با درخشش ورزشکاران پتروشيمي نوري، مارون، جم و تندگويان

نخستين المپياد ورزشي  کارکنان صنعت پتروشيمي برگزار شد

نخستين المپياد ورزشي کارکنان صنعت پتروشيمي کشور به ميزباني شرکت عمليات غير صنعتي پازارگاد از 25 آذرماه تا پايان دي ماه با حضور 890 ورزشکار از کارکنان شرکت هاي پتروشيمي در قالب 19 تيم و در 8 رشته برگزار شد که با نتايج به دست آمده، ورزشکاران پتروشيمي نوري ، مارون، جم، تندگويان و اروند بهترين نتايج را گرفتند و عناوين قهرماني را به خود اختصاص دادند.  بر اساس برنامه و زمان بندي اين المپياد ورزشي، مسابقات دووميداني در ورزشگاه حافظيه شيراز، مسابقات واليبال، فوتسال، شنا، شطرنج، تنيس روي ميز و بسکتبال در منطقه پارس (عسلويه) و مسابقات تيراندازي در سالن ورزشي شهرک پرديس شهرستان جم برگزار شد. نتايج 8 رشته برگزار شده به شرح زير است:

دووميداني

دووميداني، نخستين رشته اي بود که در اين المپياد برگزار شد. دووميداني کاران پتروشيمي در 6 ماده 100 متر سرعت، 200 متر، 800 متر، پرش طول، پرتاب وزنه و 4 در 100 متر امدادي به ميزباني شرکت پازارگاد در ورزشگاه حافظيه شيراز به مصاف هم رفتند که در پايان، تيم پتروشيمي نوري با کسب 76 امتياز به مقام نخست دست يافت و تيم هاي بندر امام با 68 و تندگويان با 63 امتياز به ترتيب در رده هاي  دوم و سوم تيمي قرار گرفتند.

 تنيس روي ميز

رشته تنيس روي ميز، دومين مسابقات المپياد ورزشي کارکنان صنعت پتروشيمي بود که با برگزاري 43 ديدار و با معرفي تيم ها و نفرات برتر به کار خود پايان داد. مسابقات تنيس روي ميز کارکنان صنعت پتروشيمي با حضور 7 تيم از شرکت هاي پارس، اميرکبير، مبين، اروند، بوعلي سينا، نوري و تندگويان  در مجموعه ورزشي پازارگاد در شهرک گلستان برگزار شد و در بخش تيمي و پس از 13 ديدار، تيم پتروشيمي نوري به مقام قهرماني رسيد و تيم هاي پتروشيمي تندگويان و اروند به ترتيب مقام هاي دوم و سوم را از آن خود کردند.

اين مسابقات در بخش انفرادي با شرکت 30 بازيکن در يک جدول حذفي برگزار شد و در پايان و پس از انجام 29 بازي، هاني رئيسي، از پتروشيمي نوري توانست مقام قهرماني را از آن خود کند. محمود کلاه کج، از پتروشيمي اروند نيز به مقام نايب قهرماني رسيد و محمدرضا راضي از پتروشيمي تندگويان و مالک ابراهيمي، از پتروشيمي پارس هم به طور مشترک مقام سوم را از آن خود کردند.

 فوتسال

فوتسال، سومين رشته اي بود که در المپياد کارکنان پتروشيمي برگزار شد. مسابقات فوتسال کارکنان صنعت پتروشيمي کشور با حضور 10 تيم از شرکت هاي پتروشيمي اروند، فجر، اميرکبير، مبين، زاگرس، تندگويان، مارون، نوري، پارس و بوعلي سينا در دو گروه 5 تيمي و در 7 روز متوالي و پس از 24 مسابقه برگزار شد که در پايان اين رقابت ها تيم فوتسال اروند در ضربات پنالتي و با نتيجه 6 بر 5 توانست به مقام قهرماني دست يابد و تيم هاي فوتسال تندگويان و مارون نيز به ترتيب مقام نايب قهرماني و سومي را از آن خود کردند. تيم فوتسال فجر نيز جام اخلاق مسابقات را دريافت کرد.

  شنا

در ادامه نخستين المپياد ورزشي کارکنان صنعت پتروشيمي کشور، مسابقات شنا با حضور 70 شناگر در قالب 7 تيم از شرکت هاي پتروشيمي اروند، مارون، جم، پارس، نوري، زاگرس و عمليات غيرصنعتي پازارگاد در 5 ماده کرال سينه، کرال پشت، قورباغه، پروانه و امدادي تيمي در مجموعه ورزشي پازارگاد برگزار شد که تيم شناي شرکت پتروشيمي اروند با کسب 115 امتياز به مقام قهرماني اين دوره از مسابقات رسيد و تيم هاي شناي شرکت هاي پتروشيمي جم با 98 امتياز و مارون با 74 امتياز نيز به ترتيب در جايگاه دومي و سومي قرار گرفتند. در ماده امدادي تيمي مسابقات شنا تيم هاي شناي جم، اروند و عمليات غيرصنعتي پازارگاد توانستند با ثبت بهترين رکورد در جايگاه اول تا سوم قرار بگيرند.

 بسکتبال

 مسابقات بسکتبال کارکنان صنعت پتروشيمي به ميزباني شرکت عمليات غيرصنعتي پازارگاد در سالن ورزشي چندمنظوره مهمانسراي شيرينو و با معرفي تيم هاي برتر در 3 روز پياپي برگزار شد. تيم بسکتبال شرکت پتروشيمي مارون توانست با کسب بيشترين امتياز، مقام قهرماني را به دست آورد و تيم هاي بسکتبال شرکت هاي پتروشيمي جم و زاگرس نيز به ترتيب مقام نايب قهرماني و سومي را از آن خود کردند.

 واليبال

 مسابقات واليبال کارکنان صنعت پتروشيمي کشور با حضور 12 تيم در 4 گروه 3 تيمي از شرکت هاي پتروشيمي اروند، اميرکبير، زاگرس، تندگويان، مارون، نوري، پارس، بوعلي سينا، مرواريد، پرديس، کارون و عمليات غيرصنعتي پازارگاد در 6 روز متوالي و پس از 20 مسابقه برگزار شد و در پايان اين رقابت ها، تيم واليبال شرکت پتروشيمي پرديس توانست با نتيجه 2 بر صفر بر حريف خود غلبه کند و به مقام قهرماني دست يابد. تيم هاي واليبال مارون و نوري نيز به ترتيب مقام هاي نايب قهرماني و سومي را از آن خود کردند.

 تيراندازي

 مسابقات تيراندازي کارکنان صنعت پتروشيمي کشور با حضور 8 تيم از شرکت هاي پتروشيمي اميرکبير، زاگرس، تندگويان، مارون، نوري، پارس، مبين و عمليات غيرصنعتي پازارگاد در سالن تنيس روي ميز شهرک پرديس شهرستان جم برگزار شد که در پايان اين رقابت ها، تيم تيراندازي شرکت پتروشيمي تندگويان با کسب 1428 امتياز به مقام قهرماني رسيد و تيم هاي تيراندازي مارون با 1411 و نوري با 1323 امتياز نيز به ترتيب مقام نايب قهرماني و سومي را از آن خود کردند. در بخش انفرادي اين دوره از مسابقات که در دو بخش تفنگ و تپانچه بادي برگزار شد، سيداصغر موسوي نسب با کسب 248 امتياز از مارون، احمد چاروسايي با 244 امتياز از مارون و سيد روح الله نمازي با 242 امتياز از شرکت پتروشيمي نوري به ترتيب مقام هاي اول تا سوم بخش تفنگ را به دست آوردند.

در بخش تپانچه نيز سهيل صمدي تيمورلويي با 255 امتياز از شرکت پتروشيمي تندگويان به مقام قهرماني رسيد و بابک صادق بارنجي با 252 امتياز از تندگويان و مسلم نخلي با کسب 236 امتياز از شرکت پتروشيمي اميرکبير، مقام هاي دوم و سوم را از آن خود کردند.

 شطرنج

 مسابقات شطرنج، آخرين مسابقات نخستين المپياد ورزشي کارکنان صنعت پتروشيمي بود که با پايان آن پرونده اين رقابت ها بسته شد. مسابقات شطرنج کارکنان صنعت پتروشيمي کشور با حضور 9 تيم از شرکت هاي پتروشيمي اميرکبير، زاگرس، تندگويان، مارون، نوري، پارس، جم، بوعلي سينا و مرجان در مجموعه مهمانسراي شيرينو برگزار شد که در پايان اين رقابت ها تيم شطرنج شرکت پتروشيمي جم با کسب 9 امتياز به مقام قهرماني رسيد و تيم هاي شطرنج مارون با 8 و نوري با 7 امتياز به ترتيب مقام هاي نايب قهرماني و سومي را از آن خود کردند. پس از برگزاري مسابقات شطرنج کارکنان صنعت پتروشيمي کشور، قهرمانان 5 ميز هم مشخص شدند که محسن محمدي از تندگويان، محمد چمسارچمني از جم، امير شالبافان از بوعلي سينا، مصطفي مقدم از جم و حبيب يوسفي از مارون توانستند قهرمان اين 5 ميز باشند.

 

نفتي هاي اميديه جشن صعود گرفتند 

تيم فوتسال نفت اميديه، يک هفته مانده به پايان رقابت هاي ليگ دسته يک فوتسال باشگاه هاي ايران، با شکست حريف خود موفق شد جشن صعود برپا کند. اين تيم در هفته هفدهم مسابقات ليگ دسته يک کشور در اميديه با نتيجه 6 بر4 مهمان خود، پاس قوامين کرج را شکست داد تا همانطور که هفته پيش صعود خود را به پلي آف ليگ برتر مسجل کرده بود، در اين هفته صدرنشيني خود را نيز قطعي کند.

 به اين ترتيب، نفت اميديه بايد در مرحله پلي آف در دو بازي رفت و برگشت به مصاف شاهين کرمانشاه، تيم دوم گروه (ب) برود و در صورت شکست اين تيم، ضمن حضور در فينال ليگ به ليگ برتر صعود کند.

نفت اميديه از شانس هاي نخست صعود به ليگ برتر به شمار مي رود.

 

نايب قهرماني بانوان گاز استان مرکزي در واليبال

تيم واليبال بانوان شرکت گاز استان مرکزي باحضوردر مسابقات چهارجانبه کارکنان واليبال ادارات استان مرکزي با عنوان گراميداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامي، موفق شد به مقام دوم دست پيدا کند.

 اين دوره از مسابقات با حضور چهار تيم از شرکت واگن پارس، بانک کشاورزي، استانداري مرکزي و شرکت گاز استان مرکزي به ميزباني شرکت واگن پارس برگزار شد که پس از رقابت اين چهار تيم، تيم واليبال بانوان شرکت گاز استان مرکزي با کسب دو پيروزي و يک شکست و قرار گرفتن در رتبه دوم به نايب قهرماني بسنده کرد.

 

صعود کارکنان كوهنورد  نفت کارون و مسجدسليمان

 به قلل تاراز

تيم هاي كوهنوردي کارکنان شركت بهره برداري نفت و گاز کارون و مسجدسليمان به صورت مشترك به ارتفاعات تاراز صعود كردند. 100 نفر از كوهنوردان شركت بهره برداري نفت و گاز کارون با همراهي كوهنوردان نفت و گاز مسجدسليمان به صورت مشترك طي يک کوهپيمايي 5 ساعته در کوه هاي پوشيده از برف، به ارتفاعات تاراز در شهر مسجدسليمان از قلل بلند رشته کوه زاگرس در خوزستان صعود كردند.

بهرام طاهري، رئيس امور ورزش شرکت بهره برداري نفت و گاز کارون با تقدير از گروه كوهنوردي شركت گفت: مديرعامل شرکت نفت و گاز کارون، مديرعامل باشگاه فرهنگي- ورزشي مناطق نفت خيز جنوب و همچنين مدير منابع انساني شرکت کارون در همه زمينه ها از همكاران ورزشكار حمايت کرده و برنامه ريزي گسترده اي نيز در زمينه ارتقاي فرهنگ ورزش و نهادينه کردن آن در ستاد و مناطق عملياتي انجام داده اند. در برنامه آينده نيز گروه کوهنوردي بانوان اين شرکت به ارتفاعات خاييز شهرستان بهبهان اعزام خواهند شد.

وي با تاكيد بر برگزاري برنامه هاي ورزشي مختلف در اين شركت به منظور ايجاد شور و نشاط در بين كاركنان، خواستار برگزاري هرچه باشكوه تر و حضور همه كاركنان در اين برنامه ها، به ويژه کوهپيمايي در سطح ستاد شركت و همچنين مناطق عملياتي شد.

 طاهري درباره صعود به ارتفاعات تاراز از سوي گروه كوهنوردي شركت نيز اظهار کرد: اين قله در استان خوزستان قرار دارد و از جمله کوه هايي است که به دليل قرار گرفتن در منطقه جنوب غرب کشور داراي بارش برف و زمستاني زيبا و همچنين به علت ارتفاع مناسب و موقعيت جغرافيايي خاص، صعود از آن از لحاظ فني در بين كوهنوردان از اهميت بسيار بالايي برخوردار است.