اپلیکیشن های کاربردی

  Airbnb

 

اگر چند سال قبل قصد داشتيد به تعطيلات برويد و مجبور بوديد در هتل اقامت کنيد، اما طي دو سال گذشته، اين قضيه تغيير کرده است. با استفاده از اپليکيشن Airbnb، مي توانيد در خانه اي زيبا در مرکز يا حومه  شهر اقامت کنيد. اين اپليکيشن Airbnb رزرو محل اقامت را براي متقاضيان راحت تر کرده، ضمن اينکه ليستي از گشت و گذارهاي محل اقامت را هم در اختيار مسافران قرار مي دهد.

 

Booking

اين برنامه يکي از مشهورترين وب سايت هاي رزرو هتل در سراسر جهان است. اپليکيشن Booking.com به شما حق انتخاب از ميان يک ميليون خانه و هتل در سراسر جهان را مي دهد. اگر هنوز درگير انتخاب مکان مناسب هستيد،  نظر حدود 100 ميليون کاربر اين برنامه به شما کمک مي کند تا بهتر تصميم بگيريد. علاوه بر اين، هنگامي که رزرو خود را انجام داديد، فوراً تأييديه اي از آن دريافت خواهيد کرد، بدون اينکه نياز به کاغذ بازي يا اتلاف وقت باشد.

Tripit

اين سرويس قادر است براي شما يک برنامه سفر ترتيب دهد. تريپيت، سال هاي زيادي است که در مارکت نرم افزارهاي موبايل حضور دارد و هم اکنون هم جزئي از بهترين هاي مديريت مسير به صورت آنلاين و آفلاين است. اين نرم افزار مي تواند براي شما از طريق ايميل، هتل مورد نظرتان را رزرو کند. هنگامي که دستگاه به اينترنت متصل شود، برنامه سفر شما به صورت خودکار روي دستگاه آپديت مي شود.

از ديگر ويژگي هاي اين برنامه، توانايي اجاره هتل ها، اتومبيل ها و پروازهاست که همگي در يک برنامه جمع شده اند. هزينه استفاده از اين امکانات رايگان است، اما در صورت تمايل به استفاده از امکانات پيشرفته، بايد مبلغي را پرداخت کنيد.

 

 

زبان های   پر کاربرد  مردم دنیا را بشناسید

اهميت يادگيري زبان هاي بين المللي و پرکاربرد در دنياي کنوني بر هيچ کس پوشيده نيست، بخصوص که بسياري از افراد در دنياي امروز به دنبال گسترده کردن ارتباطات خود هستند. پس به يادگيري حداقل يک زبان بين المللي نياز دارند. بر اساس تحقيقات انجام شده، در عصر حاضر بالغ بر 7 هزار زبان مختلف بيشترين گستردگي را دارد؛ البته ميزان کاربرد اين زبان ها در ميان مردمان کشورهاي مختلف و فضاي مجازي، اينترنت و محصولات مرتبط با آنها متفاوت است. در اين ميان، زبان انگليسي جزو رکوردداران و پرکاربردترين زبان در ميان مردمان کشورها و در فضاي مجازي است. به همين دليل، بسياري از افراد در ساير کشورها حداقل يک دوره زبان انگليسي را گذرانده اند وحتي در برخي موارد، دچار تب يادگيري زبان انگليسي و گرفتن مدرک هاي مختلف آن شده اند؛ اما خوب است پر کاربردترين زبان ها را بشناسيد تا درباره آموزش آنها بتوانيد بهتر تصميم بگيرند.

انگليسي

تعداد افرادي که به اين زبان صحبت مي کنند 508ميليون نفر است و ناگفته پيداست که رتبه نخست در فهرست پرکاربردترين زبان دنيا به زبان انگليسي اختصاص دارد. انگليسي، زبان کسب و کار، اينترنت و زبان دوم مردم بسياري از کشور ها به حساب مي آيد. تعداد کساني که زبان مادري شان انگليسي است، امروزه 380ميليون نفر است. انگليسي در بسياري از کشور ها زبان ميانجي است و مهمترين زبان دنيا در زمينه هاي سياسي، اقتصادي، نظامي، صنعتي، فرهنگي و علمي در روابط بين الملل به شمار مي آيد.

اسپانيايي

زبان اسپانيايي با گستره اي حدود 470ميليون نفر که زبان مادري شان محسوب مي شود، دومين زبان پرتکلم دنياست و تقريباً در همه جاي آمريکاي جنوبي و آمريکاي مرکزي، مردم به اين زبان صحبت مي کنند. علاوه بر اين در کشور هاي اسپانيا، کوبا و آمريکا هم اين زبان پرکاربرد است. مردم آمريکا علاقه زيادي به زبان فرانسوي دارند و بسياري از لغات انگليسي از زبان اسپانيايي وام گرفته شده است. جالب است بدانيد که اسپانيايي، دومين زباني است که به شکل گسترده در ايالات متحده آمريکا به عنوان کشوري انگليسي زبان استفاده مي شود و زبان اصلي مردم براي زندگي روزمره، کسب و کار و تجارت در بيش از 20 کشور دنياست.

چيني

با جمعيت سرسام آور کشور چين، طبيعي است که يکي از رتبه هاي بالاي فهرست پراستفاده ترين زبان ها به اين کشور اختصاص پيدا کند. چيني ماندارين، هم اکنون زبان اصلي حدود يک ميليارد و 300 ميليون نفر از مردم دنياست و يکي از 6 زبان رسمي سازمان ملل محسوب مي شود. در آينده اي نه چندان دور اقتصاد چين جايگاه ايالات متحده را در رهبري اقتصادي جهان تصاحب مي کند، پس اگر قصد يادگيري داريد، عجله کنيد! البته در شبکه هاي اجتماعي و اينترنت، زبان چيني اين رتبه را ندارد.

روسي

185ميليون نفر از مردم دنيا به زبان روسي تکلم مي کنند. بجز اهالي روسيه، ساکنان ساير کشور هاي جدا شده از اتحاد جماهير شوروي نيز زبان روسي را به عنوان دومين زبان پذيرفته و از آن استفاده مي کنند. روسي يکي از زبان هاي رسمي کشور هاي بلاروس، قزاقستان، قرقيزستان و همچنين يکي از 6 زبان رسمي سازمان ملل متحد به شمار مي رود.

فرانسوي

بسياري آن را زبان هنر لقب داده اند. شايد به خاطر شيک بودن و نوع خاص تلفظ لغاتش؛ اما زبان فرانسوي منهاي همه اينها، يکي از مهمترين زبان هاي دنيا براي يادگيري است. بسياري از اهالي شمال و غرب آفريقا به اين زبان تکلم مي کنند که البته بي ارتباط با سوابق استعماري فرانسه نيست. فرانسوي، زبان دوم حدود 190 ميليون نفر از مردم دنياست و 200 ميليون نفر ديگر هم آن را به عنوان يک زبان دوم اکتسابي استفاده مي کنند. اگر کسي به مطالعه تاريخ و تمدن اروپا علاقه داشته باشد، يادگيري زبان فرانسوي در هاي جديدي را به روي او خواهد گشود.

آلماني

زبان آلماني، مورد استفاده بيش از 120ميليون نفر از مردم دنياست. اين زبان علاوه بر آلمان در کشور هاي اتريش و ليختن اشتاين نيز زبان رسمي محسوب مي شود و در سوييس، بلژيک و لوکزامبورگ، يکي از زبان هاي رسمي به شمار مي رود. زبان آلماني در دنياي اينترنت، بعد از زبان انگليسي بيشترين کاربرد را دارد و بعد از آن زبان اسپانيايي است.