صنعت  نفت سلطان  تساوي در ليگ متخصص در جام حذفي

مشعل    هواداران صنعت نفت هنوز از نتايج اين تيم رضايت ندارند، اما متوقف کردن ذوب آهن در فولاد شهر يا سپاهان در نقش جهان اصفهان مي تواند نتيجه خوبي به حساب بيايد. پائولو سرجيو  پرتغالي، يکي از ناشناخته ترين مربيان ليگ برتر است؛ اما آرام آرام سبک و سياق کار او مشخص مي شود. او در هفته هشتم و در يک بازي دشوار در اصفهان در همان نيمه اول دو گل به حريف زد؛ اما گل دقيقه آخر ذوبي ها، برد ارزشمند را از برزيلي هاي فوتبال ايران گرفت. نفت اما با اين تساوي به ششمين مساوي اين فصل دست يافت و در رتبه چهاردهم قرار گرفت. جايگاهي که قطعا نمي تواند مورد رضايت هواداران و مديران اين تيم باشد.

با اين وجود، صنعت نفت نشانه هاي اميدوارکننده اي هم دارد. اين تيم  امسال را با يک مربي خارجي شروع کرده که هنوز شناخت کاملي از فوتبال ايران ندارد. با اين حال تساوي برابر ذوب آهن، سپاهان و پرسپوليس نشان مي دهد که او در جنگ با مربيان تاکتيکي مثل نمازي، قلعه نويي و برانکو شکست نخورده است.

صنعت نفت با 6 تساوي بيشترين تساوي را در ليگ برتر به دست آورد و از اين نظر، رکود دار ليگ است و بايد گفت که نفتي ها سلطان تساوي در ليگ برتر هستند.

اما شرايط در جام حذفي فرق مي کند. سلطان تساوي ها در ليگ در جام حذفي، حريفانش را يکي يکي از پيش رو بر مي دارد و با قدرت جلو مي رود. اگر بگوييم پائلو سرجيو، سرمربي نفتي ها، متخصص در جام حذفي است، سخن گزافي نگفته ايم.

 پائولو سرجيو، سرمربي صنعت نفت آبادان اين بار هم در جام حذفي يک کار بزرگ انجام داد. او اگرچه در ليگ برتر هنوز بردي به دست نياورده؛ اما در جام حذفي بخوبي مي درخشيد.

 تيم صنعت نفت آبادان در جام حذفي، ابتدا در بازي مقابل تيم پرستاره تراکتورسازي تبريز با اينکه 3 بر يک از حريف عقب بود، ولي توانست بازي را به تساوي بکشاند و در نهايت در ضربات پنالتي به پيروزي برسد. بعد از آن، زردپوشان آباداني برابر استقلال خوزستان قرار گرفتند که در اين بازي حذفي هم 2 بر صفر از حريف عقب بودند که در نهايت توانستند با نتيجه 5 بر 2 به پيروزي برسند تا اين برد، ناکامي هاي ليگ برتر را کمرنگ کند.

 حالا آنها با اقتدار در جام حذفي جلو مي روند تا يکي از مدعيان قهرماني باشند.

 

سرجيو: طلسم تساوي ها را در ليگ مي شکنيم

 سرمربي تيم فوتبال نفت آبادان عقيده دارد که بازي در ليگ و جام حذفي خيلي فرق مي کند. پائلو سرجيو با اين توضيح کوتاه در خصوص تيمش و برد در جام حذفي و تساوي هاي پي در پي در ليگ گفت: در مسابقات جام حذفي شما بايد ببريد و گرنه حذف مي شويد. فرمول و تاکتيک بازي در اين رقابت ها خيلي فرق مي کند. شما ديديد که ما 2 تيم خوب را شکست داديم تا مدعي باشيم؛ اما در ليگ، اگر شما يک بازي نتيجه نگيريد، در بازي بعد مي توانيد جبران کنيد، در حالي که در جام حذفي چنين امکاني وجود ندارد.سرجيو در خصوص اينکه آنها در ليگ، فقط مساوي مي کنند و برنده نمي شوند، گفت: به جرات مي توانم به شما بگويم که بد شانس هستيم. به طور مثال در بازي هايي مثل پرسپوليس يا ذوب آهن از حريف جلو هستيم؛ ولي در دقايق پاياني برد را با تساوي عوض مي کنيم که اين اصلا خوب نيست؛ البته اين مسئله را هم بايد اضافه کنم که بازيکنانم در دقايق پاياني فکر مي کنند کار تمام شده و حريف را دست کم مي گيرند، در حالي که فوتبال 90 دقيقه است و شما بايد تا ثانيه پاياني مبارزه کنيد.سرجيو در ادامه به پيروزي تيمش مقابل استقلال خوزستان در مرحله يک هشتم نهايي جام حذفي اشاره کرد و گفت: «به فوتبال ايران بابت اين بازي هجومي و تماشاگرپسند تبريک مي گويم. با اين پيروزي قطعا شرايط تيم ما در آينده بهتر مي شود. موقعيت هاي بيشتري نسبت به حريف داشتيم.اين دومين بازي بود که بعد از عقب افتادن از حريف، توانستيم نتيجه بازي را جبران کنيم. همان گونه که ديديد، برگشت خوبي به بازي داشتيم و توانستيم راهي مرحله بعد شويم.سرجيو مي گويد: «اميدوارم در بازي بعدي ليگ برنده باشيم تا طلسم تساوي ها بشکند و نخستين برد ليگ را کسب کنيم.»

 

صعود كوهنوردان نفت اميديه به قله كوه سفيد 

اعضاي تيم كوهنوردي نفت اميديه به قله 3100 متري كوه سفيد ياسوج صعود کردند.

 دراين صعود که 80 نفر از كوهنوردان آقا و خانم اين شركت حضور داشتند، موفق شدند پس از 4 ساعت کوهپيمايي به قله برسند.تيم كوهنوردي نفت اميديه پس از صعود به قله كوه سفيد، پرچم پر افتخار كشورمان و شركت ملي نفت ايران را بر فراز اين قله به اهتزاز در آوردند.اعضاي تيم كوهنوردي نفت اميديه در شهريور امسال نيز به قله دماوند صعود کرده بودند.

 

نايب قهرماني سنگ نورد مناطق نفت خيز جنوب

حسين شريفات، ورزشكار مناطق نفت خيزجنوب، عنوان نايب قهرماني مسابقات سنگ نوردي كشور را به خود اختصاص داد.

هجدهمين دوره مسابقات سنگ نوردي كشور در ماده سرعت به ميزباني قزوين برگزار شد كه در رده سني جوانان، ميلاد عليپور از قزوين قهرمان شد، حسين شريفات ورزشكار مناطق نفت خيزجنوب نايب قهرمان شد و حسام الدين كشاورز از قزوين نيز به مقام سوم دست يافت. مسابقات سنگ نوردي قهرماني كشور در رده هاي سني نوجوانان،جوانان و بزرگسالان برگزار شد.

 

نايب قهرماني فرزند نفتي در کاراته

فرزند همکارنفتي در پخش فراورده هاي نفتي منطقه گيلان موفق شد در رشته کاراته به مقام دوم دست پيدا کند.

آروين ميرزايي، فرزند محمد ميرزايي، مسئول انبارها و کنترل اسناد مکانيزه انبار نفت شركت ملي پخش فراورده هاي نفتي منطقه گيلان، درشانزدهمين دوره از مسابقات کاراته هاپکيدو و GHF  (نوعي ورزش رزمي دفاع شخصي ) استاني به نايب قهرماني دست پيدا کرد.

آروين ميرزايي، کاراته کا 9 ساله نفتي دروزن 42 کيلوگرم ودر رده سني نونهالان در استايل دفاع شخصي و با حضور 60 نفر از نونهالان استاني، مقام دوم را ازآن خود کرد.

اين دوره از مسابقات، با حضور 150 نفر از نونهالان، جوانان و بزرگسالان در شهرستان بندر انزلي برگزار شد.

 

درخشش بانوان كاراته كا نفت خيز جنوب در قهرماني كشور

بانوان كاراته كا مناطق نفت خيزجنوب که در قالب تيم استان خوزستان در مسابقات قهرماني كشورسبك گوجوريو سيواكا شرکت کرده بودند، به عناوين متعدد قهرماني دست يافتند. در بخش تيمي اين مسابقات، تيم خوزستان با درخشش ورزشكاران مناطق نفت خيزجنوب با به دست آوردن 32 مدال طلا،32 مدال نقره و 29 مدال برنز قهرمان شد، اردبيل به مقام دوم رسيد و تيم هاي زنجان و گلستان به صورت مشترك سوم شدند. عناوين كسب شده از سوي ورزشكاران مناطق نفت خيزجنوب در بخش انفرادي رده هاي سني مختلف اين مسابقات به اين شرح است:

الهام خضيراوي: مقام اول كوميته انفرادي بزرگسالان و مقام سوم كوميته تيمي

 فاطمه طيبي: مقام سوم كوميته انفرادي بزرگسالان

 آتنا بهرمان: مقام دوم كوميته انفرادي رده سني نونهالان

 گلچهره حبيبي پور: مقام اول كاتا تيمي نونهالان، مقام دوم كوميته، انفرادي نونهالان و مقام دوم كاتا انفرادي نونهالان

 النا يوسفي: مقام اول كاتا تيمي نونهالان، مقام اول كاتا انفرادي نونهالان و مقام دوم كوميته انفرادي

 رها لرستان پور: مقام اول كاتا انفرادي نونهالان، مقام دوم كوميته، انفرادي نونهالان و مقام اول كاتا تيمي نونهالان

 انياس زبيدي: مقام اول كوميته انفرادي رده سني خردسالان، مقام سوم كاتا انفرادي خردسالان و مقام اول كاتا تيمي خردسالان

مسابقات كاراته قهرماني بانوان كشور با حضور 800 ورزشكار در قالب 15 تيم به ميزباني تهران برگزار شد.

 

فرزند نفتي در تيم ملي فوتبال اميد

كادر فني تيم ملي فوتبال اميد كشورمان، مهرداد پورابوالقاسم از فرزندان كاركنان شركت ملي مناطق نفت خيزجنوب را به اردوي اين تيم دعوت كرد. دومين مرحله اردوي آمادگي تيم ملي فوتبال اميدهاي كشور از 16 مهر در مجموعه ورزشي يزدان تهران آغاز شد كه مهرداد پورابوالقاسم از فرزندان کارکنان نفتي و بازيكن تيم فوتبال ليگ برتري استقلال خوزستان نيز در بين دعوت شدگان حضور دارد.يونس دلفي، حسين پورحميدي، رضا جبيره، حسين ساكي و عارف آقاسي ديگر بازيكنان خوزستاني هستند كه به اردوي تيم ملي فوتبال اميدهاي كشور دعوت شده اند.