ضبط تماس Call Recorder

 

برای ضبط تماس روی تلفن های همراه، پیشنهادهای مختلفی وجود دارد که متناسب با نوع و سیستم عامل هر تلفن همراه، به خصوص حجم حافظه آن، این قابلیت می تواند متفاوت باشد. با توجه به محدودیت هایی که تلفن های همراه با مدل آیفون دارند، این برنامه ها با سهولت بیشتری روی تلفن های همراه با سیستم عامل اندروید فعال می شود. در بسیاری از تلفن های همراه، این برنامه به دلیل اهمیت بالا و کاربردی بودن آن، به صورت پیش فرض وجود دارد؛ اما در برخی دیگر، امکان نصب این برنامه فراهم است. با استفاده از این نرم افزار کاربردی، امکان ضبط تماس خود و مخاطبتان را به شکل دو طرفه با اختیار و توان مدیریت برنامه دارید. ضمن اینکه این نرم افزار، امکان بلاک کردن شماره ها را هم به شما می دهد. در برخی مدل های پیشرفته این برنامه، امکان پاسخ دهی خودکار یا منتظر ماندن مخاطب هم وجود دارد. به عنوان نمونه  Call Recorder – ACR Pro نرم افزارهای قدرتمند، پرطرفدار و رایگان برای ضبط تماس ورودی و خروجی در تلفن هایی با سیستم عامل اندروید است که بعد از نصب، به صورت خودکار با پیغام هایی ساده فعال می شود. امکان جست وجو در مکالمات قبلی، امکان لیست و گروه بندی تماس ها، امکان ذخیره و ارسال مکالمه ضبط شده، امکان رمزگذاری روی صوت تماس های ضبط شده، امکان ستاره دار کردن تماس های مهم برای جلوگیری از حذف احتمالی و... برخی امکانات این برنامه های ضبط تماس است. نصب و فعال سازی این برنامه ها، اصلا سخت نیست و با چند مرحله راهنمایی، می توانید آن را به صورت رایگان از گوگل پلی دریافت و نصب کنید.

     درست چند روز بعد از سالگرد زلزله 7.3 ریشتری در کرمانشاه که تعداد زیادی از هموطنان مان کشته، زخمی و بی خانمان شدند، زلزله دیگری به بزرگی 6.3 ریشتر برخی شهرستان های این استان را لرزاند. بسیاری از مردم هنوز خانه و سرپناه مناسبی ندارند و در کانکس و چادر زندگی می کنند و برخی دیگر از مردم همچنان از ترس وقوع زلزله در چادر به سر می برند.

 

 آخرین سنگر غذاست

مشعل   مجموعه بزرگ صنعت نفت، مناطق عملیاتی گسترده و متنوعی دارد. از جنوبی ترین نقاط در حاشیه مرزی تا شمالی ترین و شرقی ترین مناطق که در همه آنها یک مسئله، مشترک است؛ سختی کار. اگر نیروی نفت در یک تلمبه خانه خطوط لوله یا در تاسیسات نگهداشت یا به عنوان نیروی اقماری روی سکوهای نفتی فعال باشد، در شرایطی متفاوت و سخت از نظر کار فنی و شرایط محیطی و آب و هوایی قرار دارد که با پذیرش این شغل، همه این شرایط را هم پذیرفته است. شرایطی سخت که ممکن است در روزهای گرم تابستان و سرد زمستان، بیشتر و نفسگیر شود؛ اما نیروی نفت، سختی این شرایط را می پذیرد. مدیران نفتی هم از این شرایط تا حد زیادی باخبرند و می دانند که کار در شرایط سخت فنی و محیطی، به جایگزین هایی نیاز دارد تا دلخوشی کوتاه مدت و بلندمدت کارکنان را بیشتر کند. در هر کدام از زیرمجموعه های صنعت نفت از این موارد تشویقی متناسب با نوع قرارداد و شرایط کاری و محیطی پیش بینی شده است؛ از دادن اضافه کاری، مرخصی و سایر انگیزه های مالی تا تغییرات کوچک و محدود؛ اما تاثیرگذار در محیط کاری، استراحت و ...

برای کارگر یا نیروی متخصصی که از ساعات اولیه روز یا حتی نوبت های کاری متوالی، روزانه کاری سخت را در شرایطی سخت آن هم  هر روز انجام می دهد، باید یک دلخوشی حتی کوتاه در طول روز وجود داشته باشد. در بخش زیادی از ماموریت های کاری شاهد بوده ایم که کارکنان نفت و پیمانکاران شان حتی روی سکوهای نفت و گاز، فضایی برای استراحت موقت، ورزش و تماشای تلویزیون و غذا خوردن دارند که متناسب با ساعت کاری و استراحت می توانند استفاده کنند. این شرایط شکل میانگینی از آن چیزی است که باید وجود داشته باشد؛ اما قبول داریم که موارد نقض هم وجود دارد و همه مناطق عملیاتی ممکن است امکانات رفاهی لازم را برای کارکنان نداشته باشند؛ اما در میان این امکانات رفاهی محدود، یک بخش مهمترین نقش را دارد و آن آشپزخانه و میز غذاست. برای کارگر و نیروی متخصصی که به انرژی و توان بیشتر و البته روحیه مناسب برای ادامه کار نیاز دارد، میز غذا و غذایی که برایش آماده می شود، اهمیت زیادی دارد و به عبارتی، غذا نوعی دلخوشی برای نیروی کار به همراه می آورد. تصور کنید که از 6- 5 صبح در میان تاسیسات آهنی و سیمانی و پراسترس آن هم با هوایی بسیار گرم و شرجی کار کرده اید و حالا در را باز می کنید و وارد سالن غذاخوری می شوید تا غذا بخورید و اگر غذایی که می خورید، کیفیت نداشته باشد، چقدر حالتان گرفته می شود؟ برعکس اگر غذایی لذیذ را جلوی شما بگذارند، چقدر برای ادامه کار انرژی مثبت پیدا می کنید؟

بارها در گفت و گو با نیروهای شاغل در مناطقی که سختی کار بالایی دارند، شنیده ایم که با هیجان از دستپخت آشپزشان و غذایی که دارند، حرف زده اند و یا به عکس از شرایط بد غذای شان گفته اند و این موضوع را به عنوان اولین و مهمترین مطالبه روزانه مطرح کرده اند. در یک ماموریت خبری، همراه با نیروهای خطوط لوله بعد از ساعت های متوالی بررسی مسیر، در آخرین لحظات وقت ناهار، خودمان را به غذاخوری رساندیم. متصدی آشپزخانه منتظر ما بود و سینی غذا را که لوبیا پلویی ساده؛ اما لذیذ و گرم همراه با سالاد شیرازی بود، از دریچه کوچک مرتبط با آشپزخانه بیرون گذاشت. شاید در آن شرایط کاری که دور از خانه و رستوران و آبادی بود، هیچ چیز بیشتر از این غذای ساده، اما خوشمزه نمی توانست خستگی را از تن به در ببرد. به عکس، در ماموریتی روی یکی از سکوهای نفتی پس از ساعت ها بالا و پایین رفتن از پله های آهنی و تحمل سر و صدا و گرما برای تهیه گزارش، در کنار سایر کارکنان پشت میز غذاخوری نشستیم؛ اما تقریبا غذایی نخوردیم؛ چراکه ماهی آماده شده، خشک و بی مزه بود. این تیم خبری یک ساعت بعد از پایان ماموریت، آن سکو را ترک کرد؛ اما نیروهای آن سکو با همان غذا باید به کارشان ادامه می دادند؛ البته صحبت درباره غذا، بدون سخن گفتن درباره شرایط کاری نیروهای آشپزخانه کامل نمی شود و «مشعل» تا به حال چند بار درباره شرایط سخت کاری این بخش از پرسنل که زودتر از همه برای تهیه صبحانه بیدار می شوند و دیرتر از بقیه بعد از شام به استراحت می پردازند، نوشته است؛ نیروهایی که حتما لذت غذا خوردن و حال خوب کارکنان، خستگی شان را از تن بیرون می برد.

میز غذاخوری در مناطق مختلف ممکن است یکسان نباشد؛ اما در بیشتر مناطق عملیاتی جنوبی کشورمان، روی میز غذاخوری شیشه های ترشی، سیر، روغن زیتون، آبلیمو و سس تند در کنار فلفل و نمک حضور همیشگی دارد و تا حدی می توان گفت میز غذاخوری نفت با این چاشنی ها مزه پیدا می کند و می شود غذا را خورد. این شرایط برای میز غذاخوری نفت که اندکی درباره اش صحبت شد، می تواند حداقلی برای تکمیل غذا یا به عبارتی یک اتفاق خوب در میانه یک روز سخت کاری باشد و برای ساعتی کوتاه، همه نیروها را در کنار هم به شادی و آسایش نگه دارد.

 

انواع file manager

ساماندهی و مرتب سازی فایل ها با رابط کاربری راحت، کاربردی و کارپسند شامل 3 سری آیکون کامل برای انواع فایل ها، منوها و نوارها، همچنین پشتیبانی از رزولوشن های مختلف و در ادامه سبک بودن فوق العاده  نرم افزار برای اجرا با پردازش گرهای ضعیف تر در file manager بهینه شده است. در ادامه برخی از برنامه های کاربردی (file manager ) را که بیشتر روی تلفن های همراه اندرویدی فعال می شود، می آوریم. این برنامه ها شامل Solid Explorer File Manager، ASUS File Manager، ASTRO File Manager، ES File Explorer File Manager، MK Explorer، Tomi File Manager، Root Browser، Total Commander، Amaze File Manager می شود که عموما کاربردی و شیوه نصب و استفاده آسانی دارند.

 

اولین ربات های اخبارگو

همیشه فرض ما بر این بود که گویندگان اخبار، انسان های واقعی هستند؛ اما حالا یک خبرگزاری چینی با استفاده از فناوری دیپ لرنینگ توانسته است همه حالات صورت انسان را به طور مصنوعی ایجاد کند. چیزی که ایجاد شده، یک موجود مصنوعی است که روی ما تاثیراتی همانند انسان می گذارد.

اینکه یک گوینده، اخبار را مخابره کند، در وهله اول عجیب نیست؛ ولی وقتی پس از مدتی متوجه می شویم که شخص اخبارگو، اصلا واقعی نیست و یک انیمیشن کامپیوتری است که رفتاری کاملا شبیه به یک انسان دارد، احساس عجیب و غریبی پیدا می کنیم.

البته در حال حاضر گویندگان اخبار، انسان های واقعی هستند؛ ولی قرار است این ربات ها، مرکزیت مخابره اخبار را در دست گیرند، به طوری که یک آژانس خبری دولتی در کشور چین، دو گوینده اخبار مجازی را رسما به کار گرفته و آنها را در هفتمین کنفرانس بین المللی اینترنت در شهر ووژن به نمایش گذاشته است. آنطور که پیداست، آنها هنوز نامی ندارند.

برنامه نویس های شرکت سوگو - یک موتور جستجوگر چینی- توانسته اند با به کارگیری فناوری دیپ  لرنینگ، صدا، میمیک چهره و حرکت لب ها را در وجود آنها نهادینه کنند.

این فناوری از مغز انسان الگوبرداری و یک شبکه متراکم از سلول های عصبی را شبیه سازی کرده است. این سیستم به خودی خود مشغول فراگیری است و شبکه عصبی شبیه سازی شده خود را به همان نسبت تطبیق می دهد.

یک شبکه عصبی که توانایی دیپ لرنینگ دارد، به لایه های مختلفی تقسیم شده که در اولین لایه، به موضوع فراگیری به صورت مختصر و کلی پرداخته می شود. لایه های بعدی، جزییات بیشتری را مشخص می کنند و این روند در لایه های عمیق تر ادامه دارد. به طور مثال سیری، دستیار شخصی و هوشمند شرکت اپل نیز بر پایه فناوری دیپ لرنینگ استوار است.

 

   منبع: نشریه آلمانی دی ولت

ترجمه: ارسلان دامغانی