فعا ليت 21 رشته ورزشي در نفت و گاز مسجدسليمان

حسين آزادي -   فوران نفت در خاورميانه، در سپيده دم 5 خرداد 1287 هجري شمسي در چاه شماره يک مسجدسليمان به وقوع پيوست و اين طلاي سياه و ارزشمند، منشا خير و برکت کشورمان شد. قدمت ورزش در شرکت بهره برداري نفت و گاز مسجدسليمان نيز به سابقه اکتشاف نفت در ايران، يعني به 110 سال قبل برمي گردد، به گونه اي که رشته هاي ورزشي از جمله فوتبال، گلف، تنيس، راگبي، شنا، واليبال، اسکواش، دوچرخه سواري، سوارکاري و... از شهر اولين ها شکل گرفت و به سراسر کشور تعميم و گسترش يافت. روح الله بهمني، رئيس امور ورزش نفت و گاز مسجدسليمان معتقد است که ورزش همگاني اهميت فراواني دارد، چرا که  سلامت و شور و نشاط کارکنان به بهره وري در نفت کمک شاياني مي کند و اين مهم شامل حال خانواده هاي کارکنان نفت هم مي شود.

رئيس امور ورزش شرکت بهره برداري نفت و گاز مسجدسليمان به اهميت ورزش اشاره کرد و گفت: توسعه ورزش، عامل سلامت و تندرستي در بين کارکنان است و در تقويت نشاط و شادابي آنها نقش اساسي دارد که با برنامه هاي انجام شده يا در دست اقدام، در صدد هستيم ضمن حفظ اين روحيه، وظايف خود را در زمينه خدمات رساني مطلوب به کارکنان، خانواده هاي آنها و ساير مردم شهرستان انجام دهيم.

روح الله بهمني درادامه با بيان اينکه ترويج ورزش همگاني در بين خانواده ها از مهم ترين اولويت هاي امور ورزش اين شرکت محسوب مي شود، به رشته هاي فعال در 2 بخش همگاني و قهرماني در سطح اين شرکت اشاره کرد و گفت: هم اکنون 21 رشته ورزشي از جمله فوتبال، بدمينتون، فوتسال، بسکتبال، کشتي، پينگ پنگ،آمادگي جسماني و ايروبيک،کاراته، تنيس خاکي، کوهنوردي، بيليارد، وزنه برداري، شنا، گلف، دارت، جودو، تکواندو، بدنسازي، طناب کشي و تيراندازي در اين شرکت فعال هستند.

3 هزار نفتي را درگير ورزش کرده ايم

او در ادامه گفت و گو، تعداد کارکنان شرکتي را که در رشته هاي مختلف ورزشي در سطح اين شرکت مشغول فعاليت هستند 2 هزار و 709 نفر عنوان کرد و اظهار داشت: از اين تعداد، يک هزار و 859 نفر را آقايان و 850 نفر را نيز بانوان تشکيل مي دهند.

مسؤوليت اجتماعي

  رئيس امور ورزش نفت و گاز مسجد سليمان در ادامه با اشاره به وظيفه مهم مسؤوليت اجتماعي در شهري چون مسجد سليمان، با بيان اين نکته که شرکت نفت و گاز مسجدسليمان به افراد غير شرکتي نيز خدمات رساني مي کند، تصريح کرد: در اين زمينه به 6 هزار و 422 نفر خدمات رساني مي کنيم که از اين تعداد 3 هزار و 942 نفر آقا و 2 هزار و 480 نفر نيز خانم هستند. اوهمچنين بر اجراي طرح هاي عام المنفعه، ارائه خدمات رايگان ورزشي در سطح شهرستان و منطقه و ترويج ورزش همگاني در بين خانواده ها تاکيد کرد.

مسابقات قهرماني

بهمني اعزام تيم ها به مسابقات قهرماني استان خوزستان و رقابت هاي قهرماني کشور، اجراي مسابقات متعدد جام رمضان، برگزاري مسابقات فوتسال پيشکسوتان، برگزاري طرح اوقات فراغت در فصل تابستان و استعداد يابي نفرات شاخص در رشته هاي ورزشي، برگزاري همايش هاي کوه پيمايي و پياده روي خانوادگي در مناسبت هاي مختلف را از برنامه هاي انجام شده و آتي اين شرکت عنوان کرد.

ورزش کارکنان عملياتي و اقماري

رئيس امور ورزش شرکت بهره برداري نفت و گاز مسجدسليمان در ادامه با اشاره به اهتمام امور ورزش اين شرکت با هدف رفع مشکلات و دغدغه هاي کارکنان عملياتي و اقماري گفت: به همين منظور در زمينه تعميرو تجهيز وسايل ورزشي و بهسازي سالن هاي ورزشي در کمپ هاي لب سفيد و قلعه نار، اقدام هايي انجام شده که اميدواريم با اجراي اين برنامه ها، بتوانيم در ايجاد شور و نشاط و ارتقاي روحيه کارکنان مناطق عملياتي گام هايي اساسي برداريم.

تالار افتخارات نفت و گازمسجد سليمان

بهمني در خصوص مهمترين افتخارات و عناوين کسب شده ازسوي ورزشکاران و تيم هاي ورزشي اين شرکت در رقابت هاي مختلف اظهار داشت: قهرماني در ليگ برتر جودو باشگاه هاي کشور، کسب مقام نايب قهرماني در رقابت هاي ليگ برتر گلف باشگاه هاي ايران،قهرماني تيم هاي کاراته بانوان و آقايان در رقابت هاي کشوري،کسب عنوان نخست تيم کشتي آزاد در مسابقات استان، قهرماني مسابقات در وزنه برداري نوجوانان خوزستان، نايب قهرماني محسن شهني فيض، کارمند امور ورزش اين شرکت در رقابت هاي جهاني پاورليفتينگ، کسب مدال نقره سعيد حسين پور در مسابقات دانش آموزان جهان، کسب مدال برنز ميعاد مظاهري در رقابت هاي بين المللي کيوکوشين کاراته اصفهان و قهرماني تيم فوتبال نفت مسجدسليمان در مسابقات دسته اول باشگاه هاي کشور و صعود به ليگ برتر از مهمترين عناوين و افتخارات کسب شده طي يک سال اخير در امور ورزش اين شرکت به شمار مي رود.

ارائه خدمات بهتر به کارکنان و خانواده ها

رئيس امور ورزش نفت و گاز مسجدسليمان در پايان ابراز اميدواري کرد تا با همکاري و مساعدت ساير مسؤولان و دست درکاران و پيشبرد اهداف و برنامه هاي اين امور، در آينده شاهد تحول و پيشرفت ورزش اين شرکت و ارائه خدمات مطلوب به کارکنان و همچنين علاقه مندان به ورزش در سطح شهرستان مسجدسليمان باشيم.

 

واترپلوي نفت اميديه با دومي به کار خود پايان داد

تيم واترپلوي نفت اميديه در دور برگشت و مرحله دوم از بيست و هشتمين دوره ليگ برتر باشگاه هاي کشور، با دو پيروزي و يک شکست به کار خود پايان داد.

تيم نفت اميديه در اين دوره از رقابت ها در گروه (الف ) و در کنار تيم هاي سايپا، نوفلاح و نفت و گاز گچساران قرار دارد.تيم نفت اميديه درآخرين بازي خود درمرحله دوم ليگ برترواترپلوي باشگاه هاي کشور در دربي نفتي ها و در ديداري پرگل و جذاب با حساب 18 بر7 مقابل تيم نفت وگاز گچساران به برتري دست يافت وبا هشت امتياز پس از تيم سايپا تهران درمکان دوم جدول رده بندي گروه نخست بازي ها باقي ماند.شاگردان رضاجعفري پيش از بازي دربي در اين مرحله، مقابل تيم شهيد نوفلاح تهران قرار گرفتند و موفق شدند اين تيم را هم در ديداري سخت و نفس گير با نتيجه نزديک 9 بر 8 شکست دهند. تنها شکست نفت اميديه در اين مرحله، مقابل تيم قدرتمند سايپا بود.تيم واترپلوي نفت و گاز گچساران هم با سه شکست در اين مرحله، در انتهاي جدول اين گروه قرار گرفت.

 

صعود اميد نفت اهواز به رده دوم جدول 

تيم فوتبال اميد نفت اهواز با يک پيروزي شيرين ديگر، موفق شد به رتبه دوم جدول ليگ برتر اميد هاي کشور صعود کند و در فاصله يک قدمي صدرنشين قرار بگيرد.نفت اهواز که چند هفته اي است روي دور پيروزي قرار گرفته و نتايج قابل توجهي کسب کرده، در ادامه روند رو به رشد خود در هفته شانزدهم رقابت هاي ليگ برتر اميدهاي کشور، موفق شد تيم مس رفسنجان را با نتيجه دو بر يک شکست دهد.اميد لطيفي و محمود صالحي، زنندگان گل هاي تيم اهواز در اين مسابقه بودند. اميدهاي نفت اهواز که در اين فصل از مسابقات با مربيگري محمد خميسي، عملکرد قابل قبولي داشته اند، با کسب اين پيروزي 28 امتيازي شده و به جايگاه دوم جدول صعود کردند و همراه فولاد خوزستان در کورس قهرماني قرار گرفتند.در اين سري از رقابت ها، تيم اميد هاي پارس جنوبي نيز موفق شد تيم صدرنشين يعني فولاد خوزستان را با نتيجه بدون گل متوقف کند.

 

تجليل از مدال آوران نفتي در آسيا

با حضور مديرعامل باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خيز جنوب، از ورزشكاران مدال آور بازي هاي آسيايي نفت گچساران تقدير شد.

 هدايت يزدي، مديرعامل باشگاه مناطق نفت خيز جنوب؛ فرهاد جعفري، مدير منابع انساني نفت گچساران؛ شاهرخ داودي، رئيس امور ورزش نفت گچساران؛ مهرداد بابادي وند، رئيس ورزش قهرماني مناطق نفت خيزجنوب و جمعي از دست دركاران امور ورزش طي مراسمي از امير محمد پرهون، حسين خالدي تبار و پيمان قاسمي، واترپلوييست ملي پوش نفتي که همراه اين تيم ملي واترپلو به مقام سوم آسيا دست پيدا کردند و صونا بيداد و ستاره رحمانيان، هندباليست هاي ملي پوش نفتي که همراه تيم ملي هندبال کشورمان در مسابقات آسيايي ژاپن به مقام پنجم رسيدند، تقدير و تجليل به عمل آوردند.اين ورزشكاران در مسابقات المپيک آسيايي اندونزي و مسابقات هندبال بانوان قهرماني آسيا در ژاپن حائز عناوين برتر شده بودند.گفتني است، به دليل عدم حضور امير محمد پرهون و پيمان اسدي لوح تقدير آنها به خانواده هايشان تحويل شد.

 

تجليل از پيشکسوت نفت مسجدسليمان

تيم هاي فوتبال پيشکسوتان نفت اهواز و نفت مسجدسليمان در ديداري دوستانه به مناسبت تجليل از پيشکسوت ورزش و همکار بازنشسته خود به ميدان رفتند.

 به مناسبت گراميداشت مقام پيشکسوت ورزش و بازنشستگي علي حسين مطلبي از کارکنان شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب، ديدار دوستانه اي بين تيم هاي پيشکسوتان نفت اهواز و نفت مسجدسليمان درزمين چمن استاديوم شهيد بهنام محمدي مسجدسليمان برگزار شد که در نهايت با نتيجه 7 بر 3 به سود تيم نفت اهواز به پايان رسيد.

قبل از شروع اين ديدار، اعضاي تيم پيشکسوتان و مديرعامل باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خيز جنوب با اهداي لوح تقدير از زحمات علي حسين مطلبي در دوران خدمتش در ورزش مناطق نفت خيز جنوب و افتخارآفريني ايشان در ساليان طولاني تقدير و تشکر کردند.