مدیر عامل باشگاه صنعت نفت آبادان:

نيـم فصـل دوم     بيـن
 6 تيـم اول  خواهيـم بـود

مشعل- تيم فوتبال صنعت نفت آبادان در پايان نيم فصل اول رقابت هاي ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران، با 16 امتياز در رده يازدهم جدول رده بندي اين مسابقات جاي گرفت. اين جايگاهي نبود که انتظارات را برآورده کرده باشد و مديرعامل نفت هم به آن اذعان دارد؛ ولي در نيم فصل دوم قول جبران مي دهد. مديرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان مي گويد، براي کسب نتايج بهتر، صعود به رتبه هاي بالاتر تيم فوتبال صنعت نفت در نيم فصل دوم با جذب بازيکنان جديد تقويت خواهد شد. علي عيسي زاده اميدوار است که در نيم فصل دوم، نفت نتايج بهتري بگيرد و حتي نيم نگاهي هم به گرفتن سهميه آسيايي دارند که سخت است و مي گويد اين مهم جز در سايه تلاش به دست نمي آيد. با مديرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان در خصوص اوضاع تيم و برنامه اي که دارند، صحبت کرديم که در ادامه مي خوانيد.

نفت را در نيم فصل اول چگونه ارزيابي مي کنيد؟

امسال تيم فوتبال نفت آبادان با تغييرات زيادي در ترکيب خود مواجه شد و با توجه به داشته هايمان نتايج قابل قبولي کسب کرديم؛ البته بايد بگويم کمي هم بدشانس بوديم. ما در بسياري از ديدارها از حريفان پيش بوديم؛ ولي در دقايق پاياني، برد را با تساوي عوض کرديم. بعضي داوري ها هم روي کار ما تاثير منفي گذاشت و بي دقتي در زدن ضربات آخر، باعث شد تا خيلي خوب نباشيم؛ ولي بد هم نبوديم.

 اشاره به نتيجه تساوي کرديد، نفت آبادان سلطان تساوي ها لقب گرفته است؟

 متاسفانه همين طور است. ما با 10 تساوي در ليگ از اين نظر رکورد داريم و فکر مي کنم بعد از ماشين سازي قرار داشته باشيم. تساوي باخت خفيف است. ما امتيازات زيادي را از دست داديم. حداقل 20 امتياز را به راحتي از دست داديم، در حالي که در بيش از نيمي از ديدارها که با نتيجه تساوي به پايان رسيد، مي توانستيم برنده باشيم.

  از عملکرد سرجيو پرتغالي راضي هستيد؟

 سرجيو، مربي خوبي است و عناوين خوبي در فوتبال دنيا کسب کرده است. او را با آگاهي و شناخت انتخاب کرديم و با توجه به نتايجي که گرفتيم، فکر مي کنم عملکرد او قابل دفاع است؛ البته بايد بگويم که اشتباهات داوري هم با عث شد او نتواند نتايج دلخواه را بگيرد؛ اما روي هم رفته به خوبي توانسته در آبادان کار کند.

 حمايت از او در نيم فصل دوم هم ادامه خواهد داشت؟

100 درصد از او حمايت مي کنيم. اگر از مربي حمايت نکنيد، نمي تواند نتيجه بگيرد. او مربي خوبي است و مي تواند براي نفت مفيد باشد. اين مربي به جوانان اعتقاد و اعتماد خاصي دارد و از اين اعتماد هم نتيجه گرفته است.

 نفت، امسال نتوانست بازيکن خارجي خوبي بگيرد؟

بله همين طور است. بازيکنان خارجي که فصل گذشته عملکرد مناسبي در تيم داشتند، متاسفانه امسال جدا شدند و با توجه به مشکلات ارزي، موفق به جذب بازيکن خارجي خيلي خوب نشديم.

 اگر مشکلات ارزي نبود، مطمئنا آنها را حفظ مي کرديم.

 برنامه اي براي جذب بازيکن جديد در نيم فصل دوم داريد؟

بله، بازيکنان جديدي در نيم فصل به صنعت نفت اضافه مي شوند؛ البته بايد بگويم ما در تمامي خطوط به بازيکن جديد نياز داريم و قطعا در نيم فصل دوم، چند بازيکن جديد به تيم اضافه خواهند شد تا با قدرت بيشتري در مسابقات حاضر شويم و با رفع نقاط ضعف و مشکلات موجود، جايگاه بهتري در نيم فصل دوم به دست خواهيم آورد.

 اولويت با جذب بازيکن خارجي است يا ايراني؟

 سعي ما اين است که بازيکنان باکيفيت خارجي جذب کنيم؛ ولي با توجه به مشکلات ارزي که باشگاه متحمل شده، احتمال جذب بازيکن ايراني بيشتر است؛ البته بايد بگويم که کادر فني صنعت نفت بيشتر از هر شخص ديگري، نقاط ضعف و قوت تيم را مي داند و مطمئن باشيد که براي رفع نقاط ضعف در نيم فصل تلاش مي کنيم و اينکه بازيکن، خارجي يا ايراني باشد، باز هم سرمربي تصميم نهايي را مي گيرد.

 کسي هم از نفت جدا مي شود؟ گويا اکبر ايماني مي خواهد جدا شود؟

فعلا سرجيو ليستي به ما نداده که چه کسي را از ليست بيرون بگذاريم؛ چون اولويت، ابتدا با جذب بازيکن است. بعد که بازيکن جذب شد، ليست خروجي اعلام مي شود؛ اما در خصوص اکبر ايماني بايد بگويم که هيچ مذاکره اي با تيم تراکتورسازي تبريز نداشته و اگر خواهان جدايي از صنعت نفت است، ابتدا بايد با باشگاه وارد مذاکره شود. ايماني نبايد مساله جدايي خود را رسانه اي مي کرد؛ زيرا باشگاه صنعت نفت تاکنون اجازه جدايي به اين بازيکن نداده است.

  چه جايگاهي براي نفت در پايان فصل متصور هستيد؟

فوتبال هيچ وقت قابل پيش بيني نيست؛ اما هدف گذاري ما در نيمه بالايي جدول است و مي خواهيم حداقل در بين 6 تيم بالاي جدول باشيم؛ البته نيم نگاهي هم به حضور در جمع 4 تيم برتر داريم تا سهميه آسيايي کسب کنيم. کمي سخت است، ولي از تلاش براي رسيدن به اهدافمان دست برنمي داريم. نيم فصل دوم هميشه سخت تر است، تيم ها به خوبي همديگر را آناليز کرده اند و مي شناسند. براي همين باز هم تاکيد مي کنم که کار سختي پيش رو داريم.

 نفت سقوط نمي کند؟ چون تيم ها با فشردگي زيادي در يک قدمي هم قرار دارند و با دوبازي نتيجه نگرفتن چند پله سقوط مي کنيد؟

من از صعود و هدف گذاري صحبت مي کنم. شما مطمئن باشيد تا زماني که من هستم، نفت سقوط نخواهد کرد. با تقويت تيم، نتايج خوبي خواهيم گرفت. دوره سقوط نفت گذشته است. سال ها پيش بود که در طول فصل 4 مدير و 4 مربي عوض مي کرديم. الان به يک ثبات خوبي رسيده ايم و در حال برطرف کردن تمام مشکلات هستيم تا هواداران هيچ ترسي براي بقا نداشته باشند.

 

تاجدار، سرمربي جديد تيم فوتبال نفت اميديه

سرمربي جديد تيم فوتبال نفت اميديه معرفي شد. تيم فوتبال نفت اميديه بعد از اينکه در پايان نيم فصل نخست ليگ دسته دوم فوتبال ايران با 15 امتياز در رتبه دهم قرار گرفت، مديران باشگاه به فکر تقويت کادر فني افتادند.در همين زمينه، بعد از بررسي هاي لازم با حکم رئيس امور ورزش و تربيت بدني نفت اميديه، سلمان تاجدار، به عنوان سرمربي جديد تيم فوتبال اين باشگاه انتخاب و معرفي شد.  پونده نژادان، رئيس امور ورزش و تربيت بدني نفت اميديه ضمن تشکر از تلاش صادقانه و زحمات فراوان حسن کرمي، مربي سابق تيم، براي ايشان در ادامه راه آرزوي موفقيت کرد و متذکر شد که اين تيم با تاجدار، سرمربي جديد خود بتواند نتايج مطلوب بگيرد و به رده هاي بالاي جدول صعود کند.

 

نبرد پرگل نفتي هاي تهران و اهواز برنده نداشت

مصاف فوتساليست هاي توسعه منابع انساني تهران و اهواز، در ديداري پرگل برنده نداشت.در حاشيه بازديد عملياتي روسا و کارشناسان امور کارکنان مديريت توسعه منابع انساني شرکت ملي نفت ايران از مناطق و واحدهاي عملياتي شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب و شرکت ملي حفاري ايران، مسابقه دوستانه فوتسال با منتخب همکاران حوزه منابع انساني شرکت نفت خيز جنوب برگزار شد که در پايان ديدار پرگل، دو تيم به نتيجه اي بهتر از تساوي 5 بر 5 دست پيدا نکردند. براي تيم ستاد شرکت ملي نفت علي اکبر عليزاده، مراد مرادپوري، حميدرضا آقايي، رضا رضايي فرد، مهدي عبدي و محمدجواد اکبري بازي کردند و در تيم منتخب مناطق نفت خيز جنوب نيز منوچهر باراني، اسکندررويين پور، محمد تميمي، قاسم شيخي، يونس رحيم دشتي و اميررضا رويين پور به ميدان رفتند.

 

 

همايش دوچرخه سواري فرزندان مناطق نفت خيز

به مناسبت گراميداشت ياد و خاطره شهداي گمنام و نيز توسعه ورزش همگاني و حلقه سلامت، همايش دوچرخه سواري ويژه کارکنان و فرزندان مناطق نفت خيز جنوب اهواز برگزار شد.

 شرکت کنندگان، مسير باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خيز جنوب تا جاده سلامت و يادمان شهداي گمنام شهرک نفت را رکاب زدند.

اين برنامه هر ساله و به همين مناسبت در چند دوره براي فرزندان و کارکنان برگزار مي شود.

 در پايان اين برنامه و با حضور مديرعامل باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خيز جنوب، مسؤولان و پيشکسوتان ورزشي، به تعدادي از شرکت کنندگان به قيد قرعه البسه ورزشي اهدا شد.

 

صعود بانوان نفتي به ارتفاعات گتوند

هيات کوهنوردي امور ورزش و تربيت بدني شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب با هدف توسعه ورزش همگاني و نيز ايجاد حلقه سلامت و شناسنامه ورزشي کارکنان و خانواده هاي آنان، اقدام به برگزاري برنامه کوهپيمايي ويژه بانوان کرد. به همين منظور در هفته اي که گذشت 120 نفر از کارکنان خانم مناطق نفت خيز جنوب اهواز و خانواده هاي آنان از جمله فرزندان در برنامه اي ورزشي - زيارتي به ارتفاعات امامزاده زيد گتوند که ارتفاع قلل آن بالاي 2000 متر است، صعود کردند.