سرپرست امور ورزش شرکت ملي حفاري ايران :

توسعه ورزش در کنار بومی سازی و جذب فرزندان کارکنان

مشعل    شرکت ملي حفاري ايران طي سال هاي اخير در زمينه ورزش و در دو بخش همگاني و قهرماني، در سطح استان خوزستان و کشور و حتی بین الملل، عناوين متعدد و افتخارات قابل توجهي کسب کرده است.درخشش وزنه برداران اين باشگاه در مسابقات قهرماني کشورو کسب عنوان قهرماني اين رقابت ها، قهرماني فوتسال بانوان در مسابقات کشور، حضور پرفروغ تيم فوتسال آقايان، حضور در مسابقات تيراندازي کشور و درخشش ساير تيم هاي اين شرکت و همچنين خدمات رساني در زمينه امور ورزش به کارکنان مستقر در مناطق عملياتي از ديگر اقدام های امور ورزش ملي حفاري محسوب مي شود.به منظور اطلاع از مهمترين اقدام ها و برنامه هاي ورزشی اين شرکت، گفت وگويي با سعيد شاهرخي، سرپرست امور ورزش شرکت ملي حفاري ايران داشتیم که با هم می خوانیم:

     در ابتدا به سابقه ورزشی خود اشاره ای داشته باشید.

سعيد شاهرخي هستم و 40 سال است که در عرصه ورزش و رشته واليبال و در تمامي رده هاي سني فعاليت دارم. سال ٦٨ كانديداي حضور در تيم ملي شدم. همچنين داور بين المللي واليبال، مربي تيم واليبال حفاري در ليگ كشوري، رئيس كميته داوران هيات واليبال خوزستان، رئيس هيات واليبال خوزستان، رئيس ورزش قهرماني باشگاه فرهنگي - ورزشي شركت ملي حفاري ايران و هم اکنون نيز سرپرست امور ورزش و تربيت بدني شركت ملي حفاري ايران هستم.

   مهمترين اهدافي که ورزش شرکت ملي حفاري دنبال مي کند، چیست؟

اهدافي كه امور ورزش و تربيت بدني شركت ملي حفاري به عنوان وظيفه اجتماعي در امر توسعه ورزش دنبال مي كند، ابتدا جذب جوانان علاقه مند به ورزش و بعد حفظ سرمايه هاي بومي در استان خوزستان است، جذب فرزندان كاركنان شركت در اولويت برنامه هاي اين مديريت قرار دارد؛ البته يكي دیگر از مسئوليت هاي مهم و محوري شركت ملي حفاري ايران، اهتمام به گسترش ورزش همگاني با هدف نشاط و پويايي در بين كاركنان در دستگاه هاي حفاري، واحدهاي ستادي، خانواده هاي آنان و جامعه ورزشي استان است. ذکر این نکته لازم است که بگویم با توجه به ماهيت كار شركت ملي حفاري و اقماري بودن بیشتر كاركنان شركت، رسالت ما را در اين زمينه نسبت به سازمان هاي ديگر به مراتب سنگين تر كرده و در زمان غيبت سرپرست خانوارها در طول ١٤ روز کار اقماري، به نوعي مسئوليت تربيت، پرورش و پر كردن اوقات فراغت فرزندان اين همكاران، يكي از وظايف ويژه و محوراصلی ماست تا دغدغه اين دسته از همكاران در زمان انجام ماموريت به حداقل برسد.

  فعاليت هاي ورزشي براي چه رده هاي سني است؟

در حال حاضر رشته هاي مختلف ورزشی در رده هاي سني پيشكسوتان، بزرگسالان، اميد، جوانان، نوجوانان و نونهالان و در بخش آقايان و بانوان فعال است كه بیشتر ورزشكاران اين رشته ها را كاركنان و خانواده هاي شركت بزرگ ملي حفاري ايران تشكيل مي دهند.

  وضعيت تيم هاي شما در زمينه ورزش قهرماني چگونه است و در اين زمينه چه اهدافي را دنبال مي کنيد؟

در بخش قهرماني تيم هاي ورزشي ما بسیار فعال هستند، مثل تيم وزنه برداري شركت ملي حفاري که هر ساله جزو مدعيان اصلي ليگ است. به طور مثال امسال در ليگ مسابقات وزنه برداری سال جاري موفق به كسب عنوان نايب قهرماني اين مسابقات شد و تيم هاي فوتسال بانوان و آقايان و همچنين گلف شركت، هر ساله از مدعيان كسب عنوان قهرماني در رقابت هاي مربوطه هستند واگر هم قهرمان نشوند، حداقل در میان سه تیم نخست حضور دارند.

البته باید به یک نکته مهم و ضروری اشاره کنم، اینکه طبق برنامه ريزي تدوين شده طي ٣سال آينده، بايد بيش از ٥٠ درصد فرزندان كاركنان زحمتكش و تلاشگر شركت ملي حفاري، در تيم هاي حاضر در مسابقات ليگ هاي كشوري در بالاترين سطح حضور داشته باشند که به همین منظور تا جایی که بتوانیم از آنها در ترکیب تیم ها استفاده می کنیم تا به هدف خود در آینده برسیم.

  در زمينه بومي سازي چه اقدام هایي انجام شده است؟

يكي از عمده ترين سياست هاي شركت ملي حفاري، بومي سازي تيم هاي حاضر در مسابقات كشوري است. ما به دنبال جذب جوانان استان در اين تيم ها هستیم و هدف ما بسترسازي مناسب براي حضور اين جوانان در عرصه هاي قهرماني است تا علاوه بر شكوفايي استعدادهاي استان و عمل به رسالت اجتماعي، دغدغه اصلي شركت را كه مديريت هزينه و كاهش آن است، تا حد زيادي كاهش دهيم.

  نقش بانوان در پيشرفت و گسترش ورزش شرکت ملي حفاري را چگونه ارزيابي مي کنيد؟

يكي از اهداف مهم امور ورزش و تربيت بدني شركت ملي حفاري ايران، تقويت و ارتقای جايگاه ورزش بانوان و فراهم سازي شرايط لازم براي حضور در ميادين ورزشي است. در همين ارتباط رشته هاي ورزشي در سطوح مختلف استانی و كشوري فعاليت مستمر دارند كه عمدتاً از فرزندان كاركنان هستند.

البته بحث ورزش بانوان، همواره مورد توجه و حمايت مديران ارشد شركت بوده و در حال حاضر هم تيم فوتسال بانوان شركت ملي حفاري در بالاترين سطح كشور و مسابقات ليگ برتر فعاليت می کند كه حضورشان غرور آفرين و قابل تحسين بوده و همواره جزو مدعيان كسب عنوان قهرماني هستند وباید بگویم این تیم از افتخارات وزارت نفت، شركت ملي حفاري و جامعه ورزش استان خوزستان به شمار مي آيد.

   به نظر شما اخلاق در ورزش چه جایگاهی دارد؟

يكي از محورهاي اساسي امور ورزش و تربيت بدني شركت ملي حفاري ايران كه همواره سرلوحه كار ما بوده، بحث نهادينه كردن فضایل اخلاقي در ورزش است که به منظور تحقق اين مهم، گزينش و به كارگيري بازيكنان و مربيان، نه تنها در زمينه ورزش حرفه اي، بلكه در بعد تربيتي،فرهنگي و اخلاق ملاك قرار گرفته است.

   وصحبت پاياني؟

درپايان ضمن تشکر از عبدالله موسوي، مديرعامل و رئيس هيات مديره شرکت ملي حفاري ايران که نگاه ويژه اي به امر ورزش و توسعه آن دارد،از همکاران و ورزشکاران عزيزشرکت ملي حفاري که با رشادت و تعصب در مسابقات کشوري و استاني حضور پيدا مي کنندو براي اعتلاي نام استان خوزستان و ورزش ملي حفاري از هيچ تلاشي دريغ نمي کنند، قدرداني مي کنم.

 

جوانان نفت امیدیه با پیروزی شروع کردند

تیم فوتبال جوانان نفت امیدیه با شکست صدرنشین، به جمع مدعیان لیگ پیوست.

 تیم فوتبال جوانان نفت امیدیه در دور برگشت رقابت های لیگ دسته اول باشگاه های کشور در خانه، میزبان تیم صدرنشین جندی شاپور دزفول بود که موفق شد با تک گل میکاییل شیخی، این تیم خوب را با نتیجه یک بر صفر شکست دهد و با وجود ناکامی های روزهای آخر دور رفت، دوباره به جمع مدعیان بپیوندد.

 عباس تاش طیب، سرمربی تیم جوانان نفت از روند رو به رشد این تیم خبر داد و آینده این تیم را بسیار روشن ارزیابی کرد تا جایی که این تیم می تواند شانس صعود به لیگ برتر جوانان کشور را داشته باشد.

 

تاخت و تاز نفت امیدیه در فوتسال

هفته اول دور برگشت لیگ دسته یک فوتسال کشور با برد و استمرار صدرنشینی نفت امیدیه آغاز شد.

 نیم فصل دوم لیگ دسته یک فوتسال کشور درحالی آغاز شد که نفت امیدیه میزبان صدرای شیراز بود.نفتی ها در دیداری سخت و نفسگیر و در عین حال مهیج که تا دقایق پایانی بدون گل دنبال می شد، سرانجام موفق شدند در دقیقه ٣٨ روی کار ترکیبی بسیار زیبا از سوی محمود بهمنی، قفل دروازه تیم شیرازی را بگشایند و با نتیجه یک بر صفر صدرای شیراز را شکست دهند.تیم نفت امیدیه که با این پیروزی، همچنان در صدر جدول لیگ دسته یک کشور یکه تاز است، در هفته دوم استراحت می کنند و برای حفظ آمادگی خود به منظور برپایی اردویی ۵ روزه به تهران عزیمت خواهد کرد.

 

درخشش فرزند نفتی در تنیس روی میز کشور

قهرمانان بخش دو نفره المپیاد استعدادهای برتر کشور، در رشته تنیس روی میز دختران مشخص شدند.

فرزند همکار نفتی در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب موفق شد با درخشش در مسابقات تنیس روی میز المپیاد استعدادهای برتر کشور به مقام سوم دست پیدا کند.

در المپیاد استعدادهای برتر کشور در رشته تنیس روی میز دختران که به میزبانی استان البرز برگزار شد، تیم متشکل از زهرا میراب زاده (از فرزندان کارکنان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب) و فرناز اسکندری در بخش دو نفره به مقام سوم رسید.

 

 نادریان، سکان دارجدید تیم فوتبال نفت و گاز گچساران

 یوسف نادریان، سرمربی نام آشنای فوتبال کشور، هدایت تیم فوتبال بزرگسالان نفت و گاز گچساران را به عهده گرفت.

 یوسف نادریان که سال 92 سابقه صعود به لیگ دسته اول با این تیم را در کارنامه خود داشت و در سال 94 با این تیم تا پلی آف لیگ دسته دوم رسیده بود، این بار و پس از کناره گیری علی نیکبخت، بار دیگر از سوی مدیران باشگاه نفت وگاز گچساران انتخاب و معرفی شد تا سکان هدایت تیم فوتبال این باشگاه را به دست گیرد.او پس از پایان بازی تیم فوتبال نفت و گاز گچساران و بعثت کرمانشاه، قرارداد خود را با این باشگاه برای یک فصل منعقد کرد.