کارنامه در خشان بانوان هندبالیست

قهرمانی تاسیسات و سومی نفت و گاز گچساران در پایان نیم فصل اول

رقابت های لیگ برتر هندبال بانوان باشگاه های ایران در حالی به نیمه را ه خود رسید که با قهرمانی تاسیسات دریایی و سومی نفت و گاز گچساران همراه شد.

دوتیم هندبال بانوان تاسیسات دریایی و نفت و گاز گچساران در هفته هفتم و پایانی نیم فصل نخست لیگ برتر هندبال باشگاه های ایران به پیروزی رسیدند تا همچنان مدعیان اصلی قهرمانی باشند.

تیم تاسیسات دریایی که در این هفته مهمان اشتاد سازه طرقبه شاندیز بود، در دیداری سخت و نفسگیر موفق شد با نتیجه نزدیک ۲۲ بر ۱۹ به پیروزی برسد تا قهرمانی خود در نیم فصل نخست را تثبیت کند. تاسیسات دریایی با پیروزی در آخرین دیدار14 امتیازی و قهرمان نیم فصل شد.

 تیم هندبال بانوان نفت و گاز گچساران هم که در هفته پایانی به کرج رفته بود، موفق شد در دیداری که کنترل توپ و میدان را در اختیار داشت، با نتیجه قاطع 32 بر 24 مقابل هیئت هندبال البرز به پیروزی برسد تا نیم فصل نخست را با پیروزی تمام کرده باشد. تیم هندبال بانوان نفت و گاز گچساران با این پیروزی 9 امتیازی شد و در رتبه سوم، جایگاه خود را تثبیت کرد.گفتنی است، تیم بانوان هندبال نفت وگار گچساران با تیمی جوان، بومی و با حداقل بودجه نسبت به فصل قبل، پا به میدان گذاشته است.

 

 صمیمی:

شاگردانم تا به اینجا هم عالی بودند

تیم هندبال بانوان نفت و گاز گچساران در هفته پایانی نیم فصل اول موفق شد، از سد تیم هیئت هندبال البرز بگذرد و جایگاه سومی خود در جدول را تثبیت کند.

اعظم صمیمی، سرمربی تیم نفت و گاز در خصوص این دیدار و وضعیت نفت گفت: بازی سختی را پشت سر گذاشتیم. تیم کرجی بسیار خوب بازی می کرد. بازیکنانم چون برنامه های تاکتیکی را در زمین بخوبی پیاده کردند موفق شدند این تیم را در خانه اش شکست دهند؛ البته باید بگویم برای اینکه می خواستیم در کورس قهرمانی همچنان باقی بمانیم، باید برنده می شدیم.

وی در ادامه درباره اوضاع تیم نفت گفت: امسال با تیم جوان و بومی راهی مسابقات شدیم و هدف ما این است که بتوانیم عملکرد خوبی در رقابت ها داشته باشیم؛ البته باید بگویم همه مربیان، قهرمانی را دوست دارند و من هم مستثنا نیستم؛ ولی باید به وضعیت خودمان هم نگاه کنیم. دوتیم چمران لارستان و تاسیسات دریایی، بازیکنان خوبی جذب کرده اند و رقابت با آنها سخت است؛ ولی ما پا پس نمی گذاریم و هدفمان حضوری قدرتمند است.

صمیمی در خصوص نیم فصل دوم گفت: رقابت ها در نیم فصل دوم به مراتب سخت تر است و تیم ها سخت تر امتیاز می دهند و آن هم به دلیل شناخت خوبی است که از یکدیگر دارند. ما به دنبال این هستیم که حداقل دومی سال گذشته خود را تکرا کنیم. من از شاگردانم بسیار راضی هستم و با تکیه به این جوانان، می خواهیم شگفتی ساز باشیم.

 

در لیگ برتر بسکتبال بانوان

پالایش نفت  از شکست  پیروزی ساخت

لیگ برتر بسکتبال بانوان باشگاه های ایران با پیروزی مدافع عنوان قهرمانی همراه بود تا این تیم ازهمین ابتدا صدرنشین باشد و نشان دهد که بازهم به دنبال قهرمانی است.تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در هفته دوم در آبادان، میزبان تیم مدعی دانشگاه آزاد بود که موفق شد دومین پیروزی خود را به دست آورد. شاگردان زهرا مرتضی زاده به لطف درخشش الناز سیاهی توانستند در مسابقه ای که به نظر می رسید همه چیز به ضرر آنها پیش می رود، از شکست پیروزی بسازند.نفتی ها کوارتر اول را ۲۰ بر ۷ بازنده به پایان بردند. در کوارتر دوم، آنها تنها توانستند ۲ امتیاز از اختلاف ۱۳ امتیازی را جبران کنند و با نتیجه ۱۸ بر ۱۶ برنده شوند؛ ولی در مجموع ، نیمه اول ۲۵ بر ۳۶ با پیروزی دانشگاه آزاد پایان یافت.نیمه دوم بازی، داستان متفاوتی داشت. پیروزی ۲۲ بر ۱۵ پالایش نفت بر دانشگاه آزاد در کوارتر سوم و رساندن اختلاف نتیجه کلی به ۴ امتیاز باعث شد نفتی ها به پیروزی امیدوارشوند.در کوارتر چهارم و تعیین کننده ، دانشگاه آزاد نتوانست مانع از روند صعودی پالایش نفت شود و اختلاف کمتر شد تا در نهایت و درآخرین ثانیه ها پالایش نفت آبادان با اختلاف ۲ امتیاز پیش افتاد و نتیجه مسابقه ای را که داشت با شکست همراه می شد، با پیروزی عوض کرد و در پایان با نتیجه 67 بر 65 پیروز شد و 2 امتیاز شیرین کسب کرد تا به صدرنشینی خود ادامه دهد. در این مسابقه الناز سیاهی از پالایش نفت آبادان با ۲۰ امتیاز و ۱۲ ریباند، ارزشمندترین بازیکن میدان بود.

 

لیگ برتر فوتسال بانوان

قهرمان نیم فصل با پیروزی شروع کرد

دوربرگشت رقابت های لیگ برتر فوتسال بانوان باشگاه های ایران با پیروزی قهرمان نیم فصل نخست یعنی تیم بانوان ملی حفاری اهواز شروع شد.شاگردان زیور بابایی که در هفته دوازدهم و اولین دیدار از دور برگشت رقابت های لیگ برتر فوتسال بانوان به رفسنجان رفته بودند، در دیداری سخت و نفسگیر که تا ثانیه های پایانی با نتیجه تساوی پیش می رفت، موفق شدند در آخرین ثانیه ها با زدن گل، پیروزی مقابل حریف سرسخت خود به برتری برسند تا جایگاه خود در صدر جدول را تثبیت کنند.به این ترتیب تیم فوتسال بانوان ملی حفاری در رفسنجان موفق شد، تیم مس این شهر را با نتیجه 2 بر 1 شکست دهد. فرشته خسروی هر 2 گل ملی حفاری اهواز را در این دیدار به ثمر رساند. ملی حفاری با این پیروزی 33 امتیازی شد و در صدر جدول، با قاطعیت به برتری خود ادامه داد.تیم فوتسال پالایش نفت آبادان، دیگر نماینده نفتی ها که این فصل حضور خوبی در این رقابت ها ندارد، در خانه مقابل تیم نامی نو اصفهان، در دیداری نزدیک، بازی را با نتیجه 2 بر 1 واگذار کرد تا با 17 امتیاز کماکان در رتبه چهارم باقی بماند.

 

بابایی:

مس ما را اذیت کرد

سرمربی تیم فوتسال بانوان ملی حفاری اهواز که تیمش با قاطعیت در صدر حضوردارد، بعد از پیروزی سخت درنخستین بازی از دور برگشت مقابل مس رفسنجان گفت: بازی سختی را پشت سر گذاشتیم. تیم مس 8 هفته بود که به هیچ تیمی نباخته بود و ما در زمین این تیم باید به میدان می رفتیم که خدا را شکر بچه ها با تلاشی که از خود نشان دادند، موفق شدند در ثانیه های، پایانی یک پیروزی شیرین را کسب کنند تا بتوانیم به صدر نشینی ادامه دهیم.او در خصوص اینکه آیا فکر می کردند در رفسنجان به مشکل بخورند، گفت: ما دربازی رفت 8 گل به این تیم زده بودیم؛ ولی درعین حال به بازیکنانم گفتم که آنها را دست کم نگیرند. مس خیلی تغییر کرده بود و مقابل ما خیلی خوب بازی کرد و با تحت فشار گذاشتن ما تا دقایق پایانی، حداقل امتیاز را کسب کرده بود که خوشبختانه در ثانیه های پایانی، موفق شدیم این تیم را شکست دهیم. من از قبل تصور بازی سختی را داشتم؛ اما نه اینقدر که نخواهیم امتیاز کامل را بگیریم.بابایی در خصوص اینکه این تیم می تواند دوباره قهرمان شود، گفت: 9 بازی دیگر باقی مانده و نمی توان از الان درباره قهرمانی حرف زد. درست است که قهرمان نیم فصل شدیم؛ اما باید صبر کنید. ما هدفمان قهرمانی است و تمام سعی خود را می کنیم که قهرمان شویم.

 

قضاوت كارمند نفتی

در  مسابقات  پاورليفتينگ آسیایی

محسن شهني فيض، كارمند شركت نفت و گاز مسجدسليمان در رقابت هاي قهرماني آسيا كه به ميزباني كشور امارات برگزار شد، به قضاوت پرداخت.

 مسابقات پاورليفتينگ با حضور 17 كشور در قالب 22 تيم به ميزباني كشور امارات برگزار شد و محسن شهني فيض در اين رقابت ها قضاوت هاي متعددي را بر عهده داشت.

اين مسابقات در سطح بسيار بالايي برگزار شد، به گونه اي كه 8 ركورد قهرماني جهان در اين پيكارها جا به جا شد. در مسابقات پاورليفتينگ آسيا 400 ورزشكار در چهار رده سني نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پيشکسوتان با هم به رقابت پرداختند. محسن شهني فيض از قهرمانان رشته پاورليفتينگ است كه خردادماه امسال و در مسابقات جهاني ژوهانسبورگ آفريقاي جنوبي، در وزن 83 كيلوگرم موفق به كسب مدال نقره شده بود

 

قهرمانی بوکسورهای نفت امیدیه

بوکسورهای نونهال باشگاه نفت امیدیه موفق شدند در مسابقات قهرمانی استان خوزستان، به مقام قهرمانی دست پیدا کند.

علی شریفات، بوکسور نونهال نفتی که در وزن 54 کیلوگرم مبازره می کرد، موفق شد با پیروزی بر حریفانش به قهرمانی دست پیدا کند.

اشکان شعبانی، دیگر بوکسور نونهال نفت امیدیه که در وزن 81 کیلو گرم مبارزه می کرد، با شکست حریفانش بر سکوی قهرمانی ایستاد.

این دو بوکسور نفتی برای شرکت در مسابقات المپیاد نونهالان کشوری به اردوی تیم نونهالان استان خوزستان دعوت شدند.

 

قهرمانی دوومیدانی کاران پتروشیمی جم

 مسابقات دوومیدانی قهرمانی کارگران کشور، انتخابی تیم ملی با حضور 145 ورزشکار از 27 استان کشوردر شهر اصفهان برگزار شد که اعضای تیم ورزشی پتروشیمی جم با کسب 8 مدال رنگارنگ، مقام اول تیمی این دوره از مسابقات را از آن خود کردند.

تیم دوومیدانی پتروشیمی جم به نمایندگی از استان بوشهر در این مسابقات حضور پیدا کرد و با کسب 8 مدال رنگارنگ، موفق به کسب مقام اول تیمی این دوره از مسابقات شد.

 شایان ذکر است، این مسابقات به منظور انتخاب تیم ملی دوو میدانی برای حضور در مسابقات جهانی کارگران سال آینده در کشور اسپانیا  برگزار شد.

اعضای تیم پتروشیمی جم که در این دوره از مسابقات موفق به کسب مدال شدند،عبارتنداز:

 احمد فرود، مدال نقره در 800 متر و 1500 متر، امین حسین زاده رهبر، مدال نقره در پرش ارتفاع و برنز در پرش سه گام، هادی خوبیاری، مدال برنز در 400 متر با مانع و پرش ارتفاع، ارسلان محمودیان، مدال برنز 1500 متر، عبداله بهمرد، مدال برنز در پرش طول.

همچنین در این دوره از مسابقات، مهدی ظفر آبادی به عنوان مربی، اعضای تیم ورزش را همراهی می کرد.

 

امورورزش و تربیت بدنی مناطق نفت خیز جنوب برگزار کرد

ایستگاه سنجش سلامت کارکنان

امور ورزش و تربیت بدنی مناطق نفت خیز جنوب با هدف طرح حلقه سلامت کارکنان وزارت نفت، طی یک برنامه ورزشی پزشکی سلامت کارکنان را ارزیابی کرد. طبق این برنامه، ایستگاه سنجش سلامت کارکنان منطقه اهواز در ستاد شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون برگزار شد.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی - ورزشی مناطق نفت خیز جنوب، با تایید این خبر از انجام تست های طبی ورزشی در ایستگاه های تندرستی منطقه اهواز خبر داد.

 هدایت یزدی با اعلام این مطلب افزود: این طرح به منظور سنجش سلامت کارکنان ستادی و عملیاتی با هدف طرح حلقه سلامت وزارت نفت انجام شد.وی با اشاره به این طرح افزود: این ایستگاه با هدف بررسی وضعیت سلامت عمومی کارکنان در 2 قسمت آقایان و بانوان با حضور کارشناسان ارشد باشگاه فرهنگی - ورزشی مناطق نفت خیز جنوب اهواز برگزار شد.

در این ایستگاه ها پس از اندازه گیری فشار خون،سن بیولوژیکی، وزن آب میان بافتی، حجم چربی بدن، حجم استخوان،حجم عضله بدن و BMI (اندازه گیری قد و وزن افراد)، به آنها مشاوره سلامت و تغذیه داده شد و افرادی که از بیماری فشارخون خود اطلاع نداشتند یا دچار فشارخون کنترل نشده بودند، به پزشک متخصص ارجاع داده شده و افرادی که دچار سوء تغذیه بودند، با حضور متخصصان، مشاوره شدند.