فوتبال ، نفت ، مسجد سليمان

M.I.S  همچنان بدون شکست مقابل پرسپولیس

تيم فوتبال نفت مسجدسليمان در هفته نوزدهم ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران در خانه و در ورزشگاه شهيد بهنام محمدي مسجد سليمان، ميزبان تيم قدرتمند پرسپوليس بود که موفق شد اين تيم را متوقف کند و مانع صدرنشيني حريف قرمز پوش خود شود. به گزارش خبرنگار اعزامي «مشعل» به مسجد سليمان، بعد از نفت که در مسجد سليمان کشف شد، بايد گفت فوتبال هم از اين شهر در ايران شروع شد و قدمتي برابر با نفت در ايران دارد، تا جايي که اولين زمين فوتبال در ايران در اين شهر ساخته شد که امروزه، همه آن را به نام ورزشگاه شهيد بهنام محمدي مي شناسيم.  فوتبال و مسجد سليمان، دو اسمي هستند که با هم عجين شده اند و بدون هم معنايي ندارند. مردم اين شهر فوتبال را همچون جان خود را دوست دارند و بايد گفت که اين ورزش با زندگي آنها عجين شده، ضمن اينکه تنها سرگرمي مردم اين شهر هم فوتبال است. حضورتيم فوتبال نفت مسجد سليمان در ليگ برتر، بهترين دلخوشي مردم اين شهر است و وقتي سرخابي هاي پايتخت به آنجا مي روند، اگر بگوييم همه چيز تعطيل مي شود، سخني به گزاف نگفته ايم. از دو روز قبل، شروع بازي و دو روز بعد از بازي در شهر، صحبت از فوتبال و رويارويي با حريف هاي سرخابي تهراني است، به طوري که تمام گرفتاري هاي روزمره خود را فراموش مي کنند.  هفته نوزدهم ليگ برترفوتبال باشگاه هاي ايران پرسپوليس تهران، مهمان نفت مسجد سليمان و مردم خونگرم اين شهر بود. ساعت ها قبل ازشروع بازي، ورزشگاه بيشترازظرفيت پذيراي مردم و هواداران M.I.S (مخفف نام مسجد سليمان ) شده بود. آنهايي هم که موفق نشده بودند به ورزشگاه راه پيدا کنند، از خانه هاي اطراف و حضور در بالکن ها و پشت بام ها، نظاره گر بازي تيم شهرشان مقابل پرسپوليس شدند.

ورزشگاه يک دست زرد پوش شده و صداي تشويق کر کننده هواداران با شعار (نفت مسجد سليمان، سرور فوتبال ايران) فضا را در برگرفته است. بيش از 15 هزار نفر درورزشگاه به عنوان يار دوازدهم، نفت را حمايت مي کنند تا تيمشان دست پر از ميدان خارج شود. شاگردان عليرضا مرزبان در روزي که حمايت هواداران را پشت سر خود داشتند، موفق شدند با ارائه يک بازي منطقي، پرسپوليس را که اين روز ها در کورس قهرماني قرار دارد، متوقف کنند. نفتي ها چند موقعيت گل هم داشتند که با بد شانسي آنها را از دست دادند، مانند صحنه اي که در دقايق ابتدايي، تير دروازه مانع گلزني آنها شد. 90 دقيقه تلاش دوتيم برنده نداشت و در نهايت اين ديدار، با نتيجه تساوي صفر بر صفر به پايان رسيد. نفت مسجد سليمان با اين تساوي 17 امتيازي شد و در رده سيزدهم جدول رده بندي قرار گرفت.  در اين ديدار مهرداد طهماسبي، سيد هيثم هاشمي زاده، مجتبي بيژن، موسي کوليبالي، ميلاد خدايي اصل، حکيم نصاري، عباس عسکري، يوسف وکيا، عليرضا عليزاده، محمد شادکام و محمد پاپي، ترکيب تيم نفت مسجدسليمان را تشکيل مي دادند.دوتيم نفت مسجد سليمان و پرسپوليس تا کنون 4 بار در ادوار ليگ برترفوتبال باشگاه هاي ايران به مصاف هم رفته اند که در هر 4 ديدار، دوتيم به تساوي رسيده اند و تيم پرسپوليس چه در تهران و چه در مسجد سليمان، نتوانسته زرد پوشان نفت را شکست دهد. در حاشيه اين ديدار، طبق رسم مهمان نوازي مردم خوب مسجد سليمان و باشگاه نفت، در ابتداي بازي از سوي مسؤولان باشگاه، لباس محلي ايل بختياري به عليرضا بيرانوند دروازه بان ملي پوش پرسپوليس اهدا شد.

 

بهترين هواداران ايران را داريم

مرزبان: نفت مسجد سلیمان را لیگ برتری بدانید

تيم فوتبال نفت مسجد سليمان موفق شد در خانه، تيم پرسپوليس را متوقف کند تا رکورد شکست ناپذيري اين تيم مقابل سرخ پوشان پايتخت حفظ شود.

سرمربي نفت مسجد سليمان از عملکرد شاگردانش در اين ديدارراضي بود و عقيده داشت که اگر کمي شانس با آنها همراهي مي کرد، مي توانستند برنده اين ديدار هم باشند. اما او از اوضاع اين روزها راضي نيست و مي گويد لياقت تيم نفت و مردم شهر مسجد سليمان بيش از اين هاست. با عليرضا مرزبان، سرمربي نفت مسجد سليمان گفت وگويي درباره اين ديدار و نيز شرايط نفت و ادامه ليگ داشتيم که با هم مي خوانيم.

 

 ازبازي شروع کنيم، راضي بوديد؟

بازي خوبي بود. مسلما با توجه به شرايطي که داريم، از نتيجه راضي هستم؛ ولي مثل همه مربيان بايد بگويم که با پيروزي، خوشحال تر مي شوم. ما بازي را به خوبي اداره کرديم. پرسپوليس مقابل ما حتي يک شانس گلزني هم نداشت و ما مي توانستيم پيروز اين ميدان باشيم.

 پرسپوليسي ها از وضعيت زمين گلايه داشتند. فکر نمي کنيد وضعيت زمين خوب نبود؟

من هم قبول دارم که زمين مسجد سليمان، استانداردهاي لازم را ندارد؛ ولي تيم هاي ديگري هم به مسجد سليمان آمده اند ودر اين زمين بازي کرده اند. ما در اين زمين بازي مي کنيم و نتيجه لازم را هم مي گيريم. فکر نمي کنم تمام مشکل، زمين بوده باشد. بازهم تاکيد مي کنم که زمين ما عالي نيست؛ ولي آنطور که پرسپوليسي ها هم مي گويند، خراب نيست. پرسپوليس انتظار بازي خوب از تيم ما نداشت و فکر مي کرد راحت برنده مي شود. آنها شادابي گذشته را هم نداشتند و براي همين نتوانستند مقابل ما برنده شوند.

 عقيده داريد نفت مي توانست برابر پرسپوليس برنده باشد؟

اگر شاگردانم کمي بيشتر دقت مي کردند، يا آن توپي که در نيمه نخست به تير دروازه خورد، وارد دروازه و گل مي شد؛ ما برنده بوديم. ما توانايي برد در اين ديدار را داشتيم؛ ولي خوش شانس نبوديم. برعکس ما، پرسپوليس خوش شانس بود که نباخت !

 داوري را چطور ديديد؟ در بعضي صحنه ها اعتراض داشتيد.

در مجموع داوري بد نبود؛ البته هرچه که بگوييم، فايده ندارد. مثلا روي حکيم نصاري خطاي پنالتي شد که متاسفانه داور نديد يا نخواست بگيرد. حتي در همان لحظه به او اعتراض کردم؛ ولي جواب قانع کننده اي نداد. اينها ديگر در فوتبال ما عادي شده است.

  نفت در منطقه خطر قرار دارد و اين تساوي در خانه نمي تواست زياد خوب باشد، موافق هستيد؟

اينکه در منطقه خطر قرار داريم را قبول دارم. تساوي در خانه هم خوب نيست و اين را هم قبول دارم. ما بايد در خانه تمام امتياز کامل را بگيريم؛ اما تساوي هم بخشي از فوتبال است. ما با چهار برد ديگر مي توانيم بقاي خود را در ليگ برتر 100 درصد تضمين کنيم. هفته گذشته نبايد به فولاد مي باختيم و در مقابل پرسپوليس هم تيم برتر ميدان بوديم؛ اما مشکل ضربه آخر را داشتيم. شانس نداشتيم و... بنابراين هواداران نگران نباشند.

  پس نفت را ليگ برتري بدانيم و ديگر قرار نيست مثل آسانسور بالا و پايين برود؟

اصولا هيچ مربي قول نمي دهد؛ اما من مي گويم شما نفت مسجد سليمان را ليگ برتري بدانيد و مطمئن باشيد اين تيم با اين هواداران سقوط نمي کند. دوران آسانسور گذشته است. ما بازيکنان خوبي داريم و با توجه به بازي هايي که در خانه با تيم هاي انتهاي جدول داريم که بازي مستقيم به حساب مي آيد، مي توانيم برنده باشيم. شما بدانيد تا من هستم، نمي گذارم نفت سقوط کند.

  گويا خيلي از اوضاع دل خوشي نداريد و به خاطر وضع موجود

 چند جا هم گلايه داشته ايد؟

حرف براي گفتن زياد است، مشکلات مالي نفس تيم را بريده؛ البته اين را هم قبول دارم که اوضاع اقتصادي کشور خوب نيست وهمه تيم ها مشکل دارند؛ اما مشکلات ما فراتر از اين حرف هاست. مشکلات مالي، يک طرف و بقيه مشکلات هم از سوي ديگر. از روز اول تاکنون که در اين تيم حضور پيدا کردم، عده اي بارها ما را تهديد کردند و در چند روز اخير در اهواز جلسه گذاشتند تا مربي خودشان را روي کار بياورند. اين افراد به دنبال دسيسه و توطئه هستند تا تيم نفت مسجدسليمان را زمين بزنند و تنها کساني که در اين شرايط از ما حمايت کردند، مدير عامل ومهران نصريان دوست، مديرعامل باشگاه و اعضاي هيات مديره بودند؛ اما صداي آنها به جايي نمي رسد و با دست خالي نمي توانند کاري انجام دهند.

 يعني فقط مشکل اين است؟

نه اين بخشي از مشکلات است.اينجا زمين تمرين نداريم. ما در زمين اصلي استاديوم، هم بازي مي کنيم و هم تمرين! تيم پايه نداريم و مردم بايد بدانند که اينجا مشکلات زيادي داريم. مردم اينجا به نوازش نياز دارند، حتي پول خريد تجهيزات پزشکي هم نداريم. باور کنيد کساني که فکر مي کنند با سياستي که دارند، مي توانند تيم را سقوط دهند، اشتباه مي کنند. شايد برخي از آنها دوست دارند که اين تيم در ليگ دسته اول باشد تا آنها کارشان را راحت تر انجام دهند؛ اما من حتي اگر لازم باشد، از زندگي ام براي اين تيم خرج مي کنم و اجازه نمي دهم که تيم سقوط کند.

 اما گويا گفته مي شد مشکلات مالي حل شده است؟

چند ماه است که هيچ پرداختي به بازيکنان نداشته ايم. بازيکنان جديد ما هنوز يک ريال هم نگرفته اند. از طرفي تا 10 روز آينده موعد پاس شدن چک هاي بازيکنان است؛ البته اعضاي هيات مديره و مديرعامل باشگاه به دنبال اين هستند که مشکلات را حل کنند.  مطمئن هستم اين مشکلات حل مي شود، اما اميدوارم زودتر اين اتفاق بيفتد؛ چون لياقت اين تيم، مردم و هواداران بيشتر از اين هاست.

 فرشيد پاداش؛ بازيکن جديدتان هم در اين ديداربازي نکرد؟

ما الان نمي توانيم از بازيکنان جديد استفاده کنيم و وارد بحران بزرگي شده ايم اين فقط به فرشيدپاداش مربوط نمي شود؛ بلکه متاسفانه ما به خاطر پرداخت 80 ميليون ريال نمي توانيم بازيکناني را که جديد گرفته ايم، بازي دهيم و اين يک خيانت در حق فوتبال مسجدسليمان است.

   هواداران نفت در اين ديدار سنگ تمام گذاشتند. رابطه آنها با شما و تيم چطور است؟

نفت مسجد سليمان، بهترين هواداران فوتبال ايران را دارد. آنها هميشه يارو ياور تيمشان بوده اند. حتي در روزي که ما نتيجه نگرفته ايم، ما را تشويق کرده و از حمايتشان دست نکشيده اند. باور کنيد آنها بخوبي مشکلات ما را مي دانند و در حالي که مردم اين شهر خيلي مشکل دارند، مشکل خودشان را فراموش کرده و با آمدن به ورزشگاه ما را حمايت مي کنند. در کوچه و خيابان احترام خاصي مي گذارند و مدام به ما دلداري مي دهند. به خاطر اين هواداران از جان مايه مي گذاريم تا نفت، بهترين نتيجه ها را بگيرد  ودل هواداران شاد باشد.