نایب قهرمانی ملی حفاری  در  لیگ برتر وزنه برداری ایران 

مشعل    تیم وزنه برداری شرکت ملی حفاری اهواز برای دومین فصل متوالی، عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر وزنه برداری باشگاه های ایران را به خود اختصاص داد. مسابقات لیگ برتر وزنه برداری باشگاه های ایران در فصل جدید، از تیر ماه امسال شروع شد و در آبان ماه و با برگزاری 4 هفته به اتمام رسید که در پایان این رقابت ها، پولاد مردان تیم شرکت ملی حفاری اهواز با کسب 2 هزار و 601 امتیاز، به عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر بزرگسالان باشگاه های کشور در سال 97 دست یافتند و بر سکوی دوم تکیه زدند. گفتنی است، هفته چهارم (فینال) لیگ برتر وزنه برداری باشگاه های کشور در سال 97 (جام شهدای مدافع حرم) به میزبانی تالار وزنه برداری (سالن ایرانیان) برگزار شد که در پایان، تیم بیمه رازی عنوان قهرمانی را به دست آورد و تیم ملی حفاری اهواز به مقام دوم دست پیدا کرد. تیم مناطق نفت خیز جنوب هم که در این رقابت ها حضور داشت، مقامی بهتر ازهفتم کسب نکرد.

 سعید شاهرخی، مدیرعامل جدید باشگاه فرهنگی - ورزشی ملی حفاری گفت: هفته پایانی لیگ برتر وزنه برداری رده سنی بزرگسالان باشگاه های کشور در سال 97 با حضور هشت تیم در روزهای 22 و 23آبان در تالار وزنه برداری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد و به مقام دوم رسید.  وی در هفته چهارم و پایانی این مسابقات، تیم وزنه برداری ملی حفاری با گرفتن 726 امتیاز تیمی در مکان دوم قرار گرفت، افزود: تیم های بیمه رازی و عقاب نیروی زمینی به ترتیب با 775 و 660 امتیاز، عنوان های اول و سوم هفته پایانی رقابت ها را به خود اختصاص دادند. تیم مناطق نفت خیز جنوب، دیگر نماینده استان در این هفته با کسب 414 امتیاز به مقام هفتم رسید. شاهرخی با بیان اینکه تیم ملی حفاری برای دومین فصل متوالی، عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر وزنه برداری کشور را به خود اختصاص داد، گفت: این تیم در این فصل با استفاده از بازیکنان بومی جوان و با تجربه استان در این رقابت ها حاضر شد و عملکرد قابل قبولی داشت.  با جوان گرایی که در تیم های باشگاه ملی حفاری صورت گرفته، در آینده نزدیک در رشته های وزنه برداری و فوتسال آقایان و بانوان، حرف های بسیاری برای گفتن داریم و امیدواریم که بازیکنان بیشتری از خوزستان به تیم های ملی دعوت شوند.  در پایان لیگ برتر وزنه برداری بزرگسالان باشگاه های کشور در فصل 97، رده بندی نهایی تیم ها به این ترتیب رقم خورد:

1- بیمه رازی: 2752 امتیاز

2- شرکت ملی حفاری اهواز: 2601 امتیاز

3- عقاب نیروی هوایی: 2286 امتیاز

4- رعد پدافند: 2284 امتیاز

5- تعاونی انقلاب شهریار: 2088 امتیاز

6- نیروی زمینی ارتش: 2017 امتیاز

7- مناطق نفت خیزجنوب : 2003 امتیاز

8- نور همدان: 1657 امتیاز

  اسامی نفرات برتر وزنه برداری ملی حفاری و مناطق نفت خیز جنوب در هفته چهارم:

 55 کیلوگرم

 در این دسته، علیرضا منصوری از تیم مناطق نفت خیز جنوب در حرکت یک ضرب 90 کیلوگرم، حرکت دو ضرب 107 کیلوگرم و مجموع 197 کیلوگرم وزنه زد که دوم شد.

 61 کیلوگرم

مهران قاسم زاده از شرکت ملی حفاری اهواز در حرکت یک ضرب 113 کیلوگرم، حرکت دو ضرب 133 کیلوگرم و مجموع 246 کیلوگرم وزنه زد که دوم شد و امید ربیعی هم از مناطق نفت خیز جنوب در حرکت یک ضرب 103 کیلوگرم، حرکت دو ضرب 133 کیلوگرم و مجموع 236 کیلوگرم وزنه زد و سوم شد و در آخر هم حسن گلپرور ازشرکت ملی حفاری اهواز در حرکت یک ضرب 105 کیلوگرم، حرکت دو ضرب 130 کیلوگرم و مجموع 235 کیلوگرم وزنه زد وبه مقام چهارم رسید.

 67 کیلوگرم

 در این دسته، مجید عسگری ازملی حفاری 110 یک ضرب، 130 دوضرب و مجموع 240 کیلوگرم وزنه زد و قهرمان شد.

  73 کیلوگرم

حسین سلطانی از ملی حفاری 146 یک ضرب، 174 دوضرب و مجموع 320 کیلوگرم وزنه زد و دوم شد و سجاد بهروزی هم از ملی حفاری 125 یک ضرب، 155 دوضرب و مجموع 280 کیلوگرم وزنه زد و سوم شد.

 81 کیلوگرم

در این دسته میثم زارعی از مناطق نفت خیز جنوب 145 یک ضرب، 170 دوضرب و مجموع 315 کیلوگرم وزنه زد و سوم شد.

 89 کیلوگرم

علی مکوندی ازمناطق نفت خیز جنوب در حرکت یک ضرب 150 کیلوگرم، حرکت دو ضرب 170 کیلوگرم و مجموع 320 کیلوگرم وزنه زد و به مقام سوم رسید.

 102 کیلوگرم

 در این دسته 4 شرکت کننده در استارت لیست مسابقه فینال لیگ برتر حضور داشتند که در نهایت رضا بیرالوند، ملی پوش شرکت ملی حفاری اهواز با احتساب رکورد های مسابقات جهانی (175 یک ضرب، 218 دوضرب و مجموع 393 کیلوگرم) به عنوان نفر اول شناخته شد و یاسین باقری هم از ملی حفاری 160 یک ضرب، 200 دوضرب و مجموع 360 کیلوگرم وزنه زد و سوم شد.

  109+کیلوگرم

علی داودی ازشرکت ملی حفاری اهواز در حرکت یک ضرب 197 کیلوگرم، حرکت دوضرب 227 کیلوگرم و مجموع 424 کیلوگرم وزنه زد و قهرمان شد و محسن بهرام زاده ازمناطق نفت خیزجنوب درحرکت یک ضرب 171 کیلوگرم، حرکت دوضرب 215 کیلوگرم و مجموع 386 کیلوگرم وزنه زد و سوم شد.

 

نونهالان   نفت خیز جنوب قهرمان وزنه برداری خوزستان شدند 

تیم وزنه برداری مناطق نفت خیز جنوب اهواز، قهرمانی مسابقات وزنه برداری نونهالان خوزستان را کسب کرد.مسابقات وزنه برداری نونهالان خوزستان با حضور 150 وزنه بردار از 17 شهرستان و باشگاه در اهواز برگزار شد که وزنه برداران نونهال باشگاه نفت با درخشش در این رقابت ها موفق شدند، جام قهرمانی را بالای سر ببرند.رئیس هیات وزنه برداری خوزستان، ضمن تبریک به باشگاه مناطق نفت خیز جنوب گفت: هدف از برگزاری این رقابت ها، کشف استعدادهای برتر وزنه برداری و توسعه این رشته در بین نونهالان و نوجوانان خوزستان است تا از این طریق، آینده وزنه برداری این استان را تامین کنیم.

 

امیدهای نفت اهواز به رده چهارم جدول صعود کردند  

هفته یازدهم مسابقات لیگ برتر فوتبال امید باشگاه های ایران، با انجام چند مسابقه در شهرهای مختلف پیگیری شد که نمایندگان فوتبال نفت در بازی های این هفته، صاحب نتایج متفاوتی شدند و در صدر و قعر جدول جای گرفتند.

 تیم فوتبال امید نفت اهواز در مسابقه خانگی با تک گل امید لطیفی برابر مس کرمان، به پیروزی دست یافت. شاگردان محمد خمیسی با کسب این برد 18 امتیازی شدند و به رده چهارم جدول صعود کردند.اما تیم امیدهای نفت آبادان در این هفته، متحمل شکست سنگینی شدند و در زمین خودی با حساب 4 بر یک، به نساجی مازندران باختند. خلیل عساکره، تنها گل امیدهای نفت را به ثمر رساند و امیر عاشوری، امیررضا میرزایی و امیرمحمد شیرخانی (دو گل) برای نساجی گلزنی کردند. نفت آبادان در هفته ششم با استعفای سید ابراهیم تهامی، دچار تغییرات در کادر فنی شد، اما با وجود این تغییرات، کماکان روی نوار ناکامی گام برمی دارد و در قعر جدول قرار دارد.

 

یکه تازی بانوان ملی حفاری در فوتسال ایران

تیم فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز، درادامه یکه تازی خود درلیگ برتر، فوتسال بانوان باشگاه های ایران، سیزدهمین برد پی درپی خود را کسب کرد تا با اقتدار در صدر جدول باقی بماند.تیم فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز در هفته چهاردهم این رقابت ها، در ساری مهمان استقلال این شهر بود که حریف خود را با 5 گل گلباران کرد و ستاره این بازی کسی نبود جز سحر پاپی.مصاف صدرنشین و قعرنشین جدول لیگ فوتسال، حداقل تا پایان نیمه اول شباهتی به این جنگ نابرابر نداشت. استقلال ساری مقاومت کرد و در نیمه اول، فقط یک بار دروازه خود را باز شده دید؛ اما نیمه دوم، نیمه صدرنشین بود.

 

بازیکنان حفاری که در نیمه دوم به بازی مسلط شده بودند، راحت تر بازی را پیش بردند که حاصل آن ۴ گل دیگر بود. ستاره بازی، اما سحر پاپی بود. او، هم هت تریک کرد و هم یک بازیکن درخشان در جاگیری، توپ گیری و آزار حریف بود.

فرشته خسروی، بازیکن باارزش تیم زیور بابایی نیز در این بازی گل زد و فاطمه رحمتی دیگر گلزن حفاری بود.این پیروزی، حفاری را با 39 امتیاز، بی رقیب در صدر نگاه داشت.

 

دعوت نونهال نفتی به تیم ملی تنیس روی میز

نونهال پینگ پنگ باز نفت اهواز، با درخشش در مسابقات استانی و قهرمانی کشور، به اردوی تیم ملی تنیس روی میز طرح هوپس دعوت شد.

 پارسا روحانی، نونهال پینگ پنگ باز نفت اهواز که در مسابقات استان ونیز قهرمانی کشور خوش درخشید، از سوی کادر فنی به اردوی تیم ملی دعوت شد.اردوی تیم ملی به اسم تور ایرانی تنیس روی میز طرح (هوپس) پسران، با دعوت محسن شیشه گرها، سرمربی تیم ملی هوپس پسران (۱۰ و ۱۱ ساله ها)، به میزبانی هیات قزوین برگزار می شود. در این اردو و تور، استعدادهای تنیس روی میز کشف و پرورش داده می شوند.ورزشکاران برتر در اردو حضور دارند که پارسا روحانی، تنیسور نفت یکی از آن هاست.