ملی حفاری پرچمدار وزنه برداری نفت

 در ایران و آسیا

مشعل     ورزش و نفت، دو نامی هستند که سال هاست در ورزش کشور با هم عجین شده اند و افتخارات زیادی را در عرصه داخلی و بین المللی کسب کرده اند.

شرکت ملی حفاری اهواز از جمله شرکت های زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران است که سال هاست در ورزش، چه در بخش های همگانی و چه در بخش قهرمانی فعالیت می کند و به جرات می توان گفت در این زمینه از جمله شرکت های پیشتاز است. فوتبال، فوتسال، گلف و وزنه برداری از جمله رشته های ورزشی هستند که در این شرکت فعالیت دارند و بسیار افتخارآفرین هستند.

اگر بگوييم وزنه برداري در اين شرکت چشمگيرتر بوده، سخني گزافه نگفته ايم؛ چراکه هم ملي پوشان زيادي را به ورزش ايران معرفي کرده و هم در عرصه بين المللي بسيار موفق ظاهر شده و در قاره کهن، عناوين متعدد قهرماني را کسب کرده و از ستون هاي اصلي تيم ملي ايران در اين رشته ورزشي است.

شرکت ملي حفاري اهواز به طور رسمي از سال 1376 با حضور در مسابقات وزنه برداري قهرماني کشور نام خود را بر سر زبان ها انداخت و مي توان گفت از همين سال، فعاليت حرفه اي وزنه برداري در اين شرکت شروع شد.

سرمايه گذاري روي ورزشکاران بومي، به خصوص جوانان از اولويت هاي شرکت ملي حفاري است و همين موضوع باعث شد در سال هاي اوليه شکل گيري وزنه برداري در ملي حفاري، تيم جوانان از سال 1387 تا سال 1397 در رده سني جوانان، هشت عنوان قهرماني در سطح کشور کسب کند. سرمايه گذاري روي جوانان در اين باشگاه جواب داد و سرانجام بعد از تقريبا يک دهه از سال 89 تا 92 در 4 دوره پياپي قهرمان مطلق وزنه برداري باشگاه هاي ايران شدند. البته استارت قهرماني در سال 86 زده شد و تيم ملي حفاري با نايب قهرماني کار خود را شروع کرد؛ ولي همانطور که گفتيم با کسب تجربه بيشتر سرانجام در سال 89 طعم قهرماني را چشيد.وزنه برداران باشگاه ملي حفاري اهواز در سال هاي 95 و 96 موفق شدند نايب قهرمان ليگ شوند و در نهايت در بيست و يکمين سال حضور رسمي خود در وزنه برداري ايران، يعني در سال 97 هم نايب قهرمان ليگ شدند تا در نايب قهرماني هت تريک کرده باشند.

البته اين پايان درخشان حضور شرکت ملي حفاري ايران در عرصه وزنه برداري ايران نبود، چراکه وزنه برداران ملي حفاري در اين سال ها در عرصه بين المللي هم درخشيدند. باشگاه ملي حفاري اهواز در آسيا هم يکي از پرافتخارترين باشگاه هاي وزنه برداري به شمار مي آيد.

وزنه برداران تيم ملي حفاري اهواز 6 بار در مسابقات باشگاه هاي آسيا به عنوان نماينده ايران حضور داشتند که 5 مرتبه موفق شدند مقام قهرماني را کسب کنند و بر بام وزنه برداري آسيا بايستند و يک بار هم نايب قهرمان آسيا شدند.البته قهرماني و افتخارآفريني آنها در آسيا، فقط به تيم بزرگسالان محدود نمي شود؛ بلکه جوانان وزنه بردار ملي حفاري اهواز در آسيا هم خوش درخشيدند.وزنه برداران جوان ملي حفاري در سال 86 و در اولين دوره مسابقات وزنه برداري جوانان آسيا که در دمشق سوريه برگزار شد، به مقام قهرماني رسيدند و سپس در سال 87 در کره جنوبي نايب قهرمان شدند.

همچنين تيم وزنه برداري بزرگسالان ملي حفاري در مسابقات بين المللي در سال هاي 88 در ازبکستان و 92 و 95 در دوحه قطر به مقام قهرماني دست يافت تا کارنامه بسيار پررنگ تري پيدا کند.البته بايد اين را هم اضافه کنيم که درخشش باشگاه ملي حفاري اهواز فقط به قاره آسيا محدود نشد؛ چراکه وزنه برداران اين باشگاه  در سال 93 در ازبکستان و در رقابت هاي آسيا–آفريقا صاحب عنوان قهرماني شدند. همانطور که گفتيم، وزنه برداران شرکت ملي حفاري اهواز امسال نيز نايب قهرماني ليگ برتر وزنه برداري بزرگسالان باشگاه هاي کشور را به خود اختصاص دادند و با کسب نايب قهرماني در مسابقات وزنه برداري بزرگسالان در سال جاري، سهميه حضور در مسابقات باشگاه هاي آسيا را نيز به دست آوردند.

رامهرمزی :  در آسیا  هم مقتدرانه ظاهر می شویم

سرمربي تيم وزنه برداري ملي حفاري اهواز عقيده دارد که اين باشگاه از پيشاگامان وزنه برداري در ايران و آسيا بوده و هست و کسب افتخارات متعدد بر درستي اين موضوع دلالت مي کند.

فرامرز رامهرمزي، سرمربي تيم وزنه برداري شرکت ملي حفاري ايران که تيمش امسال موفق شد به مقام نايب قهرماني دست پيدا کند، سطح برگزاري ليگ برتر وزنه برداري جوانان و بزرگسالان در اين فصل را بسيار مطلوب عنوان کرد و گفت: در اين دوره از مسابقات با 60 درصد از نيروهاي بومي شرکت کرديم که خوشبختانه در رده سني جوانان به مقام قهرماني و در رده سني بزرگسالان نايب قهرمان شديم و مطمئنا با توجه بيشتر از سوي مسئولان و دست درکاران، تيم وزنه برداري اين شرکت طي سال هاي آينده همچون گذشته حرف هاي زيادي براي گفتن خواهد داشت و ورزشکاران متعددي را به وزنه برداري کشور معرفي خواهد کرد.

او با اشاره به رشته پرمدال وزنه برداري گفت: از آنجا که رشته وزنه برداري به همراه کشتي، بيشترين مدال هاي المپيکي را براي کشورمان به همراه داشته است، مسئولان و دست درکاران مي توانند با اهتمام بيشتر به اين رشته، شانس کسب مدال در المپيک و رقابت هاي جهاني آتي را بيش از پيش افزايش دهند.

سرمربي تيم وزنه برداري ملي حفاري ايران همچنين با بيان اينکه هر وزنه بردار روزانه، 10 تن وزنه جابه جا مي کند و براي حضور مقتدرانه در ليگ برتر يک سال تمام، توان خود را به کار مي گيرد، گفت: اکنون پس از درخشش در مسابقات قهرماني کشور و کسب سهميه حضور در جام باشگاه هاي آسيا از مديرعامل ورزش دوست شرکت ملي حفاري انتظار داريم تا با حمايت از تيم وزنه برداري اين شرکت، شاهد حضور مقتدرانه در جام باشگاه هاي آسيا و افتخارآفريني دوباره براي کشورمان در سطح قاره کهن باشيم.

ملي حفاري بارها ثابت کرده که ظرفيت قهرماني در آسيا را دارد، بنابراين اگر کمي بيشتر حمايت شويم، باز هم مي توانيم پرچم نفت را به اهتزاز درآوريم.

رامهرمزي در ادامه با اشاره به سرمايه گذاري روي جوانان و  فرزندان شرکتي و بومي گفت: در ميان فرزندان نفتي و بومي هاي استان، استعدادهاي زيادي وجود دارد که به اين رشته بسيار علاقه مند هستند، بنابراين بايد با سرمايه گذاري روي آنها خود را براي سال هاي آينده بيمه کنيم، همانطور که از ابتدا در باشگاه ملي حفاري به اين موضوع نگاه ويژه اي شده و بايد باز هم ادامه پيدا کند. خوشبختانه جواب اين سرمايه گذاري را در سال هاي گذشته گرفته ايم، بنابراين باز هم تاکيد مي کنم که اين قهرماني ها و موفقيت ها به خاطر بها دادن و سرمايه گذاري روي جوانان است.

 

  مرگ ، موتورهزارو بازیکن جوان نفت آبادان

خبر درگذشت بازيکن جوان تيم فوتبال صنعت نفت آبادان که بر اثر تصادف جانش را از دست داد، تلخ ترين خبر اين روزهاي فوتبال است.

بازيکني که براي رسانه ها معروف نبود؛ اما براي خانواده و دوستانش بي شک بهترين فوتباليست بالقوه صنعت نفت و ليگ برتر بود. محسن ميرزايي 19 ساله، مدافع چپ تيم اميدهاي نفت آبادان که از رده هاي نونهالان در اين باشگاه بازي کرده است.

روز 26 آذر، محسن ميرزايي با وجود مخالفت پدر و مادرش، به همراه دوست خود که مسئول پيست موتورسواري آبادان بود، با يک موتور سنگين هزار سي سي به موتورسواري مي رود که در يک سانحه، موتور پس از عبور با سرعت زياد از روي سرعت گير به هوا پرت مي شود و سپس با اتوبوس کنار خيابان تصادف مي کند که متاسفانه دوست موتورسوار او در صحنه تصادف و محسن ميرزايي بر اثر خونريزي در بيمارستان فوت مي کنند.

 

مصاف پیشکسوتان نفت اهواز و امیدیه در دیداری خیرخواهانه

تيم هاي فوتبال پيشکسوتان نفت اهواز و اميديه در ديداري دوستانه و خيرخواهانه به ياد مرحوم شاهپور منصوري، فوتباليست ارزنده خوزستاني، در ورزشگاه نفت اهوازبه مصاف هم رفتندکه اين ديدار خيرخواهانه با نتيجه تساوي صفر بر صفر به پايان رسيد.

 بازيکنان دو تيم همراه با مسئولان ورزش مناطق نفت خيز جنوب، قبل از آغاز بازي با قرائت فاتحه خاطره اين فوتباليست پيشکسوت را گرامي داشتند. اين ديدار با شور و هيجان بالايي برگزار شد و هر دو تيم به خاطر ارائه بازي زيبا، مورد تشويق تماشاچيان قرار گرفتند.

 

برگزاري مسابقات فوتسال و واليبال در  گازگلستان 

به مناسبت گراميداشت هفته بسيج، يک دوره مسابقه فوتسال و واليبال بين کارکنان بسيجي شرکت گازاستان گلستان برگزارشد.

 در اين دوره از مسابقات که با هدف گراميداشت اين ايام و همچنين تقويت روحيه ورزشي، ايجاد نشاط و شادابي براي کارکنان در سالن ورزشي شهيد گرزين شرکت برگزار شد، در رشته فوتسال 8 تيم شرکت کردند که در پايان تيم ستاد (يک) باغلبه بر تيم اداره گاز علي آباد مقام اول را از آن خود کرد و تيم ستاد (2) به مقام سوم دست يافت.در رشته واليبال نيز 8 تيم حضور داشتند که در نهايت، تيم اداره گاز آق قلا توانست با ارائه يک بازي ديدني، حائز مقام اول شود و تيم هاي ستاد (يک) و اداره گاز گرگان (يک) به ترتيب دوم و سوم شدند.  در مراسم اختتاميه اين بازي ها که مزنگي، فرمانده حوزه بسيج شهيد بهشتي ادارات کل استان گلستان نيز حضور داشت، رحيمي، مديرعامل گاز اين  استان ضمن گراميداشت هفته بسيج با ابراز رضايت از استقبال و انجام منظم اين مسابقات، از متوليان برگزاري آن صميمانه تشکر کرد.

وي در ادامه افزود: خوشبختانه در اين مسابقات، تيم ها به صورت دوستانه و صميمي با هم رقابت کردند که بسيار حائز اهميت بوده و نقش برجسته اي در سلامت و شادابي کارکنان دارد.

گفتني است، در پايان اين مراسم با حضور مديرعامل شرکت گاز و فرمانده حوزه بسيج شهيد بهشتي ادارات کل استان گلستان، از تيم هاي برتر رشته هاي فوتسال و واليبال تجليل به عمل آمد.