رحمان اورامه، وزنه بردار ملی پوش مناطق نفت خيزجنوب:

سقف آرزو هايم کسب مدال المپيک است

حسين آزادي- باشگاه وزنه برداري مناطق نفت خيزجنوب، از باشگاه هاي پرافتخار کشورمان است که علاوه بر به دست آوردن عناوين متعدد در مسابقات جهاني و آسيايي، به تيم هاي پايه نيز توجه ويژه اي دارد، به گونه اي که اهتمام به اين امر موجب شده تا اين باشگاه، با وزنه برداران بومي در مسابقات قهرماني کشور و بين المللي، حضور فعالي داشته باشد و ورزشکاران مستعد و لايقي را به ورزش کشورمان معرفي کند. رحمان اورامه از جمله جواناني است که در باشگاه وزنه برداري مناطق نفت خيزجنوب پله های رشد و شکوفايي را طي کرد و موفق به کسب عناوين متعدد در سطح کشور، آسيا و جهان شد.با اين وزنه بردار جوان با آتيه باشگاه مناطق نفت خیز جنوب، گفت وگويي داشتیم که با هم می خوانیم  :

  از خودت برایمان بگو؟

رحمان اورامه هستم. در 10 آبان 1377 در شهرستان مسجدسليمان متولد شدم. وزنه برداري را از سال 1390 و در زادگاهم، شهر اولين ها، مسجد سلیمان شروع کردم. اولين مربي من برادرم آيت اورامه بود که در رشته وزنه برداري، کسب مدال برنز مسابقات باشگاه هاي آسيا را  درکارنامه ورزشي خود دارد.

   اولين عنواني که در وزنه برداری  به دست آوردی، چه بود؟

سال 1393 در مسابقات قهرماني کشور که در قائمشهر برگزار شد، به همراه تيم خوزستان در اين رقابت ها حضور پيدا کردم و تنها به خاطر اختلاف وزن، به مقام نايب قهرماني رسيدم.

   مهمترين عناويني که تاکنون در رشته وزنه برداري کسب کرده اي، چیست؟

کسب مدال برنز جوانان جهان در سال 1396، کسب مدال طلاي جوانان آسيا در کشور نپال، عنوان قهرماني و مدال طلاي مسابقات باشگاه هاي آسيا در کشور کره جنوبي به همراه تيم مناطق نفت خيزجنوب، مدال برنز مسابقات جوانان آسيا در کشور ژاپن و نايب قهرماني در رقابت هاي بين المللي جام فجر از مهمترين افتخارات ورزشي ام محسوب مي شود.

 شيرين ترين و تلخ ترين خاطره ورزشي که داشتی، چه بوده؟

خاطرات تلخ و شیرین زیادی در ورزش دارم و در واقع زندگی ورزشکارها با این خاطرات همراه است. اما شيرين ترين خاطره ام، کسب مدال طلاي مسابقات آسيايي در کشور نپال است و تلخ ترين خاطره هم به آسيب ديدگي در مسابقات جهاني ازبکستان مربوط می شود که باعث شد نتوانم در اين رقابت ها مدالي کسب کنم.

   سقف آرزوهاي اورامه در رشته وزنه برداري چیست؟

کسب مدال المپيک، مهمترين هدف من در رشته وزنه برداري است که تمام تلاشم را مي کنم تا به مسابقات المپيک 2020 برسم؛ اما با توجه به اينکه طبق قوانين، هر وزنه بردار قبل از حضور در المپيک بايد در شش مسابقه جهاني حضور پيدا کند و من در رقابت هاي اخيرقهرماني جهان به علت آسيب ديدگي شرکت نداشتم، کار سختي پیش رو دارم که به المپيک 2020 برسم؛ اما انشاءالله براي المپيک 2024 پرقدرت ظاهر خواهم شد.

   موفقيت خود در عرصه وزنه برداري را مديون چه مربياني هستي؟

 پس از لطف خدا، برادرم آيت اورامه و همچنين برادر بزرگم که حمايت هاي مالي و معنوي زيادي از من کرد، آقايان  مطلق و صالح پور در مسجدسليمان، کاظمي نژاد و رشيدي در مناطق نفت خيزجنوب و برخواه در تيم ملي، زحمات زيادي براي من کشيدند که همين جا فرصت را مغتنم شمرده و از همه اين عزيزان تشکر و قدرداني می کنم.

   از چه سالي براي تيم مناطق نفت خيزجنوب وزنه مي زني؟

از سال 1393  تاکنون، عضو تيم مناطق هستم و با توجه به اينکه مناطق، يک باشگاه بااصالت و داراي مربيان مستعدي است، همچنان در اين باشگاه فعاليت می کنم.

   مهمترين رقيبان داخلي و خارجي شما از چه کشورهايي بودند؟

در داخل کشور سيد ايوب موسوي ورضا بيرالوند و در مسابقات بين المللي نيز حريفاني از کشورهاي ازبکستان و بلاروس.

   تا به حال درچه وزن هايي وزنه زدی؟

از 56 کيلو تا 105 کيلوگرم؛ البته چند ماهي است که وزن 105 کيلو به 102 کيلوگرم تغيير کرده و هم اکنون در دسته 102 کيلو گرم در رقابت ها حضور پيدا مي کنم.

     رمز موفقيت اورامه؟

من با عشق و علاقه، رشته وزنه برداري را انتخاب کردم و هنوز هم به آن عشق مي ورزم. وقتي براي نخستين بار در مسابقات کشوري به عنواني دست پيدا نکردم، نا اميد نشدم و با تمام توان تمرين کردم و بر اساس برنامه ريزي که براي خودم داشتم، منزل، مدرسه و سالن وزنه برداري، محل حضور من بود و فقط به تمرين و تحصيل مي پرداختم و همين امور  و رهنمودهاي مربيان باعث شد که به اين افتخارات دست پيدا کنم.

   اگر حرف خاصی مانده و به قول معروف  حرف پاياني؟

از خانواده ام، مربيانم و تمامي عزيزان و دست درکاراني که در راه موفقيت من تلاش کرده اند، نهايت سپاس و قدرداني را دارم و اميدوارم در ادامه راه نيز همچون گذشته، نهايت مساعدت و همکاري را داشته باشند.

 

پتروشیمی، صدرنشین مرحله اول لیگ برتر تنیس روی میز

مرحله نخست رقابت های لیگ برتر تنیس روی میز با صدرنشینی پتروشیمی بندر امام، مدافع عنوان قهرمانی و درخشش تیم پالایش نفت آبادان به پایان رسید.

مرحله نخست از بیست و هفتمین دوره رقابت های لیگ برتر تنیس روی میز در حالی به پایان رسید که در این مرحله از رقابت ها 9 تیم حضور داشتند و در پایان، تیم پتروشیمی بندر امام، مدافع عنوان قهرمانی با بیشترین پیروزی (21 برد در 4 بازی و 3 شکست ) و کسب 10.5 امتیاز در صدر قرار گرفت. پس از پتروشیمی، تیم پالایش نفت آبادان در 4 بازی با 17 برد و 7 شکست و کسب 8.5 امتیاز، دوم است و منتخب ترکیه با 7.5 امتیاز، در رده سوم قرار دارد.

 

پالایش نفتی ها به حضور در پلی اف امیدوار شدند

تیم فوتسال بانوان پالایش نفت آبادان در هفته پانزدهم لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران در مشهد، دست به کار بزرگی زد و خارج از خانه برابر حریف خود به پیروزی رسید تا به رده چهارم جدول صعود کند.مدافع عنوان قهرمانی که به مشهد رفته بود، در نیمه نخست و در دقیقه ۱۷ از سوی سهیلا ملمولی توانست دروازه هیات فوتبال خراسان رضوی را باز کند وبا پیروزی به رختکن برود. درنیمه دوم، هیات فوتبال خراسان رضوی بازی را به تساوی کشاند؛ اما تجربه بازیکنان پالایش نفت آبادان در ادامه زمان مسابقه، به کمک طلایی پوشان آبادان آمد و در کمتر از یک دقیقه، سپیده زرین راد و مهسا کمالی دو گل را برای این تیم به ثمر رساندند تا پیروز این دیدار شوند. این پیروزی برای آبادانی ها با توجه به حساسیت رقابتشان برای حضور در جمع ۴ تیم بالای جدول ، حیاتی بود. با پیروزی۳ بر یک تیم خدیجه پور بهبهانی در مشهد، حالا آبادانی ها با ۲۰ امتیاز به رده چهارم جدول رسیدند؛ رتبه ای که در صورت حفظ آن، حضور نفت را در مرحله نهایی و پلی اف لیگ تضمین می کند.

تیم ملی حفاری، دیگر نماینده نفتی ها که صدرنشین این رقابت هاست، بعد از 14 برد پیاپی در هفته پانزدهم، با تساوی یک بر یک برابر تیم دختران کویرمس متوقف شد؛ البته با این تساوی، صدرنشینی شاگردان زیور بابایی به خطر نیفتاد.

 

سنگ نورد نفتی استعداد برتر شد

سنگ نورد نفتی با درخشش در مسابقات سنگ نوردی و کسب مدال برنز، درصف استعدادهای برتر این رشته قرار گرفت.

رضا غبیشاوی، سنگ نورد باشگاه نفت امیدیه و نماینده استان خوزستان در مسابقات سنگ نوردی المپیاد استعدادهای برتر کشور که در استان زنجان برگزار شد، در گروه سنی ١٢ و ١٣ سال توانست با پشت سر گذاشتن حریف هایش و درخشش در این رقابت ها، به مقام سوم دست پیدا کند و مدال برنز را بر گردن آویزد.

 

یکه تازی مدافع عنوان قهرمانی در آبادان

تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان، مدافع عنوان قهرمانی از هفته چهارم دور اول رفت رقابت های لیگ برتر بانوان کشور، برابر مهمانش، باژوند بوشهر پیروز شد.

 شاگردان زهرا مرتضی زاده در سالن شماره (2) ورزشگاه 17 شهریور آبادان، میزبان حریف بوشهری خود بودند و موفق شدند در روزی که تیم برتر زمین بودند، حریف خود را با نتیجه قاطع 84 بر 55 شکست دهند و سومین پیروزی خود را جشن بگیرند.

در کوارتر نخست این دیدار، تیم پالایش نفت آبادان با نتیجه 21 بر 12 پیروز شد. تیم پالایش نفت آبادان در کوارتر دوم هم 44 بر 27 پیروزی را به دست آورد. در کوارتر سوم باز هم تیم پالایش نفت آبادان از برتری خود استفاده کرد و موفق شد 60 بر 41 پیروز شود. تیم پالایش نفت آبادان در کوارتر چهارم، میدان را در اختیار خود گرفت و با پرتاب های سه امتیازی بازیکنانش 84 بر 55 به برتری رسید.

تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان با این پیروزی هفت امتیازی شد و در رده دوم جدول رده بندی گروه دوم رقابت های لیگ برتر بانوان کشور باقی ماند.

 تیم گاز تهران، دیگر نماینده نفتی ها در این رقابت ها، مهمان تیم دانشگاه آزاد بود که برابر حریف خود با نتیجه 74 بر 58 متوقف شد. در مسابقه ای که شوت های پریسا کرمی، بازیکن ارزشمند گاز به گل تبدیل می شد، این نمایش عالی برای رهایی گاز از شکست کافی نبود. کرمی، تنها بازیکن زمین با آمار ۴۰ دقیقه تمام بود که ۲۸ امتیاز، ۵ ریباند و ۵ توپ ربایی ثبت کرد.