روز خوب فوتبال نفت مقابل سرخابي هاي پايتخت

امتياز در کيسه  نفتي ها

ليگ برتر فوتبال ايران درهفته گذشته را  بايد به نام نفتي ها ثبت کرد؛ چرا که نمايندگان نفت موفق شدند از سد سرخابي هاي پايتخت بگذرند و آنها را متوقف کنند. پارس جنوبي جم در خانه دست به کار بزرگي زد و استقلال تهران را با يک گل شکست داد تا با اين پيروزي 7 امتيازي شود و در رتبه چهارم جدول قرار بگيرد. اين دومين پيروزي پارس جنوبي طي 4 هفته برگزار شده ليگ برتر بود.

شاگردان تار تار با اين پيروزي روحيه خوبي گرفتند تا ليگ را با قدرت بيشتري ادامه دهند؛ البته در خشش نفتي ها به همين جا ختم نشد؛ چرا که نفت مسجد سليمان هم که به تهران آمده بود، موفق شد پرسپوليس را در تهران و  ورزشگاه آزادي متوقف کند تا دست پر به خانه برگردد. شاگردان عبدالله ويسي با ارائه يک بازي منطقي موفق شدند بدون اين که دروازه شان باز شود، پرسپوليس را با نتيجه بدون گل متوقف کنند تا از اين ديدار، يک امتياز حياتي کسب کرده باشند. شاگردان ويسي با اين تساوي 3 امتيازي شدند و در رتبه چهاردهم قرار گرفتند.

 

بازيکنانم لياقت بزرگ شدن دارند

تارتار: پارس جنوبي جم سزاوار شايسته ترين هاست

تيم فوتبال پارس جنوبي در هفته چهارم ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران   و  در جم موفق شد استقلال پرمهره را شکست دهد تا صعود خوبي در جدول داشته باشد. با اين پيروزي، مهدي تارتار پيروزي دور رفت سال گذشته را تکرار کرد تا کابوس استقلالي ها باشد. با مهدي تارتار، سرمربي پارس جنوبي جم که نماينده شايسته نفتي ها در ليگ برتر است، گفت وگويي داشتيم که با هم مي خوانيم.

اتفاقي نه، استقلال را تاکتيکي شکست داديم

با برنامه ريزي و تاکتيک، استقلال را شکست داديم. ما با توجه به آناليز خوبي که از تيم استقلال داشتيم، مي دانستيم استقلال وقتي توپ را از دست مي دهد، خطرناک تر است. آنها در زمين حريف، حمله مي کنند و در اين شرايط پرس کردن، کار سختي است. با اين حال ما با برنامه بازي کرديم و اجازه نداديم استقلال وارد زمين خودمان شود تا کار را تمام کنيم. در نيمه اول به هدفمان رسيديم و گل زديم. در نيمه دوم سعي کرديم وقتي استقلالي ها به زمين ما مي آيند، با انتقال سريع توپ به نفرات جلويي، مانع از تاکتيک پرس استقلال شويم و اين کار را هم انجام داديم. ما توپ ها را پشت هافبک هاي استقلال فرستاديم و با استفاده از نفرات کناري و سرعتي مان، توانستيم به استقلال در نيمه دوم فشار بياوريم. نفرات جلويي ما مثل عماد ميرجوان، ابراهيم صالحي و مجيد علياري در بحث پرس از جلو عالي کار کردند و بايد بگويم که ما استقلال را با تاکتيک خوب شکست داديم.

 از باتجربه ها ممنونم

 3 بازيکن باتجربه ما يعني محمد نوري، رحمان احمدي و محسن بنگر عصاي دست ما هستند. آنها با انرژي مثبت و روحيه خوبي که دارند، کنار مان هستند و با حمايتي که از بچه هاي جوان تر دارند، کار را جلو مي برند. خوشحالم که اين بازيکنان را در تيم خود دارم. آنها با تجربه بالايي که دارند، هر زمان کارمان گره بخورد، در زمين مي توانند کمک حال باشند و اين بسيار ارزشمند است. از آنها تشکر مي کنم.

پارس جم، هيچ وقت تنها قدم نمي زند

بايد از هواداران خوبمان ياد کنم که به عنوان يار دوازدهم، حمايت فوق العاده اي داشتند و باعث شدند در بحث تاکتيکي قوي تر باشيم. واقعا دو سه سالي که اينجا در جم کار مي کنم، بجز خوبي و محبت چيزي از اين مردم نديدم. در روزهاي سخت هم که نتيجه نگرفتيم از هواداران فقط حمايت ديديم. از همه آنها تشکر مي کنم که کادرفني و بازيکنان شان را هيچ جا تنها نگذاشتند و خودشان هم يک شعار دارند که مي گويند: «پارس جم هيچ وقت تنها قدم نخواهي زد». واقعا هيچ جا تنها قدم نزديم.

   از روي منطق گفتم بردن تيم شفر، کار هر کسي نيست

من اگر بعد از بازي گفتم شکست دادن تيم شفر، کار هر کسي نبود، با منطق اين حرف را زدم و دور از واقعيت نبود. از زماني که شفر، به استقلال آمده، اگر آن باخت را به پرسپوليس که در هفته اول حضورش رقم خورد، کنار بگذاريم، شما مي بينيد که استقلال در ليگ، فقط يک شکست مقابل ذوب آهن را تجربه کرد و تيم فوق العاده منسجمي است. آنها پرمهره هستند و شکست دادن استقلال کار آساني نيست. در آينده هم خواهيد ديد که استقلال به راحتي شکست نمي خورد. شفر نظم تيمي خوبي در استقلال ايجاد کرده و ما فقط با آگاهي جلوي آنها بازي کرديم.

 بازيکنان من کار بزرگي کردند که استقلال را با اين شرايط خوب شکست دادند و اين نشان مي دهد که بازيکنانم لياقت بزرگ شدن دارند. من در رختکن هم به آنها گفته بودم که اگر مي خواهيد بزرگ شويد، بايد تيم هاي بزرگ را ببريد و حالا اعتماد به نفس نفرات هم بالاتر رفته است.

  در آزادي هم استقلال را اذيت مي کرديم

 ما نشان داده ايم که تيم خوبي هستيم و هرگز اينطور نيست که اگر پنجشنبه با استقلال در آزادي بازي مي کرديم، شرايط فرق مي کرد. به شما قول مي دهم با توجه به شناختي که از استقلال داشتيم، اين تيم را در تهران هم شکست مي داديم. ما چند هفته بود که روي استقلال کار مي کرديم و با يک برنامه ريزي دقيق و آناليز خوبي که داشتيم، تاکتيکي آنها را شکست داديم.

يادتان نرود 50 درصد بازيکنان ما رفته اند

نبايد درباره کسب سهميه آسيايي و مسائل اينچنيني درباره پارس جنوبي صحبت کنيم. شما يادتان نرود که امسال 50 درصد تيم ما جدا شدند. آن ها بازيکناني خوب و باکيفيت بودند و با رفتن شان تيم ما خالي شد. ما امسال تيمي را بستيم که فقط بتوانيم فوتبال آبرومندانه اي را به نمايش بگذارد و جايگاه ورزشي استان بوشهر را حفظ کنيم. با اين بودجه هايي که مي بينم تيم هاي ديگر دارند، هرگز نبايد به اين فکر کنيم که ما کار خارق العاده اي انجام داديم؛ اگرچه اکنون در جدول رده بندي رقيب بالانشين ها هستيم؛ اما نمي توانيم با اين تيم ها رقابت کنيم. بازيکنان ما هنوز ريالي از قرارداد سال جديد خود نگرفته اند و کادرفني مان هم از سال قبل 50 درصد طلبکار است.

 انتظارات نبايد از ما بالا باشد

همه ما دوست داريم که موفق باشيم و براي موفق شدن مي دانيم که بايد با تيم هاي مدعي رقابت کنيم. از اين مسئله استقبال مي کنيم؛ اما نمي خواهيم انتظارات از ما بالا باشد. ما در ادامه سعي مي کنيم که بتوانيم با ارائه بازي هاي خوب، در ميان بالاي جدول قرار بگيريم تا دين خود را به مردم خوب جم ادا کرده باشيم.

  با دايي رفاقت 20 و چند ساله دارم

بازي با تيم هاي علي دايي سخت است. او تيم هاي خوبي مي بندد و بيشتر، بازيکنان فيزيکي را جذب مي کند. تيم سايپا، ميانگين قدي خوبي دارد و از طرف ديگر بازي در تهران سخت است. آن ها انتحاري بازي مي کنند و با شناختي که از تفکرات دايي دارم، مي دانم که کارمان دشوار است. از اين گذشته دايي رفيق 20 سال و چند ساله من است که سابقه همکاري با او را نيز دارم. اميدوارم بازي زيبايي شود.

با حضور بازيکنان جديد خيالم راحت است

 ما بازيکنان قدرتمندي مثل پوراميني و ميثم نقي زاده داريم که در هر بازي، دوندگي بالايي به نمايش مي گذارند و در بازي با استقلال نيز عملکرد خوبي داشتند. من به تيمم افتخار مي کنم و مي نازم که دو هافبک دفاعي زحمتکش دارم که به همراه نيما انتظاري جوان خيالمان را از کمربند ميانه ميدان راحت کرده و هيچ تيمي نمي تواند مقابل شان کاري انجام دهد؛ البته حضور صالحي در خط حمله يا گوهري درون دروازه خاطر ما را راحت کرده است، ضمن اين که خط دفاعي ما نيز تجربه بالايي دارد و حامد نورمحمدي به عنوان بزرگ تر خط دفاعي به همراه مجتبي لطفي و سعيد محمدي فر ترکيب خوبي را تشکيل داده اند. ساير بچه ها که اضافه شدند همه خوب هستند و انتظارات را برآورده کردند و خيالم راحت است.

درگذشت انتظامي شوک بدي بود

 بايد درگذشت هنرمند پيشکسوت و برجسته کشورمان، استاد عزت الله انتظامي را تسليت بگويم. اين مرد نازنين به قدري شناخته شده است که نيازي به بيان زحمات او در عرصه فرهنگ و هنر نيست. درگذشت ايشان شوک بزرگي به ما وارد کرد و جا دارد به خانواده آن مرحوم، جامعه هنري و مردم عزيز ايران تسليت بگويم.

 

پارس جنوبي، تيم برتر هفته 

بدون شک بردن استقلال تهران با شفر کار سختی بود که تیم پارس جنوبی جم از پس آن بر آمد. در هفته چهارم لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران، شاگردان مهدی تارتار در جم میزبان تیم فوتبال استقلال بودند که موفق شدند با یک گل، حریف تهرانی خود را شکست دهند. شاگردان تارتاردر نیمه اول این دیدار مهم، تیم برتر مطلق زمین بودند و در همان نیمه، کار شاگردان شفر را تمام کردند. پارس جنوبی جم در نیمه دوم نیز به کنترل بازی پرداخت تا ضمن مهار حریف، یک پیروزی دلچسب را تجربه کرده باشد.

 

 

نفت را در ليگ نگه مي دارم

ویسی: به سبک تیم ملی درجام جهانی پرسپولیس را متوقف کردیم

تيم فوتبال نفت مسجد سليمان در هفته چهارم ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران در تهران، دست به کار بزرگي زد و موفق شد پرسپوليس را در تهران و مقابل هزاران هوادارش با نتيجه تساوي بدون گل متوقف کند. عبدالله ويسي، سرمربي نفتي ها با ابراز خرسندي از اين نتيجه مي گويد که با سبک تيم ملي، پرسپوليس را متوقف کرده است. در عين حال مي گويد که از اين به بعد بيشتر از نفت خواهيد شنيد.   با مربي بومي نفتي ها گفت وگويي داشتيم که با هم مي خوانيم.

 پرسپوليس را در تهران متوقف کرديد. بايد خيلي راضي باشيد؟

خيلي هم راضي نيستيم؛ اما اين نتيجه برابر پرسپوليس با اين عظمت خوب است. پرسپوليس واقعا قابل احترام است و نمايش خوبي هم مقابل ما داشت، بنابراين يک امتياز هم براي ما کافي بود.

  خيلي ها به بازي تدافعي شما ايراد مي گيرند؟ البته مي گويند وقت هم تلف کرديد؟

 اصلا چنين چيزي نبود. يک بار گلر ما به تير دروازه برخورد کرد و به زمين افتاد و يک بار دفاع راست ما کنار خط به زمين افتاد که همان لحظه از زمين بيرون رفت. آنها چون از نتيجه ناراحت بودند، شلوغش کردند. تيم هاي من هرگز دنبال وقت کشي نيستند و من اين را هميشه ثابت کرده ام. اگر بيشتر از 3 بار بازيکنان ما به زمين افتادند، هر کاري که شما بگوييد انجام مي دهم. بازهم اگر هواداران رقيب از سبک بازي ما ناراحت شدند، عذرخواهي مي کنم، ولي مگر تيم ملي خود ما همينطور در جام جهاني بازي نکرد؟ خيلي از تيم ها در جام جهاني به همين شکل دفاع مي کردند و اين يک سبک است.

  تيم نفت مسجد سليمان خيلي سخت گل مي خورد. سبک بازي شما در اين فصل، دفاعي است؟

در بخش دفاعي خوب کار کرديم و تيمي مثل ما به گل نخوردن نياز دارد. فصل قبل، تفاضل استقلال خوزستان منفي 18 بود و اين مسئله براي من تجربه خوبي بود. فعلا در بخش حمله نتوانسته ايم کاري کنيم، چون در اين بخش خلاقيت فردي مهم تر است تا بحث هاي تاکتيکي. ما براي گل زدن به بازيکن خلاق نياز داريم.

   ميلاد ميداوودي چه شد؟ چند هفته اي است که از او خبري نيست.

ميلاد متاسفانه مصدوم است. او بازيکن خلاق و گلزني است و مي تواند ليدر تيم هم باشد. ميلاد واقعا به دردمان مي خورد و اميدوارم هرچه زودتر به شرايط ايده آل برسد و به تيم اضافه شود.

  فکر مي کنيد مي توانيد در نفت مسجد سليمان موفق باشيد؟

براي موفقيت، دو فصل زمان نياز است. بايد امسال بگذرد تا سال بعد بتوانم کاري انجام بدهم. بازيکنان ما بايد تن شان به تن ليگ برتري ها بخورد تا شاکله تيم درست شود. خواسته مردم اين است که تيم در ليگ برتر بماند؛ ولي هدف من بزرگتر از اين است.

  يعني ماندن در ليگ برتر نتيجه رضايت بخشي است؟

4 سال پيش نفت در اولين حضور سقوط کرد. پس ما بايد در ابتدا نفت را نگه داريم. هواداران مي خواهند تيم هايي که تازه به ليگ برتر مي آيند، بمانند؛ ولي من سعي مي کنم امسال فراتر از اين عمل کنيم.

  مشکل مالي نفت حل شد؟

18-17 درصد از قراردادهاي مان را گرفته ايم و از شرايط راضي هستيم. مديرکل ورزش و جوانان استان، استاندار، نماينده مردم و هيئت مديره باشگاه در تلاش هستند که کارها را پيش ببرند.