جملاتي که خوش بين تان مي کند

در روزهايي که شرايط اقتصادي و اجتماعي خوبي نداريم و ممکن است يک جاي کار بلنگد، بايد به دنبال اتفاق هاي خوب باشيم، حتي اگر خودشان را پشت لحظات سخت و تلخ پنهان کنند. ما انسان ها توانايي بي نظيري در تغيير لحظات داريم و مي توانيم با يک شوخي در لحظه يا يک لبخند بي هوا، اطرافيان مان را غافلگير کنيم. پس چرا اين کار را نکنيم تا حال خودمان و اطرافيان مان را خوب کنيم. يادمان نرود که تمرين خوش بيني و حال خوب، سخت ترين کار دنياست و غر زدن و نااميدي راحت ترين کار.

 در واقع شما تا وقتي در حال حرکت هستيد، هنوز شکست نخورده ايد. شکست براي روزي است که دست از تلاش بکشيد و در حالت سکون بمانيد.

 اگر روزهاي سختي را براي رسيدن به هدفتان پشت سر مي گذاريد، به اين فکر کنيد که وقتي رسيديد، خاطرات زيادي براي تعريف کردن خواهيد داشت.

 نلسون ماندلا مي گويد: «هميشه هر موفقيتي تا قبل از اين که اتفاق بيفتد، به نظر غير ممکن مي آيد.» پس به انرژي منفي اطرافتان اهميت ندهيد و با تمرکز روي هدف خود، جلو برويد.

توماس اديسون را که مي شناسيد و مي دانيد چند بار آزمايش کرد تا به نتيجه رسيد. اديسون مي گويد: «بزرگترين نقطه ضعف ما دست کشيدن از تلاش است و بهترين راه موفقيت، يک تلاش دوباره است.»

يادتان باشد که خوش بيني ربطي به واقعيت هاي اکنون زندگي ندارد، بلکه با چشم اندازهاي آينده سروکار دارد.

 خوش بيني يعني با وجود مشکلات پيش رو و اطلاع از احتمال شکست، خودتان را در مسير پيشرفت و تحقق هدفتان نگه داريد و به خاطر احتمال شکست و ناراحتي، از احتمال شيرين پيروزي محروم نشويد.

 هيچ موفقيتي يک شبه به وجود نمي آيد و هيچ مشکلي هم يک شبه حل نمي شود. بايد براي رسيدن به نقطه مطلوب، بذر خوش بيني بکاريد و با انرژي مثبت به آن آب بدهيد.

 همه چيز از حال خوب در لحظه شروع مي شود. هر وقت حالتان بد است، عصباني هستيد يا اتفاقي که بايد رخ مي داده، رخ نداده و کاري از دست شما بر نمي آيد، از خودتان سئوال کنيد که در اين لحظه حال بد من به اصل ماجرا کمکي مي کند نه؟ پس خوب باشيد.

 شغل شما قرار است بخش زيادي از زندگي شما را پر کند. پس تنها راهتان اين است که به کارتان ايمان داشته باشيد و زماني موفق مي شويد که عاشق کارتان باشيد.

 اين جمله که «شايد امروز آخرين روز زندگي تان باشد» را شنيده ايد؟ چقدر به شما براي انجام بهترين کارها که دوستشان داريد، انگيزه مي دهد؟ مي توانيد هر روز و هر لحظه به اين فکر کنيد که امروز آخرين فرصت است؛ پس بهترين باشيد.

 در شرايط سخت، مثل زماني که پازل حل مي کنيد، کمي عقب تر در سکوت بمانيد و خوب فکر و تامل کنيد، قرار نيست شما آنچه را که همه مي بينند، ببينيد. ايمان داشته باشيد که هر چقدر شرايط سخت باشد، باز هم يک راه براي فرار و نجات وجود دارد، پس پيدايش کنيد.

 بسياري از اطرافيان ما در ميان خانواده، دوستان و محيط کار، نتيجه انتخاب و شرايط ما هستند. اين شما هستيد که انتخاب مي کنيد که افراد مثبت و کارآفرين يا حداقل شاد را در اطرافتان نگه داريد؛ شادي راهش را پيدا مي کند.

 

لذت مجازي ها

پادکست از ترافيک نجاتتان مي دهد

پادکست يا پادپخش يا تدوين صوتي، فايلي ديجيتال و صوتي است که مي توانيد آن را از روش هاي مختلفي روي سيستم يا تلفن همراه خود ذخيره کنيد يا آنلاين گوش دهيد. واژه پادکست از هم آميزي واژه هاي iPod و broadcasting پديد آمده است.

پادکست ها تقريبا از سال 2004 محبوبيت و گسترش يافتند و گاه به آن راديوي اينترنتي گفته مي شود. به مرور پادکست ها آنقدر محبوب شدند که حتي کاخ سفيد هم تعدادي از سخنراني هاي جرج بوش را به صورت پادکست آماده کرد. پادکست ها را مي توانيد از طريق سايت هاي خبري که لينک پادکستشان را مي گذارند، يا مسيرهاي ارتباطي که دارند يا برنامه پادکست که روي گوشي ها وجود دارد، دريافت کنيد. عموم اين پادکست ها در شبکه هاي اجتماعي فعال هستند.

در پادکست، مصرف کننده بر اساس آنچه که انتخاب کرده، مطلبي را دريافت مي کند و مثل راديو با محتواهاي غيرمرتبط و غيرانتخابي درگير نمي شود و از اين نظر با راديو که آنلاين است، تفاوت زيادي دارد. اين فايل صوتي در دسترس و آفلاين در اين روزها که بسياري از ما در تردد شهري و ترافيک، زمان تلف شده داريم، به کارمان مي آيد و مي تواند اين ساعات بلاتکليفي را مفيد کند. پادکست ها معمولا از سوي تعدادي از جوانان با رويکردهايي متفاوت آماده مي شوند و به نوعي، اپليکيشني جوان پسند است، بيشتر به مسائل روز مي پردازد و به عنوان مثال اگر فرازهايي از شاهنامه را بخوانند، با رويکرد و نگاهي به شرايط امروز، درباره آن حرف مي زنند و مي خوانند.

چنل بي (channelb)، راديو قرمز، دانرو(DunroBuzz)، استرينگ کست (string cast)، بي پلاس (bplus)، دايجست (digesttt) و... برخي از پادکست هايي هستند که اين روزها فعال بوده و طرفداران زيادي دارند و مي توانيد با گوش دادن به آنها، با دنيايي متفاوت از علم، اطلاعات و موضوعات روز دنيا آشنا شويد.

 

جوجه کبابي متفاوت

جوجه کباب، غذايي است که هم از آن زياد خورده ايد و درباره آن زياد هم شنيده ايد، اما اين کباب لذيذ مي تواند مزه هاي متفاوتي داشته باشد. مزه هايي که همزمان تاثير زيادي در نرم کردن گوشت مرغ دارند. معمولا جوجه کباب را به شکلي ساده با پياز، آبليمو، نمک و زعفران آماده مي کنند و بعد هم کباب مي شود، اما براي خوشمزه شدن جوجه کباب، چند توصيه وجود دارد که اگر رعايت کنيد، متوجه تفاوت مزه آن مي شويد. ضمن اين که در ادامه چند مزه متفاوت جوجه کباب را براي تان شرح مي دهيم.  آبليمو و نمک، جوجه را سفت مي کند؛ اما نمي شود آن ها را حذف کرد. پس ابتدا به جوجه روغن مايع يا زيتون بزنيد و بعد آبليمو و نمک را اضافه کنيد. پياز را هيچ وقت له يا رنده نکنيد، چون به جوجه مي چسبد. پياز را به اندازه اي خرد کنيد که با برداشتن جوجه کاملا جدا شود. از ميان ادويه ها هم فلفل سياه يا پودر سير توصيه مي شود.

جوجه ترش

بعد از آنکه پياز و نمک را بنا به روشي که گفتيم، به گوشت اضافه کرديد، براي مزه ترش جوجه مي توانيد کمي گرد قوره يا سوماق (رب انار هم مي توانيد استفاده کنيد) به علاوه سرکه بالزاميک اضافه کنيد و بعد داخل ماست يا خامه بگذاريد. توجه کنيم که گوشت جوجه با قرار گرفتن در اين مخلوط خيلي زود نرم مي شود و ديگر نبايد زمان زيادي روي آتش بماند.

 جوجه زعفراني

در مزه کلاسيک جوجه کباب هم، جوجه را با پياز و نمک به روشي که گفته شد، آماده مي کنيد و بعد زعفران و ماست يا خامه را آماده کرده و گوشت را داخل آن قرار دهيد تا ساعاتي در ظرف باقي بماند. در همه اين روش ها غلتاندن جوجه در روغن مايع يا روغن زيتون در همان ابتداي کار را فراموش نکنيد.

جوجه سبز

شايد مزه سبزيجاتي جوجه کباب را تجربه نکرده باشيد، اما حتما مزه جالبي دارد. براي اين روش، سبزي هاي معطر و تازه مثل ترخان، ريحان و مرزه را همراه با پياز خرد کنيد. کمي نارنج اضافه کنيد و ادويه بزنيد. گوشت جوجه را در تکه هايي که کوچک شده، داخل اين مخلوط سبز بگذاريد تا ساعاتي بماند. در اين مورد هم قبل از هر کاري، جوجه ها را در روغن بغلتانيد.

 

رنگ محل کارتان حالتان را خوب مي کند يا بد؟

مشعل: رنگ در همه اصول معماري و طراحي داخلي، جزء محوري ترين عوامل است و آن را در کنار عوامل ايمني و بهداشت و کيفيت قرار مي دهد، زيرا در سلامت روان کارمندان و همه افراد مرتبط با آن ها دخالت دارد و مي تواند استرس هاي کاري و محيطي را کم يا زياد کند. در فضاي کاري بسياري از عوامل مانند اتاق کار، روشنايي، رنگ محيط، ميز، صندلي، رايانه، فاكس، تلفن و غيره مي توانند در کيفيت کار تاثير مستقيم و غير مستقيم داشته باشند.

زرد، خوش بين تان مي کند

زرد، شادي افزاست و به خوشرويي و شادماني منتهي مي شود. گفته شده که رنگ زرد در محيط كار افراد را در رهايي از مشكلات و موانع و تعارضات ياري مي کند، زيرا رنگ زرد تنش زدا و عامل انبساط ماهيچه ها ست. اغلب روان شناسان رنگ شناس، رنگ زرد خوشرنگ را به عنوان نمادي از خوش بيني مي دانند. اعتقاد بر اين است که اگر در محل کار به دنبال شکوفايي و خلاقيت هستيد و در محيطي کار مي کنيد که هنرمندان، نويسندگان، طراحان، توسعه دهندگان و ديگر متخصصان خلاق حضور دارند، انتخاب رنگ زرد بهترين گزينه است. توصيه شده که رنگ دفتر کار و اتاق کنفرانس و... زرد باشد؛ چرا که به افزايش خلاقيت کارکنان کمک مي کند.

  سياه، نبايد تنها باشد

سياه، رنگي نفي کننده و متوقف کننده است، ياس و احساس پوچي را تحريك  و به فرد پايان را يادآوري مي کند. کمتر محيط کاري است که از رنگي تيره آن هم سياه استفاده کند. پشت رنگ سياه زندگي نيست، اما وقتي سياه را به تناسب با رنگ هاي ديگري تلفيق کنيد، مي تواند عملکرد و تاثيرگذاري متفاوتي پيدا کند. در واقع رنگ هاي سياه و سفيد يا خنثي بيشتر مفهوم بخش ساير رنگ ها هستند. معمولا سياه را با سفيد ترکيب مي کنند، اما ترکيب سياه با قرمز و يا سبز يا زرد اثرهاي متفاوتي دارد؛ به عنوان نمونه براي مشخص کردن موانع و محدوده هاي خطر از علامت راه راه سياه و زرد استفاده مي شود.

با آبي به آرامش مي رسيد

 رنگ آبي، محيطي آرام و صلح آميز فراهم مي کند و افراد را از هيجان ها ي بي مورد دور نگه مي دارد. در برخي محيط هاي کاري که تنش زياد است، شايد اين راهي براي تسکين تنش هاي رواني ناشي از کار باشد. اين رنگ به دليل اثري كه بر اعصاب پاراسمپاتيك مي گذارد، به كاهش فشار خون و تعداد تنفس منجر مي شود و احساس امنيت كارمند را افزايش مي دهد. رنگ ها با طول موج کم، مانند سبز روشن و ملايم و آبي آسماني بهره وري و تمرکز ذهن را بهبود مي بخشند. همچنين يک حس عمومي آسودگي خيال و آسايش را با خود به همراه مي آورند.  

 خاكستري نبايد تنها باشد

رنگ خاكستري رنگي است خنثي كه هيچ گرايشي را برنمي انگيزد، نه روشن است و نه تيره. اين رنگ عاري از هر نوع تحريك و واكنش است؛ به همين دليل در صنايع كاربرد فراوان دارد. پژوهش هاي اخير دانشگاه تگزاس حاکي است که رنگ دفتر کار به رنگ هاي خاکستري، بژ و سفيد، احساس غم، اندوه و افسردگي را به کارکنان به ويژه زنان القا مي کند. اين رنگ سرد نبايد به تنهايي در محيط هاي کاري و يا حتي در لباس هايي که انتخاب مي کنيد، به کار گرفته شود. خاکستري را با رنگ هاي گرم مثل نارنجي و زرد ترکيب کنيد تا لذت بيشتري از رنگ ها ببريد.

قهوه اي

رنگ قهوه اي متناسب با فضايي که به کار مي رود، مي تواند موجب دل مردگي و تسليم و انفعال شود و کارکنان را به افرادي بي تفاوت تبديل کند. بنابراين رنگ قهوه اي براي محيط كار رنگ مناسبي نيست. اين رنگ گرم و تيره باعث مي شود تا افراد هارموني و ثبات بيشتري را حس کنند. پس اگر در محيط کار استفاده کرديد، حتما ترکيبي از قهوه اي با رنگ ديگري را به کار ببريد تا آرامش را القا کند. البته برخي رنگ قهوه اي را نمادي از نظم و وفاداري نيز مي دانند. به هر صورت با توجه به چوبي بودن بسياري از وسايل و مبلمان اداري، احتمال به کار رفتن رنگ قهوه اي در محيط هاي اداري و کاري زياد است، پس به رنگ هاي ترکيبي با قهوه اي خوب فکر کنيد.

قرمز، جان مي دهد

رنگ قرمز نيروي حيات را بيشتر مي کند و بيشتر بروز مي دهد. سرعت نبض را بالا مي برد و ميزان دم و بازدم را افزايش مي دهد. اين رنگ به معناي تمايل و رغبت است، فعاليت هاي عمومي را افزايش مي دهد و احساس رقابت را تشديد مي كند. البته قرمز در حالت خستگي عصبي و فيزيكي مي تواند آزاردهنده باشد. در بسياري از محيط هاي کاري که فعاليت هاي بدني چنداني صورت نمي گيرد، رنگ هاي گرم مثل طيف هايي از زرد، قرمز و آجري به افراد کمک مي کند تا دچار خواب آلودگي نشوند. قرمز در ميان رنگ هايي است که طول موج بالا دارد و در رديف رنگ هاي فعال، پرتنش و هشداردهنده است؛ به همين دليل رنگ خون و عشق، کپسول هاي آتش نشاني و کاميون هاي آتش نشاني است.

آينده مي تواند بنفش باشد

رنگ ترکيبي بنفش به خاطر داشتن هر دو رنگ آبي و قرمز مي تواند هم هيجان انگيز و هم آرام بخش باشد. گفته شده که محيط کار با زمينه رنگ بنفش، جست وجوي هويت و تفکر بيشتر در ذهنيات را برمي انگيزد. همچنين گفته شده که بنفش موجب رويايي شدن فضا مي شود؛ بنابراين استفاده از اين رنگ در محل کار موجب مي شود تا افرادي که در آن کار مي کنند، روياها و چشم اندازهاي بزرگ و وسيع داشته باشند. اين رنگ کمک مي کند تا کارمندان فرصت هاي عالي براي آينده رقم بزنند. فردي که خيلي خوب روياپردازي کند، خلاقيت زيادي هم خواهد داشت و در نتيجه برنامه هاي جالب تري هم براي آينده تعيين خواهد کرد. با بنفش مي توانيد به جاي گرفتار شدن در گذشته، به آينده فکر کنيد.