رئيس هيات كوهنوردي مناطق نفت خيزجنوب اعلام کرد:

کسب مجوز صعود به قله های اورست و اروپا

حسين آزادي-   كوهنوردي از جمله رشته هاي ورزشی سخت و در عین حال مفرحي است كه قدمت زيادي در بين رشته هاي ورزش همگانی در وزارت نفت و شرکت های تابعه از جمله شركت ملي مناطق نفت خیز جنوب دارد.به گفته اسماعیل حاجی پور، رئیس هیات کوهنوردی شركت ملي مناطق نفت خیز جنوب، كه 35 سال است در اين رشته فعاليت مي كند و از سال 1366 به استخدام صنعت نفت درآمده و طي اين سال ها فتح تمامي قله هاي بيش از 4 هزار متر كشور و همچنين صعود به رشته كوه هاي آرارات تركيه و ارتفاعات اتريش را در كارنامه ورزشي خود دارد، 70 درصد از کارکنان و خانواده های این شرکت، همواره در برنامه کوهنوردی هیأت حضور دارند.

رييس هيات كوهنوردي مناطق نفت خیز گفت: ايجاد روحيه نشاط، سلامت و مودت در بين كاركنان و خانواده هاي آنان، از مهمترين آثار و نتايج اين رشته ورزشي در سطح اين شركت است.

 صعود های مهم

اسماعيل حاجي پور به مهمترين صعودهاي اين هيئت در سال جاري اشاره كرد و گفت: فتح ارتفاعات كبيركوه ايلام با حضور 80 نفر از آقايان و صعود به بلندي هاي باغملك طي 2 برنامه جداگانه و با حضور 120 نفر از بانوان و آقايان، از مهمترين برنامه هاي انجام شده است.

وي در ادامه با بيان اينكه اجراي اين برنامه ها با توجه به تقويم ورزشي سالانه اين هيئت صورت گرفته است، يادآورشد: تا پايان امسال نيز چند برنامه صعود به كوه هاي مختلف در تقويم ورزشي اين شركت گنجانده شده است.

 کوهنوردی و سلامت جسم

حاجي پور در ادامه با بيان اينكه گرايش و نزديكي به ورزش، علاوه بر حفظ سلامت و تندرستي، موجب فاصله گرفتن از انواع بيماري ها نيز مي شود، خاطر نشان كرد: ما بايد ورزش همگاني را در بين خانواده هاي كاركنان نهادينه كنيم تا مجموعه عظيم مناطق نفت خیز جنوب، با پويايي و نشاط در مسیر صيانت از توليد گام بردارند. وي تصريح كرد: امروزه كوهنوردي و طبيعت گردي، نياز خانواده صنعت نفت است و استمرار فعاليت در اين رشته ورزشي، علاوه بر بعد رواني، فرار از زندگي ماشيني نيز محسوب مي شود.

 کوهنوردی و ورزش همگانی

رئيس هيئت كوهنوردي مناطق نفت خیز جنوب در خصوص انتخاب مكان هاي صعود نيز اظهار داشت: اقليم مستعد و غني استان و كشورمان باعث شده تا با صعود به قله هاي مختلف، نسبت به شناساندن اين محيط ها در بين خانواده ها اقدام كنيم.

وي در ادامه با بيان اينكه باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خیز جنوب ظرفیت لازم براي اشاعه و گسترش تمامي رشته ها از جمله كوهنوردي را در بين كاركنان و فرزندان آنها داراست، يادآورشد: اين باشگاه مي تواند نقش محوريت در ورزش همگاني را بين خانواده بزرگ صنعت نفت ايفا كند.

 فعال بودن هیات کوهنوردی مناطق نفت خیز

حاجي پور به اعتماد و اعتقاد فدراسيون كوهنوردي و صعودهاي ورزشي كشور به هيات مناطق نفت خیز جنوب نیز اشاره كرد و گفت: هيات كوهنوردي شركت ملي مناطق نفت خیز جنوب، يكي از هيات هاي فعال به زعم فدراسيون است كه کسب مجوز صعود به قله هاي مرتفع كشور و بين المللي از جمله اورست و رشته كوه هاي اروپا، بيانگر اين مدعاست.

وی با بيان اينكه هزينه کردن در ورزش، نوعي سرمايه گذاري است، اظهار داشت: ما به عنوان بزرگترين شركت توليدي نفت در كشور، بايد كاركنان شاداب، با نشاط و تندرست داشته باشيم تا بتوانند با روحيه ای مضاعف، نسبت به استمرار توليد اقدام کنند كه ورزش و از جمله رشته كوهنوردي، مي تواند از عوامل اصلي و موثر در اين زمينه باشد. رئيس هيات كوهنوردي مناطق نفت خیز جنوب گفت: خوشبختانه طي 35 سال حضور و مسئوليت در اين رشته، هيچگونه اتفاق ناگواري براي اعضای تيم هاي مختلف كوهنوردي مناطق نفت خیز جنوب به وجود نيامده و ضمن اینکه همه صعودها، با موفقیت به پایان رسیده، تمام کوهنوردان هم سلامت شان حفظ شده است که این خود آماری خوب برای هیات کوهنوردی مناطق نفت خیز جنوب به حساب می آید.

 توصیه به ورزش همگانی و کوهنوردی

 رئیس هیات کوهنوردی مناطق نفت خیز جنوب در پايان از حمايت هاي مديرعامل باشگاه فرهنگي - ورزشي مناطق نفت خیز جنوب و ساير دست دركاران اين باشگاه از هيات كوهنوردي تقدير و اظهار اميدواري كرد كه همچون گذشته، ياري گر اين رشته باشند. وی افزود: تاپایان سال چند برنامه صعود به قلل بالای 4000 متر رادر برنامه داریم که بتوانیم با موفقیت آنها را پشت سر بگذاریم و در عین حال، به تمام همکاران و خانواده های شان توصیه می کنم که با جدی گرفتن ورزش همگانی، به سلامت خانواده و محل کار خود بها داده و همیشه تندرست باشند؛ چرا که با تنی سالم، می توانند بهتر زندگی کنند و مثمرثمر باشند. کوهنوردی، یکی از بهترین ورزش های همگانی است که می تواند به این مهم کمک کند.

 

نایب قهرمانی همکار گازی در دو  ومیدانی کارگران کشور

یعقوب آرخی، همکار و ورزشکار شرکت ملی گاز ایران که از کارکنان شاغل در اداره گاز شهرستان بندر ترکمن استان گلستان است، با حضور درمسابقات دوومیدانی قهرمانی کارگران کشور، انتخابی تیم ملی در رشته پرتاب نیزه موفق شد، پس از رقابتی سخت با دیگر حریفان، با قرار گرفتن روی سکوی دوم، مقام نایب قهرمانی این دوره ازمسابقات را کسب کند.به پاس قدردانی از زحمات وتلاش های یعقوب آرخی، با اهدای مدال وحکم قهرمانی از سوي رئیس انجمن و همچنین فدراسیون دوو میدانی کشور، از اين ورزشكار قهرمان به نحو شايسته اي تجلیل شد.

محمد رحیم رحیمی، مدیر عامل شرکت گاز استان گلستان، امور ورزش و پایگاه بسیج شهید گرزین این شرکت نیز برای این ورزشکار نام آور، توفیق روز افزون وکسب افتخارات بیشتر در سایر میادین ورزشی را آرزو کردند.

شایان ذکر است، این رقابت ها با هدف انتخاب تیم ملی و اعزام به مسابقات دو و میدانی جهانی کارگران در کشور اسپانیا، در آبان امسال به میزبانی اصفهان برگزار شد.

 

دعوت بازیکنان نفت امیدیه و گچساران  به اردوی تیم ملی واترپلو

دوبازیکن تیم های واترپلو نفت امیدیه و نفت و گاز گچساران، به اردوی تیم ملی واترپلو ایران دعوت شدند.

با تشخیص کادر فنی تیم ملی واترپلو کشورمان، حسین خالدی تبار و پیمان اسدي، بازيكنان گچساراني تیم لیگ برتری نفت و گاز گچساران و نفت اميديه به اردوی جدید تيم ملی واترپلو دعوت شدند.

این دو بازیکن پیش از این نیز به اردوهای تیم ملی واترپلو دعوت شده بودند.

گفتنی است، تیم ملی واترپلوی ایران به همراه این ۲ ورزشکار نفتی موفق به کسب مقام سوم بازی های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ در رشته واترپلو شد.

کادر فنی تیم ملی واترپلو کشورمان ۲۰ بازیکن را به این اردو دعوت کرده که از روز شنبه ۲۶ آبان ماه در محل استخر ۹ دی تهران آغاز و تا 10 روز ادامه خواهد داشت.

 

نوجوانان دخترهندبالیست نفت گچساران در تیم ملی

دختران نوجوان هندبالیست نفت و گاز گچساران، به اردوی تيم ملي ایران دعوت شدند. دومین اردوی تیم ملی نوجوانان بانوان (منطقه جنوب کشور ) برای حضور در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا، سال 2019 به مدت یک هفته در استان مرکزی شهرستان اراک برگزار می شود که 3 هندبالیست دختر نوجوان نفت و گاز گچسارانی به این اردو دعوت شده اند. برهمین اساس و تصمیم کادر فنی تیم ملی نوجوان خانم هندبال کشورمان، پريچهر اشكبوس، سيده مريم حسيني و هستي بخشي زاده، سه بازیکن نوجوان هندبالیست نفت و گاز گچساران هستند که به اين اردو دعوت شده اند.

 

حریفان تیم های نفتی  درلیگ برترواترپلو  مشخص شدند

مراسم قرعه کشی بیست و هشتمین دوره رقابت های لیگ برتر واترپلو کشور (سال ۱۳۹۷)، با حضور محسن رضوانی (رئیس)، محمد علی آبادی (نایب رئیس)، فرید فتاحیان (دبیر فدراسیون) و نمایندگان تیم های حاضر در این دوره از مسابقات در سالن جلسات استخر ۹ دی برگزار شد. در این مراسم علی رفیعی، سرپرست و آرش حاتمی، سرمربی تیم واترپلو نفت و گاز گچساران نیز به نمایندگی از این باشگاه حضور داشتند.پس از انجام قرعه کشی، مقرر شد که هشت تیم شرکت کننده در دو گروه A و B با یکدیگر به رقابت بپردازند. مسابقات لیگ برتر واترپلو با حضور تیم های دانشگاه آزاد اسلامی، نفت امیدیه، سایپا، رعد پدافند هوایی ارتش، نفت و گاز گچساران، نماینده اصفهان، استخر نوفلاح و دیهیم برگزار می شود که طبق برنامه ریزی های انجام شده دو تیم نفت امیدیه و نفت و گاز گچساران در گروه A این رقابت ها قرار گرفتند. گروه بندی این رقابت ها به این شرح است:

گروه A: نفت امیدیه، سایپا، نفت و گاز گچساران و استخر نوفلاح

گروه B: دانشگاه آزاد اسلامی، رعد پدافند هوایی ارتش، نماینده اصفهان و دیهیم

آیین نامه و تاریخ برگزاری مرحله نخست این رقابت ها نیز در آینده اعلام خواهد شد.