با هدف ارتقاي سطح سلامت کارکنان

سالن ورزشي ساختمان هما تجهيز و افتتاح شد

كاركنان ساختمان مرکزي (24) شرکت ملي نفت ايران (هما) از سالن و امكانات ورزشي در اين ساختمان برخوردار شدند.

سالن ورزشي ساختمان مرکزي 24(هما) از سوي امور ورزش و تربيت بدني اين شرکت و با همکاري مديريت بازرسي وزارت نفت، حراست شركت ملي نفت و رئيس هيأت ورزش همگاني تجهيز و راه اندازي شد.

اين سالن ورزشي با 14 دستگاه بدنسازي و آمادگي جسماني (هوازي و قدرتي) که تعدادي از آنها دستگاه‎هاي چندکاره هستند، به همراه ميز تنيس و وسايل اختصاصي رشته ورزشي دارت در مساحتي بالغ بر300 مترمربع شامل رختكن، سالن ورزشي، سرويس بهداشتي و حمام راه اندازي شد.

رضا قورچيان، رئيس امور ورزش و تربيت بدني شرکت ملي نفت ايران، هدف از راه اندازي اين سالن را کمک به توسعه ورزش همگاني در سطح کارکنان شرکت ملي نفت ايران دانست و افزود: اميدوارم بتوانيم با هدف ارتقاي سطح سلامت کارکنان و ترويج ورزش همگاني، اقدام هاي مشابه و برنامه هاي متعددي را در ساختمان هاي ديگر شركت ملي نفت و واحدهاي ستادي وزارت  نفت عملياتي کنيم.

لازم به ذكر است، در مراسم افتتاح اين سالن، احمدي، مديركل بازرسي و رسيدگي به شكايات وزارت نفت، غلامعليان، مشاورمديركل و سرپرست معاونت امور رسيدگي به شكايات، ساير همكاران در واحدهاي بازرسي و حراست و همچنين رؤسا و كارشناسان امور ورزش و تربيت بدني شرکت ملي نفت ايران حضور داشتند.

به اميدتاريخ سازي شيرجه ايران در آسيا

هدايت تيم ملي به يک نفتي سپرده شد

شاگردان قائم ميرابيان به اميد تاريخ سازي و كسب مدال در بازي هاي آسيايي جاركارتا، شيرجه خواهند زد.      

 قائم ميرابيان، از قهرمانان ملي شاغل در شركت ملي نفت ايران به عنوان سر مربي تيم شيرجه كشورمان در بازي هاي آسيايي 2018 حضور پيدا کرد.

فدراسيون شنا، شيرجه و واترپلو جمهوري اسلامي ايران براي حضور هر چه قوي تر در مسابقات بازي هاي آسيايي جاكارتا كه هم اکنون در كشور اندونزي برگزار مي شود، هدايت تيم شيرجه كشورمان را به قائم ميرابيان، قهرمان آسيا و پرمدال ترين شيرجه روي ايران سپرد.

روند آماده سازي اين تيم از اسفند 1396 آغاز شد و آقايان مجتبي ولي پور، شهنام نظرپور، مسعود وكيلي و حامد بزمي(فرزند شركتي همکارمان در اداره کل ورزش وزارت نفت ) به تيم ملي دعوت شدند.

اين نفرات طي پنج مرحله، اردوهاي تداركاتي خود را زير نظر قائم ميرابيان به عنوان سرمربي و فرشيد حسيني به عنوان مربي، پشت سر گذاشتند كه اعزام اين تيم به شهر باكو در كشور آذربايجان در 12 خردادماه (به مدت 10 روز) و همچنين حضور در مسابقات جهاني بين المللي ايتاليا در 14 تيرماه ( به مدت 10 روز) از مهم ترين مراحل تمريني اين تيم به شمار مي آيد.

فدراسيون شنا، شيرجه و واترپلو براي شركت در اين رقابت ها، اميد بسياري به كسب چهار سهميه براي حضور شيرجه روهاي كشورمان داشت كه در نهايت تنها با حضور دو نفر از آن ها موافقت شد. به اين ترتيب، تيم ملي شيرجه متشكل از مجتبي ولي پور و شهنام نظرپور( عضو تيم شيرجه نفت تهران) به همراه قائم ميرابيان در تاريخ 31 مرداد، تهران را به مقصد جاكارتا، محل برگزاري مسابقات ترك کردند.در اين رقابت ها، شيرجه روهاي كشورمان در پنج ماده تخته يك متر، سه متر و سكوي 10 متر انفرادي و همچنين تخته سه متر و سكوي ده متر هماهنگ از 6 شهريور به مصاف حريفان قدرتمند آسيايي خود كه اغلب از عنوان داران جهاني و المپيك هستند، مي روند.

قائم ميرابيان با توجه به نتايج قابل قبول مسابقات جهاني و بين المللي ايتاليا و همچنين سطح بالاي آمادگي ولي پور و نظرپور، اظهار اميدواري كرد که تيم ايران با كسب مدال هاي رنگارنگ پس از سال هاي طولاني، بتواند جايگاه ارزشمندي را در رقابت هاي اين دوره از بازي ها کسب کند.

 

درليگ استان کهگيلويه و بوير احمد رقم خورد

قهرماني فوتباليست هاي نونهال نفت و گاز گچساران

فوتبال نونهالان نفت و گازگچساران با درخشش در مسابقات استاني، قهرماني ليگ کهگيلويه و بوير احمد را از آن خود كرد.

 تيم فوتبال نونهالان نفت و گاز گچساران در آخرين ديدار خود در ليگ استان کهگيلويه و بوير احمد در ورزشگاه شهيد بشارت گچساران، به مصاف حريف ياسوجي خود پرسپوليس جوان رفت و با نتيجه 3 بر 2 به پيروزي رسيد و جام قهرماني اين مسابقات را از آن خود كرد.

شاگردان بابك ليرايي پور، بدون باخت با نتايج پرگل در اين مسابقات خوش درخشيدند و پيام آور نسل جديدي از آينده سازان فوتبال استان شدند.بي شك نونهالان نفت و گاز گچساران، نسل جديد بازيكنان بومي خواهند بود که باعث سرافرازي نام نفت خواهند شد.

در اين مسابقات، داوود عنبريان به عنوان كمك مربي و بهنام فرهمنديان به عنوان سرپرست، نونهالان نفت و گاز را همراهي کردند.

 

صعود کوهنوردان پخش مناطق شاهرود و سبزوار به جنگل ابر

کوهنوردان شرکت ملي پخش فراورده هاي نفتي منطقه شاهرود، ميزبان همکاران و خانواده هاي آنان از شرکت ملي پخش فراورده هاي نفتي منطقه سبزوار بودند.

 در آستانه فرا رسيدن اعياد بزرگ قربان و غدير، کوهنوردان مناطق شاهرود و سبزوار به همراه خانواده هاي خود، صعود يک روزه اي به ارتفاعات جنگل ابر داشتند. اين صعود تيمي که از ساعات اوليه صبح آغاز شده بود، با پيمايشي چند ساعته از مسير جنگلي دره چاله زيبا به ارتفاعات جنگل ابر و طي مسافتي دو ساعته انجام شد.

لازم به ذکر است، گروه کوهنوردي منطقه شاهرود، صعود به ارتفاعات استان سمنان، مازندران و گلستان را در چند سال اخير در کارنامه خود دارد.

جنگل ابر با 35 هزار هکتار وسعت، قسمتي از قديمي ترين و زيباترين جنگل هاي هيرکاني با گونه هاي گياهي و جانوري نادر، يکي از زيباترين نقاط ايران و شمال شرق کشور محسوب مي شود.

 

 پخشي هاي مياندوآب برفرازسبلان

کوهنوردان شرکت ملي پخش فراورده هاي نفتي منطقه مياندوآب، قله سبلان را در نورديدند.

 گروه کوهنوردي شرکت ملي پخش فراورده هاي نفتي منطقه مياندوآب با هدف ايجاد روحيه جمعي و ترويج فرهنگ ورزش وسلامت جسمي،با هزينه شخصي اعضاي گروه به سرپرستي مقصود حسن زاده و بابک تاروردي زاده ومنصور غفاري (اعضاي گروه) با عبور از موانع سخت گذر به قله 4811 متري سبلان در استان اردبيل صعود کردند.

گفتني است، قله سبلان پس از قله دماوند وعلم کوه، سومين قله بلند ايران به شمار مي رود.

 

  بابايي: فقط براي قهرماني بازي مي کنيم

زيور بابايي، سرمربي تيم فوتسال بانوان شرکت ملي حفاري ايران پس از پيروزي در هفته دوم ليگ برتر مقابل دريژنو فرخ شهر گفت: از ديد من بازي خوب، جذاب و قشنگي بود. فکر نمي کردم اين تيم تازه رسيده به ليگ برتر اين قدر تماشاگر داشته باشد. سالن پر شده بود و تماشاگران تا لحظه آخر شاد و سر زنده تيم شان را تشويق مي کردند.  سرمربي ملي حفاري سپس به عملکرد تيم خود اشاره و بيان کرد: بازيکنان کارشان را انجام دادند؛ البته به اين دليل که از اهواز به شهر کرد پرواز مستقيم انجام نمي شود، بناچار براي بازي بادريژنو با اتوبوس به فرخ شهر رفتيم که به همين دليل، بازيکنان کمي خسته راه بودند، اما خدا را شکر توانستند کارشان را درست انجام دهند و از عملکردشان راضي هستم.بابايي در مورد آمادگي تيمش در هفته دوم ليگ گفت : اگر بازيکنان آسيب نبينند، قطعا در بازي هاي هفته، سر حال تر و بهتر کار مي کنند و بايد نتايج خوبي را کسب کنيم؛ البته در اين بازي يک محروم داشتيم؛ اما براي بازي با استقلال ساري همه بازيکنان حاضر هستند.

سرمربي تيم فوتسال بانوان شرکت ملي حفاري ايران در پايان در مورد پيش بيني از عملکرد تيمش در بازي با استقلال ساري در هفته سوم ليگ برتر گفت : فکر مي کنم اين تيم، تيمي جوان است و بازيکنانش بومي هستند. هيچ تيمي را دست کم نمي گيريم. مطمئنا آن ها براي دفاع از چيزهايي که دارند، مي آيند و بازي مي کنند. پس بي خيال نيستند. به همه تيم ها احترام مي گذاريم. تيم شرکت ملي حفاري ايرا ن در هفته دوم ليگ برتر فوتسال بانوان، با نتيجه هشت بر يک، دريژنو فرخ شهر را شکست داد و با 16 گل زده با تفاضل گل بهتر، در صدر جدول ليگ برتر قرار دارد. 

 

يکه تازي نفتي ها در فوتسال بانوان

 هفته دوم ليگ برتر فوتسال بانوان باشگاه هاي ايران، با برتري و يکه تازي تيم هاي نفتي حاضر در اين رقابت ها همراه بود.

تيم فوتسال پالايش نفت آبادان، مدافع عنوان قهرماني، اولين پيروزي خود را کسب کرد تا از جمله مدعيان عقب نماند.

 تيم فوتسال بانوان پالايش نفت آبادان از هفته دوم اين رقابت ها در سالن 17 شهريور آبادان، ميزبان تيم فجر شيراز بود که موفق شد تيم شيرازي را با نتيجه دو بر صفر از پيش رو بردارد.عاطفه عابدي طرفي و الناز آرمات در اين ديدار، براي تيم فوتسال بانوان پالايش نفت آبادان گلزني کردند.

تيم پالايش نفت آبادان با اين پيروزي سه امتيازي شد و در رده پنجم جدول رده بندي رقابت هاي ليگ برتر فوتسال بانوان قرار گرفت.

تيم فوتسال بانوان ملي حفاري هم که به شهر کرد رفته بود، در بازي با حريف تازه وارد خود به ليگ برتر موفق شد در يک بازي پرگل و يک طرفه، با اقتدار و با زدن 8 گل تيم دريژنو شهر کرد را شکست دهد تا با اقتدار و کسب 6 امتيازدر صدر جدول قرار بگيرد.