درخشش نفتی هادر جام حذفی فوتبال ایران

نمايندگان ليگ برتري فوتبال نفت در جام حذفي، اولين قدم را محکم برداشتند تا نشان دهند در اين رقابت ها هم مدعي هستند و براي کسب قهرماني پا به ميدان گذاشته اند.

مرحله يک شانزدهم جام حذفي باشگاه هاي ايران برگزار شد و دو تيم نفت آبادان و پارس جنوبي جم موفق شدند دو تيم ليگ برتري و مدعي تراکتورسازي تبريز و پيکان را شکست دهند و از گردونه رقابت ها حذف کنند و خود قدم به مرحله بعدي بگذارند.

هر دوتيم نفت آبادان و پارس جنوبي، پيروزي دراماتيکي داشتند؛ چرا که در وقت هاي قانوني بازي، به تساوي دست پيدا کردند و سپس با درخشش دروازه بان هاي خود موفق شدند در ضربات پنالتي، حريفان خود را شکست دهند.

نفت آبادان در خانه، بازي 3 بر 1 باخته را با تساوي 3 بر 3 در دقايق پاياني عوض کرد ودر ضربات پنالتي، با درخشش محمد دريس، گلر جوان خود، موفق شد برنده بازي شود و با اين پيروزي بزرگ، درست مثل سال گذشته که توانست پرسپوليس را در ضربات پنالتي حذف کند، اين بار در خانه، جشن را مقابل چشم هواداران پرشمار و خونگرمش برگزار کرد.

در تهران هم پارس جنوبي مهمان تيم پيکان بود که در وقت هاي قانوني به تساوي بدون گل رضايت داد؛ ولي در ضربات پنالتي با درخشش گلر ملي پوش سابق خود، رحمان احمدي موفق شد برنده ماراتن حذفي شود و به مرحله بعد صعود کند.

نفت مسجد سليمان، سومين تيم نفتي است که در اين رقابت ها حضور دارد وبايد در اين مرحله به مصاف استقلال تهران برود، ولي چون آبي پوشان تهراني در ليگ قهرمانان اسيا حضور داشتند، بازي اين تيم نفتي به تعويق افتاد. حال بايد منتظر نتيجه سومين تيم نفتي در اين رقابت ها باشيم تا هت تريک نفتي ها کامل شود.

 

تارتار: نبرد نفسگيري را برديم

مهدي تارتار بعد از پيروزي تيمش در جام حذفي گفت: بازي مقابل پيکان، بازي خوب و نفسگيري بود. درست است اين بازي در طول 90 دقيقه گل نداشت و دو تيم محتاطانه بازي کردند؛ اما خدا را شکر در ضربات پنالتي تمرکز خوبي داشتيم و با عملکرد خوب رحمان احمدي توانستيم پيروز شويم.

پيکان بازي خوبي به نمايش گذاشت و با اين شکست، چيزي از ارزش هاي آنها کم نمي شود. در ضربات پنالتي، مربيان کاره اي نيستند. به همين دليل روي نيمکت نشستم تا بازيکنان، کارشان را انجام دهند.

سرمربي پارس جنوبي در خصوص صعود به مرحله بعد گفت: خوشحالم که از اين مرحله صعود کرديم. از بازيکنانم تشکر مي کنم که توانستند بازي را مديريت کنند و بجنگند. از هواداران اندکي هم که به ورزشگاه آمده بودند، تشکر مي کنم.

تارتار درباره تعويض آخرين پنالتي زن اين تيم گفت: ما مربيان، چيزهايي را مي بينيم که شايد شما نبينيد. در آن لحظه من محسن بنگر را فرستادم که از چيزي نمي ترسيد. بار سنگيني به دوش بنگر بود؛ ولي به جاي او کسي را فرستادم که در تمرين ها، خوب پنالتي مي زد و چيزي هم برايش مهم نبود. فکر مي کنم اين طور افراد اين پنالتي ها را بهتر مي زنند. خدا را شکر که پنالتي اش هم به گل تبديل شد.

تارتار درباره درخشش رحمان احمدي و گرفتن سه ضربه پنالتي از سوي او گفت: رحمان گلر باتجربه و بسيار خوبي است. او سال ها دروازه بان تيم ملي بوده و همين مسئله به او کمک کرد تا از تجربه اش به بهترين نحو استفاده کند. البته بايد اين را هم بگويم احمدي دوسال گذشته را در پيکان سپري کرده و شناخت خوبي از همبازي هاي سابق خودش داشت و اين موضوع مزيد برعلت شد تا بهتر بتواند در ضربات پنالتي عمل کند و تاثير به سزايي در پيروزي ما داشته باشد.

 

احمدي: چون مي خواهيم قهرمان شويم  جام حذفي را جدي گرفتيم

پارس جنوبي جم، اولين قدم در جام حذفي را محکم برداشت تا نشان دهد در اين جام مدعي است. دوازه بان سابق تيم ملي ايران نقش پر رنگي در پيروزي پارس جنوبي داشت؛ ولي اين بازيکن در عين متانت مي گويد که اين برد با همت همه بازيکنان رقم خورده و او هم مثل سايرين، وظيفه اش را انجام داده است.رحمان احمدي، دروازه بان تيم فوتبال پارس جنوبي جم پس از پيروزي مقابل پيکان در جام حذفي گفت: بازي سختي بود، خدا را شکر بچه ها همت کردند و پيروز شديم. قبل از بازي، بچه ها جمع شدند و قرار گذاشتيم که جام حذفي را جدي بگيريم تا به مراحل بالا برسيم. جام حذفي، پنج بازي است تا يک قهرماني، اما ليگ برتر 30 بازي است و ممکن است هزار اتفاق بيفتد. خدا را شکر عملکرد خوبي داشتيم و توانستيم پيروز شويم تا قدم اول را محکم برداشته باشيم.

احمدي در مورد عملکرد خوبش در ضربات پنالتي و اينکه 3 ضربه پنالتي را مهار کرد، گفت: در تمرين ها روي ضربات پنالتي کار کرده بوديم. من ابتدا اجازه مي دهم بازيکن، ضربه خود را بزند و بعد به سمت توپ حرکت مي کنم. البته بايد اين را هم اضافه کنم که چون دو سال در پيکان بودم، شناخت خوبي از بازيکنان اين تيم داشتم و در بازي و ضربات پنالتي هم اين شناخت خيلي به من کمک کرد تا بتوانم در پيروزي تيم سهم داشته باشم.

 او سپس به بازي هاي ليگ اشاره کرد و گفت: اوضاع تيم در ليگ برتر هم خوب است و در ميانه بالايي جدول قرار داريم. مي خواهيم همين روند خوب را هم در ليگ برتر ادامه دهيم تا بتوانيم سهميه آسيايي کسب کنيم.

 

سرجيو: براي قهرماني  به بردهاي بيشتر نياز داريم

پائولو سرجيو، سرمربي پرتغالي نفت آبادان پس از پيروزي تيمش مقابل تراکتورسازي در جام حذفي گفت: بازي خيلي سختي بود، اما يک پيروزي بسيار عالي به دست آورديم. مقابل تيمي بازي مي کرديم که يک گروه کامل و مستحکم بود که حتي بازيکنان ملي پوشش، روي نيمکت قرار داشتند. تراکتورسازي هم مربي بسيار بزرگ و باتجربه اي چون جان توشاک را در اختيار دارد که همه اين ها ارزش پيروزي ما مقابل اين تيم را زياد مي کند.

سرجيو در ادامه در خصوص برگشت به بازي بعد از نتيجه 3 بر 1 گفت: ما بسيار خوب و باهوش بازي کرديم. مي توانيم بهتر از اين هم باشيم، ولي زمان هايي بود که ما کنترل بازي را از دست مي داديم. در کنار آن، بازي احساسي شد و احساس کردم بچه ها از لحاظ روحي و رواني اُفت کرده اند. در نيمه دوم در زمان استراحت فرياد زدم و گفتم از خواب بيدار شويد. حالا خيلي خوشحالم. بچه ها مستحق اين پيروزي بودند؛ اما اين فقط يک پيروزي بود و ما به بردهاي بيشتر نياز داريم.

سرمربي نفت آبادان درباره اينکه اين پيروزي چقدر در ادامه را ه به آنها کمک خواهد کرد؟ گفت: اول اينکه بايد بگويم در هربازي ما نبايد بعد از دريافت گل، تمرکزمان را از دست بدهيم؛ چرا که بازي ادامه دارد و مطمئنا با اين پيروزي، در ادامه راه بهتر از اين خواهيم شد.

سرجيو سپس به هواداران نفت اشاره کرد و گفت: من بايد به هواداران مان بگويم امسال، سال سختي در انتظار ماست. پولي را که ديگران در اختيار دارند، ما در اختيار نداريم و بازيکنان زيادي هم از دست داده ايم. کار بسيار سخت و جدي را انجام مي دهيم. نگاه مان به بازيکنان جواني است که در آينده مي توانند به ما اضافه شوند و الان به کمک هواداران مان نياز داريم. اگر قرار باشد اين طور رفتار کنند، سال سختي خواهيم داشت. فکر نمي کنم هيچکدام از هواداران، دوست داشته باشند اين تيم به دسته پايين تر سقوط کند. ما همه با هم يک تيم هستيم و کار تيمي انجام مي دهيم. اميدوارم در بازي آينده، هواداران به سمت ما بيايند و حمايت مان کنند.

او سپس به درخشش دروازه بانش اشاره کرد و اينکه آيا مي تواند به بازيکن ثابت زردپوشان نفتي تبديل شود يا خير و گفت: هر بازيکني که در جمع ماست، مي تواند بازيکن ثابتي شود. اين بازيکن، شانس بازي مقابل سپيدرود را به دست آورد. دريس، بازيکن جواني است که ما به او بازي داديم و بايد آرام آرام جلو برود و پاهايش روي زمين باشد و غرور او را نگيرد.

سرمربي تيم فوتبال صنعت نفت آبادان درباره عملکرد بازيکنانش و اينکه تيمش نياز به اين پيروزي روحيه بخش داشته است، گفت: برد مثل يک ويتامين براي تيم است، اما هنوز هيچ چيز مشخص نيست. ما پنج مساوي در ليگ برتر داريم و نيازمند پيروزي هستيم. برد مقابل تراکتورسازي، انرژي مضاعفي براي تيم ما بود. در مورد بازيکنان هم ما به همه اعتماد داريم. قبلاً به من گفتيد چرا به بازيکنان جوان بازي نداديد،؟ باز هم مي گويم که نمي شود در تمام بازي ها از بازيکنان جوان استفاده کرد؛ اما ما به همه آنها اعتقاد داريم. ما نيازمند حمايت همه هستيم تا بازيکنان جوان مان بتوانند رشد کنند و به اهداف مان در ليگ برتر برسيم.

 

محمد دريس : سرجيو به من اعتماد به نفس داد

محمد دريس، گلر جوان  نفت آبادان و با 2 متر قد، بعد از مصدوميت شهاب گردان، در ديدار مقابل سپيدرود، درون دروازه نفت آبادان قرار گرفت و در ديدار حساس مقابل تراکتورسازي در مرحله يک شانزدهم نهايي جام حذفي، وظيفه حراست از دروازه اين تيم را به عهده داشت. او در اين مسابقه، عملکرد خوبي داشت و موفق شد در ضيافت پنالتي 2 ضربه را مهار کند و باعث پيروزي نفت آبادان در اين مسابقه شود.

با دريس در مورد ديدار مقابل تراکتورسازي و عملکردش در اين مسابقه گفت وگويي کوتاه داشتيم که با هم مي خوانيم.

 تراکتورسازي را حذف کرديدو تو نقش مهمي در اين پيروزي داشتي؟

 بازي بسيار سختي بود. من هم مثل ساير بازيکنان، سهمي در کسب اين پيروزي داشتم. اين برد را مديون يکدلي و همدلي بازيکنان هستيم و آن را به مردم و هواداران خونگرم آبادان تقديم مي کنم. تمرينات خوبي که زير نظر کاظم فرحاني و بورونو انجام مي دهم، در کنار اعتماد به نفسي که پائولو سرجيو به من مي دهد، باعث شد بتوانم عملکرد خوبي داشته باشم. از اينکه شاگرد اين سه مربي هستم، به خودم افتخار مي کنم.

مصدوميت شهاب گردان، فرصت خوبي براي تو شد تا توانايي ات را به معرض نمايش بگذاري؟

براي حضور در زمين و قرار گرفتن درون دروازه، صبر کردم و بخش اعظمي از اين موفقيت را مديون علي عيسي زاده هستم. او امسال هم به من خيلي کمک کرد و برايم مثل يک برادر بزرگتر بود. ما دوست داريم مردم آبادان را خوشحال کنيم. تابع دستورات مربي هستم و اگر تشخيص داد باز هم براي تيم، تلاشم مي کنم و اگر غير از اين بود، مثل يک برادر کوچکتر کنار گردان، کارم را دنبال مي کنم.

 قبل از ضربات پنالتي هم گردان با تو صحبت مي کرد و به نظر مي رسيد رابطه خوبي با هم داريد؟

خيلي خوشحالم که دروازه بان بزرگي مثل شهاب گردان در کنار من است. او با نکاتي که از روي نيمکت در ضربات پنالتي به من مي گفت، باعث بالا رفتن روحيه ام مي شد. او مثل يک برادر به من کمک کرد و اميدوارم بتوانم اين مسئله را جبران کنم.

 با گرفتن 2 پنالتي سهم زيادي در اين موفقيت داشتي؟

لطف خدا بود. من به وظايفم در قبال تيم عمل کردم. همه تيم در اين پيروزي سهيم بودند و من هم يکي از بازيکنان تيم بودم و خوشحالم که توانستيم مردم را خوشحال کنيم.

 وقتي 3 بر يک عقب بوديد، فکر مي کرديد نتيجه عوض شود؟

بله به بچه ها اعتماد داشتم و مي ديدم که چقدر مي جنگند. وقتي در وقت استراحت پيش سرجيو رفتيم، او حس بسيار خوبي به ما داد و با اعتماد به نفس بالا براي رسيدن به تساوي و تغيير نتيجه تلاش کرديم. اميد زيادي به بازگشت داشتم. خدا را شکر که توانستيم باعث شادي هواداران شويم.

 با اين پيروزي روند نفت در ليگ برترتغيير مي کند؟

بله، اين اولين برد ما بود و ديگر طلسم شکسته شد. از اين پس با انگيزه بيشتر کار مي کنيم و اميدوار هستيم نتايج بهتري رقم بخورد.

 امسال چه جايگاهي براي نفت متصور هستي؟

ما تمام تلاشمان را مي کنيم تا بهترين عملکرد را داشته باشيم. از هيچ کوششي دريــــغ نمي کنيم. نمي توانم از جايگاه خاصي صحبت کنم؛ اما قطعا تلاش مي کنيم تا بهترين عملکرد را داشته باشيم.