مسـجدسـليمان   نايـب قـهرمان مسـابقات کـاراته  ايـران

حسين آزادي- تيم کيوکوشين کاراته ماتسوشيما شرکت بهره برداري نفت و گاز مسجدسليمان، عنوان نايب قهرماني مسابقات قهرماني کشور جام فجر را به خود اختصاص داد.اين رقابت ها با حضور 370 کاراته کا در قالب 8 تيم و در رده هاي سني خردسالان، نونهالان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پيشکسوتان به ميزباني منطقه آزاد اروند برگزار شد که در نهايت تيم منطقه آزاد اروند به عنوان قهرماني دست يافت. نفت و گاز مسجدسليمان با به دست آوردن 2 مدال طلا، 3 نقره و 6 برنز در نهايت به عنوان نايب قهرماني بسنده کرد.

نفرات برتر تيم نفت و گاز مسجدسليمان که در اين مسابقات خوش درخشيدند، عبارتند از:

شايان حموله در وزن (90+) کيلوگرم رده سني بزرگسالان به مدال طلا دست يافت.علي نقي پور دروزن (منهاي 70 کيلوگرم) رده سني جوانان صاحب مدال طلا شد.ميلاد ظاهري عبده وند در وزن (منهاي 70 کيلوگرم) رده سني جوانان به مدال نقره دست يافت. احمد حيدري در وزن (منهاي 40 کيلوگرم ) رده سني نوجوانان و سيدابراهيم مرادي در وزن (منهاي 20 کيلوگرم) رده سني نونهالان نيز صاحب مدال نقره شدند.همچنين در اين رقابت ها اميرارسلان عظيمي در وزن منهاي 70 کيلوگرم و سروش اکبري در وزن منهاي 50 کيلوگرم رده سني جوانان به مدال برنز دست يافتند.آرمان خدري در وزن (منهاي 45 کيلوگرم) رده سني نوجوانان صاحب مدال برنز شد.در رده سني نونهالان، حسين شهبازي در وزن (منهاي 45 کيلوگرم)، ابوالفضل شهبازي در وزن( منهاي 40 کيلوگرم) و پرهام حاتمي در وزن (منهاي 20 کيلو گرم) با کسب عنوان سوم، مدال برنز اين دوره از رقابت ها را به خود اختصاص دادند.

 

سرمربي نفت مسجد سليمان :

کاراته کاهاي مسجد سليماني نفت و گاز را بيمه کردند

 به بهانه نايب قهرماني تيم کاراته نفت و گاز مسجدسليمان در رقابت هاي قهرماني کشور، گفت وگويي با بهرام آذرپيکان، سرمربي اين تيم داشتيم که در ادامه مي خوانيد.

  از خودتان بگوييد و اينکه چه شد کاراته کا شديد؟

در ابتدا چهلمين سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي ايران را تبريک مي گويم. بنده متولد سال 49 شهرستان مسجدسليمان هستم و 10 سال است که به عنوان سرمربي تيم نفت و گاز مسجدسليمان در رده هاي مختلف سني فعاليت مي کنم. در سال 61 فعاليت خود را در رشته تکواندو آغاز کردم و از سال 66 با رشته کيوکوشين آشنا شدم و طي سال هاي 67 و 68 در رده سني نوجوانان قهرمان کشور و در سال 69 نايب قهرمان ارتش هاي آسيا شدم و در مسابقات قهرماني بزرگسالان کشور به عنوان نايب قهرماني دست پيدا کردم. در سال 2003 نيز در تيم منتخب کيوکوشين کاراته کشور قرار گرفتم. از سال 70 بنيانگذار اين رشته در شهرستان مسجدسليمان بودم و هم اکنون نيز 970 نفر به صورت سازمان يافته در اين رشته در سطح شهر اولين ها مشغول فعاليت هستند.

   درباره مهمترين عناويني که طي سال هاي اخير به عنوان سرمربي تيم نفت مسجدسليمان کسب کرده ايد، بيشتر صحبت کنيد؟

طي مدت حضورم به عنوان سرمربي تيم نفت، 15 عنوان قهرماني، نايب قهرماني و مقام سومي را در سطح کشور به دست آورديم و در مسابقات جهاني اسپانيا که در سال 89 برگزار شد، به عنوان قهرماني دست پيدا کرديم. تيم نفت و گاز مسجدسليمان در مسابقات کيوکوشين کاراته هميشه درصدد قرار گرفتن روي سکوي قهرماني بوده است.

    در مسابقات کاراته کيوکوشين ماتسوشيما که به مناسبت دهه فجر برگزار شد، نايب قهرمان شديد. در اين باره بيشتر صحبت کنيد و بگوييد که سطح برگزاري اين پيکارها را چطور ارزيابي مي کنيد؟

اين مسابقات با حضور 370 کاراته کا در قالب 8 تيم از سراسر کشور به ميزباني منطقه آزاد اروند برگزارشد و تمامي تيم ها با بازيکنان خوب و باکيفيت عازم مسابقات شده بودند و تيم ها سعي کردند آماده ترين بازيکنان را براي حضور در اين مسابقات اعزام کنند که همين امر نيز باعث شد مسابقات در سطح بالايي برگزار شود. تيم نفت و گاز مسجدسليمان نيز در رده هاي مختلف سني در اين رقابت ها حضور يافت و در نهايت با کسب 2 مدال طلا، 3 نقره و 6برنز پس از تيم ميزبان (منطقه آزاد اروند) به عنوان نايب قهرماني دست يافت.

   فکر مي کرديد در اين رقابت ها عنوان کسب کنيد؟

هميشه و در هر تورنمنتي، به ايستادن روي سکوي قهرماني فکر کرده ايم و تمرکز ما اين است که هميشه خود را براي کسب عنوان قهرماني آماده کنيم. همچنين در اين دوره از مسابقات نيز با همين هدف گام به اين پيکارها گذاشتيم  که در نهايت با لطف خدا و تلاش بازيکنان، موفق به کسب عنوان نايب قهرماني شديم.

   چند درصد از تيم شما را در اين مسابقات بازيکنان بومي تشکيل مي داد؟

100درصد بازيکنان تيم نفت و گاز مسجدسليمان را در اين رقابت ها و مسابقات اخير بازيکنان بومي تشکيل مي دهند. با توجه به اينکه رييس هيات کاراته شهرستان مسجدسليمان هستم و سال هاست که با رده هاي مختلف سني کار مي کنم، بايد بگويم که استعدادهاي فراواني در اين شهرستان وجود دارد که همين امر باعث شده بدون دغدغه در مسابقات مختلف قهرماني کشور حضور پيدا کنيم و با اتکا به توانمندي بازيکنان بومي، بر سکوهاي مختلف قهرماني تکيه بزنيم. به عبارت بهتر مي توان گفت که وجود کاراته کاهاي مستعد در مسجدسليمان موجب شده تيم نفت و گاز اين شهر براي سال هاي متمادي در رده هاي مختلف سني بيمه شود و هيچگونه دغدغه اي از نظر بازيکن نداريم.

   رمز موفقيت متوالي کاراته نفت و گاز مسجدسليمان را در چه مي دانيد؟

اتحاد و همدلي مسؤولان شرکت نفت و گاز مسجدسليمان، نقش مهمي در کسب موفقيت هاي اين تيم داشته و هميشه ياريگر ما بوده اند و حمايت هايشان را از ما دريغ نکرده اند. همين امر باعث شده تا ما نيز به ابراز احساسات و مساعدتي که مديران شرکت از ما دارند، پاسخ بدهيم و بازيکنان با پشتکار و تمام توان در رقابت ها حضور پيدا مي کنند و با کسب عناوين قهرماني، نايب قهرماني و سومي، پاسخ اعتماد مسؤولان را مي دهند.

   ارتقا و پيشرفت کاراته در شهرستان مستلزم اجراي چه برنامه هايي است؟

فضاي آموزشي يا سالن هاي اختصاصي که مختص آکادمي و مدارس کاراته باشد را در اختيار نداريم و فقط يک سالن داريم که در آن به فعاليت مي پردازيم. ما بايد مشکل مدرسه کاراته را از پايه حل کنيم و با توجه به استعداد و پتانسيلي که در شهرستان وجود دارد، مي توانيم در اين مسير گام برداريم.

   آيا تاکنون کاراته کاهايي از تيم نفت مسجدسليمان به عضويت تيم ملي درآمده اند؟

بله. فرهاد باقري، رضا رباطي پور، علي رادمنش، عبدالله قلي پور، مصطفي قاسمي، حسن اماني و وحيد خواجه پور از جمله افرادي هستند که سابقه عضويت در تيم ملي را دارند.

   صحبت پاياني؟

کسب اين عنوان و ساير مقام هايي که طي سال هاي اخير از سوي تيم نفت و گاز مسجدسليمان به دست آمده، مرهون تلاش ها و زحمات مديران عامل اين شرکت و ساير دست درکاران ورزش نفت و گاز مسجدسليمان و باشگاه فرهنگي- ورزشي مناطق نفت خيز جنوب بوده که همين جا لازم مي دانم از زحمات مديرعامل شرکت نفت و گاز مسجدسليمان، مديرمنابع انساني، مديرعامل باشگاه فرهنگي- ورزشي مناطق نفت خيز جنوب و رييس امور ورزش شرکت نفت و گاز مسجدسليمان که نهايت همکاري را با ما داشتند، صميمانه تشکر و قدرداني کنم و اميدوارم همچون گذشته ما را در ادامه راه ياري دهند.

 

سرپرست تيم کاراته نفت و گاز مسجدسليمان:

آماده حضور در مسابقات بين المللي هستيم

مسعود فيروزي، سرپرست تيم نفت و گاز مسجدسليمان نيز که 10 سال است در اين تيم مشغول فعاليت است، درباره آخرين وضعيت اين تيم گفت: تيم نفت و گاز مسجدسليمان با دارا بودن بازيکنان مستعد و بومي در مسابقات اخير، نايب قهرمان کشور شد.وي افزود: قرار است سال آينده مسابقات بين المللي کيوکوشين کاراته به ميزباني تهران برگزار شود که اميدوارم با مساعدت مسؤولان مربوطه که هميشه از تيم کاراته حمايت کرده اند، شرايطي فراهم شود تا تيم نفت و گاز مسجدسليمان بتواند ضمن حضور در اين مسابقات، افتخار ديگري براي مناطق نفت خيز جنوب و وزارت نفت به دست آورد.

 

  صعود ملي حفاري به  نيمه نهايي ليگ برتر فوتسال

دور برگشت مرحله پلي آف ليگ برتر فوتسال، با پيروزي پرگل تيم مدعي ملي حفاري اهواز به پايان رسيد و اين تيم راهي مرحله نيمه نهايي شد.

دور برگشت از مرحله پلي آف ليگ برتر فوتسال باشگاه هاي ايران با انجام آخرين ديدار براي تکميل شدن چهار تيم مرحله نيمه نهايي دراهواز پيگيري شد که تيم فوتسال ملي حفاري اهواز در سالن ابراهيمي کيان شهر به مصاف تيم سن ايچ ساوه رفت. تيم هاي ملي حفاري اهواز و سن ايچ ساوه براي سومين بار به مصاف هم رفتند که در پايان، حفاري اهواز با نتيجه 6 بر 3 سن ايچ را شکست داد و به جمع چهار تيم برتر مسابقات راه يافت.

تيم ملي حفاري در حالي به مصاف تيم سن ايچ ساوه رفت که در هر دو ديدار دور رفت و برگشت مرحله مقدماتي ليگ با اقتدار اين تيم را شکست داده بود.شاگردان رضا داوودنژاد در تيم فوتسال ملي حفاري در حضور تماشاگران پرشور اهوازي به خوبي توپ و ميدان را به جريان انداختند و با نتيجه پرگل به پيروزي رسيدند.

در اين ديدار حسين فهيمي (2گل)، عليرضا رفيعي پور(2گل)، هومن يعقوبي و الياس براتي، گل هاي تيم ملي حفاري را به ثمر رساندند.

داوودنژاد: مي خواهيم فيناليست شويم

 رضا داوودنژاد، سرمربي تيم فوتسال ملي حفاري بعد از صعود به نيمه نهايي، با بيان اينکه تيم سن ايچ ساوه، جزو تيم هاي خوب ليگ است، گفت: اين تيم که در دور اول رقابت هاي ليگ به مقام پنجم رسيد، در مقابل ما به خوبي ظاهر شد.

وي با ابراز رضايت از عملکرد بازيکنانش در اين ديدار افزود: در بازي قبلي درعين شايستگي بازنده شديم؛ اما در بازي نهايي بازيکنان ما به خوبي در ميدان حاضر شدند که جا دارد از آنها تشکر کنم. تيم ملي حفاري متعلق به همه مردم خوزستان است و اميدوارم روند رو به رشد خود را همچنان ادامه دهيم. سرمربي تيم فوتسال ملي حفاري گفت: بازيکنان جواني داريم که در آينده حرف هاي زيادي براي گفتن دارند و مي توانند آينده تيم را تامين کنند. هدف ما قرار گرفتن در بين چهار تيم برتر ليگ بود که به آن رسيديم؛ اما در ادامه تلاش مي کنيم به فينال مسابقات راه پيدا کنيم.

تيم ملي حفاري در مرحله پلي آف ليگ برتر فوتسال، 3 بازي مقابل سن ايچ انجام داد که 2 برد و يک شکست کسب کرد.

 

قهرماني مناطق نفت خيز جنوب در دووميداني معلولان بانوان 

ششمين دوره رقابت هاي دووميداني باشگاه هاي کشور در بخش بانوان با قهرماني تيم مناطق نفت خيز خوزستان به پايان رسيد.

ششمين دوره رقابت هاي دووميداني باشگاه هاي کشور در بخش بانوان  17 بهمن ماه با حضور تيم هاي مناطق نفت خيز خوزستان، هيات بوشهر، هيات خوزستان، تيم سوم خوزستان و تيم کرمان در ورزشگاه تختي خوزستان در ماده هاي پرتاب ايستاده و نشسته نيزه، وزنه و ديسک و دوي 100 متر برگزار شد.

 در پايان اين دوره از رقابت ها تيم مناطق نفت خيز خوزستان با کسب 32 امتياز اول شد و تيم هاي هيات بوشهر با 15 امتياز و هيات خوزستان با 14 امتياز به ترتيب در جايگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

 اين مسابقات به ميزباني باشگاه فرهنگي- ورزشي مناطق نفت خيز جنوب و هيات جانبازان و معلولان خوزستان انجام شد.