تجدید میثـاق ورزشکاران منــاطق نفت خیز جنــوب

 با شهـــدای شلمــــچه و شهیـــد تنــــدگویان 

به مناسبت گراميداشت چهلمين سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي،   مديرعامل، رؤسا، مربيان، ورزشکاران و قهرمانان باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خيز جنوب، با سفر به مناطق عملياتي و بازديد از يادمان شهداي کربلاي پنج(شلمچه) و يادمان شهيد تندگويان در قالب کاروان راهيان نور، ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدا با آرمان هاي والاي شهدا و امام شهيدان تجديد ميثاق کردند.

اين کاروان متشکل از 400 ورزشکار و مربي طي دو گروه جدا از رشته هاي تکواندو، تنيس روي ميز، وزنه برداري، شنا، فوتبال، بيليارد، کاراته، بسکتبال و ... با روايتگري سردار قاسم  صادقي از فرماندهان لشکر محمد رسول الله، از يادگاران هشت سال دفاع مقدس با تشريح رشادت ها و از خودگذشتگي شهدا و رزمندگان اسلام همراه بود و با آرمان هاي والاي شهدا و امام شهيدان تجديد ميثاق کردند.

 هدايت يزدي، مديرعامل باشگاه فرهنگي- ورزشي مناطق نفت خيز جنوب در خصوص اين برنامه فرهنگي گفت: در واقع بازديد با اين هدف انجام شد تا جامعه ورزش مناطق نفت خيز پاي صحبت روايتگران هشت سال دفاع مقدس بنشيند و سخنان فرماندهاني که در هشت سال دفاع مقدس در مناطق عملياتي حضور داشتند را بشنود. آنها در اين برنامه با مشکلات و مسائلي که کشور در هشت سال دفاع مقدس درگير بود و جبهه واحدي که مقابل ايران قرار داشت، آشنا شدند. همچنين در جريان اين مسائل قرار گرفتند که رزمندگان اسلام با چه سختي و مشکلاتي براي دفاع از کشور مواجه بودند و اجازه ندادند که حتي يک وجب از خاک کشور در اختيار دشمنان متجاوز قرار بگيرد.

وي افزود: اين بازديد گوياي اين مساله بود که اگر امروز ورزشکاران در شرايط کنوني قرار دارند تا در رويدادهاي بين المللي، پرچم کشور را به اهتزاز دربياورند، به خاطر از خود گذشتگي و ايثارگري اين عزيزان در هشت سال دوران دفاع مقدس است که توانستند دست متجاوزان را از کشور کوتاه کنند و مردم بتوانند در عين استقلال، به زندگي شرافتمندانه خود نيز ادامه دهند.

مديرعامل باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خيز جنوبخاطر نشان کرد: پرچمي که امروز از سوي قهرمانان ورزشي در ميادين به اهتزاز در مي آيد، رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس با نثار خون و جان خود آن را به اهتزاز درآوردند و نگذاشتند که بر زمين بيفتد. کاروان اعزامي که از شهرهاي اهواز،مسجدسليمان و آغاجاري گرد هم آمده بودند، پس از زيارت يادمان شهدا و اقامه نماز جماعت و سخنراني حجت الاسلام و المسلمين حاج آقا هاشمي، به شهرهاي خود بازگشتند.

 

همايش بزرگ پياده روی خانوادگی

نفت و گاز گچساران

امور ورزش و امور فرهنگي نفت و گاز گچساران به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي و نيز همزمان با سالروز ورود حضرت امام خميني(ره) به كشور، صبح جمعه 12 بهمن در جاده سلامت نفت همايش بزرگ پياده روي بين کارکنان و خانواده هاي نفتي برگزار کرد.شاهرخ داودي، رئيس امور ورزش نفت گچساران با تقدير از حضور پرشور مردم و خانواده هاي كاركنان در اين همايش پياده روي، شور و نشاط مردم در چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب را در اين منطقه عملياتي مثال زدني توصيف كرد و گفت: تاكيدمديرعامل و ساير اعضاي هيات مديره شركت نفت و گاز گچساران بر سلامت كاركنان انگيزه اي شد تا امور ورزش و امور فرهنگي -هنري در برگزاري اين همايش پياده روي در اين روز مبارك پيشقدم شود.

 

  صعود نفتی ها
  به قله «الله اکبر »امیدیه    

به همت امور ورزش و تربيت بدني نفت اميديه و به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي و همزمان با سالروز ورود حضرت امام (ره) به كشور، جمعه 12 بهمن ماه کارکنان و خانواده هاي نفتي طي يک برنامه فرهنگي - ورزشي به قله «الله اکبر» اميديه صعود کردند.

کارکنان و خانواده هاي نفتي در اين برنامه کوهنوردي و جنگل پيمايي خانوادگي همگاني از مجتمع ورزشي ولايت شرکت نفت اميديه حرکت کردند و بعد از مسافت تقريبي 15 کيلومتري، طي زماني 3 ساعته به قله رسيدند.

در اين صعود، کارکنان خانواده هاي آنها در طول مسير، حرکات نرمشي و ورزشي هم انجام دادند.

 

ردای قهرمانی بر تن پولاد مردان نفت مسجدسلیمان

هفته سوم و پاياني ليگ برتر وزنه برداري خوزستان در رده سني نوجوانان با قهرماني تيم نفت مسجدسليمان خاتمه يافت .

  هفته سوم مسابقات قهرماني ليگ برتر استان خوزستان ( يادواره شادروان بهمن مطلق)  با شناخت تيم هاي برتر به پايان رسيد.  اين مسابقات  در سالن وزنه برداري شهر مسجدسليمان و با حضور تيم هاي مناطق نفتخيز جنوب، نفت مسجدسليمان ، نفت اميديه ، نفت گچساران ، هيأت وزنه برداري شوشتر، هيأت وزنه برداري انديمشک، پهلوان ايذه ،هيأت وزنه برداري انديکا   برگزار شد که درپايان پولاد مردان نفت مسجدسليمان با جاگذاشتن رقباي خود به قهرماني رسيدند.  مسابقات قهرماني ليگ برتر استان خوزستان با حضور 62 پولاد مرد نوجوان در 10 وزن پيگيري شدکه در پايان  تيم نفت مسجدسليمان با 2331 امتيازقهرمان شد ، تيم نفت اميديه با  2107 امتياز به نايب قهرماني اکتفا کرد و تيم هيأت وزنه برداري شوشتر با 2018 امتياز در جايگاه سوم قرار گرفت .

 

فستیوال

 مدارس فوتبال نفت اهواز

امورورزش و تربيت بدني شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب با هدف توسعه ورزش همگاني و قهرماني و توجه به ورزش فرزندان نفتي و نيز در راستاي  مسؤوليت اجتماعي و عمل کردن به آن، همزمان با چهلمين سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي، فستيوال مدارس فوتبال نفت اهواز را با حضور 120 نفر از فوتباليست هاي نونهال و نوجوان با عنوان «فوتباليست کوچک» در مدرسه فوتبال شهرک نفت اهواز برگزار کرد.

خانواده هاي نفتي از اين پروژه بسيار استقبال کردند و آن را زمينه ساز رشد فرزندان در ورزش به خصوص فوتبال دانستند.

 

پایان خوش نفتی ها در  لیگ برتر هندبال بانوان ایران 

پرونده ليگ برتر هندبال بانوان باشگاه هاي ايران با يک نايب قهرماني و يک مقام پنجمي براي نمايندگان نفت در اين رقابت ها بسته شد.

تيم هندبال تاسيسات دريايي و  مدافع عنوان قهرماني که فصل را هم خوب شروع کرده بود و تا 3 هفته پاياني نيز صدر نشين بود، با دو شکست دور از انتظار، صدر را به رقيب خود شهيد چمران لارستان واگذار کرد و در نهايت در پايان ليگ برتر، با يک پله سقوط نسبت به فصل گذشته، به نايب قهرماني بسنده کرد.

شاگردان مهسا معتمدي در هفته پاياني ليگ برتر هندبال باشگاه هاي ايران در خانه، ميزبان تيم اشتاد سازه مشهد بودند که موفق شدند اين تيم را با نتيجه پرگل و قاطع 26 بر 19 شکست دهند تا حداقل فصل را با پيروزي تمام کرده باشند و از دست دادن قهرماني را فراموش کنند.  تاسيسات دريايي با اين پيروزي 24 امتيازي شد و در مکان دوم جدول قرار گرفت.

 ديگر تيم نفت حاضر در اين رقابت ها، تيم هندبال بانوان نفت و گاز گچساران بود که مقام پنجم ليگ برتر كشور را كسب كرد. بانوان هندباليست نفت و گاز گچساران، فصل گذشته نايب قهرمان شده بودند و در اين فصل با 3 پله سقوط در جايگاه پنجم قرار گرفتند.

 بانوان هندباليست نفتي كه در فصل جديد با مشكلات و محدوديت هاي مالي دست و پنجه نرم مي كردند با تكيه بر توان بازيكنان جوان و بومي خود، فصل پر فراز و نشيبي را سپري كردند، تا در نهايت مقام پنجمي اين رقابت ها را كسب کنند.

تيم هندبال بانوان نفت و گاز گچساران درهفته پاياني ليگ برتر هندبال بانوان ايران در گچساران، ميزبان تيم هيات هندبال البرز بود که موفق شد اين تيم را با نتيجه نزديک 29 بر 26 شکست دهد تا حداقل فصل را با پيروزي تمام کرده باشد. تيم هندبال نفت و گاز گچساران با پيروزي در ديدار آخر خود 13 امتيازي شد و در مکان پنجم قرار گرفت.