با پيروزي در دربي نفتي ها

نفت امیدیه به نیمه نهایی لیگ برتر واترپلو صعود کرد

مرحله چهارم بيست و هشتمين دوره رقابت هاي ليگ برتر واترپلو باشگاه هاي ايران برگزار شد و تيم نفت اميديه توانست به مرحله نيمه نهايي اين رقابت ها صعود کند.

مرحله چهارم اين مسابقات در گروه A به ميزباني تيم نفت و گاز گچساران در استخر بين المللي 9 دي مجموعه ورزشي شهيد شيرودي تهران برگزارشد که در ديدار نخست اين مرحله از مسابقات دو تيم نفت اميديه و نوفلاح به مصاف هم رفتند.شاگردان رضا جعفري با ارائه يک بازي برتر موفق شدند حريف خود را با نتيجه 11 بر 6 شکست دهند. در ادامه، دوتيم سايپا و نفت و گاز گچساران به آب زدند که تيم سايپا موفق شد حريف خود را با نتيجه 26 بر 5 از پيش رو بردارد.در ادامه دو تيم نفت اميديه و نفت و گاز گچساران در دربي نفتي ها به مصاف هم رفتند که بازهم اين نفت اميديه بود که مثل سه مرحله قبل حريف همنام خود را شکست داد. شاگردان رضا جعفري با ارائه يک بازي برتر موفق شدند نفت و گاز را با نتيجه 17 بر 13 شکست دهند تا يک قدم بلند براي حضور در نيمه نهايي برداشته باشند. در آخرين بازي مرحله چهارم، ابتدا دو تيم سايپا و نفت اميديه به آب زدند. نفتي ها مقابل حريف تهراني خود يک بازي پايا پاي را به نمايش گذاشتند و در حالي که مستحق شکست نبودند، با نتيجه نزديک 8 بر 7 شکست خوردند.

 سايپا با اين پيروزي 24 امتيازي شد تا با 12 پيروزي در مرحله گروهي و بدون شکست به عنوان تيم اول راهي مرحله نيمه نهايي شود. تيم نفت اميديه نيز با مجموع 16 امتياز در جايگاه دوم ايستاد و راهي مرحله نيمه نهايي شد. در آخرين ديدار مرحله گروهي، دو تيم نوفلاح و گچساران به مصاف هم رفتند که اين ديدار با نتيجه 13 بر 9 به سود نوفلاح به پايان رسيد تا تيم نفت و گاز گچساران بدون برد و بدون امتياز در انتهاي جدول قرار بگيرد و از صعود به مرحله نيمه نهايي ليگ برتر واترپلو باشگاه هاي کشور بازماند.

 

صعود بانوان والیبالیست نفت امیدیه

تيم واليبال بانوان باشگاه فرهنگي - ورزشي نفت اميديه، مقتدرانه به مرحله نيمه نهايي مسابقات قهرماني کشور صعود کرد.تيم واليبال بانوان نفت اميديه که در مسابقات واليبال قهرماني کشور در يزد شرکت کرده بود، با درخشش در دور مقدماتي اين رقابت ها موفق شد حضور خود در مرحله نيمه نهايي را مسجل کند.

تيم واليبال بانوان نفت اميديه در دور مقدماتي اين رقابت ها در گروه خود که 6 تيم حضور داشتند، توانست با اقتدار و کسب 4پيروزي و يک شکست به مرحله نيمه نهايي اين مسابقات راه يابد.

 

در راستاي مسؤوليت اجتماعي در منطقه شمال

ساخت زمین فوتبال در    روستای ورکی ساری

شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران منطقه شمال در راستاي توجه وعمل به مسؤوليت اجتماعي، اقدام به ساخت زمين فوتبال در روستاي ورکي ساري كرد.

 محمدجواد سوادکوهي، رئيس فشارشکن لاجيم با اشاره به اهميت توجه به مشکلات مجاوران خط، تلاش براي کمک به مردم را موجب افزايش همکاري بين مراکز انتقال نفت و مجاوران دانست.

وي با توضيح بيشتر در اين زمينه گفت: در روزهاي گذشته بنا درخواست شورا و دهياري روستاي 250 نفري ورکي در محدوده فشارشکن ساري عمليات تسطيح و ساخت زمين فوتبال اين روستا آغاز شد و در مدت 5 روز از سوي يکي از کارکنان منطقه شمال با به کارگيري يک دستگاه گريدر و يک دستگاه خودروي سبک انجام شد. روستاي ورکي در نقاط دورافتاده در ارتفاعات جنوب شهرستان ساري واقع شده و مسؤولان اين روستا همکاري شايسته اي در زمينه صيانت از حريم خطوط لوله، آزادسازي مسير خط، ارائه اطلاعات، اشکال و پيشنهاد، اطلاع رساني به موقع در زمينه سقوط درخت روي حريم خطوط لوله نشان داده اند.

رئيس فشارشکن لاجيم در پايان گفت: در راستاي همکاري متقابل بين مسؤولان و مردم روستاي ورکي در سال هاي گذشته، جاده دسترسي مشترک بين فشارشکن لاجيم و اين روستا از سوي واحد خدمات ترابري منطقه شمال تسطيح و شن ريزي شده است.

 

کسب مدال برنز در مسابقات جهانی ووشو

همکارنفتي در پخش منطقه کردستان، مقام سوم مسابقات ووشو قهرماني جهان را کسب کرد.

 نوري نصرالله زاده، همکار نفتي شرکت ملي پخش فراورده هاي نفتي منطقه کردستان که در مسابقات جهاني ووشو سبک (تاي چي) در کشور بلغارستان شرکت کرده بود، با پشت سر گذاشتن رقبايش موفق شد، با قرار گرفتن روي سکوي سوم ، مدال برنز مسابقات جهاني ووشو را براي کشورمان کسب کند.

در اين مسابقات، در مجموع بيش از 300 ورزشکار از 35 کشور جهان حضور داشتند که نصرالله زاده در قالب تيم کشورمان به مصاف حريفان خود رفت و در اجراي فرم سبک چن سلاح، به مقام سوم دست پيدا کرد.

 

« سومی»  همکار خطوط لوله در تکواندو

همکار تکواندوکار خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه اصفهان در مسابقات تکواندو پومسه قهرماني کارگران استان اصفهان، مقام سوم استاني را كسب كرد.  منصور شريف حسين، در رده سني 41 سال به بالا، ضمن کسب مقام سوم موفق شد به اردوي تيم پومسه کارگران استان اصفهان راه يابد.شريف حسين در خصوص مسابقات برگزار شده اظهار کرد: در اين دوره از رقابت ها که در سالن شهيد قورچاني اصفهان برگزار شد، تمامي افراد شرکت کننده از قهرمانان ليگ کشوري بودند و رقابت تنگاتنگي با هم داشتند که از بين نفرات برتر در اردوي استان 2 نفر براي مسابقات کشوري انتخاب مي شوند.اين همکار 48 ساله واحد تعميرات خط درباره سابقه فعاليت ورزشي و افتخارات کسب شده گفت: حدود 30 سال سابقه فعاليت در رشته تکواندو را دارم و در طول اين مدت مقام هاي مختلفي را در مسابقات کسب کرده ام که از آن جمله مي توان به قهرماني پومسه در سطح شهرستان، کسب دو مقام نايب قهرماني در مسابقات آزاد قهرماني استان رشته پال کيوکپا و موم دوليوچاگي در سال 95، مقام قهرماني در مسابقات تکواندو همگاني رشته «هان مادانگ» (شکستن اجسام سخت با دست و پا) و مقام سومي در رشته پومسه انفرادي در سال 88 اشاره کنم.

 

پیروزی های پی درپی بانوان گاز ایلام در لیگ برتر فوتبال

تيم فوتبال بانوان پالايش گاز ايلام با دو پيروزي پي در پي در ليگ برتر فوتبال بانوان باشگاه هاي ايران به وضعيت خود در جدول سرو سامان داد و در ميان 6 تيم بالايي جدول قرار گرفت. پالايش گازي ها ابتدا در هفته نهم موفق شدند در تهران، ميزبان خود تيم آذرخش تهران را با دو گل شکست دهند.  نيمه اول اين ديدار با نتيجه مساوي بدون گل به پايان رسيد، اما در نيمه دوم تيم پالايش گاز ايلام با به دست آوردن 2 پنالتي ديدار را به سود خود به پايان رساند.شاگردان فاطمه حياتي که با شروع نيمه دوم حاکم توپ وميدان بودند، از سوي طاهره آزادي بازيکن خوب خود 2 پنالتي را به دست آوردند که پنالتي اول دقيقه 65 را سميه فيضي وارد دروازه کرد و گل دوم نيز با ضربه پنالتي دقيقه 70 همين بازيکن وارد دروازه آدرخش شد.پالايش گازي ها سپس در هفته دهم در خانه، ميزبان تيم مدعي ملوان بندر انزلي بودند. شاگردان حياتي که قبل از اين ديدار با 2 امتياز اختلاف از ملوان در رتبه هفتم جدول قرار داشتند، موفق شدند با يک بازي برتر، حريف مدعي خود را با يک گل شکست دهند و از ملوان در جدول پيشي بگيرند و در رتبه ششم جدول جا خوش کنند.نيمه اول اين ديدار با نتيجه مساوي بدون گل به پايان رسيد؛ اما در نيمه دوم، توپ و زمين در اختيار تيم پالايش گاز ايلام قرار داشت و باز هم سميه فيضي توانست براي پالايش گاز ايلام گلزني کند ومثل ديدار قبل، زننده گل پيروزي بخش پالايشي ها باشد. سميه فيضي موقعيت به دست آمده دردقيقه 65 را به گل تبديل کرد. تيم فوتبال بانوان پالايش گاز ايلام با اين پيروزي 18 امتيازي شد و در رتبه ششم قرار گرفت.

 

نفت امیدیه به حضور در پلی آف امیدوار شد

تيم فوتبال نفت اميديه در هفته نوزدهم ليگ دسته دوم فوتبال باشگاه هاي ايران موفق شد حريف کرمانشاهي خود را شکست دهد.شاگردان سلمان تاجدار، بعد از دو تساوي پي در پي طي هفته هاي گذشته، در اين هفته ميزبان تيم بعثت کرمانشاه بودند که موفق شدند در خانه (و رزشگاه نفت) و در حضور پرشور تماشاگران، با ارائه يک بازي برتر، مقابل حريف کرمانشاهي خود، با دوگل به پيروزي برسند.گل هاي نفت اميديه را در اين ديدار، سياوش روايي و مرتضي رنجبراز روي نقطه پنالتي به ثمر رساندند. تيم فوتبال نفت اميديه با اين پيروزي 26 امتيازي شد ودررتبه چهارم جدول و بالاتر از همنام نفتي خود، يعني تيم فوتبال نفت و گاز گچساران ايستاد. اميديه اي ها با اين پيروزي حالا براي صعود به مرحله پلي آف اميدوارتر ازقبل شدند تا بتوانند شانس خود را براي حضور در ليگ يک آزمايش کنند.تيم نفت و گازگچساران در اين هفته استراحت داشت. اين تيم با 25 امتياز در رتبه پنجم جدول قرار دارد و يکي از شانس هاي حضور در پلي آف است.