پارس جنوبي از برنامه و اهدافش جلوتراست

تارتار: کسب  سهميه آسيايي دور از دسترس نيست

سرمربي تيم فوتبال پارس جنوبي جم معتقد است امسال هم به دنبال کسب جايگاه بهتري هستند و مقام پنجمي سال گذشته، آنها را راضي نمي کند.مهدي تارتار مي گويد: نيم فصل سختي را پشت سر گذاشتيم؛ ولي با وجود تمامي مشکلات از نتايج راضي هستم و حضور در رتبه ششم  بيانگر آن است که خوب بوديم.پارس جنوبي در تهران، اردوي تدارکاتي برپا کرده تا با آمادگي کامل و بيشتردرنيم فصل دوم ليگ برتر فوتبال ايران حضور پيدا کند. در همين زمينه چند ديدار تدارکاتي هم برگزار کرده که در حاشيه يکي از اين ديدارها که با پيکان تهران بود، خبرنگار «مشعل» با مهدي تارتار، سرمربي طلايي پوشان پارس جنوبي جم در خصوص وضعيت اين تيم  و ادامه ليگ برتر و حتي در خصوص تيم ملي گفت وگو کرده که در ادامه مي آيد.

  از اردوي تدارکاتي تهران صحبت کنيد. چه شد که تهران را انتخاب کرديد؟

بعد از پايان نيم فصل نخست ليگ برتر ابتدا چند روز به بچه ها استراحت دادم و سپس براي شروع دوباره کار و استارت نيم فصل دوم، تيم را به تهران آورديم تا يک اردوي خوب برگزار کنيم؛ اما اينکه چرا تهران آمديم، بايد بگويم شرايط در تهران به لحاظ امکانات و زمين هاي تمرين بهتر است و هم اينکه در تهران مي توانيم چند ديدار تدارکاتي خوب برگزار کنيم تا شرايط آمادگي تيم را بسنجيم.

  آيا برنامه اي براي برگزاري اردوي ديگري هم داريد؟

بله، بعد از اتمام اردوي تهران چند روز به بچه ها استراحت مي دهم و سپس براي برپايي اردوي يک هفته اي تا 10 روزه، راهي کيش مي شويم و بعد از آنجا به جم بر مي گرديم تا براي شروع ليگ آماده شويم.

  از بازي با پيکان بگوييد. آيا اين ديدار شما را به اهدافتان رساند؟

 در راستاي اهدافي که داشتيم و با همکاري باشگاه پيکان و آقاي فرکي، اين بازي را برگزار کرديم؛ البته بازي سطح فني خوبي نداشت، چرا که دو تيم در شرايط بدنسازي بودند و از آمادگي به دور هستند؛ ولي در مجموع اين بازي به ما کمک کرد و در مسير برنامه هايمان بود و در واقع به هدفي که داشتيم، رسيديم.

  مشکلات مالي تيم هم گويا حل شده است؟

 مشکلات مالي ما با پرداختي که چند وقت قبل انجام شد، تا حدي برطرف شده و بچه ها شارژ مالي شدند و در حال حاضر هم رضاييان، مديرعامل باشگاه تلاش مي کند معوقات بازيکنان به آنها داده شود و با روحيه و انگيزه بيشتري در نيم فصل دوم حاضر شويم و مشکلات ما برطرف شود.

  چند بازيکن از تيم شما جدا و چند بازيکن اضافه شدند. از نقل و انتقالات راضي هستيد و آيا برنامه اي براي جذب بازيکن جديد داريد؟

تا کنون 3 بازيکن از جمع ما جدا شدند که در مقابل برنامه اي براي جذب بازيکنان جديد و جايگزيني آنها در نيم فصل داريم.البته بايد از محسن بنگر، امير ميربزرگي و محمد شادکام تشکر کنم که براي ما زحمت کشيدند و در نهايت با خوبي و خوشي از جمع ما جدا شدند. سعي مي کنيم به جاي نفرات جدا شده، بازيکناني به خدمت بگيريم که جاي خالي آنها را پر کنند. هر چند در نيم فصل جذب بازيکن کار سختي است و بيشتر با تيم هايشان قرارداد دارند. ما يک مدافع مياني، يک هافبک و يک مهاجم تمام کننده مي خواهيم تا در ادامه مسير، به مشکل نخوريم.

   گويا درصدد جذب مهاجم آفريقايي هستيد؟

بله، يک مهاجم نيجريه اي به تمرين ها آمده که فعلا در حال تست کردن او هستيم و تا الان هم بد نشان نداده و اگر در ادامه تمرين ها خوب باشد، او را جذب مي کنيم.

  مهدي تارتار عملکرد نيم فصل تيمش را چطور ارزيابي مي کند و آيا از خودش و تيمش راضي بوده است؟

امسال در شروع فصل، مشکلات زيادي داشتيم. بسياري از بازيکنان کليدي ما از جمعمان جدا شدند و با توجه به مشکلات مالي ابتداي فصل نتوانستيم جايگزين خيلي خوبي داشته باشيم، بجز چند خريد محدود که خيلي خوب بودند. از سوي ديگر تيم را دير بستيم و قاعدتا تمرين هاي پيش فصل را ديرتر شروع کرديم و مثل سال گذشته اردوي پيش فصل خارجي نداشتيم و در نهايت ديرتر براي شروع فصل آماده شديم. در ادامه با توجه به شرايط ابتدايي فصل، رفته رفته سعي کرديم در طول مسابقات، خودمان را آماده کنيم وهرچه در ليگ جلوتر رفتيم، بهتر شديم و درنهايت هم با قرار گرفتن در رتبه ششم، نيم فصل نخست را به پايان برديم. فکر مي کنم کارمان خوب بوده و از عملکرد شاگردانم راضي هستم و در مورد من هم باشگاه بايد نظر بدهد که خوب کار کردم يا نه، ولي با تمام اين اوصاف، فکر مي کنم خوب کار کرديم.

  پارس جنوبي مي تواند در پايان نيم فصل دوم جايگاه فصل قبل را تکرار کند؟

 ما طبق برنامه اي که طي 3-2 سال اخير در پيش گرفتيم، عمل مي کنيم و برنامه هاي خودمان را داريم. ابتدا در ليگ يک قهرمان شديم و به ليگ برتر صعود کرديم و سپس فصل گذشته در اولين حضورمان موفق شديم در رتبه پنجم قرار بگيريم. فکر مي کنم انتظارات هم از تيم ما بايد بجا باشد و با توجه به هزينه اي که داشتيم، جايگاه ما بايد خيلي پايين تر از اين باشد؛ اما خوب کار کرديم و به نوعي جلوتر از برنامه اين فصل هستيم. تيم و نفرات خوبي داريم و در تلاشيم تا با کسب بهترين جايگاه ممکن، فصل را به پايان برسانيم. من به دنبال جايگاهي بالاتر از پنجمي هستم؛ ولي در نيم فصل دوم کار خيلي سخت مي شود و تيم ها کمتر به هم امتياز مي دهند، اما تمام سعي و تلاش خودمان را مي کنيم.

  شما در دوره اي بازيکن پاس بوديد و دوباره صحبت از احياي اين تيم شده، بخصوص که وزيرورزش هم روي اين موضوع تاکيد دارد. نظر شما چيست و آيا حضوردوباره پاس به ليگ برتر رونق مي دهد؟

خبر خوبي بود و به نظر پاس بايد احيا شود؛ چرا که تيم بزرگي است و انتقال اين باشگاه از اول هم تصميم اشتباهي بود که نتيجه اش را ديديم. اين تيم، آخرين قهرماني تيم هاي ايراني در آسيا را به دست آورد و از وزير ورزش ممنونم که دستور احياي اين تيم و بازگشتش به تهران را صادر کرد. مطمئنا با حضور پاس در ليگ برتر، اين رقابت ها جذاب تر مي شود.

  حضور تيم ملي را در جام ملت ها چگونه ارزيابي مي کنيد؟

بازي با يمن، بازي تدارکاتي خوبي براي ما بود. يمن اصلاً ليگ فوتبال ندارد و بازي در اين کشور برگزار نمي شود و به نوعي فوتبالشان تعطيل است؛ ولي جدا از ضعف يمن، بايد بگويم که ما خيلي خوب بازي کرديم و تيم قدرتمندي نشان داديم و ضعف حريف چيزي از ارزش کار ما کم نمي کند. بازي با ويتنام هم همين طور بود و بچه ها خوب بازي کردند و هماهنگ تر نشان دادند و فکر مي کنم براي بازي هاي حذفي بخوبي آماده شدند و نشان دادند که مي توانند شانس اول قهرماني باشند.

  هميشه از هواداران جم تعريف کرديد. چقدر اين هواداران در نتايج شما تاثير داشتند؟

در طول عمرم در هيچ جاي کشور چنين تماشاگراني نديدم. آنها با صبر و بردباري خود در پيروزي تيم نقش بسزايي ايفا مي کنند. تماشاگران در طول بازي ها، بي امان تيم را تشويق مي کنند و همين امر منجر مي شود به اين که بتوانيم نتيجه دلخواه را کسب کنيم، حتي به جرات مي گويم که در چند ديدار با تشويق آنها بازي باخته را با برد عوض کرديم. تماشاگران جمي باعث مي شوند بازيکنان با انگيزه بيشتري بازي را دنبال کنند.

  پس با اين اوصاف، پارس جنوبي مي تواند امسال سهميه آسيايي کسب کند؟

تمام سعي ما اين است که جايگاهي درخور شان و نام پارس جنوبي کسب کنيم و پيش تر اشاره کردم که نيم فصل دوم کار سختي داريم؛ ولي رسيدن به جايگاه چهارم و کسب سهميه آسيايي دور از دسترس نيست. اگر به خوبي آماده شويم و يکي دوبازيکن خوب جذب کنيم، مي توانيم به اهداف بزرگمان دست يابيم.

 

ورزش صبحگاهي بانوان نفتي اهواز

برنامه ورزش صبحگاهي بانوان با شعار «اصلاح سبک زندگي با ورزش صبحگاهي» در شهرک نفت اهواز برگزار مي شود.امور ورزش و تربيت بدني بانوان مناطق نفت خيزجنوب، با تدارک برنامه هاي متنوع و مطابق با نياز شهروندان، موقعيتي را براي ورزش بانوان به وجود آورده تا بانوان شرکتي با بهره گيري از اين موقعيت بتوانند با ارتقاي نشاط و سلامت، سبک زندگي خود را نيز اصلاح کنند.با توجه به نقش مهم ورزش همگاني در نشاط افزايي و ايجاد روحيه و انگيزه و کاهش آسيب هاي اجتماعي برنامه هاي متنوعي در نظر گرفته شده که از جمله برنامه هاي شاخص مي توان به برگزاري همايش ورزش هاي صبحگاهي در جاده سلامت شهرک نفت اهواز اشاره کرد.

ورزش صبحگاهي ويژه صبح بانوان، روزهاي زوج به جز روزهاي تعطيل از ساعت 8:30 الي 9:30 ويژه بانوان برگزار مي شود و بانوان نفتي در اين همايش ها به صورت رايگان حضور مي يابند.مکان برگزاري ورزش همگاني بانوان در جاده سلامت، شهرک نفت اهوازاست.

 

مدال برنز  به فرزندان تنیسور مناطق نفت خیز جنوب رسید

دو مدال برنز مسابقات تنيس روي ميز استان خوزستان، به فرزندان شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب رسيد.

 دور پنجم مسابقات تور بزرگسالان پينگ پنگ آقايان استان خوزستان در سالن ورزشي نفت اهواز با حضور 55 تنيسور از شهرهاي اهواز ، شوش ، ماهشهر، شادگان ، ايذه ، رامهرمز ، بهبهان ، آبادان ، اميديه و دزفول برگزار شد که پس از انجام 104 مسابقه ، عليرضا بابادي وند و اشکان ادهمي از فرزندان کارکنان شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب- اهواز با پشت سر گذاشتن حريفانشان، به طور مشترک موفق شدند به مقام سوم دست پيدا کنند و به مدال برنز برسند.

 

دو مدال برنز برای نفتی ها در تیراندازی با کمان

دومين مرحله مسابقات ساحلي تيراندازي با کمان، با دو مدال براي نفتي ها به پايان رسيد.

 مسابقات تيراندازي با کمان مرحله ششم رنکينگ کشوري و دومين دوره مسابقات ساحلي، با حضور 106 کماندار از استان هاي کشور با عنوان«گراميداشت مرحومه اسماء زحمتکش»، کماندار با اخلاق و ساعي در رشته هاي ريکرو، کامپوند و ساحلي برگزارشد که در پايان دومين مرحله از مسابقات ساحلي در رشته هاي ريکرو و کامپوند و در مسافت 40 متر در ساحل کنار نفتکش (بوشهر) نفرات برتر در رشته هاي مختلف معرفي شدند و دو تيرانداز نفتي توانستند مقام سوم و مدال برنز را به دست آورند.

 جواد مدني زاده، تيرانداز نفت اميديه دررشته ريکرو بخش آقايان موفق به کسب مدال برنز شد و امين شير علي از نفت اميديه نيز در رشته کامپوند در بخش آقايان مدال برنز را کسب کرد.