مـرزبان:  ایـل بختیـاری را  در لیـگ بـرتر نگـه می داریـم

مشعل    تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان بعد از گذشت 11 هفته از لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران موفق شد نخستین پیروزی خود را کسب کند. سرمربی تیم نفت مسجد سلیمان ضمن خوشحالی پس از کسب اولین پیروزی در لیگ هجدهم ابراز امیدواری کرد که روند خوب تیمش در هفته های بعد هم ادامه داشته باشد. علیرضا مرزبان می گوید: باید زودتر از اینها برنده می شدیم؛ ولی قسمت این بوده که در دربی خوزستانی ها جشن نخستین پیروزی را بگیریم. با علیرضا مرزبان گفت وگویی در خصوص نخستین پیروزی و نیز وضعیت نفت مسجد سلیمان داشتیم که با هم می خوانیم.

  بالاخره نفت هم طعم برد در لیگ را چشید؟

بله درست است. بالاخره توانستیم ما هم مزه برد را بچشیم، ولی باید بگویم شرایط سختی که در لیگ داشته و داریم، روی روح و روان بازیکنان تاثیر گذاشته بود. حتی این مسئله روی هواداران و مدیریت باشگاه ما هم تاثیرگذار بود که سعی کردیم آرامش خود را حفظ کنیم و برای برد به اهواز برویم و خدا را شکر این صبوری جواب داد.

  نفت، دیگر به گل زدن عادت کرده؛ چیزی که در دیدارهای ابتدایی فصل فراموش کرده بود.

ما تا همین یکی دوهفته پیش این مشکل را داشتیم و هنوز هم به طور کامل این مشکل برطرف نشده است؛ ولی ترس بچه ها ریخته و کمی اعتماد به نفس پیدا کرده اند که می توانند آنها هم گل بزنند. اگر یادتان باشد، من دوهفته پیش گفتم خط حمله ما فلج است. این حرف من باعث شد مهاجمان تلاششان را دو برابر کنند و به خودشان بیایند و حالا رفته رفته به حالت عادی خود برمی گردند که من امیدوارم از این هم بهتر شوند.

  فکر می کردید در دربی خوزستان و در اهواز برنده شوید؟

 من به شما گفتم که برای برد به اهواز رفته بودیم و این تفکر را قبل از بازی به بازیکنانم القا کرده بودم که برنده می شوند و باید بگویم این حرف ها تاثیر گذار بودو بازیکنان ما در این مسابقه یک مبارزه بی نهایت خوب داشتند، تا حدی که از روی استخوان های خود رد شدند تا بازی را ببرند. گل هایی که در این بازی به ثمر رساندیم، خیلی به موقع بود، بخصوص بعد از اینکه گل تساوی را دریافت کردیم و در بهترین زمان، گل دوم را به ثمر رساندیم.

  حریف را چطور آنالیز می کنید؟

 استقلال خوزستان، تیم دونده و سخت کوشی بود و آنها در نیمه دوم، بازی را بخوبی کنترل کردند و در چند صحنه چند شانس گلزنی داشتند؛ اما همان طور که گفتم، بازیکنان ما به معنای واقعی مبازه کردند.

  نفت مسجد سلیمان می تواند این روند را ادامه دهد؟

من خیلی خوشحالم که این برد را به دست آوردیم و این نخستین پیروزی ما بود که امیدوارم تداوم داشته باشد. این برد خیلی به ما کمک خواهد کرد تا کیفیت خودمان را بالاتر برده و به پیشرفتمان چه از لحاظ تاکتیکی و چه بدنی ادامه دهیم. همه باید تلاش کنیم با ادامه این روند، ایل بختیاری را در لیگ برتر حفظ کنیم.

  یعنی قول بقا می دهید؟

هیچ مربی قول نمی دهد؛ چه برای بقا و چه برای قهرمانی. برای همین من و بازیکنانم تمام سعی و تلاش خود را می کنیم تا نفت مسجد سلیمان، جایگاه خوبی در جدول داشته باشد؛ چرا که این تیم، نماینده ایل بختیاری است وباید حتما در لیگ باقی بماند.

  برای بقا و ادامه روند رو به رشد، ابزار کافی دارید و آیا در نیم فصل دوم شاهد تغییر و تحول در نفت خواهیم بود؟

آنچه مشخص است، تیم ما نیمکت خوبی ندارد و دست من واقعا برای تعویض ها خالی است. بازیکنانی که روی نیمکت داریم، کیفیت شان چندان بالا نیست و به این خاطر حتما باید در نیم فصل، چند بازیکن به لیست مان اضافه کنیم. اگر به گذشته برگردیم، این تیم از سوی یک مربی دیگر بسته شده، با مربی دیگری فصل را شروع کرد و بعد به من رسید. یعنی دو فلسفه و تفکر در بسته شدن این تیم نقش داشته است. به همین دلیل باید با احترام، در نیم فصل 6 و 5 بازیکن را از لیست خارج و بازیکنان با کیفیتی را جایگزین آنها کنیم و امیدوارم باشگاه، شرایط این کار را فراهم کند.

   اگر به عقب برگردیم، آیا بازهم نفت را با این شرایط قبول می کنید؟

نفت مسجد سلیمان، ظرفیت بالایی دارد؛ از تماشاگران گرفته که بزرگترین سرمایه این تیم هستند تا کادر مدیریتی و نیز بازیکنان همه و همه خوب هستند. من با چشم باز و تحقیق این تیم را انتخاب کردم. اگر در خودم نمی دیدم که نمی توانم کمک کنم، هر گز نمی آمدم. من به شما گفتم یک سری کم و کاستی ها داریم که طبیعی است و خیلی از تیم ها با این مشکل مواجه هستند. بنابراین نباید زیاد سخت بگیرید. من نفت را دوست دارم و با عشق در این تیم کار می کنم. هواداران به شما انرژی می دهند و برای همین اگر بازهم به عقب برگردیم، من نفت مسجدسلیمان را انتخاب می کنم و از این مسئله پشیمان نیستم.

  چرا نفت اینقدر دیر به نخستین پیروزی رسید؟

ما فوتبال مدرنی ارائه می کنیم. به عبارت بهتر، فوتبال زیبا و رو به جلو را به نمایش می گذاریم؛ اما همانطور که گفتم، مدت کوتاهی است که در کنار تیم هستم؛ اما در همین مدت شرایط روحی تیم تغییر کرده و فوتبال زیبایی را ارائه می دهیم. شرایطی که ما می خواهیم به گلزنی برسیم، طبیعتاً به اعتماد به نفس بازیکنان بازمی گردد که حالا این اعتماد به نفس برگشته و بازیکنانم متوجه شدند که می توانند گل بزنند و برنده شوند.

شاگردان من تمرکز خوبی دارند و پاس های خیلی خوبی می دهند و در واقع تیم ما می تواند ایستگاه به ایستگاه حرکت کند. آنها می توانند موقعیت های خوبی برای گلزنی درست کنند و در عین حال به حریف هم موقعیت گلزنی ندهند.

لیاقت تیم و بچه های من بسیار بالاتر از این حرف هاست؛ چون فوتبال را بسیار قوی انجام می دهیم و این دردآور بود که تا قبل از این، برنده از زمین خارج نمی شدیم. بازهم تاکید می کنم، ما باید به خودمان افتخار کنیم؛ چون فوتبال مدرنی را به نمایش می گذاریم. فقط کمی بدشانس بودیم و امیدوارم این بدشانسی دست از سر ما بردارد.

  در این مدت به داوری ها هم خیلی اعتراض داشتید؟

ما از داوری ها گلایه داریم؛ اما هم ما، هم هواداران و هم مدیران تا به امروز اعتراضی نکردیم؛ اما دیگر طاقتمان تمام شده است. متاسفانه داوری ها برای تیم ما خوب نبوده و از این بابت خیلی متضرر شدیم، مثل باز ی با استقلال که هم در لیگ و هم در جام حذفی به ضرر ما بود. مسائلی رخ می دهد که عدالت نیست. برای ما پنالتی نمی گیرند و درخواستی که از کمیته داوران دارم، این است که شرافت کاری را رعایت کنیم. ما نباید به این مسائل شک کنیم؛ اما این اتفاق رخ داده است.

 چه جایگاهی برای نفت در پایان فصل متصورید؟

اگر باشگاه در نیم فصل دوم بتواند چند بازیکن جدید برای ما جذب و نقاط ضعف را بر طرف کند، به جرات می گویم که می توانیم حتی به رتبه تک رقمی دست پیدا کنیم. لیاقت نفت مسجد سلیمان و هوادارانش بیش از این هاست.

 

 نخستین برد شهراولین ها در لیگ برتر

تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان بعد از گذشت 11 هفته از لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران موفق شد، نخستین پیروزی خود را در این رقابت ها کسب کند.

تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان در هفته یازدهم لیگ برتر در اهواز و در دربی خوزستانی ها مهمان تیم استقلال خوزستان بود که موفق شد این تیم را در دیداری سخت و نفسگیر با نتیجه نزدیک 2 بر یک شکست دهد تا شهر اولین ها نخستین پیروزی خود را در این فصل کسب کرده باشند.شاگردان علی مرزبان در این دیدار در دقیقه 47 با گلزنی حسین دوستدار از درون محوطه جریمه با یک ضربه استثنایی دروازه استقلال خوزستان را باز کردند، از حریف پیش افتادند. در ادامه بعد از اینکه کار به تساوی کشیده شد، نوبت به اسماعیل شریفات رسید که در دقیقه 77 دروازه استقلال را برای مرتبه دوم باز کند تا نفت مسجد سلیمان پیروز این دیدار باشد.نفت مسجد سلیمان با این پیروزی 7 امتیازی شد تا به بقا در لیگ برتر امیدوار باشد.گفتنی است، در هفته یازدهم دونماینده دیگر نفتی حاضر در این رقابت ها، یعنی پارس جنوبی جم و نفت آبادان به ترتیب برابر سپیدرود و فولاد خوزستان متوقف شدند.

پارس جنوبی در رشت به سپیدرود باخت و نفت آبادان هم با تساوی بدون گل متوقف شد تا سریال تساوی های این تیم ادامه دار باشد.

 

نخستین پیروزی حفاری با مربی جدید

تیم فوتسال ملی حفاری اهواز که به همکاری خود با کیانوش علاسوند پایان داده بود، در نخستین قدم با سرمربی جدید موفق شد به پیروزی برسد.

 ملی حفاری در هفته چهاردهم رقابت های لیگ برتر فوتسال باشگاه های ایران برابر حریف خود، مقاومت قرچک، به پیروزی دست یافت.

 ملی حفاری در دیداری خانگی به مصاف تیم مقاومت قرچک رفت که در نهایت با نتیجه سه بر یک به برتری رسید.

رضا داوود نژاد پس از سال ها دوری از تیم ملی حفاری، بار دیگر هدایت این تیم را بر عهده گرفت و در اولین بازی خود، با این تیم به پیروزی رسید.

در این دیدار، شهاب طالبی 2 گل و الیاس براتی، یک گل برای تیم ملی حفاری به ثمر رساندند.

حضور پرشور هواداران تیم ملی حفاری در سالن شهرک نفت اهواز، از مهمترین حاشیه های این بازی به شمار می رفت.

  باید با گل های بیشتر می بردیم

 رضا داوودنژاد، سرمربی تیم فوتسال ملی حفاری گفت: از عملکرد بازیکنانم راضی هستم. آنها تمام دستورهای کادر فنی را بخوبی در زمین پیاده کردند و اگر در زدن ضربات آخر دقت بیشتری می کردند، شاید با گل های بیشتری پیروز میدان بودیم.

وی در ادامه گفت: از همان ابتدا توپ و میدان را بخوبی در اختیار داشتیم و در ادامه با مدیریت بازی به برتری رسیدیم؛ هر چند حریف در اواخر بازی روی دروازه ما فشار آورد.

سرمربی تیم فوتسال ملی حفاری گفت: در این فصل سعی کردیم به بازیکنان بومی استان، بیشتر میدان دهیم و تاکنون نتایج نسبتا خوبی کسب کرده ایم. تیم مقاومت قرچک از تیم های ریشه دار لیگ محسوب می شود و بازیکنان بزرگی را به فوتسال کشور تقدیم کرده؛ اما خوشبختانه ما با یک بازی حساب شده از سد این تیم گذشتیم.

داوود نژاد در خصوص آینده تیم در ادامه لیگ گفت: اگر چه بازیکنان ما بسیار جوان هستند؛ اما در آینده حرف های بسیاری برای گفتن دارند و همین بازیکنان می توانند آینده تیم را تامین کنند. وضعیت جسمانی و روحی بازیکنان در شرایط خوبی است و تلاش می کنیم در ادامه راه، نتایج ایده آل خود را کسب کنیم.