رئيس امور ورزش شرکت نفت و گاز آغاجاري: وجود تيم هاي پايه، ورزش نفت را بيمه مي كند

مشعل    شرکت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري يکي از پنج شرکت زير مجموعه شرکت ملي مناطق نفت خيزجنوب است که در ورزش همگاني و قهرماني از شرکت هاي پيشرو به شمار مي آيد. مديران ورزش شرکت نفت و گاز آغاجاري در ورزش همگاني به سلامت و نشاط کارکنان وخانواده هايشان ونيز بهروري بيشتر و در ورزش قهرماني با توجه به مسئوليت اجتماعي که دارند، به ورزش توجه ويژه دارند.  علي اصغرپونده نژادان، رئيس امور ورزش شركت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري در گفت وگو با «مشعل» اقدام هاي اين شركت در زمينه ورزش همگاني و قهرماني، همچنين فعاليت هاي انجام شده براي كاركنان مناطق عملياتي را تشريح كرد که  مشروح آن را مي خوانيد.

رئيس امور ورزش شرکت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري درباره فعاليت هاي اين شركت در زمينه ورزش همگاني گفت: در ورزش همگاني در 37 رشته فعاليت داريم كه از اين تعداد،24 رشته مختص آقايان و 13 رشته نيز به بانوان اختصاص دارد.

پونده نژادان افزود: در 24 رشته ورزشي آقايان4071 نفر و در 13 رشته مربوط به بانوان نيز 976 نفر مشغول فعاليت هستند.

به منظور ارتقاي ورزش همگاني، درزمينه تمرين آموزشي، استعداديابي،كلاس هاي آموزشي و آكادمي فعاليت داريم و در واقع تمام رشته هاي ما در ورزش همگاني فعال هستند.

 در بخش ورزش همگاني به تمرين هاي آماده سازي تيم ها مي پردازيم و در صددهستيم تا در صورت اصلاح بخشنامه ابلاغي در زمينه فعاليت هاي ورزشي، با آمادگي هرچه بيشتر در ليگ هاي مختلف شركت كنيم.

 

حضور پرفروغ در مسابقات كشوري و استاني

رئيس امور ورزش شركت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري با اشاره به اينكه طبق مصوبه شوراي ورزش وزارت نفت 24 تيم در ورزش قهرماني اين شركت فعاليت دارند، يادآورشد: هم اكنون 508 ورزشكار در اين تيم ها فعاليت دارند كه از اين تعداد 427 نفر در بخش آقايان و 81 نفر نيز در بخش بانوان حضور دارند.

 آقايان در 18 رشته ورزشي فعاليت دارند كه از اين تعداد 9 تيم درليگ هاي برتر و دسته اول كشور و 9 تيم نيز در مسابقات قهرماني استان حضور دارند، ضمن اينكه در بخش ورزش قهرماني منتظر اعلام برنامه و جلسات فدراسيون و هيئت ها هستيم، همچنين كارهاي زيربنايي در دست انجام قرار دارند که در اين زمينه از بومي ها استفاده مي كنيم.

وي در ادامه به وضعيت ورزش قهرماني اين شركت پرداخت و افزود: تيم هاي واترپلو، تيراندازي، شنا و رزم آوران نفت اميديه در ليگ برتر باشگاه هاي كشور و تيم هاي فوتسال، سنگ نوردي، بسكتبال و هندبال نيز در ليگ دسته اول كشور و فوتبال در ليگ دسته دوم مشغول فعاليت هستند، افزون بر اين در رشته هاي پينگ پنگ، فوتبال نوجوانان، واليبال جوانان و بزرگسالان، وزنه برداري، كشتي آزاد در رده هاي سني نونهالان- نوجوانان و جوانان در سطح استان نيز فعاليت داريم.

رئيس امور ورزش شرکت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري با بيان اينكه تمام زير ساخت هاي ورزش براي فعاليت بانوان در اين شركت فراهم است، گفت: ورزش بانوان با حضور 5 تيم در رشته هاي فوتسال، واليبال و كاراته در ليگ دسته اول كشور و بسكتبال و بدمينتون در رقابت هاي استاني حضور فعال دارند.

 

90 درصد بازيكنان تيم هاي ورزشي  شركت بومي هستند

پونده نژادان درادامه با بيان اينكه در سال جاري بيش از 90 درصد تيم هاي ورزشي اين شركت را نيروهاي بومي تشكيل مي دهند، گفت: در تيم فوتبال نفت اميديه كه هم اكنون در ليگ دسته دوم باشگاه هاي حضور دارد، فقط يك بازيكن غيربومي وجود دارد.

 در رشته وزنه برداري در سطح استان سال گذشته با حضور نيروهاي مستعد بومي قهرمان شديم و نزديک به 5 نفر از اعضاي تيم وزنه برداري به همراه تيم خوزستان عنوان قهرمان كشوررا به خود اختصاص دادند پونده نژادان ادامه داد: در فوتبال جوانان و اميد نيز با حضور نيروهاي بومي فعاليت داريم، همچنين تيم فوتسال ما كه در ليگ دسته اول كشور توپ مي زند،از بازيكنان بومي تشكيل مي شود و اين نتيجه سياست گذاري خودباشگاه نفت اميديه است تا از ظرفيت نيروهاي بومي استفاده كنيم.

ورزشكاران قهرمان

پونده نژادان همچنين درباره برخي قهرمانان ورزش اين شركت در مسابقات قهرماني كشور گفت: جمعه پور، موسوي، شريفات، جوكار در كشتي ساحلي، اميرحسن جوكار در رده سني خردسالان و جمال عبادي از قهرمانان پر افتخار شركت نفت و گاز آغاجاري هستند كه در رقابت هاي مختلف قهرماني كشور براي استان و كشورمان افتخار آفريني كرده اند.

پونده نژادان افزود: در رشته ورزشي رزم آوران، تيم شركت نفت و گاز آغاجاري هشت سال است كه عنوان قهرماني كشور را به خود اختصاص داده است كه از اين نظر يك ركورد محسوب مي شود.

رئيس امور ورزش شركت نفت و گاز آغاجاري در ادامه افزود: تيم هندبال آقايان نفت اميديه در مسابقات استان خوزستان، قهرمان شد و به پيكارهاي زيرگروه كشور صعود كرد و با كسب عنوان نايب قهرماني در اين مسابقات نيز، جواز حضور در مسابقات هندبال دسته اول باشگاه هاي كشور را كسب كرد.

تيم فوتبال اميد نيز با قهرماني در مسابقات استان خوزستان به رقابت هاي ليگ دسته اول صعود كرد؛ بسكتبال نيز به عنوان يكي از تيم هاي برتر به ليگ برتر صعود كرد.

 

نگاه ويژه به ورزش در مناطق عملياتي

پونده نژادان همچنين به تجهيز امكانات ورزشي در مناطق عملياتي اين شركت اشاره كرد و افزود: بخش هاي مختلف از جمله كرنج مسابقات واليبال، فوتسال و تفريحات را سالانه برگزار مي كنيم.

در منطقه مارون 2 در رشته واليبال و فوتبال و در پارسي گلاستر نيز، رشته هاي پينگ پنگ، بيليارد و بدنسازي  فعال هستند.

 

سالن ها نيازمند بازسازي

رئيس امور ورزش نفت و گاز آغاجاري درباره اماكن ورزشي اين شركت نيز گفت: ما از اماكن و امكانات خوبي بهره مند هستيم، اما فرسوده هستند و در بازديدي كه مسئولان ورزش وزارت نفت از اين اماكن داشتند، قرار بود درباره تامين اعتبار براي مرمت و بازسازي اين اماكن تصميم گيري شود كه تا كنون محقق نشده است و اميدواريم با درايت مسئولان، به رفع اين مشكل اقدام شود.

پونده نژادان موفقيت تيم هاي ورزشي اين شركت را مرهون وجود مربيان مستعد بومي در رشته هاي مختلف در سطح شركت عنوان كرد.

 

استفاده ازكاركنان قراردادموقت و اركان ثالث

پونده نژادان در بخش ديگري از سخنان خود به نيروهاي قرارداد مدت موقت و اركان ثالث در اين شركت اشاره كرد و گفت: افراد زيادي از اين نيروها در رشته هاي مختلف ورزشي از ظرفيت بالايي برخوردارند و در صورت رفع برخي موانع و ساز و كارهاي اداري مي توانيم از وجود آنها در تيم هاي ورزشي استفاده كنيم.

كاركنان اركان ثالث در بخشنامه، شركتي محسوب مي شوند اما وقتي مي خواهيم از آنها براي حضور در تيم هاي ورزشي استفاده كنيم، از ورود آنها به تيم ها جلوگيري مي کنند كه  اميدواريم آيين نامه اين موضوع  اصلاح شود.

وي افزود: طبق بخشنامه براي تيم هاي ورزشي مي توانيم از 50 درصد نيروهاي شركتي و 50 درصد غيرشركتي استفاده كنيم و براي برنامه ريزي در آينده بايد تيم هاي پايه را تشكيل دهيم تا با تمام توان در مسابقات شركت كنيم، فرزندان آنها نيز مي توانند به عنوان نيروي شركتي ياريگر ما در تيم هاي پايه باشند.

وي با بيان اينكه در تيم هاي ليگ برتري از فرزندان كاركنان استفاده نمي شود، افزود: در صورت وجود تيم هاي پايه، فرزندان كاركنان اين فرصت را پيدا مي كنند تا در اين تيم ها، با انگيزه ظاهر شوند و استعدادهاي خود را شکوفا کنند.

 

بيمه ورزش با وجود تيم هاي پايه

رئيس امورورزش نفت و گاز آغاجاري گفت: با وجود تيم هاي متعدد اين شركت در رقابت هاي كشوري و استاني، تنها در رشته فوتبال داراي تيم هاي پايه هستيم و در بقيه رشته ها در زمينه تيم هاي پايه فعاليتي نداريم.

وي در ادامه با بيان اينكه وجود تيم هاي پايه موجب مي شود تا ورزش نفت بيمه شود، يادآورشد: اميدواريم متوليان ورزشي وزارت نفت تمهيداتي بينديشند تا نسبت به ايجاد تيم هاي پايه در رشته هاي مختلف اقدام شود و در سال هاي آتي، پشتوانه محكمي براي رشته هاي مختلف در سطح ورزش وزارت نفت باشند و بتوانند مقتدرانه در رقابت هاي ليگ هاي مختلف حضور داشته باشند.

 

جشنواره گل ملي حفاري  در ليگ برتر فوتسال

 تيم فوتسال ملي حفاري اهواز در هفته يازدهم رقابت هاي ليگ برتر فوتسال باشگاه هاي ايران، برابر حريف خود به پيروزي پرگل دست يافت و اين پيروزي را جشن گرفت.

تيم فوتسال ملي حفاري در ديداري خانگي و درحضور پرشور هواداران تيم در سالن شهرک نفت اهواز، به مصاف تيم سوهان محمد سيما قم رفت که با ارائه يک بازي برتر، موفق شد با نتيجه پرگل هفت بر 2 به برتري برسد.ملي حفاري با اين پيروزي 19 امتيازي شد و در رتبه چهارم جدول قرار گرفت.در اين ديدار شهاب طالبي و وحيد کاظمي هر کدام 2 گل و پيمان حفيظي، حسين فهيمي و الياس براتي هم هر کدام يک گل براي تيم ملي حفاري به ثمر رساندند.

 

 لايق رتبه هاي بالاتر هستيم

کياوش علاسوند، سرمربي تيم فوتسال ملي حفاري بعد از پيروزي پرگل مقابل حريف قمي گفت: از عملکرد بازيکنانم راضي هستم. آنها تمام دستورهاي کادر فني را بخوبي در زمين پياده کردند و اگر در زدن ضربات آخر دقت بيشتري مي کردند، شايد با گل هاي بيشتري پيروز ميدان مي شديم. از همان ابتدا توپ و ميدان را بخوبي در اختيار داشتيم و در ادامه با مديريت بازي، به برتري رسيديم؛ هر چند حريف اواخر بازي، روي دروازه ما فشار آورد.

سرمربي تيم فوتسال ملي حفاري در ادامه با اشاره به بها دادن به بازيکنان جوان و بومي گفت: در اين فصل سعي کرديم به بازيکنان بومي استان، بيشتر ميدان دهيم و تاکنون نتايج نسبتا خوبي کسب کرده ايم؛ البته اگر چه بازيکنان ما بسيار جوان هستند اما در آينده حرف هاي بسياري براي گفتن دارند و همين بازيکنان مي توانند آينده تيم را تامين کنند. وضعيت جسماني و روحي بازيکنان در شرايط خوبي قرار دارد و تلاش مي کنيم در ادامه راه، نتايج ايده آلي را کسب کنيم. به همين دليل مي گويم اگر بازي عقب افتاده خود را با پيروزي پشت سر بگذاريم، به رتبه سوم جدول صعود مي کنيم.

 

يکه تازي نفتي ها در ليگ برتر فوتبال اميدها نفت اهواز برنده دربي فوتبال خوزستان 

 چهارمين هفته از مسابقات ليگ برتر فوتبال اميدهاي کشور، با يکه تازي نفتي ها همراه بود.

 تيم فوتبال نفت اهواز اين هفته در خانه و ورزشگاه اختصاصي خود، ميزبان تيم فولاد خوزستان بود و موفق شد با ارائه يک بازي برتر و درخشش بازيکنانش، برنده دربي خوزستان باشد.

نفت اهواز موفق شد با نتيجه دو بر صفر و با گلزني اميد لطيفي و امين دادمهر، حريف خود را شکست دهد. نفت اهواز با اين پيروزي 7 امتيازي شد و در رتبه سوم جدول قرار گرفت.

تيم فوتبال پارس جنوبي جم، ديگر نماينده نفتي ها در اين رقابت ها در خانه، ميزبان تيم نساجي قائمشهر بود که با اين تيم مازندارني به نتيجه مساوي قناعت کرد.

پارس جنوبي با نيتجه 2 بر 2 مقابل نساجي متوقف شد؛اما با همين تک امتياز 8 امتيازي شد و جايگاه دوم خود در جدول را حفظ کرد.

گل هاي پارس جنوبي را در اين ديدار، احمدرضا فاتحي و ميلاد تقيان به ثمر رساندند.