مدیرعامل باشگاه مناطق نفت خیز جنوب: می خواهیم درورزش کشور تاثیر گذارباشیم

توسعه و گسترش ورزش همگانی و در کنار آن سلامت کارکنان و خانواده های آنها و همچنین اجرایی کردن طرح جدید شورای ورزش، یعنی ایجاد شناسنامه سلامت کارکنان به عنوان امری مهم، از برنامه های این روزهای اموروزش 4 شرکت اصلی و تابعه است.

در نخستین اقدام شاهد بودیم که در هفته تربیت بدنی امور ورزش و تربیت بدنی و باشگاه مناطق نفت خیز جنوب، ضمن برگزاری برنامه های ورزشی ایستگاه های سلامت، تست ورزش کارکنان را راه اندازی کرد و با انجام معاینات پزشکی ورزشی از صحت و سلامت کارکنان در کنار ورزش کردن مطلع شد و به آنها خدمات رسانی کرد. 

هدایت یزدی مدیرعامل باشگاه فرهنگی - ورزشی مناطق نفت خیز جنوب در این زمینه گفت : از ۲۶ مهر تا 2 آبان در سراسر کشور، به عنوان هفته ورزش و تربیت بدنی نامگذاری شده است. ضمن تبریک هفته تربیت بدنی و ورزش باید بگویم، هفته تربیت بدنی بهانه ای شد تا با هدف توسعه و گسترش ورزش همگانی و نیز سلامت کارکنان و خانواده های آنها، برنامه هایی را در نظر بگیریم که خوشبختانه با همکاری هیات های ورزشی برنامه های فرهنگی - ورزشی متنوعی در سطح مناطق نفت خیز جنوب در ایام هفته تربیت بدنی برگزار شد.از مهمترین اقدام های انجام شده در هفته تربیت بدنی، بازگشایی و تعمیرات اساسی استخر بانوان شهرک نفت اهواز بود. این استخر به مناسبت این هفته به بهره برداری رسید.برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی - ورزشی، برپایی غرفه ایستگاه سلامت و تست ورزش که از مهمترین برنامه های این امور در طول هفته تربیت بدنی بود و نیز ارائه دستاوردهای باشگاه، کوهپیمایی بانوان و آقایان به منطقه ارتفاعات مال آقا شهرستان باغملک، گل افشانی و غبار روبی از مزار شهدای حادثه ترور اهواز، دیدار و تجلیل از پیشکسوتان ورزشی، تقدیر از خبرنگاران فعال عرصه ورزش و... از جمله برنامه های انجام شده در هفته تربیت بدنی است.او در ادامه اشاره ای هم برنامه ها و کارهای انجام شده در فوتبال پایه با توجه به اهمیت آن و حضور فرزندان نفتی در این تیم ها داشت و از اینکه آنها از آینده سازان ورزش نفت هستند، سخن گفت.

حمایت از نسل جوان

یزدی گفت: با توجه به سرمایه انسانی که داریم، بخصوص فرزندان نفتی، می خواهیم از باشگاه های تاثیرگذار در فوتبال ایران باشیم.مدیرعامل باشگاه مناطق نفت خیزجنوب با ابراز رضایت از تیم های پایه فوتبال این باشگاه درمسابقات باشگاه های کشور ادامه داد: نسل جدید فوتبال خوزستان در تیم های مختلف استان درحال شکوفا شدن است و ما نیز تا حد توان خود از این نسل در باشگاه حمایت می کنیم.

یزدی با اشاره به اینکه هم اکنون 115 تیم در تمامی رشته های ورزشی زیر نظر باشگاه مناطق نفت خیزجنوب درحال فعالیت هستند، گفت: از این تعداد 14 تیم در رشته فوتبال در شهرهای اهواز، امیدیه و مسجدسلیمان در دسته های مختلف باشگاه های کشور حضور دارند و به رقابت با حریفان خود می پردازند.

ظرفیت های بالای ورزشی

وی با بیان اینکه هم اکنون در تمامی رده های سنی رشته فوتبال، تیم داری می کنیم، گفت: با توجه به وجود علاقه و ظرفیت در فوتبال استان خوزستان، انتظارمی رود با حمایت این رشته ورزشی، به یکی از باشگاه های تاثیرگذار در فوتبال ایران تبدیل شویم.مدیرعامل باشگاه مناطق نفت خیز جنوب با بیان اینکه مدرسه فوتبال این باشگاه در طول سال فعال است، اضافه کرد: در سطح شهر اهواز تیم های فوتبال باشگاه بجز رده سنی بزرگسالان در سایر رده های سنی، نیز فعال هستند. یزدی با اشاره به اینکه تیم نفت اهواز، درمسابقات لیگ برتر فوتبال امید باشگاه های کشور، شرایط بدی ندارد، گفت: کادر فنی تیم ملی فوتبال کشورمان با تماشای بازی این تیم از شرایط فنی آنها رضایت داشتند و نفراتی را برای اردوهای آینده تیم ملی امید مدنظر قرار دادند.وی با بیان اینکه تیم نفت اهواز هم اکنون درمکان دوم جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال جوانان باشگاه های کشور قراردارد، گفت: این نتیجه درحالی تاکنون رقم خورده است که تیم های فولادخوزستان، سپاهان اصفهان، تراکتورسازی تبریز و مس کرمان با جذب بهترین نفرات این رده سنی، پا به عرصه مسابقات گذاشتند.

یزدی با تبریک روز جهانی مربی به تمامی مربیان، بویژه مربیان شاغل در باشگاه مناطق نفت خیزجنوب گفت: مربیان، نقشی اساسی در معرفی، رشد و شکوفایی ورزشکاران و قهرمانان آینده دارند و زحمات آنها به هیچ عنوان قابل جبران نخواهد بود و ورزشکاران و مسئولان باید همیشه پاسخگوی ایثار و کوشش آنها باشند.وی ابراز امیدواری کرد که مربیان همچون معلمان در جامعه از جایگاه ویژه ای برخوردار باشند.

نگاه ویژه به نشاط جامعهہ

مدیرعامل باشگاه مناطق نفت خیز جنوب با بیان اینکه 75 درصد ترکیب تیم های ورزشی از جمله فوتبال باشگاه را فرزندان شاغل وزارت نفت تشکیل می دهند، اظهارداشت: تمامی بازیکنان و اعضای تیم های پایه نفت اهواز را بازیکنان بومی تشکیل می دهند. مدیرعامل باشگاه مناطق نفت خیز جنوب با بیان اینکه فوتبال در خوزستان از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است، گفت: خوزستان، مهدفوتبال و ورزش است. فوتبال تنها سرگرمی جوانان خوزستانی به شمار می رود و در صورت بی توجهی به ورزش این قشر، جامعه به سمت ناهنجاری ها سوق داده خواهد شد.

یزدی با اشاره به اینکه تنها راه سلامت و نشاط جامعه، حضورحداکثری مردم در انجام فعالیت های ورزشی است و نیز از آنجا که یکی از وظایف آنها به مسئولیت اجتماعی در قبال جامعه برمی گردد، عنوان کرد: باتوجه به شرایط خاص استان، نیاز به حمایت مدیران و دستگاه های اجرایی استان به ورزش از گذشته دوچندان شده و انتظار می رود، نگاه ویژه ای به شور و نشاط جامعه از طریق پرداختن تمامی افراد جامعه به ورزش داشته باشند.

وی در پایان از حمایت مدیران ارشد استان و شرکت ملی مناطق نفت خیزجنوب از بخش ورزش تقدیر و ابراز امیدواری کرد که بتوانند در تمام رده های ورزش موفق باشند.

 

نايب قهرماني سنگ نورد نفت اميديه

سنگ نورد تیم نفت امیدیه موفق شد در مسابقات قهرمانی سنگ نوردی كشوري، با کسب رتبه دوم به مدال نقره دست پیدا کند. رضا چاشي، سنگ نورد جوان و عنوان دار باشگاه نفت اميديه كه عناوين مختلف كشور را با خود به يدك مي كشد، در مسابقات سنگ نوردي كشور «جام نومرز» كه به ميزباني اراك برگزار شد، توانست با اختلاف بسیار ناچيز مقام نايب قهرماني اين مسابقات را كسب کند.

 

واترپلویيست هاي نفت و گاز گچساران جهاني شدند

تیم ملی واترپلوی جوانان ایران مدال برنز رقابت های قهرمانی آسیا را به گردن آویخت و جهانی شد. ششمین دوره رقابت های واترپلوی قهرمانی جوانان آسیا (زیر ۱۹ سال) به میزبانی تاشکند ازبکستان برگزار شد که تیم ملی ایران توانست به مقام سوم دست پیدا کند.امير محمد پرهون و حسين خالدي تبار، دو تن از ملي پوشان نفت و گاز گچساران بودند كه در تركيب تيم ملي جوانان حضور داشتند و موفق شدند با کسب این مقام، براي نخستين بار سهميه مسابقات جوانان جهان را به همراه تیم ملي كسب كنند. ملی پوشان جوان واترپلوی ایران در آخرین دیدار خود مقابل تیم قدرتمند ژاپن به آب زدند. این دیدار در پایان با نتیجه ۱۴ بر ۴ به سود تیم ملی ژاپن به پایان رسید تا تیم ملی ایران با کسب ۶ امتیاز، عنوان سوم رقابت های واترپلوی جوانان آسیا را به نام خود ثبت کند. تیم ژاپن با ۱۰ امتیاز در جایگاه نخست ایستاد و تیم هم چین دوم شد. با این حساب تیم ملی واترپلو جوانان ایران به همراه تیم های چین و ژاپن، سهمیه حضور در رقابت های جوانان جهان را کسب کرد.

 

صعود كوهنوردان نفت و گاز گچساران به کوه گوهر

به مناسبت هفته تربيت بدني و نیز رشد و توسعه ورزش همگانی در میان کارکنان و تشویق آنها به امر ورزش، كوهنوردان نفت و گاز گچساران به همراه تعدادی از کارکنان به ارتفاعات كوه گوهر صعود كردند. كوهنوردان نفتي طی یک روز این صعود را انجام دادند. تيم كوهنوردي نفت و گاز گچساران يكي از تيم هایي است که طي سال هاي گذشته در سطح مناطق نفت خيز و وزارت نفت، سابقه چند صعود ملي و بين المللي را در كارنامه خود دارد. گفتنی است، کوه گوهر رشته کوهی در غرب لرستان در جهت شمال غربی جنوب شرقی به موازات رشته کوه زاگرس ودر بخش طرهان به طول ۳۳ کیلومتر کشیده شده است و ارتفاع قلل آن به بالای 2000 متر می رسد.

 

صعود کارکنان نفت خیز جنوب  به ارتفاعات مال آقا

کارکنان خانم و آقای شرکت مناطق نفت خیز جنوب به مناسبت هفته تربیت بدنی و نیز با هدف توسعه ورزش همگانی به ارتفاعات «مال آقا» در شهرستان باغملک صعود کردند.

تعدادی از کارکنان خانم و آقای شاغل در شرکت مناطق نفت خیز جنوب در دو روز و دو صعود جداگانه که اعضای هر کدام از دو گروه را بیش از 100 نفر از کارکنان تشکیل می دادند، به صورت دسته جمعی به ارتفاعات «مال آقا» باغملک صعود کردند.

ارتفاعات «مال آقا» در منطقه ای کوهستانی از سلسله جبال رشته کوه زاگرس واقع شده که در میان کوه های بلند محصور است و رودخانه ای مواج وسرد از کنار آن می گذرد. این ارتفاعات در شمال شرقی شهرستان باغ ملک، در شرق استان خوزستان واقع شده است.

 

صدرنشینی تیم نفت امیدیه در لیگ وزنه برداری 

  باشگاه نفت و گاز امیدیه در پایان هفته دوم لیگ وزنه برداری جوانان خوزستان در صدر جدول قرار گرفت.

هفته دوم مسابقات لیگ وزنه برداری جوانان خوزستان، در سالن وزنه برداری شهدای خوزستان برگزار شد.

در این هفته، باشگاه نفت و گاز امیدیه با 752 امتیاز، باشگاه مناطق نفت خیز جنوب با 698 امتیاز، هیات وزنه برداری شهرستان دزفول با 672 امتیاز و باشگاه ملی حفاری با 669 امتیاز در رده های اول تا چهارم قرار گرفتند.

همچنین در مجموع دو هفته سپری شده از این رقابت ها، در حال حاضر باشگاه نفت و گاز امیدیه با 1478 امتیاز، باشگاه ملی حفاری با 1405 امتیاز، باشگاه مناطق نفت خیز جنوب با 1398 امتیاز و هیات وزنه برداری شهرستان دزفول با 1316 امتیاز به ترتیب در مکان های اول تا چهارم جای گرفته اند.

10 تیم در لیگ وزنه برداری جوانان  خوزستان حضور دارند.