در صدمين جلسه شوراي مركزي ورزش مطرح شد

توسعه ورزش همگانی با   نگاه پيشگيرانه
 در سلامت

صدمين جلسه شوراي مركزي ورزش وزارت نفت با حضور فرزين مينو، معاون وزير نفت در توسعه مديريت و سرمايه انساني و رييس اين شورا برگزار شد.

فرزين مينو، رييس شوراي مركزي ورزش وزارت نفت در اين نشست، ضمن تأكيد بر راهبردهاي ورزش صنعت نفت که در سال 94 از سوي وزير نفت ابلاغ شد، گفت: «توسعه ورزش همگاني، از اصول مؤكد راهبردهاي ابلاغي وزير نفت در حوزه ورزش است. نكته قابل اهميت در اين اصل، امکان دسترسي تمامي کارکنان به امکانات و تسهيلات ورزشي است. وي افزود: در گذشته رويكرد اصلي در بسياري از فعاليت هاي ورزشي، رويكرد «مسابقه محور» بود و بنا داريم اين رويكرد را به سمت ورزش همگاني و ارتقاي سلامت كاركنان تغيير دهيم؛ بنابراين شرکت ها مکلف هستند با عبور از فعاليت هاي «مسابقه محور» به برنامه هاي «سلامت محور» تغيير مسير دهند و شوراي مرکزي ورزش هم بايد بر اين فعاليت ها نظارت کامل داشته باشد.»

معاون وزير نفت در توسعه مديريت و سرمايه انساني به دغدغه ويژه وزير در خصوص ورزش اشاره كرد و گفت: نظر شخص وزير بر اين است كه فعاليت هاي ورزشي را به سمتي پيش ببريم كه بتواند اهداف مرتبط با سلامت كاركنان سازمان را محقق كند. مينو ادامه داد: به عبارتي با اجراي كامل فعاليت هاي سلامت محور، بخشي از هزينه هاي حوزه بهداشت و درمان كه بر دوش وزارت نفت است، كاهش خواهد يافت. وزارت نفت، دغدغه توسعه ورزش همگاني را دارد، بنابراين بايد بر «نگاه پيشگيرانه» ورزش تأكيد داشته باشيم.

وي افزود: به طور حتم از طريق مسابقه، نمي توان اهداف مورد نظر را تحقق بخشيد. محدود كردن فعاليت هاي ورزش همگاني به مسابقاتي، همچون المپياد و... قطعاً بهداشت و سلامت را به همراه نخواهد داشت.

رييس شوراي مركزي ورزش وزارت نفت در ادامه درباره بودجه ورزش 4شركت اصلي در سال 98 خاطرنشان كرد: شركت ها موظف هستند در زمينه مديريت امور مالي به نحوي عمل كنند كه چگونگي اعمال هزينه ها كاملاً قابل رصد باشد تا شورا به نحوي دقيق بر اين حوزه نظارت داشته باشد. مينو همچنين درباره خروجي جلسات شوراي مركزي ورزش وزارت نفت و كارگروه هاي تخصصي با محوريت سلامت و ورزش تأكيد كرد و گفت: خروجي چنين جلساتي بايد نتايجي عملي به همراه داشته باشد و فعاليت ما در شورا و كارگروه ها نبايد در مرحله سياستگذاري باقي بماند.

 اين نشست با حضور فرزين مينو، رييس شوراي مركزي ورزش وزارت نفت؛ غلامرضا شاه كرمي، مدير كل سلامت تربيت بدني و مسؤوليت اجتماعي و دبير شورا، مصطفي هاشمي طباء، سعيد فائقي، اكبر نعمت الهي، بيژن ذوالفقارنسب، ليلا بهرامي، زهره زارعچيان، سيد عماد حسيني، مرتضي زرين گل، محمود مشحون (اعضاي شوراي ورزش وزارت نفت) مديران منابع انساني و رؤساي امور ورزش 4شركت اصلي برگزار شد و حاضرين در جلسه در خصوص تحليل برنامه و بودجه 97 بر اساس بخشنامه شماره 291-20/2 مورخ 2/5/97 در بخش ورزش پايه و همگاني شركت ملي صنايع پتروشيمي و همچنين در باره اتخاذ راهكارهايي براي توسعه ورزش همگاني به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

سرمربي فوتسال بانوان حفاري

قهرمانی حداقل شایستگی تیم حفاری بود

سرمربي تيم فوتسال بانوان ملي حفاري با وجود پيروزي در ديدار رده بندي، از قهرمان نشدن تيمش در ليگ برتر فوتسال ابراز ناراحتي کرد و گفت: تيم ما مجبور شد در اين فصل، تنها از 8 بازيکن استفاده کند و مشکلات زيادي از اين نظر داشت.

زيور بابايي پس از پيروزي برابر تيم دختران کوير مس کرمان در ديدار رده بندي ليگ برتر فوتسال بانوان در اصفهان گفت: بازي آساني در پيش نداشتيم و برابر يکي از باکيفيت ترين تيم هاي ليگ بازي مي کرديم؛ اما در هر صورت از اين نظر که در اين بازي پيروز شديم، خوشحالم؛ اما سوم شدن در ليگ براي ما جذابيتي ندارد.

 قهرماني تنها هدف ما بود و به همين دليل است که از سوم شدن در ليگ خوشحال نيستيم. فصل دشواري را پشت سر گذاشتيم و مجبور شديم در اين فصل از 8 بازيکن استفاده کنيم. فشار زيادي روي تيم وارد شد و باشگاه در تنگناي مالي هم بود؛ اما از حمايت هاي باشگاه تشکر مي کنم و از اينکه نتوانستيم در پاسخ به اين حمايت و محبت، قهرمان شويم، متاسفم.

سرمربي تيم فوتسال ملي حفاري در ادامه افزود: از تک تک بازيکنانم در اين فصل راضي هستم و از همه آنها قدرداني مي کنم که براي موفقيت تيم حفاري جنگيدند. قهرماني، حداقل شايستگي تيم حفاري بود، اما قسمت اين بود که به جاي فينال در بازي رده بندي به ميدان برويم.

 

سومی بانوان ملی حفاری در لیگ برتر فوتسال

تيم فوتسال بانوان ملي حفاري اهواز با وجود درخشش در رقابت هاي ليگ برتر، عنوان سوم اين مسابقات را از آن خود کرد.

ديدار رده بندي ليگ برتر فوتسال بانوان باشگاه هاي ايران  که در سالن 25 آبان ورزشگاه نقش جهان اصفهان برگزار شد که تيم ملي حفاري با 2 گل سحر پاپي توانست دختران کوير را شکست دهد و روي سکوي سوم ليگ قرار گيرد.

در اين بازي، شاگردان زيور بابايي توانستند در هر نيمه، يک بار از سوي سحر پاپي، بازيکن گلزن خود به گل برسند و پيروزي را از آن خود کنند. دختران کوير مس کرمان در اين بازي فشار زيادي روي حريف نفتي آورد و در اواخر وقت مسابقه، با آرايش «پاور پلي»  (بيرون بردن دروازه بان از زمين و اضافه کردن يک مهاجم براي پيروزي) به دنبال رهايي از شکست بودند؛ اما حفاري در کار دفاعي دقيق و کم اشتباه عمل کرد. تيم ملي حفاري در مرحله مقدماتي به عنوان تيم صدرنشين، راهي مرحله پلي آف شد؛ اما در اين مرحله با شکست مقابل مس رفسنجان از صعود به فينال بازماند. پيروزي دو بر صفر در ديدار رده بندي براي حفاري گرچه شيرين است؛ اما تلخي خاص خود را دارد. در حفاري تقريبا همه اعتقاد دارند که قهرماني، کمترين حق براي اين تيم بوده است. شاگردان زيور بابايي در جدول ليگ برتر قهرمان شده بودند؛ اما قانون برگزاري مسابقات پلي آف در ليگ امسال، سبب شد حفاري در نهايت در حالي که قهرمان 22 هفته ليگ شده بود با ناکامي در يک بازي نيمه نهايي برابر مس رفسنجان در جايگاهي بهتر از رتبه سوم نايستد.  حفاري با تيمي پرستاره از جمله طاهره مهدي پور، مهتاب بنايي، فاطمه پاپي، سحر پاپي، فهيمه زارعي و ديگر بازيکنان ارزشمند خود، تيمي کاملا شايسته در اين فصل بود. نماينده نفت که چند مقام قهرماني و نايب قهرماني رقابت هاي ليگ برتر را در کارنامه دارد و سال گذشته به مقام نايب قهرماني دست يافت، در اين فصل نتوانست در مرحله پلي آف نتايج درخشان فصل هاي گذشته را تکرار کند.

 

درخشش کارکنان حراست گاز گلستان  در تیراندازی با تفنگ بادی

يک دوره مسابقات تيراندازي با تفنگ بادي، به ميزباني پايگاه بسيج شهيد بهشتي ادارات کل استان گلستان برگزار شد که نمايندگان حراست گاز گلستان افتخار آفرين شدند.

 در اين مسابقات روح الله قرباني، کارمند واحد حراست شرکت گاز استان گلستان توانست در يک رقابت ديدني، مقام اول مسابقات کارکنان بسيج ادارات کل استان را کسب کند و افتخاري براي خود و شرکت گاز به ارمغان آورد.

در پايان مراسم نيز با حضور مسؤولان ورزشي و فرمانده پايگاه بسيج ادارات کل از اين همکار گازي تجليل شد.

اباصل فراتي، يکي ديگر از کارکنان واحد حراست گاز گلستان نيز با حضور در مسابقات تيراندازي شهرستان کردکوي، توانست مقام دوم را کسب کند.

 

همایش پیاده روی خانوادگی کارکنان صنعت نفت اصفهان

با حضور بيش از 2 هزار نفر از خانواده کارکنان صنعت نفت اصفهان، همايش پياده روي فرهنگي-  ورزشي به ميزباني بهداشت و درمان صنعت نفت برگزار شد.

اين همايش فرهنگي - ورزشي با هدف گرايش بيش از پيش به ورزش هاي همگاني در مجموعه تفريحي - فرهنگي باغ غدير اصفهان برگزار شد.

اين ششمين همايش پياده روي خانوادگي صنعت نفت اصفهان بود که با حضور خانواده کارکنان شرکت هاي خطوط لوله و مخابرات نفت، شرکت پخش فراورده هاي نفتي، پالايش نفت، پتروشيمي، گاز استان، عمليات انتقال گاز، بهداشت و درمان و کانون بازنشستگان منطقه اصفهان برگزار شد.

در پايان اين همايش، به قيد قرعه به شرکت کنندگان هدايايي از لوازم ورزشي اهدا شد.

 

كوهپيمايی خانوادگی کارکنان شرکت ملی نفت ایران

  گروه كوهنوردي شركت ملي نفت، دوم اسفندماه با حضور بيش از 30 خانواده نفتي از منطقه لاويج به قله سوردار در ارتفاعات البرز به ارتفاع 2980 متري از سطح دريا در استان مازندران صعود کرد.

خانواده هاي نفتي به همراه اعضاي گروه کوهنوردي شرکت ملي نفت ايران، حرکت خود را ساعت 6 صبح با حضور در روستاي لاويج شروع کردند و پس از 5 ساعت کوهپيمايي موفق شدند به قله سوردار صعود کنند.

 اسامي کوهنورداني که در اين صعود حضور داشتند و موفق به اخذ حكم صعود شدند، عبارت است از:

محمد جواد ميرزايي، مجيد خسرواني، ناصر قره باقري، اله يار الياسي، فريدون ابو قداره ، حبيب فرخي، مسعود اصغري، مصطفي باقري، منصوررحيم زادگان، امير پورشريف، احسان ميرزايي، هادي جمشيدي، علي قرباني شيران، محسن صداقت، محمد علي عبادي، موسي الرضا كريميان، حسن رزميان مقدم، محسن حدادي، آرش اسلامي قلاتي، رضا قاسمي، مسعود ربيعي، علي تقوي، اميرميرسلام پورشريف، سعيد شيو ياري، علي كشاورز، مصطفي حسيني عدل، محمدرضا شهابي فر، قادر سرخي نژاد، فرامرز فرجي و حسين باقرزاده (سرپرست گروه)

 

قهرمانی همکار خطوط لوله در شین کیوکوشین

کارمند عمليات شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه مرکزي، موفق به کسب مقام اول کشوري در رشته شين کيوکوشين شد.

 اميد کلبعلي، کارمند عمليات خطوط لوله و مخابرات منطقه مرکزي که 34 سال سن دارد و در مرکز انتقال نفت شازند مشغول به کار است، با در خشش در اين رقابت ها و شکست دادن تمامي حريفانش، مقام قهرماني رشته شين کيوکوشين بزرگسالان کشور را از آن خود کرد. اميد کلبعلي بيش از18 سال سابقه فعاليت در اين رشته ورزشي را دارد. دراين دوره از مسابقات که با حضور 325 شرکت کننده از 7 استان کشور برگزار شد، اميد کلبعلي علاوه بر شرکت در مسابقات، به عنوان داور هم قضاوت کرد.