پایان کارنفتی ها در نیم فصل نخست لیگ برتر فوتبال

امیـدوار بـه آینـده بهتـر  و  درخشـان

مشعل- هفته پاياني ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران در نيم فصل نخست، همانقدر که براي تيم فوتبال نفت آبادان بخوبي به پايان رسيد، براي پارس جنوبي جم خوب نبود و با شکست به تعطيلات رفتند. در اين ميان، نفت مسجد سليمان، سومين نماينده نفتي ها در ليگ برتر با تساوي به کار خود پايان داد که با توجه به کسب اين نتيجه در بيرون از خانه، بايد گفت که هفته آخر براي آنها هم بخوبي تمام شد.

پارس جنوبي، ميان نمايندگان نفتي، بهترين نتيجه را گرفت و با کسب 19 امتياز رتبه ششم جدول را به خود اختصاص داد؛ البته تيم پارس جنوبي در اين فصل نوسان زيادي داشت؛ ولي در نهايت توانست جايگاه مناسبي براي خود در پايان نيم فصل نخست پيدا کند.

 تيم فوتبال نفت آبادان که در ليگ برتر فوتبال ايران به سلطان تساوي ها معروف شده، دومين برد خود را در آخرين بازي فصل کسب کرد تا با پيروزي به تعطيلات برود. شاگردان سرجيو پرتغالي بعد از کسب دهمين تساوي موفق شدند در بازي آخر و در خانه، با پيروزي مقابل ساپيا، هم دومين پيروزي فصل را کسب کنند و هم اينکه در جدول رده بندي، صعود کرده و هم با 16 امتياز به کار خود در رتبه يازدهم پايان دهند.

هرچقدر که پارس جنوبي جم و نفت آبادان به لحاظ مديريت و کادرفني ثبات داشتند، در مقابل، سومين نماينده نفت که براي بار دوم به ليگ برتر صعود کرده بود، در هر دو بخش يعني مديريت و کادرفني با مشکلات عديده اي مواجه بود؛ استعفاي چند باره مدير عامل، تعويض و جا به جايي هيات مديره و برکناري سرمربي و جذب سرمربي جديد، همه و همه باعث شد تا نفت، ليگ را خوب شروع نکند و در انتهاي جدول قرار داشته باشد؛  اما بعد از آمدن عليرضا مرزبان به عنوان سرمربي جديد و نيز ثبات در هيات مديره، تيم نفت رفته رفته خودش را پيدا کرد و هم از انتهاي جدول بالا آمد و هم با قرار گرفتن در رتبه دوازدهم، رشد خوبي در جدول داشت.

نفت مسجد سليمان با چند برد پي در پي از قعر جدول جدا شد و سپس درآخرين بازي نيم فصل خود خارج از خانه و در اصفهان موفق شد تيم ذوب آهن را با ستاره هايش با نتيجه بدون گل متوقف کند تا با کسب يک امتياز حياتي، به تعطيلات نيم فصل برود.

نفت مسجد سليمان در پايان نيم فصل نخست ليگ برتر 15 امتيازي شد و در رتبه دوازدهم قرار گرفت.

نفتي ها با توجه به نتايجي که کسب کردند، به آينده و حضوري بهتر در ادامه ليگ برتر اميدوار شدند، بخصوص دوتيم نفت آبادان و نفت مسجد سليمان که فصل را زياد جالب شروع نکرده بودند.

 

برگزاری 700 دوره آموزشی در ورزش نفت فلات قاره

مهمترین فعالیت های امور ورزش شرکت نفت فلات قاره ایران از آغاز سال جاری تاکنون تشریح شد. طبق این بررسی از ابتدای امسال بیش از 700 دوره آموزشی و تمرینی در هر ماه با حضور 1215 نفر از کارکنان مناطق عملیاتی سیری، لاوان، بهرگان، خارگ، قشم و كیش برگزار شده است.این دوره هادر رشته های شنا، فوتبال، فوتسال، بسكتبال، والیبال، تنیس خاكی، تنیس روی میز، بدمینتون، دارت، فوتبال دستی، قایقرانی، بیلیارد، دوومیدانی، شطرنج، بدنسازی و دوچرخه سواری برای آقایان و رشته های ایروبیک، بدمینتون، شنا، بدنسازی، یوگا، پیلاتس، آمادگی جسمانی، كوهنوردی و تنیس خاكی برای بانوان بوده است.همچنین در این مدت، به مناسبت های مختلف از جمله هفته دفاع مقدس، آزادسازی خرمشهر، ماه مبارک رمضان و... مسابقات ورزشی در همه رشته ها بین بانوان و آقایان برگزار شده است.از دیگر فعالیت های امور ورزش شرکت نفت فلات قاره ایران، برگزاری مدرسه ورزش فرزندان پسر در تابستان با حضور 40 نفر در چهار رشته ورزشی فوتبال، كشتی، پینگ پنگ و فوتبال دستی در ستاد تهران و 90 نفر در دو رشته ورزشی فوتبال و دوومیدانی در منطقه بهرگان بوده است.همچنین برگزاری جلسه مسئولان ورزش مناطق عملیاتی در ستاد تهران و منطقه عملیاتی خارگ، برگزاری تست های سلامت ورزشی در مناطق عملیاتی و تهران با حضور 400 نفر از آقایان و 60 نفر از بانوان در تهران، دفتر شیراز و منطقه كیش، راه اندازی سامانه امور ورزش و سیستم جامع ورزشی کارکنان و انبارداری، 87 مورد اعزام مربی به مناطق عملیاتی، 6 مورد اعزام تعمیركار دستگاه های بدنسازی به مناطق عملیاتی و ستاد تهران و 5 مورد اعزام كارشناس پیست دوومیدانی به مناطق عملیاتی از مهمترین فعالیت های امور ورزش شرکت نفت فلات قاره ایران در 6 ماهه نخست سال جاری بوده است.

 

قهرمانی تیم فوتسال بسیج گازگلستان

به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج، یاد و خاطره شهدای غواص، یک دوره مسابقات فوتسال از سوی حوزه مقاومت شهید بهشتی ادارات کل استان گلستان با حضور 16 تیم ازتمام دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.

 در این دوره از مسابقات، تیم های حاضر در 4 گروه باهم رقابت کردند که درنهایت، پس انجام بازی های جذاب، نفرات راه یافته به مرحله پایانی مشخص شدند. در این مرحله، تیم شرکت گاز با برتری برتیم بانک ملی به فینال مسابقات راه یافت و حریف تیم اقتصاد و دارایی شد.

 در مرحله فینال نیز پس از ارائه بازی درخور تحسین، تیم شرکت گاز توانست در کمال شایستگی با غلبه بر تیم اقتصاد و دارایی، مقام قهرمانی این دوره از مسابقات را از آن خود کند و تیم بانک ملی نیز در جایگاه سوم قرار گرفت.

 در مراسم اختتامیه این بازی ها که با حضور مسئولان استان و شهرستان و همچنین بسیج ادارات کل استان برگزار شد، از تیم های برتر با اهدای لوح تقدیر و جام قهرمانی تجلیل به عمل آمد .

 در همین زمینه مدیرعامل، فرمانده پایگاه بسیج شهید گرزین، روابط عمومی و هماهنگی امور ورزشی گازگلستان از تلاش های ارزنده مسئولان و اعضای تیم برای کسب این مقام ارزشمند و تکرار آن تقدیرکرد .

 شایان ذکراست، تیم پایگاه بسیج گاز گلستان در مسابقات فوتسال بسیج ادارات کل استان که درتیرماه سال جاری به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت و هفته حجاب و عفاف برگزار شده بود نیز توانست مقام قهرمانی را از آن خود کند.

 

نایب قهرمانی گازی ها در فوتسال بسیج ادارات بیرجند

تیم فوتسال شرکت گاز استان خراسان جنوبي با راه یابی به فینال مسابقات بسیج،  به نایب قهرمانی این دوره از مسابقات دست یافت.

تیم فوتسال شرکت گاز در این مسابقات با برتری مقابل تیم های بانک کشاورزی، استانداری، زیر ساخت وراهداری و حمل و نقل به فینال راه یافت . فوتسالیست های شرکت گاز در مسابقه نهایی با وجود ارائه یک بازی خوب، در نهایت با شکست مقابل تیم بانک ملت، به مقام دوم این دوره از مسابقات رسیدند.

گفتنی است، این مسابقات به مناسبت گرامیداشت یادواره 2000 شهید خراسان جنوبی به مدت یک هفته و با حضور 14 تیم در سالن 15 آذر کانون بسیج بیرجند برگزار شد.

 

وزنه برداران جوان نفتی مدال ها را درو کردند

هفته سوم(فینال) مسابقات لیگ برتر وزنه برداری جوانان استان خوزستان، با برتری پولاد مردان جوان نفتی به پایان رسید. هفته پایانی مسابقات لیگ برترجوانان استان خوزستان در شهرستان امیدیه و به میزبانی باشگاه نفت و گاز آغاجاری برگزار شد.

  در این هفته از مسابقات 8 تیم با هم به رقابت پرداختند که در پایان، باشگاه نفت و گاز آغاجاری میزبان این مسابقات با درخشش وزنه بردارانش توانست با کسب ۲۲۴۹ امتیاز به مقام قهرمانی لیگ جوانان استان در سال ۹۷ دست  یابد.

پس از نفت و گاز آغاجاری، وزنه برداران باشگاه مناطق نفت خیز جنوب (اهواز) با کسب 2117 امتیاز با حضور در جایگاه دوم، نایب قهرمان این رقابت ها شد و هیات وزنه برداری شهرستان دزفول نیز با کسب ۲۰۲۴ امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.

 شایان ذکر است، وزنه برداران تیم باشگاه ملی حفاری اهواز هم با۱۴۰۵ امتیاز در مکان پنجم این رقابت ها قرار گرفت.