مديرعامل باشگاه پارس جنوبي:

به دنبال کسب سهميه آسيايي هستيم

تيم فوتبال باشگاه پارس جنوبي جم،  دومين حضور خود در ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران را تجربه مي کند. اين تيم نفتي بعد از حضوري موفق در اولين تجربه ليگ برتري اش، حالا در دومين دومين حضور نيز يک روند متناسب و خوب را در پيش گرفته و درميانه بالايي جدول قرار دارد.مدير عامل باشگاه پارس جنوبي جم از اوضاع و عملکرد تيمش راضي است؛ ولي درعين حال عقيده دارد که مي توانند از اين بهتر باشند. بهرام رضاييان، مديرعامل باشگاه پارس جنوبي جم مي گويد با تمام مشکلاتي که داشتيم، بچه ها در نيم فصل اول خوب کار کردند. پارس جنوبي با حضور در رتبه ششم اين شانس را دارد که در پايان فصل، سهميه آسيايي کسب کند و مدير عامل اين تيم به اين مهم اميدوار است. با بهرام رضاييان در خصوص وضعيت تيم پارس جنوبي و عملکرد آن در نيم فصل نخست ليگ برتر باشگاه هاي ايران گفت وگويي داشتيم که با هم مي خوانيم.

متاسفانه تيم ماهم از اشتباه هاي داوري ضربه خورد و من فکر نمي کنم کميته داوران توجيهي براي اين خطاها داشته باشد، چراکه معتقدم اشتباه هاي  اعضاي اين کميته در چينش داوران بيشترين نقش را در مشکلات مربوط به داوري در مسابقات ليگ برتر دارد

  اوضاع پارس جنوبي جم چطور است؟ همه چيز خوب پيش مي رود؟

خدا را شکر همه چيز خوب است. تمرين هاي تيم در اردوي تهران براي آماده سازي نيم فصل دوم شروع شده و تيم شرايط خوبي دارد. درصدد هستيم که با جذب چند بازيکن جديد، نقاط ضعف تيم را پوشش دهيم تا با قدرت بيشتر در نيم فصل دوم و مسابقات حاضر شويم.

  از عملکرد تيم در نيم فصل اول رضايت داريد؟

حضور در رتبه ششم و در ميان تيم هاي مدعي بسيار خوب است، آن هم در حالي که خيلي از تيم هاي پر آوازه در پايان جدول هستند. من فکر مي کنم با توجه به مشکلاتي که داشتيم و نيز با توجه به بازيکناني که در ابتداي فصل از دست داديم، نتايج بسيار خوبي گرفتيم و من از عملکرد بازيکنانم راضي هستم؛ ولي در عين حال بايد بگويم که توانايي تيم ما بيشتر از اين است و اگر کمي خوش شانس تر بوديم وداوري ها بهتر بود و به ضرر ما سوت زده نمي شد، الان در رتبه هاي بالاتر قرارداشتيم، مثل فصل گذشته.

  بحث مشکلات را پيش کشيديد، مهمترين مشکل شما چه بود؟

در فصل جاري، مثل بسياري از باشگاه هاي ديگر با مشکلات مالي دست به گريبان بوديم.مشکلات مالي به پارس جنوبي محدود نيست و همه تيم ها ازپديده صدرنشين تا پرسپوليس که نايب قهرمان آسياست، مشکل مالي دارند. ما نيز از اين قاعده مستثنا نيستيم؛ اما با ظرفيت هايي که در منطقه ويژه داريم، تلاش خواهيم کرد مشکلات را حل کنيم؛ البته اين مشکل، مسوولان باشگاه را به اين فکر انداخته تا اسپانسر جذب کنيم و از اين طريق بخشي از هزينه هاي باشگاه تامين شود. رايزني هايي براي جذب اسپانسر انجام داده ايم و از ميان چند گزينه، در نهايت با يکي از آنها وارد مذاکره جدي شديم. مذاکره و توافق با اسپانسر جديد براي تيم فوتبال باشگاه در مراحل نهايي است و انشاالله اسپانسر جديد باشگاه معرفي خواهد شد.

  وزارتخانه کمکي به شما نمي کند؟ با توجه به اينکه در منطقه محروم قرار داريد.

وزارت نفت نمي تواند کمک کند؛ البته نه اينکه نخواهد، چون اين يک قانون است که در مجلس و دولت تصويب شده و دولت نمي تواند به تيم هاي حرفه اي کمک کند؛ اما خوشبختانه از زماني که جناب موسوي در راس منطقه ويژه پارس جنوبي قرار گرفتند، حمايت خيلي خوبي از تيم داشتند. ايشان به عنوان يک مدير ورزش دوست از همان جلسات ابتدايي با راهکارهاي قانوني و تلاش هايي که داشتند و از طرق مختلف، تزريق پول به تيم پارس جنوبي را در دستور کار خود قرار دادند و تلاش هاي زيادي شده تا مطالبات اعضاي کادرفني و بازيکنان پرداخت شود.

  گويا ايشان فوتبالي هستند؟

ايشان از مديران علاقه مند به ورزش هستند و نگاه ويژه اي به ورزش دارند. اتفاقا در آخرين بازي ما با پرسپوليس که شکست خورديم، ايشان به رختکن آمدند و ضمن خسته نباشيد به بازيکنان، به آنان دلداري دادند و برايشان آرزوي موفقيت کردند. گفتند که آنها طي دو سال گذشته کار بزرگي انجام دادند و بايد با همين شرايط ادامه دهند تا بتوانند روزهاي خوب خود را تکرار کنند و نيز تا پايان از آنها حمايت خواهند کرد.

  شما هم مثل ساير تيم ها از داوري گلايه داريد. چقدر از اين ناحيه ضرر کرديد؟

متاسفانه تيم ماهم از اشتباه هاي داوري ضربه خورد و من فکر نمي کنم کميته داوران توجيهي براي اين اشتباه ها داشته باشد؛ چراکه معتقدم اشتباه هاي اعضاي اين کميته در چينش داوران بيشترين نقش را در مشکلات مربوط به داوري در مسابقات ليگ برتر دارد. شما اکنون مي بينيد که بيشتر تيم ها نسبت به داوري ها گلايه مند هستند و شايد خيلي از آنها نيز حق داشته باشند؛ اما بالاخره بايد جايي اين اشتباه ها به حداقل برسد و داوري ها عادلانه باشد.

   يعني مي گوييد اشتباه هاي عمدي است؟

من نمي گويم که داوران  عمدا اشتباه مي کنند و شک نداريم که اشتباه ها آنها سهوي است؛ اما حرفمان اين است که تا کي قرار است اشتباه ها به ضررمان باشد و از اين مساله ضرر کنيم؟ وقتي مجموع خطاهاي داوري را در نظر مي گيريم، مي بينيم که داوران امتيازات زيادي را از ما گرفتند و اين اصلا برايمان قابل هضم نيست. ما در بازي هايي مثل ماشين سازي، پديده، نفت آبادان، نفت مسجدسليمان وسپيدرود از داوري ضرر کرديم و اميدوارم کميته داوران بتواند دليلي قانع کننده برايمان بياورد.

  را ه حل از نظر شما چيست؟ چکار بايد کرد تا مشکل حل شود؟

متاسفانه نه تنها ما؛ بلکه بيشتر تيم هاي ليگ برتر از شرايط داوري نااميد شده اند. الان وقت آن است که فدراسيون جلو بيايد و فکري به حال اين موضوع کند. بايد شرايطي فراهم شود تا اشتباه ها به حداقل برسد و اينقدر راحت حق تيم ها ناديده گرفته نشود. فدراسيون در اين شرايط بحراني داوري کشور بايد خودي نشان دهد و فکري به حال اشتباه ها کند. در چنين شرايطي پيشنهاد ما مي تواند اين باشد که کميته داوران براي انتخاب داوران مسابقات، با سازمان ليگ به عنوان مجري برگزاري مسابقات مشورت کند؛ چراکه سازمان ليگ به شرايط همه تيم ها و مسابقات اشراف کامل دارد و مي تواند اطلاعات خوبي در اختيار اعضاي کميته داوران قرار دهد تا آنها چينش هاي درستي داشته باشند.

  بازيکن جديدي هم براي نيم فصل دوم جذب کرده ايد؟

تا کنون يک بازيکن جذب کرده ايم و طبق برنامه مهدي تارتار قصد داريم چند بازيکن ديگر هم جذب کنيم تا با قدرت بيشتري در مسابقات حضور پيدا کنيم.

  گويا چند بازيکن هم قرار است از تيم جدا شوند؟

متاسفانه برخي باشگاه ها بدون اطلاع ما با افراد تيم مذاکره کرده اند و اين حرفه اي نيست. اگر آنان به بازيکنان پارس جنوبي نياز دارند، بايد درخواست خود را به صورت مکتوب به اطلاع باشگاه برسانند. به طور مثال، يک تيم انتهاي جدولي که هزينه هاي عادي خود را هم نمي تواند تامين کند، به بازيکن پارس جنوبي پيشنهاد سه برابري از قراردادي که با ما دارد، داده که برايم جالب است. بالاخره طبيعي است که يک سري بروند و يک سري هم بيايند؛ اما ما استخوان بندي و شاکله تيم را به هم نخواهيم زد.

  پارس جنوبي مي تواند مقام پنجمي فصل گذشته را تکرار کند؟

هدف ما کسب سهميه آسيايي است، بنابراين نه تنها به پنجمي فصل گذشته قناعت نخواهيم کرد؛ بلکه به دنبال جايگاهي سوم يا چهارم هستيم. همانطور که گفتم توانايي بالايي داريم و اين بچه ها قادرند که کارهاي بزرگي انجام دهند.

  از عملکرد تارتار راضي هستيد و آيا ايشان ماندني هستند؟

از عملکرد مهدي تارتار راضي هستيم. ايشان با توجه به بضاعت باشگاه، نتايج مناسبي گرفته اند و مطمئن باشيد او تا پايان فصل، سرمربي پارس جنوبي جم خواهد بود؛ البته براي سال بعد هنوز زود است که صحبت کنيم؛ ولي مطمئنا اگر همه چيز روال طبيعي خود را طي کند، فصل آينده هم ايشان در کنار ما خواهند بود.

 

تنيس خوزستان در سيطره نفتي ها

نفتي ها در ليگ برتر تنيس استان خوزستان، با درو کردن مدال ها يکه تازي کردند.

هجدهمين دوره ليگ برتر تنيس خاکي استان خوزستان با حضور 6 تيم برگزار شد که در پايان اين رقابت ها دو تيم نفتي ملي حفاري اهواز و نفت اهواز مقام هاي اول و سوم را به خود اختصاص دادند.

اين مسابقات به صورت دوره اي برگزار شد که تيم ملي حفاري اهواز با پشت سر گذاشتن تمام رقبا موفق شد به مقام قهرماني برسد، تيم خورشيدتابان جوانان جنوب به مقام دوم رسيد و تيم نفت اهواز هم در رتبه سوم قرار گرفت.

در مراسم اختتاميه هجدهمين مسابقات تنيس ليگ برتر باشگاه هاي تنيس خوزستان احمدرضا زيبايي، رئيس هيأت تنيس خوزستان؛ عبدالامير سوده، دبير هيأت، اعضاي هيأت استان و سرپرستان تيم هاي حاضر شرکت کردند و کاپ ها و مدال هاي تيم هاي برتر اهدا شد.

 

 

مدال برنز دارت بر گردن بانوي نفتي

بانوي ورزشكار نفتي، مدال برنز مسابقات دارت كشور را كسب كرد. مهتاب صادقي، ورزشكار رشته دارت از خانواده صنعت نفت (نفت و گاز گچساران) كه سابقه درخشاني در رشته ورزشي دارت دارد، در مسابقات قهرماني كشور و با پشت سر گذاشتن رقبايش، مقام سوم را از آن خود كرد.

 مسابقات قهرماني دارت کشور با حضور 21 تيم از استان هاي مختلف کشور در شهر شاهرود استان سمنان بر گزار شد.

گفتني است، در اين مسابقات عسل عوض زاده از سمنان اول، مونا فرهنگ از تهران دوم، مهتاب صادقي از كهگيلويه و بويراحمد ( نفت و گاز گچساران) و زينب ذوالفقاري از اصفهان به طور مشترک مقام سوم را كسب كردند.

 

  برگزاري برنامه هاي تفريحي ورزشي در واحدهاي عملياتي 

يک دوره برنامه هاي تفريحي- ورزشي در کمپ هاي عملياتي شرکت ملي مناطق نفت خيزجنوب برگزار شد.

امور ورزش و تربيت بدني مناطق نفت خيز جنوب با هدف توسعه ورزش همگاني و به منظور ايجاد شور و نشاط و با هدف افزايش سطح سلامت جسماني کارکنان عملياتي، با همکاري واحد ورزش شرکت پيراحفاري، يک دوره برنامه تفريحي- ورزشي در محل کمپ هاي  واحدهاي عملياتي شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب برگزار کرد.

شرکت کنندگان دراين مسابقات، در رشته هاي پينگ پنگ، فوتبال دستي، دارت و طناب کشي به رقابت پرداختند که در پايان اين برنامه، ضمن معرفي برگزيدگان و تشويق آنان، به نفرات برتر لوح يادبود اهدا خواهد شد.

هدايت يزدي، مديرعامل باشگاه مناطق نفت خيزجنوب با اشاره به اينکه گسترش ورزش هميشه در اين مناطق موردتوجه قرار داشته، گفت: حضور ده ها نفر از کارکنان عملياتي در برنامه هاي ورزشي، نشان از رونق و اشاعه فرهنگ ورزش در ميان اين بخش از جامعه است.