مراسم گرامیداشت  هفته بسیج در وزارت نفت برگزار شد

آمادگی برای دین و  میهن

مشعل    5آذرماه 58 و یک سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، پیر جماران فرمانی صادر کرد که بذر امید را در دل انقلابیون کاشت؛ فرمان تشکیل نیروی مقاومت بسیج، انقلاب اسلامی ایران را به یکی از کانون های مقاومت اسلامی در منطقه و جهان تبدیل کرد. همه ساله در میانه پاییز، هفته بسیج و مقام بسیجی گرامی داشته می شود که بسیجیان وزارت نفت نیز با آمادگی کامل، جزیی از لشکر عشق به روح الله هستند؛ قطره ای از دریای خروشان امید و استقامت ایران اسلامی.

***

ساعت، 8 صبح ششم آذر 97 را نشان می دهد. اگرچه سرما کمی اذیت می کند؛ اما حضور آهسته آهسته بسیجیان و شرکت کنندگان در مراسم ویژه گرامیداشت هفته بسیج، محوطه اصلی وزارت نفت را گرم تر می کند. لبخند به لب، کم کم همه جمع می شوند و لباس های متنوع نظامی با چفیه های سفید و مشکی در محوطه خود نمایی می کند؛ ورود دسته موتورسواران، آمادگی دسته موزیک، تمرین های پیش از مراسم اصلی، همه چیز برای برگزاری مراسم گرامیداشت هفته بسیج آماده است.

مابسیجیان روح الله...باشهیدان عهد خون بستیم... روز اول یا علی گفتیم... تا به آخر با علی هستیم... عشق این دل ها جز ولایت نیست... راه و رسم ما جز شهادت نیست... این واژه ها، چکامه ای است که خوانده می شود و همه بسیجیان و شرکت کنندگان، بندهایی از آن را تکرار می کنند. طرف دیگر دسته موزیک، سازها را تنظیم می کنند و هر از گاهی نوازندگان، ریتم شان را می شمارند. چند دقیقه مانده به 9 صبح، مهمانان ویژه مراسم حضور پیدا می کنند؛ امیرحسین زمانی نیا، معاون امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت؛ کریم زمانی، مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی و محمد علی فلاح مهرجردی، فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نفت، از بسیجیان صنعت نفت سان می بینند. مراسم پرچم آغاز می شود و در آن نسیم صبحگاهی، پرچم سه رنگ و مقدس میهن مان به اهتزاز درمی آید. دسته موزیک، سرود ملی جمهوری اسلامی را می نوازد و پس از آن مراسم نیایش برگزار می شود. بسیجیان، آمین گویان چشم به جایگاه دارند که دسته موزیک، «سرود کجایید ای شهیدان خدایی» را می نوازد. برخی بی اختیار آن را زمزمه می کنند:  کجایید ای شهیدان خدایی... بلاجویان دشت کربلایی...کجایید   ای سبک بالان عاشق... پرنده تر زمرغان هوایی...  چکامه خوان دوباره می خواند: باید سلام کرد به آنانی که لباس خاکی شان، لباس احرام شد...باید سلام کرد بر اشک های جاری مناجات نیمه شب شهدا...باید سلام کرد بر گونه های خاکی و خونین...باید سلام کرد...باید سلام کرد...

***

از فرمانده بسیج وزارت نفت دعوت می شود تا در جایگاه سخن بگوید. او ضمن تبریک اعیاد مذهبی و گرامیداشت هفته بسیج و یاد شهدا می گوید: هشت سال جانفشانی رزمندگان و شهدا باعث شد که کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حفظ شود؛ اما بسیجیان بدانید که جنگ ادامه دارد، یک روز با اسلحه و مهمات، جنگ سخت افزاری با همه عالم داشتیم و یک روز در حوزه فرهنگ برای مراقبت از اعتقادات مردم می جنگیدیم. امروز، روز سربازی من و شماست در عرصه ای که جنگ اقتصادی نام دارد.

فلاح مهرجردی تاکید می کند: به یقین بدانید آن چیزی که باعث ثبات و اعتلای نظام می شود و ما را در بحران ها یاری می کند، اعتقاد خالص و تفکر بسیجی است. نگاه ایثارگرانه، باعث اعتلای نظام و پیشرفت در مسیرهای مختلف تا به امروز شده است. انشاءالله بتوانیم با همان نگاهی که شهید فهمیده ها در زمان جنگ داشتند و با آن نگاهی که در دوران سازندگی شهید کاظمی، تهرانی مقدم و شهید شهریاری ها داشتند، در عرصه جنگ اقتصادی، سربازان خوبی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی باشیم و تکلیف و امانتی را که با قطره قطره خون شهدا برگردن ماست، با کار،  روحیه و تفکر بالای بسیجی حفظ کنیم و ارتقا دهیم. مراسم رو به پایان است؛ اما پیش از اهدای جوایز به بسیجیان نمونه صنعت نفت، باز هم چکامه خوان می خواند که: بسیجی مکتبش نور و شهادت... بسیجی اسوه اش چمران و همت... بسیجی معنی ایثار و غیرت....