سرجيو:  پايان فصل رتبه نفت آبادان تک رقمي  خواهد بود

فوتبال نفت با هوادارانش زنده است

  مشعل    سرمربي پرتغالي صنعت نفت آبادان با بيان اينکه با شناخت و هدف، هدايت اين تيم را به عهده گرفته، مي گويد که تمام بازيکنان فعلي نفت با تصميم من در تيم هستند. مديرعامل و هيات  مديره، هيچ بازيکني را به من تحميل نکردند و از عملکرد شاگردانم راضي هستم و مطمئنا در ادامه نتايج بهتري در ليگ خواهيم گرفت.به بهانه شروع نيم فصل دوم ليگ برتر و اينکه نفت آبادان چه جايگاهي در پايان فصل کسب خواهد کرد و آيا از وضعيت تيم تا کنون راضي بوده، با پائولو سرجيو، سرمربي پرتغالي نفت آبادان گفت وگويي داشتيم که با هم مي خوانيم.

   از عملکرد تيم در نيم فصل نخست بگوييد آيا راضي بوديد؟

با توجه به نتايجي که گرفتيم و نيز شرايطي که داشتيم، بايد بگويم از نتايج راضي هستم؛ ولي بايد از اين بهتر مي شد، البته نمي خواهم بهانه بياورم، چرا که در بعضي ديدارها که مستحق پيروزي و نتيجه بهتر بوديم، داوري ها به ضرر ما بود و از اين بابت مثل خيلي تيم ها ضرر کرديم.

 

   زماني که شما هدايت صنعت نفت را پذيرفتيد، نظر برخي کارشناسان اين بود که تيم با نظر شما بسته نشد؟ البته اين موضوع بارها از سوي باشگاه رد شد. خود شما در اين خصوص توضيح مي دهيد؟

بازيکناني که از سال گذشته در تيم صنعت نفت بودند و بازيکنان جديدي که امسال به تيم ملحق شدند، همگي با تصميم من در تيم هستند. تمام مسؤوليت کار را خود من پذيرفتم و مديرعامل و هيات مديره، هيچ بازيکني را به من تحميل نکردند. براي تقويت تيم در نيم فصل دوم هم تمام بازيکنان با نظر من جذب شدند و به شما اطمينان مي دهم که هيچ فردي در کار من دخالت نکرد.

   زماني که در هفته هاي ابتدايي ليگ، نفت آبادان چند تساوي متوالي به دست آورد، گفته مي شد که باشگاه به شما اولتيماتوم داده است. آيا اين موضوع درست بود؟

مديرعامل باشگاه هيچ وقت اولتيماتوم به من نداد. به هر حال شما مي توانيد مربي خيلي خوبي باشيد؛ ولي گاهي اوقات نتيجه طبق آن چه مي خواهيد نباشد و مي دانيد که در فوتبال به کسب نتيجه نياز داريم؛ ولي نتايجي که در هفته هاي ابتدايي ليگ کسب کرديم، هيچ وقت باعث نشد که اولتيماتومي از سوي مديريت دريافت کنم.

    هميشه حامي بازيکنان بوديد و حتي در زمان عدم نتيجه گيري مانند برخي مربيان، مقصر شکست را تنها بازيکنانتان نمي دانستيد.

تيمي که من در آن حضور دارم، مانند خانواده ام است. گاهي اوقات ممکن است با فرزندانمان به مشکل برخورد کنيم؛ ولي هيچ وقت آنها را از خانه بيرون نمي رانيم و حتي در جمع نيز آنها را مورد انتقاد قرار نمي دهيم. ما مشکل مان را در تيم و خانواده خودمان حل مي کنيم. در واقع ما بازيکنان را تعليم داده و تربيت مي کنيم و به آنها ياد مي دهيم که پيشرفت کنند و در نفت آبادان نيز بين من و بازيکنان چنين چيزي وجود دارد. من به بازيکنان ياد مي دهم که آنچه من مي خواهم، چيست تا بتوانيم گروه قوي تري داشته باشيم. در واقع کار يک سرمربي اين است که در هر شرايطي به بازيکنان خود درس بدهد و باعث پيشرفتشان شود تا در شرايط بد، تصميمات بهتري بگيرند. در بخش مهم کار نيز تصميم سخت اين است که 11 بازيکن را براي يک ديدار انتخاب مي کني؛ ولي گاهي اوقات نتيجه باب ميل نيست و همه شما را بابت انتخاب بازيکنان سرزنش مي کنند؛ اما اين طور نيست که من دست از حمايت بازيکنانم بردارم. گاهي اوقات برخي مربيان، زماني که شکست مي خورند، از اين و آن انتقاد مي کنند تا نتيجه را گردن ديگران بيندازند که براي چنين شخصيتي نياز نيست دوره هاي يوفا را بگذراني و خيلي راحت مي تواني 11 بازيکن را انتخاب کني و پس از باخت نيز تقصير را گردن هر کدام از بازيکنان که خواستي، بيندازي. گاهي اوقات مجبوري تصميمي بگيري که ممکن است اشتباه باشد؛ ولي بايد مسؤوليت آن را بپذيري و من هم زماني که نتيجه نمي گيريم، خودم مسؤوليت را مي پذيرم. وقتي رهبر يک گروه هستي، بايد مسؤوليت پذير باشي.

    کرار جاسم هم به عنوان يک بازيکن کليدي از جمع شما جدا شد؟

 کرار در نيم فصل اول، خيلي خوب براي ما بازي کرد. او بازيکن بسيار خوب و با تجربه اي است و در مدتي که با هم همکاري داشتيم، هيچ رفتار بدي از او در تمرين و بازي ها نديدم. در فوتبال حرفه اي هر چيزي اتفاق مي افتد. ما به او نياز داشتيم؛ اما دل او با ما نبود و فکر مي کرد در عراق و پيش خانواده اش راحت تر است. براي همين مانع رفتن او نشديم و خوشبختانه جايگزين هاي خوبي براي او داريم.

    نيم فصل دوم را چطور مي بينيد؟

 براي نيم فصل دوم به چند بازيکن در پست هاي مختلف نياز داشتيم تا مجموعه ما را کمي قوي تر از قبل کند که خوشبختانه بازيکنان خوبي جذب کرديم؛ اما با جذب 4-3 بازيکن خوب نيز نيم فصل دوم براي ما سخت خواهد بود.  هيچ بازي آساني در ليگ وجود ندارد و در نيم فصل دوم ليگ، همه به دنبال اين هستند که بهترين عملکرد را از خود نشان دهند. در هر صورت چه با بازيکنان جديد و چه بدون آنها نيم فصل دوم براي همه سخت خواهد بود. براي جنگي که در نيم فصل دوم پيش روي ما خواهد بود، آماده مي شويم.

   صنعت نفت مي تواند در پايان فصل جايگاه تک رقمي را به دست آورد؟

من پيشگو نيستم. اگر جدول رده بندي را نگاه کنيد، مي بينيد که بيش از اين که به تيم هاي پايين جدول نزديک باشيم، به تيم هاي بالاي جدول نزديک هستيم. اول فصل با توجه به مشکلات مالي که داشتيم، نتوانستيم بازيکنان مورد نيازي که به کارمان مي آمدند را جذب کنيم. در واقع نيم فصل اول براي صنعت نفت خيلي سخت بود، آن هم با توجه به بازيکنان خوب فصل گذشته که از دست داديم. اگر مي توانستيم 5-4 بازيکن خوب فصل گذشته را حفظ کنيم، با آن نفراتي که امسال جذب کرديم، صنعت نفت شرايط خيلي بهتري پيدا مي کرد. در واقع با از دست دادن آن بازيکنان خوب، کارمان را از صفر آغاز کرديم؛ البته ما امسال بازيکنان جواني را پرورش داديم که خيلي خوب از آنها استفاده کرديم و بسيار خوب نيز جواب اعتماد ما را دادند. در نيم فصل اول 10 مساوي کسب کرديم که خيلي از هواداران نيز معتقد بودند حق ما بيش از کسب يک امتياز بود. اگر آن امتيازات را داشتيم، اکنون جايگاهمان بالاتر از رده فعلي در جدول بود. بازهم تاکيد مي کنم اگر حمايت هواداران را داشته باشيم، بهتر از اين نتيجه مي گيريم؛ البته با تمام اين اوصاف، جايگاه تک رقمي دور از دسترس نيست.

    آبادان شهري کاملا فوتبالي است که مردم آن نيز به صورت ويژه پيگير نتايج صنعت نفت هستند. نظرتان درمورد هواداران نفت آبادان چيست؟

در آبادان، جز فوتبال هيچ سرگرمي براي مردم وجود ندارد و تمام تمرکز مردم آبادان روي فوتبال است. اگر بخواهيم واقع بين باشيم، مردم اين شهر خيلي بيشتر از اين مي توانند به ما کمک کنند. وقتي با مجموعه اي موافق نيستيد، مي توانيد اعتراض کنيد؛ ولي نبايد دست روي وجدان گذاشت. زماني که به بازيکن و مربي انتقاد مي کنيد، ممکن است اين اقدام نه تنها به تيم کمک نکند، بلکه کمک حال رقبا باشد. از ابتدا که کارم را در اين تيم آغاز کردم، به مردم آبادان و مجموعه صنعت نفت قول دادم که خودم، همکارانم و بازيکنانم با تمام توان سخت کار کنيم. با مشکلاتي که در همين مصاحبه نيز به آنها اشاره کردم، تيم ما نابود شد و مجبور شديم که کار را از صفر شروع کنيم. در مجموع فکر مي کنم از توان و ظرفيتي که داشتيم، خيلي خوب استفاده کرديم و از نتايج نيز راضي هستيم..

 

   شما در ديدارهاي امسال به ويژه بازي هاي پاياني نيم فصل اول بخوبي از جوانان آباداني در ترکيب تيم استفاده کرديد که به نظر مي رسد برنامه ويژه اي براي اين بخش داريد و حتي اين اقدام شما مي تواند در فوتبال آبادان به يادگار بماند.

تيم ما بسيار جوان است و اگر به عملکردمان دقت کرده باشيد، از ابتداي فصل تاکنون از محمد دريس، حسين ساکي، مجدمي، جبيره، سلماني و غبيشاوي که از جوانان آباداني هستند، در ترکيب تيم استفاده کرديم که اين نفرات مي توانند آينده فوتبال آبادان باشند.

 

 

   درمسابقات چهارجانبه  استان بوشهر صورت گرفت

  قهرماني تيم واليبال نشسته نفت و گاز گچساران

تيم واليبال نشسته نفت و گاز گچساران، قهرمان تورنمنت چهارجانبه بوشهرشد.

در اين تورنمنت چهارجانبه که 4و 5 بهمن ماه به مدت دو روز و به مناسبت ياد بود مرحوم محمد زرين، سرمربي واليبال نشسته استان بوشهر در مجموعه ورزشي جانبازان اين شهر با حضور تيم هاي نفت و گاز گچساران، مقاومت مرودشت، هيات بوشهر و هيات هرمزگان برگزار شد، بعد از مسابقاتي نفس گير و جذاب، در پايان، تيم نفت و گاز گچساران با شکست تمام حريفانش به قهرماني رسيد و تيم هاي مقاومت مرودشت و هيات بوشهر، به ترتيب مقام هاي دوم تا سوم را به دست آوردند. در پايان مسابقات، تنديس قهرماني به تيم هاي برتر اهدا و تنديس ياد بود و اخلاق به تيم هرمزگان تعلق گرفت. در ادامه نيز طي مراسمي از تمثال زنده ياد زرين با حضور خانواده آن مرحوم رونمايي و لوح افتخار به ايشان اهدا شد.

 مرحوم محمد زرين سال ها به عنوان ورزشکار و سر مربي واليبال نشسته جانبازان و معلولان استان بوشهر با علاقه وصادقانه به جامعه ورزشي معلولان خدمت کرد.

 

اميد هاي نفت اميديه  در يک قدمي ليگ برتر

تيم فوتبال اميد نفت اميديه با پيروزي 4بر صفر مقابل پرسپوليس شيراز در ليگ دسته اول باشگاه هاي کشور موفق شد صعود به مرحله پلي آف براي حضور در ليگ برتر را جشن بگيرد.

تيم اميد نفت اميديه در چارچوب مسابقات ليگ دسته اول اميد باشگاه هاي کشور که با حضور 25تيم در سه گروه برگزار شد، پس از 18 هفته رقابت سنگين و نفسگير (به صورت رفت و برگشت) با ارائه بازي هاي جذاب و تماشايي، با کسب 32 امتياز توانست به مرحله نهايي و پلي آف اين مسابقات صعود کند.

تيم فوتبال اميد نفت اميديه از ابتدا تا انتهاي فصل مسابقات در بالاي جدول و در کورس قهرماني قرار داشت.

تيم هاي صعود کننده در گروه هاي سه گانه تيم هاي نفت اميديه، شاهين بوشهر، سپاهان اصفهان، آلومينيوم اراک، مقاومت ساري و پديده مشهد هستند که از 15 اسفند امسال به صورت متمرکز به مصاف هم مي روند و در نهايت دو تيم برتر اين رقابت ها جواز حضور به ليگ برتر را کسب خواهند کرد.

 

 

گلف بازان حفاري با برد شروع کردند

 

هفته نخست از دور برگشت رقابت های لیگ برتر گلف کشور در شهرستان های اهواز و مسجدسلیمان پیگیری شد که یک پیروزی و یک تساوی حاصل کار گلف بازان نفتی بود.

در گروه اول این رقابت ها تیم گلف ملی حفاری که در این فصل بازیکنان کلیدی و ملی پوش خود را از دست داده بود، در اهواز به مصاف تیم شهید شهنی مسجدسلیمان رفت و مقتدرانه با نتیجه پنج بر یک به برتری رسید.

 تیم ملی حفاری با ١٢ امتیاز در صدر جدول گروه خود قرار دارد. این تیم در ٦دوره برگزاری لیگ برتر گلف کشور چهار عنوان قهرمانی و ٢عنوان نایب قهرمانی را به خود اختصاص داده است.

 دیگر بازی این هفته و از گروه دوم بین تیم های سورتمه اهواز و نفت مسجدسلیمان برگزارشد که این دیدار حساس و نفسگیر برنده ای نداشت و 2 تیم به نتیجه سه بر سه رضایت دادند.

رقابت های لیگ برتر گلف کشور با حضور هشت تیم برگزار می شود که 2 تیم آن نفتی هستند.تیم های ملی حفاری اهواز و تاراز مسجد سلیمان با 12و 9 امتیاز جایگاه اول و دوم گروه اول را از آن خود کرده اند و سورتمه اهواز و نفت مسجدسلیمان در گروه دوم با هفت و پنج امتیاز در رده اول و دوم قرار دارند

.