحان

براي تهيه اين محلول کافي است به ميزان مساوي از 3عصاره طبيعي ريحان، گل هميشه بهار و بابونه را با هم ترکيب و هر روز آن را به صورت خود اسپري کنيد. بهتر است اسپري کردن اين محلول را دو بار در روز روي پوست خود امتحان کنيد تا در عرض مدت کوتاهي قريب به دو هفته از اثرات معجزه آساي آن بهره مند شويد.

ماسک اسفناج براي ماساژ پوست

براي فرم گيري عضلات پوست صورت و سلامت سلول هاي آن مي توانيد صورت خود را با ماسک اسفناج ماساژ دهيد.

ماسک گلاب براي درمان خشکي پوست

پوست خيار را به کمک رنده ريزريز کنيد و آن را به مدت 30دقيقه درون گلاب مرغوب خيس کنيد. سپس پوست خيار خيس شده در گلاب را به مدت 20دقيقه روي پوست صورت تان ماسک کنيد. استفاده از اين ماسک به صورت روزانه تاثير زيادي در افزايش آبرساني و برطرف شدن زبري پوست هاي خشک دارد.

ماسک روشن کننده پوست صورت با ماست و نشاسته

براي درست کردن اين ماسک، يک قاشق غذاخوري ماست کم چرب را با يک قاشق چايخوري پودر نشاسته ترکيب کنيد و آن را به صورت خود بماليد و اجازه دهيد تا به مدت 15 تا 20 دقيقه روي پوست شما بماند و بعد صورتتان را با آب سرد بشوييد.

ماسک آبرسان آووکادو، عسل و ماست

يک دوم آووکادو، دو قاشق عسل و يک قاشق غذاخوري ماست طبيعي يا خامه را مخلوط کرده، همچنين مي توانيد يک روغن بادام کوچک را براي اثر تغذيه اي بيشتر، اضافه کنيد.

ماسک آبرسان آووکادو و موز

يک چهارم آووکادو، يک دوم موز، يک عدد زرده تخم مرغ و به اندازه کافي بلغور جو دوسر ( براي سفت شدن و خميري شدن ترکيب و تا اندازه اي که روي صورت بچسبد و نريزد) را با هم ترکيب کرده و براي دقايقي روي پوست خود بگذاريد.

ماسک سيب زميني براي از بين بردن تيرگي دور چشم

يک سيب زميني را برش دهيد و آن را هر روز به صورت خود بماليد. اين کار پوست شما را روشن تر خواهد کرد. همچنين مي توانيد سيب زميني رنده شده را براي روشن کردن پوست به کار ببريد سيب زميني را رنده کرده و آن را به صورت خود بماليد.

ماسک موز و عسل براي سفيدي صورت و درمان سياهي زيرچشم

براي درست کردن ماسک موز و عسل يک عدد موز کوچک را له کرده و دو قاشق خامه ترش و يک قاشق عسل به آن اضافه کنيد. اين مواد را بخوبي ترکيب کنيد و ماده درست شده را به صورت خود بماليد و بعد از چند دقيقه آن را با آب سرد شست وشو دهيد.

ماسک عسل و روغن زيتون

با عسل و روغن زيتون براي صورت خود ماسک طبيعي صورت درست کنيد. اين ماسک باعث مي شود که جوش هاي بلوغ و لکه هاي صورت پاک شوند و همچنين به روشن شدن پوست کمک مي کند.