گفت و گوي «مشعل» با سر مربي جديد تيم نفت مسجد سليمان

جايگاه شايسته اي کسب خواهيم کرد

مشعل  عليرضا مرزبان (زاده 5 خرداد 1337) مربي فوتبال ايراني- آلماني است. او در انجمن مدرسان فوتبال آلمان و در کنگره جهاني مربيان در شهرهاي دوسلدورف، راينلند-فالتز، برلين و هانوفر عضويت دارد.از سوابق اين مربي فوتبال، مي توان به دستيار مربي در تيم هاي اشبورن آلمان، پرسپوليس تهران، دونايسکا استردا، استيل آذين تهران، تيم ملي مونته نگرو، سپاهان اصفهان و پديده مشهد و سرمربي گري در تيم هاي پديده، پيکان، خونه به خونه و مشکي پوشان اشاره کرد. حالا اين مربي باسابقه که چند عنوان قهرماني و حتي صعود از ليگ يک به ليگ برتر را در کارنامه دارد، بعد ازهفته پنجم ليگ برتر، جانشين عبدالله ويسي در نفت مسجد سليمان شده تا اين تيم را از بحران خارج کند.مرزبان مي گويد: نفت مسجد سليمان، توانايي خوبي دارد و جايگاهش در انتهاي جدول نيست. با سرمربي جديد نفت گفت وگويي داشتيم که با هم مي خوانيم.

به يکباره نفتي شديد؟

خب شغل من مربيگري است و طبيعي است که شما در هر زمان، هدايت يک تيم را به عهده داشته باشيد. آلمان بودم که پيشنهاد نفت به من داده شد و بعد از بررسي شرايط موجود، متوجه شدم که مي شود با اين تيم کار کرد و به قول معروف تيم خوبي است و از سوي ديگر مسجد سليمان، شهر فوتبال است و مردم فوتبال را مي پرستند. براي همين قبول کردم با نفتي ها کار کنم و اين هم يک تجربه جديد است.

 اما نفت جايگاه خوبي در جدول ندارد و به نوعي اين انتخاب ريسک بود؟

بله شرايط نفت را در جدول ديدم و من مربي ريسک پذيري هستم. از سوي ديگر، نفت مسجدسليمان هواداران پرشوري دارد و از اين تيم حمايت بسيار خوبي مي کنند. اميدواريم که با کمک هواداران، بتوانيم وضعيت تيم را بهتر کنيم و در جدول، خودمان را بالاتر بکشيم.

 کار را شروع کرديد و وضعيت تيم را از نزديک ديديد. ارزيابي شما چيست؟

 ما چند روزي است که تمرين هاي مان را آغاز کرده ايم و بايد بگويم که بازيکنان باکيفيتي در تيم ما حضور دارند و اميدوارم که احساس ما خيلي زود نسبت به هم بهتر شود. بازيکنان خيلي خوبي داريم و همه آنها از انگيزه بالايي برخوردار هستند و اين موضوع من را به ادامه کار اميدوار مي کند.

  برنامه خاصي براي تمرين ها در نظر داريد؟

 ما در روزهاي اخير در بخش هاي نفوذي، تمرين هاي خوبي انجام داديم و کيفيت تيم را بالاتر برديم و هر روز بهتر مي شويم، اما بايد سرعت بازي را بيشتر کنيم. از روز دوشنبه به اهواز رفتيم و تا جمعه در اين شهر، اردوي آماده سازي   برگزار کرديم. با تمرين پرفشار در اين اردو، سطح بدني تيم را بالاتر برديم و بيشتر با هم آشنا و هماهنگ شديم. همچنين بايد روي حريفان، آناليز انجام دهيم و نقاط ضعف و قوت خودمان را بررسي کنيم تا با کمترين مشکل، ليگ را بعد از تعطيلات شروع کنيم.

  چقدر به اين تيم اميدوار هستيد؟

 مهمترين فاکتور يک تيم، شخصيت است و من به جرات مي گويم که شخصيت تيم، خيلي خوب است و بازيکناني با شخصيت مثبت در اين تيم حضور دارند. پس اين مسئله، بزرگترين فاکتور براي يک تيم به حساب مي آيد و اميدواريم با استفاده از همين فاکتورهاي تعيين کننده، بتوانيم از بحران خارج شويم.

 يعني نفت در ميانه بالايي جدول قرار مي گيرد؟

هدف ما همين است. جايگاه نفت در انتهاي جدول نيست و من هم دوست ندارم تيم تحت هدايتم، در انتهاي جدول باشد. بنابراين رفته رفته به روزهاي خوب مي رسيم و نفت، جايگاه در خور شايسته اي کسب خواهد کرد.

 پس قول مي دهيد که نفت سقوط نکند؟

هيچ مربي در دنياي مربيگري، قول نمي دهد. بنابراين من هم مستثنا نيستم؛ اما تا به حال با تيمي سقوط نکرده ام؛ البته قهرمان شده ام و حتي از ليگ يک، به برتر صعود کرده ام، ولي با تمام اين اوصاف، هيچ وقت قول ندادم؛ بلکه تلاش مضاعف داشتم تا بهترين نتايج را بگيرم.

 اما نفت مشکلات مالي دارد؟

الان کدام تيم در ايران مشکل مالي ندارد. استقلال و پرسپوليس که در زمره بهترين ها هستند، با مشکلات مالي مواجه اند. به هر حال مسائلي وجود دارد که ما بايد آن را درون خودمان حل کنيم؛ اما در وهله اول بايد تلاش کنيم تا تيم را از نظر روحي ـ رواني به آمادگي برسانيم؛ چراکه مشکلاتي در اين زمينه وجود دارد.

  بازيکن جديد هم مي گيريد؟

چند جاي خالي وجود دارد که بايد از طريق بازيکن آزاد،   جذب کنيم؛ ولي به احتمال قوي تا نيم فصل با همين بچه ها ادامه مي دهيم و در صورت نياز در نيم فصل دوم، تيم را تقويت خواهيم کرد.

  آيا به کادر فني مربي جديد اضافه مي شود؟

 در چند وقت اخير، تغييرات زيادي در باشگاه انجام شده و صلاح نيست بخواهيم بيشتر از اين در تيم تغييرات ايجاد کنيم. فعلا قصد انجام تغيير خاصي را نداريم، چرا که نفت مسجدسليمان به آرامش نياز دارد. همچنين بايد از اعضاي هيأت مديره باشگاه تشکر کنم که به ما در آماده سازي کمک مي کند.

  اولين بازي نفت مسجدسليمان بعد از تعطيلي ليگ، بازي با استقلال خواهد بود. براي اولين قدم سخت نيست؟

 قطعاً کار سختي پيش روي ماست؛ اما نه فقط براي ما، بلکه براي همه تيم ها کار سخت است؛ البته استقلال هم مثل ما نتايج خوبي نگرفته و من انتظار بيشتري از استقلال داشتم. معتقدم که تيم استقلال هم مثل ما دچار بحران است و کار هر دو تيم سخت خواهد بود؛ اما ما مي خواهيم در اين بازي کادوي خوبي به هواداران مان بدهيم.

 سازمان ليگ هم که اين ديدار را عقب انداخت؟

بيانيه اي از سوي مسئولان باشگاه داده شده که به اين مسئله اعتراض کردند؛ اما سازمان ليگ عقيده دارد قانوني بوده و حالا بايد ببينيم اولين بازي، بازهم با استقلال است يا بايد با سايپا بازي کنيم.

  و حرف آخر؟

نفت مسجد سليمان، تيم خوبي است و هواداران را  خيلي خوبي دارد. من تمام توانم را به کار مي گيرم تا مردم و هواداران اين شهر و اين تيم را خوشحال کنم. فوتبال همه چيز اين مردم است. پس بايد براي آنها احترام خاصي قائل بود. همانطور که گفتم، بازيکنان خوبي داريم و مي توان  با آنها به اهداف بزرگتري رسيد.

 

حضور بانوي نفتي در جشنواره سنگ نوردي

رعنا خدايي، سرپرست تيم کوهنوردي شرکت ملي پخش فراورده هاي نفتي در سومين جشنواره ملي سنگ نوردي منطقه آزاد ماکو شرکت کرد.سومين جشنواره ملي سنگ نوردي منطقه آزاد ماکو با 100 سنگ نورد از 15 استان کشور برگزار شد که رعنا خدايي، سرپرست تيم کوهنوردي بانوان شرکت ملي پخش فراورده هاي نفتي، ضمن حضور در اين جشنواره گفت: اين جشنواره ملي، جاذبه هاي فرهنگي، طبيعي و تاريخي منطقه آزاد ماکو را به هموطنان عزيز معرفي مي کند.وي با اشاره به اينکه بيشتر شرکت کنندگان اين جشنواره، شناخته شده اند و سطح فني بالايي در کوهنوردي دارند، افزود: اين جشنواره در کلاهک سنگي قيه ماکو به عنوان ديوار صخره اي زيباي کشور برگزار شد و علاوه بر جايگاه و جنبه ورزشي آن، جنبه ها ي فرهنگي و گردشگري نيز مورد تاکيد قرار گرفته است.اين جشنواره براي اولين بار  باحضور 60 نفر از فعالان شبکه هاي مجازي و با توليد محتواي معرفي منطقه آزاد ماکو به گردشگران داخلي و خارجي به مرحله اجرا درآمد که نتايج آن با حضور تيم هاي گردشگري در منطقه به وضوح قابل لمس است.ماکو، يکي از نواحي راهبردي شرکت ملي پخش فراورده هاي نفتي منطقه اروميه است که در شمال غرب استان آذربايجان غربي قرار دارد و از طريق مرز بازرگان و به عنوان نقطه خروجي مرز ايران و ترکيه در دامنه کوه آرارات، عنوان دروازه اروپا را به خود اختصاص داده است.

 

کوهنوردان گاز گيلان بر بلنداي سبلان 

به مناسبت گراميداشت هفته دولت، کوهنوردان شرکت گاز استان گيلان به قله 4811 متري سبلان در استان اردبيل صعود کردند.

طبق برنامه ريزي صورت گرفته، گروه 4 نفره شرکت گاز متشکل از قاسم حسن زاده، کاظم صالحي، امين غلام دوست و فرهاد پرهنر براي فتح سومين قله مرتفع ايران راهي اردبيل شدند.

اين گروه ابتدا به روستاي شابيل رفتند و سپس به پناهگاه کوهنوردان در ارتفاع 3700 متري رسيدند. گروه پس ازاستراحت شبانه ، صبح روز بعد، صعود از ارتفاع 3700 متري را آغاز کردند و به سمت قله رهسپار شدند. کوهنوردان شرکت گاز با وجود فشار کم و کمبود اکسيژن توانستند به قله 4811 متري سبلان صعود کنند و سفر خود را در کنار درياچه زيباي سبلان، واقع در دهانه آتشفشان اين کوه، به پايان برسانند.

 

صعود کوهنوردان پالايش گاز سرخون و قشم به دال دنا

گروه کوهنوردي شرکت پالايش گاز سرخون و قشم، به مناسبت هفته دولت و گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر به ارتفاعات حوض دال دنا در ارتفاعات استان کهگيلويه و بوير احمد صعود کردند.

 تيم کوهنوردي اين شرکت، متشکل از 15 نفر از همکاران توانستند قله حوض دال دنا را به ارتفاع 4351متر طي دو روز فتح کنند.

پور ملک، مسئول ورزش شرکت پالايش گاز سرخون و قشم درباره صعود انجام شده گفت: به مناسبت هفته دولت و همچنين به منظور توسعه ورزش همگاني، با هماهنگي انجام شده از سوي هيات کوهنوردي استان هرمزگان و فارس، برنامه اعزام و صعود به ارتفاعات دنا در بين همکاران اطلاع رساني شد که به دنبال آن گروهي 15 نفره به قله دال دنا صعود کردند.

 

شروع خوب نفت اهواز در ليگ برتر جوانان

تيم فوتبال نفت اهواز در اولين هفته از رقابت هاي ليگ برتر جوانان، برابر حريف خود به برتري رسيد تا نخستين گام را با پيروزي پشت سر گذاشته باشد.

تيم فوتبال نفت اهواز در هفته نخست ليگ برتر فوتبال جوانان باشگاه هاي کشور، ميزبان تيم صباي قم بود که موفق شد با ارائه يک بازي برتر، حريف قمي خود را با نتيجه پرگل سه بر صفر شکست داده و در نخستين قدم به يک پيروزي با ارزش برسد.

ايمان حافظي ، اميرحسين آرميده و نيما کلاه کج، سه گل تيم نفت را در اين بازي به ثمررساندند.

 نفت اهواز با اين پيروزي در مکان دوم جدول قرار گرفت.