براي سلامت و بهره وري بيشتر کارکنان ملي حفاري شرايـط ورزش روي دکـل مهيـاسـت

در يک روز گرم و شرجي در دفتر باشگاه ملي حفاري واقع در شهرک نفت اهواز، گپ و گفتي با سعيد شاهرخي، سرپرست امور ورزش شرکت ملي حفاري داشتيم که در ادامه مي آيد:

در ورزش قهرماني، مايه افتخار نام نفت هستيم

سرپرست امور ورزش شرکت ملي حفاري ايران در ابتدا به وضعيت تيم هاي اين باشگاه در ليگ هاي استاني و کشور اشاره کرد و گفت: باشگاه ملي حفاري طي سال هاي اخير 32 تيم در ليگ هاي استان و کشور داشته و افتخارات متعددي در رشته هاي مختلف از جمله فوتسال و وزنه برداري کسب کرده که قهرماني تيم فوتسال بانوان اين باشگاه در سال گذشته، کسب عناوين نايب قهرماني و سومي در ليگ برترفوتسال آقايان، قهرماني تيم هاي وزنه برداري بزرگسالان و جوانان در مسابقات قهرماني کشور بيانگر اين مدعاست.

وي افزود: همچنين در مسابقات ليگ برتر وزنه برداري جوانان باشگاه هاي کشور که در شهريور امسال برگزار شد، تيم باشگاه ملي حفاري با اقتدار، قهرمان کشور شد.

توسعه ورزش همگاني از اولويت ماست

شاهرخي در ادامه گفت: کارکنان شرکت ملي حفاري به صورت اقماري و به صورت 14 روز روي دکل ها فعاليت مي کنند و ما بايد زمينه اي را براي خانواده ها و فرزندان آنها فراهم کنيم تا با فراغ بال در امر ورزش فعاليت کنند؛ از اين رو با تدابيري که در نظر گرفته ايم و با مهيا کردن امکانات و خدمات ورزشي براي آنها در رشته هاي مختلف، حمايت هاي لازم را از آنها انجام مي دهيم.

وي همچنين بيان کرد: ساختار ورزشي شرکت ملي حفاري ايران مطلوب و مناسب است، به گونه اي که اماکن ورزشي اين شرکت در حد تيم هاي ليگ برتري است.

 توسعه اماکن ورزشي براي ورزش کارکنان

سرپرست امور ورزش شرکت ملي حفاري ايران در ادامه به افتتاح استخر شنا اين شرکت در دهه فجر امسال اشاره کرد و گفت: طبق قول، مديرعامل اين شرکت، انشاءالله همزمان با چهلمين سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي، شاهد افتتاح اين استخر که يکي از استانداردترين استخرهاي خاورميانه است، خواهيم بود که با بهره برداري از آن، خانواده هاي علاقه مند به اين رشته مفرح در شرکت ملي حفاري، مي توانند از اين استخر استفاده کنند.

وي افزود: حتي مي توانيم با در اختيار قرار دادن اين استخر به اداره کل ورزش و جوانان، مسابقات قهرماني کشور در رشته هاي شنا، شيرجه و واترپلو را هم برگزار کنيم.

شاهرخي در ادامه افزود: قصد داريم فوتسال پايه بانوان را شروع و از نيروهاي بومي، خانواده ها و نيروهاي شرکتي در اين زمينه استفاده کنيم. وي همچنين تصريح کرد: در صدد هستيم تا با بودجه اندکي که در اختيار داريم، در رشته هاي کاراته، واليبال و بسکتبال، در مسابقات قهرماني کشور شرکت کنيم.

وي افزود: تيم واليبال بانوان ملي حفاري، سال گذشته عنوان قهرماني استان را کسب کرد و سعي مي کنيم که اين تيم در مسابقات ليگ دسته اول بانوان باشگاه هاي کشور حضور پيدا کند و از آنجا که اين رقابت ها به صورت مجتمع و در سه مرحله برگزار مي شود، هزينه زيادي براي برگزاري آنها لازم نيست.

سرپرست امور ورزش شرکت ملي حفاري ايران يادآورشد: همچنين تيم بسکتبال ملي حفاري در رده هاي سني نوجوانان و جوانان، قهرمان استان شده و تيم آقايان اين باشگاه نيز توانايي حضور مقتدرانه در مسابقات قهرماني کشور را دارد که در اين زمينه نيز مي خواهيم در مسابقات دسته اول باشگاه هاي کشور تيمداري کنيم و با توجه به کادر فني ملي پوشي که در اختيارمان است و تعامل نزديک و مطلوبي که با فدراسيون بسکتبال داريم، مي خواهيم در ليگ دسته اول بسکتبال باشگاه هاي کشور تيمداري کنيم. همچنين اين باشگاه در رشته پاورليفتينگ، عنوان قهرماني کشور را دارد.

تاثير مديران ورزشي در موفقيت ورزش ملي حفاري

شاهرخي در بخش ديگري از اين گفت وگو به عوامل مهم و تاثير گذار در موفقيت هاي ورزش اين شرکت طي سال هاي اخير اشاره کرد و گفت: افرادي که در امور ورزش شرکت ملي حفاري ايران فعاليت مي کنند، عمدتا نيروهاي ورزشي هستند که همين امر باعث شده موفقيت هاي شاياني را در رقابت هاي قهرماني کشور کسب کنند.

وجود بازيکنان، مربيان ملي پوش و حمايت هاي مديرعامل شرکت ملي حفاري و شوراي ورزش باعث شده تا روزهاي پرفروغي در انتظار ورزش شرکت ملي حفاري ايران باشد.

ورزش روي دکل هاي حفاري

سرپرست امور ورزش شرکت ملي حفاري در ادامه به ورزش براي کارکناني که در دکل هاي حفاري مشغول فعاليت هستند، اشاره کرد و گفت: ما در دکل هاي حفاري، کارگروهي داريم که هر هفته به مناطق عملياتي اعزام مي شوند و در آنجا بر ورزش کارکنان نظارت دارند تا مشکلي براي ورزش کردن نداشته باشند، البته وسايلي از جمله ميزپينگ پنگ، فوتبال دستي، هالتر و صفحه شطرنج در مناطق عملياتي موجود است و بيشتر دکل هاي ما کاروان ورزشي دارند و با توجه به اينکه فعاليت روي دکل ها سخت است و کارکنان بايد روحيه مضاعفي براي فعاليت و کار داشته باشند، از اين رو از هيچ تلاشي براي خدمات رساني به اين عزيزان دريغ نمي کنيم.

 وي همچنين از آقايان حاجتي، نجفي و کريمي، روساي سابق امور ورزش اين شرکت که در مسير ارتقا و پيشرفت رشته هاي مختلف ورزشي در سطح اين شرکت فعاليت کردند، تشکر، قدرداني و اظهار اميدواري کرد که با حمايت هاي همه جانبه  مديرعامل اين شرکت، شوراي ورزش شرکت ملي حفاري و تلاش بازيکنان و کادرهاي فني رشته هاي مختلف، شاهد موفقيت بيش از پيش امور ورزش شرکت ملي حفاري ايران در سطح کشور باشيم.

 

تاخت و تازنفتي ها در ليگ برتر هندبال بانوان

بانوان نفتي در ليگ برتر هندبال باشگاه هاي ايران به يکه تازي خود ادامه دادند تا رقابت شانه به شانه اي براي قهرماني داشته باشند.

تيم هندبال بانوان تاسيسات دريايي در سومين بازي خود در ليگ برتر در اصفهان با ارائه يک بازي برتر و در عين حال نزديک موفق شد با نتيجه 26 بر 25 از سد تيم ذوب آهن بگذرد تا صدرنشيني خود در صدر جدول را تثبيت کند.نفت و گاز گچساران، ديگر نماينده نفتي ها در ليگ برتر هندبال بانوان باشگاه هاي ايران در خانه ، ميزبان تيم سپاهان اصفهان بود که با ارائه يک بازي برتر که در تمام دقايق از حريف خود سر تر بود و توپ و ميدان را در دست داشت، موفق شد با نتيجه 26 بر 19 از سد تيم اصفهاني بگذرد.

با توجه به پيروزي دو تيم در هفته سوم، تاسيسات صدر نشين است و نفت و گاز در رتبه سوم قرار دارد.

 

معتمدي : براي صدرنشيني محکوم به پيروزي بوديم

مهسا معتمدي، سرمربي تاسيسات دريايي در خصوص سومين پيروزي پياپي در اصفهان گفت: بازي سختي بود. ذوب آهن تيم سختکوشي است و نمي خواست در خانه امتياز از دست بدهد؛ ولي در مقابل، ما هم براي اينکه صدر جدول را از دست ندهيم، محکوم به پيروزي بوديم و شاگردانم در يک بازي سخت و نفسگير، در زمين حريف موفق شدند ذوب آهن را شکست دهند.

او در ادامه گفت: رقابت هاي هندبال در فصل جديد به مراتب سخت تر و حساس تر از فصل قبل است و تمام تيم ها مدعي هستند و شما براي قهرماني، کار سختي داريد، بخصوص اگر مدافع عنوان قهرماني باشيد.

 

صميمي: به دنبال پس گرفتن صدر جدول هستيم

اعظم صميمي، سرمربي تيم هندبال بانوان نفت و گاز گچساران بعد از پيروزي مقابل سپاهان در خانه گفت: سپاهان از تيم هاي خوب ليگ است و هميشه در زمره مدعيان بوده و نبايد آنها را دست کم گرفت. شاگردانم در مقابل آنها بسيار منطقي و حرفه اي بازي کردند و با توجه به اينکه تمام برنامه هاي تاکتيکي را درزمين پياده کردند، موفق شديم يک پيروزي شيرين را کسب کنيم.او درادامه با اشاره به اينکه به دنبال باز پس گرفتن صدر هستند، گفت: درهفته اول، حق شاگردان من مقابل تاسيسات باخت نبود؛ اما با دو پيروزي پي در پي دوباره به جمع مدعيان برگشتيم و مطمئنا تا پايان نيم فصل اول سعي مي کنيم صدر را از حريف سنتي خود پس بگيريم.

 

بابايي:  فينال زودرس را برديم تا صدرنشين شويم

  سرمربي تيم فوتسال بانوان ملي حفاري با بيان اينکه چهار تيم برتر مسابقات فوتسال بانوان به مرحله پلي آف صعود مي کنند، گفت: هنوز براي قهرماني در ليگ، راه زيادي در پيش داريم.

زيور بابايي، پس از پيروزي تيمش برابر تيم سپيدرود تهران در هفته ششم رقابت هاي ليگ برترگفت: همانگونه که پيش بيني مي شد، اين ديدار يکي از بهترين بازي هاي ليگ بود که خوشبختانه بازيکنان ما تمام نکات لازم را بخوبي رعايت کرده و راه نفوذ حريف را بستند و در نهايت، نتيجه را به سود خود به پايان رساندند.

او درباره شناخت خود از تيم سپيدرود گفت: تيم سپيدرود از ملي پوشان زيادي برخوردار بود و در سال هاي اخير، رقيب هميشگي تيم حفاري بوده، از اين رو انتظار بازي سخت و نفسگيري از هر 2 تيم داشتيم.

سرمربي تيم فوتسال ملي حفاري در ادامه افزود: در ابتدا، بازي را بخوبي شروع کرديم و توپ و ميدان را در اختيار گرفتيم و توانستيم در 30 دقيقه بازي، چهار گل به ثمر برسانيم؛ اما در اواخر بازي حريف با بازي پاورپلي فشار بيشتري روي دروازه ما آورد و يک گل دريافت کرديم.

 هر چند اين برد از لحاظ رواني روي بچه ها تاثير گذار است؛ اما بخوبي مي دانيم که کار اصلي ما، در مرحله پلي آف است و بايد تمام توان خود را در اين مرحله بگذاريم. زمان و مکان مرحله پلي آف هنوز مشخص نيست؛ اما به احتمال زياد بازي ها به صورت رفت و برگشت است. در غير اين صورت تيمي که امتيازش در مرحله اول بيشتر باشد، ميزبان مرحله پلي آف مي شود.

بابايي در پاسخ به اين پرسش که پس از جدايي سرمربي تيم ملي فوتسال بانوان، آيا از سوي فدراسيون پيشنهاد سرمربيگري تيم ملي را داشته است يا نه، گفت: در اين زمينه صحبتي با من نشده؛ هر چند گزينه هاي ديگري هم وجود دارد که شايد بهتر از من باشند. اين سمت قبلا به من پيشنهاد شده بود؛ اما با توجه به مشکلاتي که داشتم، قبول نکردم.

 

بانوان ملي حفاري صدرنشين جديد ليگ برتر

تيم فوتسال بانوان ملي حفاري اهواز، برابرتيم سپيد رود تهران پيروز شد تا صدر جدول را از اين تيم تهراني پس بگيرد.

تيم فوتسال بانوان ملي حفاري در هفته ششم رقابت هاي ليگ برتر فوتسال باشگاه هاي ايران در سالن شهرک نفت اهواز، پذيراي تيم سپيد رود تهران بود که با نتيجه چهار بر 2 به برتري رسيد.

تيم ملي حفاري، نايب قهرمان فصل گذشته ايران در اين ديدار بار ديگر اقتدار خود را به حريفان نشان داد و براي کسب عنوان قهرماني خط و نشان کشيد.

اين ديدار با توجه به اينکه بين 2 تيم صدرنشين جدول برگزار مي شد، از حساسيت بالايي برخوردار بود و هر 2 تيم در صورت پيروزي در اين ديدار، صدر جدول را به تنهايي تصاحب مي کرد.

در نيمه نخست بازي، بازيکنان ملي حفاري توپ و ميدان را در اختيار داشتند و با پيروزي 2 بر يک به رختکن رفتند.

در نيمه دوم، تيم ملي حفاري که از امتياز ميزباني برخوردار بود، بازي را کنترل کرد و با زدن 2 گل ديگر به نوعي کار تيم سپيدرود را يکسره کرد.

 در اين ديدار زارعي، خسروي، عنافچه و پاپي براي ملي حفاري گلزني کردند.

 تيم ملي حفاري با اين پيروزي 18 امتيازي شد و به تنهايي در صدر جدول ليگ برتر فوتسال بانوان قرار گرفت، تيم پالايش نفت آبادان، ديگر نماينده نفت در اين رقابت ها با شکست در اين هفته، در مکان هفتم رده بندي قرار گرفت.