بازگشت پرقدرت نفتی ها به لیگ برتر فوتبال ایران

نفتی های لیگ برتر بعد از تعطیلات لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران شروع خوبی داشتند و با 2 پیروزی و یک تساوی، پرونده هفته سیزدهم را بستند تا در جدول به اوضاع خود سروسامان دهند.

نفت مسجد سلیمان و پارس جنوبی جم، در بازی بیرون از خانه پیروز هفته سیزدهم لیگ برتر بودند و نفت آبادان هم در یک بازی پرتنش در خانه، به تساوی دست یافت تا از این لحاظ، سلطان نتایج تساوی لیگ لقب بگیرد.

 تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان که در انتهای جدول قرار داشت، دراین هفته به رشت رفته بود و دردیداری که 6 امتیاز ارزش داشت، موفق شد تیم سپیدرود را در رشت شکست دهد و از انتهای جدول جدا شود.

شاگردان علیرضا مرزبان در روزی که تیم برتر میدان بودند و با نتیجه یک بر صفر و باشوت سرکش آفاقی به برتری رسیده و پیروزمیدان بودند، می توانستند بیش از یک گل به ثمر برسانند؛ ولی به همان تک گل قناعت کردند. نفت مسجد سلیمان با این پیروزی 11 امتیازی شد و با حضور در رتبه چهاردهم، موقتا از منطقه خطر دور شد.

پارس جنوبی جم، دیگر نماینده فوتبال نفت در لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران، این هفته در اصفهان، مهمان تیم ذوب آهن بود که موفق شد در دیداری نزدیک و نفس گیر، حریف پرقدرت اصفهانی خود را با نتیجه یک بر صفر شکست دهد و به جمع بالانشین ها اضافه شود.

شاگردان مهدی تارتار درهمان نیمه اول با گلزنی محمد نوری از حریف خود پیش افتادند و این برتری را تا پایان بازی حفظ کردند تا به یک پیروزی شیرین خارج از خانه دست پیدا کرده باشند. پارس جنوبی با این پیروزی 19 امتیازی شد و در رتبه پنجم جدول قرار گرفت.

نفت آبادان هم که در این هفته در خانه، میزبان نساجی بود، به نتیجه ای بهتر از تساوی دست پیدا کرد تا همچنان روی نوار تساوی گام بردارد. شاگردان سرجیو پرتغالی در روزی که داوری هم به ضرر آنها بود، با یک تساوی دیگر در همان جایگاه خود باقی ماندند. نفتی ها با این تساوی 13 امتیازی شدند و در مکان یازدهم قرار گرفتند.

 

مرزبان: باید  5 گل  به سپیدرود می زدیم

علیرضا مرزبان، سرمربی نفت مسجد سلیمان بعد از کسب برد شیرین مقابل سپیدرود در خصوص این بازی گفت: همان طورکه انتظار داشتیم و گفته بودم، چون دو تیم نتایج خوبی نگرفته بودند و سپیدرود هم در بازی های قبلی باکیفیت بازی کرده بود، انتظار یک بازی سخت را داشتیم و همین طور هم بود.وی افزود: ما تیمی داریم که با قدرت بازی می کند و بازیکنانم با شهامت هستند. باید درباره تیم سپیدرود هم بگویم بازیکنان این تیم موقعیت های خوبی داشتند، دو ضربه سر خیلی خوب زدند و این نشان می دهد علی کریمی کار خودش را بلد است و بخوبی انجام می دهد. به نظرم این دستاورد در تیم سپیدرود حاصل آن است که بازیکنان آن از لحاظ بدنی و تاکتیکی بخوبی کار می کنند و راه را درست می روند. ما هم کار سختی برای ماندن در لیگ برتر داریم؛ اما باید تلاش خودمان را به کار ببندیم. در نیم فصل دوم کار سخت تر خواهد شد، هم برای من و هم برای علی کریمی در تیم سپیدرود و امیدوارم در نیم فصل دوم شرایط بهتر شود و تیم مان را تقویت کنیم تا این تیم ها که امید مردم هستند، در لیگ برتر بمانند.سرمربی نفت مسجدسلیمان گفت:   اینجا محمود فکری مربی بود، او رفت و عبدالله ویسی آمد و چند بازیکن گرفت که پس از رفتن او هم من آمدم. بازیکنان این را نمی پذیرند، چون آنها یک فلسفه خاص می خواهند که با آن پیش بروند، نه اینکه هر مربی با تفکر خودش بیاید و بازیکنان دچار سردرگمی شوند. باید این را بپذیریم و خوشبختانه مدیران خوبی هم در باشگاه حضور دارند که واقع گرا هستند و به نظرم این آنارشی ما را به سمتی می برد که به هدف مان برسیم؛ البته انتظارم این بود که چهار هفته پیش نتیجه بگیریم؛ اما خوشحالم که به پیروزی رسیدیم و امیدوارم این سه امتیاز به ما کمک کند.

 

 

تارتار:  شاگردانم استحقاق  این جایگاه را دارند

مهدی تارتار، سرمربی پارس جنوبی بعد از پیروزی مقابل ذوب آهن در خصوص این بازی گفت: ما بازی را خوب شروع کردیم، به گل رسیدیم و در ادامه هم خوب بودیم و حریف را کنترل کردیم. باید بگویم بچه ها جانانه دفاع کردند و تیم ذوب آهن را که تیم قدرتمندی است، شکست دادیم. انصافا بچه های مان زحمت کشیدند و من از همه ممنونم. بازیکنان ما جزو بازیکنان با شرف فوتبال هستند که با 15 درصد دریافتی، این بازی را انجام دادند و این جایگاه را دارند و کنار تیم های مدعی قرار گرفته اند. من دست تک تکشان را به گرمی می فشارم و وقت آن است که باشگاه قدر بچه ها را بداند.

تارتار درباره گلزنی با پنالتی هم گفت: به هر حال پنالتی هم جزو فوتبال است. اگر آن بازیکن آگاهی داشت و دستش را جمع می کرد، پنالتی نمی شد. ما در رشت پنالتی خوردیم و باختیم؛ ولی ما بازی را خوب شروع کردیم و استحقاق زدن گل را هم داشتیم و توانستیم حریف را کنترل کنیم؛ اما در پاس های آخر کم دقت بودیم.

او در پایان، درباره بازی های سخت آینده هم گفت: 4 بازی هفته پایانی نیم فصل اول مان، سخت است. پیکان بالای جدول بود، ذوب آهن از افتخارات فوتبال ماست و در اصفهان بازی با این تیم سخت است. 6 امتیاز از دو تیم گرفتیم و سعی می کنیم مقابل پدیده، پرسپولیس و تراکتور هم خوب عمل کنیم. بچه ها توانایی اش را دارند.چ

 

 صعود نفتی ها به قله شاه كيخسرو

گروه كوهنوردي شركت ملي نفت ایران به مناسبت هفته وحدت و هفته بسيج به اتفاق كاركنان شركت ملي پخش فراورده هاي نفتي و بسيجيان منطقه به قله شاه كيخسرو با ارتفاع 3017 متری در استان مركزي، که بين اراك و بروجرد قرار دارد صعود کرد.کوه «شاه کيخسرو» يا «کوه شاه زنده» از جمله کوه هاي شهرستان شازند از توابع استان مرکزي و يکي از کوه هاي مورد توجه هموطنان زرتشتي است. این کوه، به واسطه غاری که در آن وجود دارد، یکی از اماکن مقدس و همچنین اسطوره ای، برای پیروان دین زرتشتی است.

20 نفر از كوهنوردان شركت ملي نفت ایران به همراه گروهی از کارکنان شركت ملي پخش فراورده هاي نفتي منطقه، ساعت 5 صبح از مسيردوراهي خنداب و روستاي اناج و روستا هاي گوشه سفلي و سپس گوشه عليا از چشمه شاه كيخسرو صعود به سمت قله را آغاز کردند و بعداز 6 ساعت کوهپیمایی، در ساعت 11 به قله رسیدند.

اسامي كوهنورداني كه در این صعود حضور داشتند و موفق به اخذ حكم صعود از سوی هیات كوهنوردي شهرستان اراك شدند، عبارتند از: عبدالله گيتي منش، پويا اسدي، نعمت الله اكبري، سيد جواد اميني، علي مطلبي، اسماعيل نباتي، سيد حسين اكبري، سيد يحيي اميني، يوسف مرادي، عليرضا عليمحمدي، علي نكويي، شهاب كاوند، موسي الرضا كريميان، حسن رزميان مقدم، محمد جواد ميرزايي، حميد غفاري، رضا قاسمي، محمد علي شيخلو، آرمين ملك محمودي، محسن صداقت، يونس قيصريان، مهدي دياني، محسن حدادي، علي قرباني، سيد بهرام صفوي، فريدون ابو قداره، ناصر قره باقري، سيد مصطفي احمدي نسب، بهنام جدائيان  ( مربي )، فرامرز فرجي و حسين باقرزاده ( سرپرست گروه)

 

مــدال برنـز   بر گــردن  فرزنـد نفـتی

فرزند نفتی در مسابقات استعدادهای برتر وزنه برداری کشور موفق شد در دسته 73 کیلوگرم به مدال برنز دست پیدا کند. در المپیاد استعدادهای برتر وزنه برداری کشور که به میزبانی خرم آباد برگزارشد، در دسته 73 کیلوگرم محمود حاتمی و مبین سلیمانی برای تیم خوزستان روی تخته رفتند که در پایان محمود حاتمی( از فرزندان کارکنان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ) موفق شد با مجموع 197 کیلوگرم، مدال برنز این دسته از رقابت ها را از آن خود کند و مبین سلیمانی با مجموع 178 کیلوگرم در جایگاه ششم قرار گرفت.

 

بسکتبال نفت و گاز گچساران حریفانش را شناخت 

با انجام قرعه کشی لیگ دسته دوم بسکتبال باشگاه های ایران، تیم بسکتبال نفت و گاز گچساران حریفان خود را شناخت.این مسابقات به صورت متمرکز رفت و برگشت در4 گروه 5 تیمی، برگزار خواهد شد.دور رفت مسابقات لیگ دسته دوم بسکتبال کشور از تاریخ 13 تا 18 آذر در دزفول آغاز و دور برگشت نیزاز 27 آذر تا 2 دی ماه به میزبانی گچساران برگزار می شود.

تیم بسکتبال نفت و گاز گچساران که متشکل از بازیکنان بومی ومستعد نفتی و غیرنفتی است، فصل گذشته برای نخستین بار در لیگ دسته دوم کشور حضور پیدا کرده است.این تیم در گروه(C) این رقابت ها با تیم های نی ریز فارس، آینده سازان یزد، پدافند فسا و رعد پدافند دزفول هم گروه شد.

 

درخشش غریق نجات نفتی در مسابقات جهانی

حمید قدسی نژاد،مربی تیم نجات غریق و واترپلویست لیگ برتری تيم نفت امیدیه در پايان مسابقات قهرمانی جهان که به میزبانی استرالیا برگزار شد، توانست، یک مدال طلا و سه مدال نقره ارزشمند را برای کشورمان کسب کند. قدسي نژاد، سابقه كسب چند مدال طلا و نقره از مسابقات قهرماني جهان را در كارنامه ورزشي و آلبوم افتخارات خود دارد و يكي از پرمدال ترين ورزشكاران شهرستان اميديه در ميادين بين المللي به شمار مي رود.