لیگ برتر هندبال بانوان تاسیسات دریایی برد و صدرنشین شد 

هفته ششم لیگ برتر هندبال بانوان باشگاه های ایران، برای نمایندگان نفت با پیروزی تاسیسات دریایی و تساوی نفت و گاز گچساران همراه بود.

 در هفته ششم لیگ برتر هندبال بانوان و در حساس ترین دیدار، دو تیم بالای جدولی شهید چمران لارستان و تاسیسات دریایی تهران به مصاف هم رفتند که در پایان، تاسیسات دریایی به پیروزی رسید و صدرنشین شد.

شاگردان مهسا معتمدی در این هفته که به لارستان رفته بودند، دست به کار بزرگی زدند و تیم صدرنشین را که با تفاضل گل از آنها بالاتر بود، در خانه خودش شکست دادند تا به تنهایی در صدر جدول رقابت ها قرار بگیرند.

تیم هندبال بانوان تاسیسات دریایی در یک بازی مهیج و جذاب و در عین حال نزدیک و نفسگیر، با نتیجه 24 بر 23 میزبان خود را شکست داد تا با 12 امتیاز در صدر جدول قرار بگیرد.

نفت و گاز گچساران، دیگر نماینده نفتی ها در خانه، میزبان ذوب آهن اصفهان بود که مقابل این تیم اصفهانی به تساوی رضایت داد. شاگردان اعظم صمیمی در دیداری پرگل و با نتیجه تساوی 30 بر 30 مقابل حریف خود، متوقف شدند با این تساوی 7 امتیازی شوند و در رتبه سوم جدول قرار بگیرند.

معتمدی: بازیکنان ما به این باور رسیدند که می توانند خوب باشند

سرمربی تیم هندبال بانوان تاسیسات دریایی گفت: در بازی با چمران لارستان بردیم و نشان دادیم که مدعی قهرمانی هستیم.

مهسا معتمدی، سرمربی تاسیسات دریایی درباره این بازی گفت: بازی خوبی بود و باید بگویم همه بازیکنانی که وارد زمین می شدند، بهترین عملکرد خود را به نمایش می گذاشتند. گلر ما در این بازی خوب کار کرد و در کل از عملکرد همه بازیکنان راضی هستم. برد خیلی خوب و به موقعی داشتیم.

او در ادامه به جوان بودن تیمش اشاره می کند و می گوید: 80 درصد ترکیب تیم ما را بازیکنان امید تشکیل می دهند. 6-5 بازیکنی را که سال گذشته با ما بودند، امسال در اختیار نداریم. در این بازی هم یک بازیکن آسیب دیده داشتیم. به همین دلیل با بازیکنان امید به میدان رفتیم.

معتمدی در پاسخ به این سوال که شما رقابت تنگاتنگی با لارستان دارید، گفت: امسال سطح مسابقات خوب است. ما ابتدای لیگ را با بازیکنان امید شروع کردیم، به همین دلیل در چند مسابقه اول، بازی پایاپای بود؛ اما در ادامه بازیکنان ما خودشان را پیدا کردند و به این باور رسیدند که می توانند خیلی خوب باشند. لارستان هم تیم خوبی است؛ ولی ما به دنبال قهرمانی هستیم.

 

دربی نفتی ها برنده  نداشت

دوتیم فوتبال پارس جنوبی جم و نفت آبادان در هفته دهم لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران در جم و در حضور بیش از 3 هزار هوادار جمی در دربی نفتی ها به مصاف هم رفتند که نبرد این دو تیم با هم برنده نداشت.

شاگردان مهدی تارتار در پارس جنوبی جم، بازی را بهتر شروع کردند و خیلی هم زود به گل رسیدند در ادامه پارس جنوبی گل دوم را هم زد، ولی از آنجا که نفتی های آبادان نمی خواستند بازنده این دیدار باشند، قبل از پایان نیمه اول، یکی از گل ها را پاسخ دادند.

با شروع نیمه دوم بازهم این پارس جنوبی جم بود که از حریف نفتی خود بهتر بازی کرد و بر توپ و میدان تسلط داشت و تا آستانه پیروزی هم پیش رفت؛ ولی در دقایق پایانی، نفت آبادان گل تساوی را زد تا دربی نفتی ها برنده نداشته باشد.

پارس جنوبی جم با این تساوی 13 امتیازی شد و در رتبه هشتم قرار گرفت و نفت آبادان هم با 10 امتیاز رتبه دهم جدول را به خود اختصاص داد. در این دیدار، محمد نوری و محسن بنگر برای پارس جنوبی گلزنی کردند و دو گل تیم نفت آبادان را هم اکبر ایمانی و رضا جبیره به ثمر رساندند.

سرجیو: صنعت نفت روز به روز بهتر می شود

سرمربی نفت آبادان عقیده دارد، در دربی نفتی ها بازی خوبی ارائه دادند و اگر شانس با آنها یار بود، می توانستند دومین پیروزی فصل را جشن بگیرند.

پائولو سرجیو بعد از تساوی تیمش مقابل پارس جنوبی جم گفت: بازی سختی بود و در نیمه اول روی اشتباهات فردی گل خوردیم؛ اما در بین دو نیمه صحبت های خوبی با یچه ها داشتم و در ادامه توانستیم بر بازی مسلط شده و در نهایت هم بازی مساوی شد.

سرمربی نفت آبادان در مورد عملکرد تیمش خاطرنشان کرد: تیم ما ۷۰ تا ۸۰ درصد نسبت به فصل پیش تغییرات داشته و طبیعی است که برای رسیدن به شرایط ایده آل به هماهنگی بیشتری نیاز داشته باشد. قبول دارم که نتایج ابتدای فصل مان خوب نبود؛ اما دیدید که هر چه جلوتر آمدیم، شرایط بهتر شد و الان هم شرایطمان خوب است. اطمینان دارم از این بهتر هم می شویم.

سرجیو در خصوص اینکه چرا موفق نشدند دومین پیروزی خود را جشن بگیرند گفت: اول اینکه تیم پارس جنوبی جم، تیم خوبی است و دوم اینکه آنها در خانه بازی می کردند و بردن چنین تیم در این فضا سخت است؛ ولی ما تمام سعی خود را کردیم که برنده شویم و باید بگویم که بدشانسی، مانع پیروزی ما شد؛ البته شاگردانم در زدن ضربات آخر هم دقت لازم را نداشتند و باید برای بازی های بعد روی این موضوع کار کنیم.

تارتار: می توانستیم برنده دربی باشیم

 مهدی تارتار، سرمربی تیم پارس جنوبی بعد از دیدار تیمش مقابل نفت آبادان گفت: بازی زیبایی بود، موقعیت های زیادی روی دروازه ها خلق شد، بخصوص از جانب تیم ما موقعیت های زیادی هدر رفت. اگر خوش شانس بودیم با اختلاف می توانستیم برنده بازی باشیم. در مقابل دو گل بچگانه خوردیم؛ یکی روی ضربه ایستگاهی که خطا هم نبود و بعدی هم به خاطر تمرکز نداشتن خودمان که خیلی بد بود.او در ادامه با تبریک به آبادانی ها گفت: در شروع نیمه دوم می توانستیم گل سوم را بزنیم که بد شانس بودیم. تقدیر این بود که بازی مساوی شود. یکی دو صحنه مشکوک به پنالتی هم وجود داشت که امیدوارم اشتباه کرده باشیم. باید به تیم نفت آبادان تبریک بگوییم که دست پُر این شهر را ترک کرد. تارتار در مورد داوری مسابقه گفت: نمی خواهم از داور بازی انتقاد کنم. او تحصیل کرده و از نظر فنی هم خوب است؛ ولی در نیمه اول خطاهای بی موردی برای صنعت نفت گرفت که یکی از این خطاها به گل تبدیل شد. با توجه به تجربه حیدری، انتظار داشتیم که فریب نخورد.

او در مورد اینکه در نیم فصل، بازیکن جذب می کنید یا نه، گفت: اگر مشکلات حل شود، بازیکن می گیریم. برای ارائه فوتبالی بهتر باید تقویت شویم.

 

در لیگ برتر بسکتبال ایران پتروشیمی و پالایش نفت با اقتدار شروع کردند

تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام، قهرمان آسیا و تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان که فصل پیش با مقام سوم در لیگ به کار خود پایان داده بود، لیگ برتر بسکتبال باشگاه های ایران را با اقتدار شروع کردند.تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام که درخانه میزبان تیم آویژه صنعت پارسا بود، موفق شد حریف خود را شکست دهد. شاگردان مهران حاتمی که حالا قهرمانی آسیا را یدک می کشند، با ارائه یک بازی برترموفق شدند حریف خودرا با نتیجه قاطع 98 بر 53 شکست دهند تا اولین قدم را محکم برداشته باشند.تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان هم که به اصفهان رفته بود، در دیداری پایاپای و نزدیک موفق شد ذوب آهن را شکست دهد. شاگردان حماد سامری در دیداری که بسیار نزدیک و جذاب دنبال می شد، موفق شدند با نتیجه 71 بر 55 به پیروزی برسند تا از دیگر نماینده نفتی ها عقب نمانند و لیگ را با پیروزی شروع کرده باشند.

سامری: پیروزی خارج از خانه در گام اول روحیه مضاعف می دهد

حماد سامری، سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان بعد از پیروزی در اصفهان مقابل ذوب آهن در نخستین دیدار لیگ گفت: بازی سخت و پایاپایی انجام دادیم. ذوب آهن که در واپسین روزهای قبل از شروع لیگ برای حضور در این مسابقات آماده شده بود، بسیار خوب بازی کرد و درواقع ما را به درد سر انداخت. باید بگویم انتظار چنین بازی خوبی را از آنها نداشتم. او در ادامه در خصوص بازی تیمش گفت: همیشه اولین بازی لیگ سخت است؛ چرا که بازیکنان هنوز به طور کامل با هم هماهنگ نشده اند و جو شروع مسابقات روی تیم تاثیر گذار است؛ اما با تمام این اوصاف برای اولین دیدار بچه ها خوب کار کردند و از تک تک آنها راضی هستم. پیروزی خارج از خانه در گام اول بسیار موثر است و به تیم انگیزه و روحیه مضاعف می دهد.سامری در ادامه در خصوص رقابت با دیگر تیم ها و شانس قهرمانی پالایش نفت گفت: هنوز زود است در این باره صحبت کنیم؛ ولی باید از همین ابتدا گام نخست را محکم برداریم.هدف ما هم مثل همه تیم ها قهرمانی است؛ اما راه دورودرازی در پیش داریم.

مهران حاتمی: شروع خوبی داشتیم و از بازیکنانم راضی هستم

سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام از اینکه لیگ را با پیروزی شروع کردند، بسیار خرسند است و می گوید، برای قهرمانی باید از همین ابتدا با قدرت شروع کرد.مهران حاتمی بعد از پیروزی در نخستین دیدار لیگ برتر بسکتبال گفت: بازی راحتی نبود.هر تیمی که مقابل پتروشیمی قرار می گیرد، می خواهد بهترین بازی اش را به نمایش بگذارد.او در ادامه ضمن ابراز رضایت از عملکرد شاگردانش گفت: بازیکنانم بازی خوبی را به نمایش گذاشتند و در طول بازی، تیم برتر میدان بودند. من از همه آنها تشکر می کنم. حاتمی در ادامه با اشاره به حمایت هواداران ماهشهری گفت: هواداران همیشه به ما لطف داشتند و تنها کاری که می توانیم انجام دهیم، پیروزی در هر دیدار است تا آنها خوشحال باشند. بازهم مثل همیشه ما را تشویق کردند و برای پیروزی، به بازیکنان انرژی دادند. او در خصوص اینکه انتظار ها از پتروشیمی با قهرمانی در آسیا بالا رفته و حالا توقع می رود که قهرمان لیگ هم شوند، گفت: کار سختی پیش رو داریم و تازه اول راه هستیم. تیمی که می خواهد قهرمان شود، باید از همین ابتدا با قدرت و محکم کار را شروع کند. الان نمی شود حرف از قهرمانی زد، اما هدف ما بعد از قهرمانی در آسیا، قهرمانی در لیگ برتر است.

 

با پیروزی در دربی نفتی ها بانوان پالایش نفت قدم نخست را محکم برداشتند

رقابت های لیگ برتر بسکتبال باشگاه های بانوان ایران با دربی نفتی ها استارت خورد که در نخستین دیدار، تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان مدافع عنوان قهرمانی با پیروزی در دربی لیگ را شروع کرد.تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان که در خانه و سالن بعثت آبادان میزبان تیم گاز تهران بود، موفق شد حریف خود را در دیداری که در طول بازی تیم برتر میدان بود، شکست دهد.

 شاگردان زهرا مرتضی زاده با ارائه بازی برتر موفق شدند تیم بسکتبال گاز تهران را که فصل پیش سوم شده بود و هدایت آن به عهده فرانک طیاری است، با نتیجه قاطع 89 بر 53 شکست دهند تا اولین گام را در لیگ محکم برداشته باشند.

 

مرتضی زاده: ابتدا بهترین عملکرد، سپس قهرمانی

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان معتقد است: عملکرد و هماهنگی تیمش برابر گاز تهران در هفته نخست لیگ برتر بسکتبال بانوان، بالاتر از حد تصور بوده است. زهرا مرتضی زاده بعد از پیروزی تیمش برابر گاز تهران در دربی نفتی ها و در هفته آغازین لیگ برتر بسکتبال بانوان گفت: تیم گاز تهران هم مثل پالایش نفت آبادان دستخوش تغییرات زیادی شده بود و به دلیل همین حجم بالای تغییرات، شناخت زیادی از تیم حریف نداشتم. آیتم هایی مد نظر ما بود و برایمان اهمیت داشت، این که بازیکنان نفت بر اساس آن، بخصوص در اصول دفاعی جلو بروند که خوشبختانه رخ داد. او در ادامه با اشاره به ناهماهنگی شاگردانش در این بازی گفت: ناهماهنگی هایی از نظر فنی داشتیم؛ زیرا این بازی، اولین بازی رسمی با این ترکیب جدید بود و اطمینان دارم با گذشت زمان به تیم بهتری تبدیل خواهیم شد. سرمربی پالایش نفت آبادان در ادامه به بازی حساس هفته بعد اشاره کرد و گفت: در هفته دوم لیگ برتر بسکتبال، در آبادان بازی مهمی برابر دانشگاه آزاد داریم و در بازی با گاز تلاش کردیم تا بتوانیم برنامه های بازی با دانشگاه آزاد را در همین بازی با گاز تهران اجرا کنیم و زمانی که اختلاف امتیاز افزایش یافت، این فرصت را به دست آوردیم که روی برنامه های بازی دوم در زمین کار کنیم.مرتضی زاده با بیان این که از نحوه عملکرد تیمش برابر گاز بوده است، تاکید کرد: پالایش نفت، تیمی یکدست و همدل بود. ما در کوارتر آخر 3 بازیکن بسیار جوان و کم سن و سال را به میدان فرستادیم. در فاز هجومی، بازیکنان را آزاد گذاشته بودیم تا بازیکنان بتوانند بازی خوانی کنند و به هماهنگی بهتری برسند. صادقانه بگویم، انتظار داشتم سطح هماهنگی تیم کمتر باشد؛ اما شرایط بهتر از چیزی بود که تصور می کردم. او در پاسخ به این پرسش که آیا می توانند قهرمانی فصل گذشته را تکرار کنند، گفت: ما قهرمان فصل گذشته ایم و امسال دچار تغییرات اساسی شده ایم؛ اما در مورد تکرار قهرمانی باید بگویم هیچ چیزی دور از دسترس نیست. ما تمام تلاش خود را می کنیم که بهترین عملکرد را داشته باشیم. ممکن است این ارائه، به قهرمانی منجر شود؛ اما صرفا قهرمانی، هدف ما نیست.