جشنواره گل  ملي حفاري در نخستين گام 

مشعل   ليگ برتر فوتسال بانوان باشگاه هاي ايران در فصل جديد(98-97) شروع شد و همچون فصول گذشته تيم هاي نفتي حاضر در اين رقابت ها از مدعيان اصلي قهرماني به شمار مي روند.

تيم فوتسال بانوان ملي حفاري که از قدمت بالايي دراين رقابت ها برخورداراست و عناوين قهرماني زيادي را با خود يدک مي کشد، از جمله قهرماني در جام حذفي، مدعي اصلي قهرماني در فصل جديد است. ملي حفاري تغيير چنداني نداشته و با حذف 8 بازيکن فصل قبل خود و جذب 3 بازيکن جديد، مي خواهد بر بام فوتسال بانوان ايران قرار بگيرد. دومين تيم نفتي حاضر در اين رقابت ها تيم فوتسال پالايش نفت آبادان است که نسبت به فصل قبل، تغييرات زيادي داشته؛ از نيمکت گرفته تا بازيکنان داخل زمين که بيش از 90 درصد تغيير کرده است.قهرمان فصل قبل در اولين قدم که بسيار عجيب هم به نظر مي رسد، سرمربي خود را که مربي تيم ملي هم بود، عوض کرد. درادامه تغييرات در اين تيم، بازيکنان ملي پوش هم جدا شدند تا آباداني ها با يک تيم معمولي قدم به رقابت ها بگذارند که با اين اوصاف بايد گفت، دفاع از عنوان قهرماني فصل قبل بسيار سخت خواهد بود. در شروع اين رقابت ها، تيم فوتسال ملي حفاري در هفته نخست ليگ برتر فوتسال بانوان کشور برابر حريف خود به پيروزي پرگل دست يافت. تيم فوتسال بانوان ملي حفاري که فصل گذشته، به عنوان نايب قهرماني رسيده بود،در ديداري خانگي به مصاف تيم مس رفسنجان رفت که در نهايت با نتيجه پرگل هشت بر يک به برتري رسيد.

در اين ديدار، سحر پاپي چهار گل، فرشته خسروي و فاطمه پاپي هر کدام 2 گل براي تيم ملي حفاري به ثمر رساندند.شايان ذکر است، هدايت تيم ملي حفاري همچون فصل قبل بر عهده زيور بابايي است. تيم فوتسال پالايش نفت آبادان، قهرمان فصل گذشته که تغيرات عمده اي داشت، در هفته نخست اين رقابت ها به مصاف تيم سپيد رود تهران رفت که با نتيجه دور از انتظار 5 بر يک شکست خورد. در اين بازي، ابتدا رفيعي از پالايش نفت آبادان بود که توانست در دقيقه يک بازي گل اول را وارد دروازه فرزانه توسلي کند؛ اما در ادامه، اين سپيد رود بود که بر توپ و ميدان تسلط پيدا کرد و در نهايت برنده بازي شد. خديجه پور بهبهاني، به عنوان سرمربي جديد، هدايت تيم فوتسال پالايش نفت آبادان را به عهده دارد.

 

بابايي: پيروزي در اولين ديدار هميشه خوب است

زيور بابايي، سرمربي تيم فوتسال شرکت ملي حفاري ايران درباره عملکرد تيم شرکت ملي حفاري ايران در هفته اول ليگ برتر فوتسال بانوان گفت: «با توجه به اين که بازي اول بود و گرماي هواي خوزستان روي عملکرد بازيکنان تاثيرگذار است و هم اين که تمرين هاي مان را دير شروع کرده بوديم، از عملکرد بازيکنانم راضي هستم و بازي خوبي انجام دادند.»بابايي در ادامه افزود: «تمرين هاي مان را دو هفته قبل از ليگ شروع کرديم که متاسفانه دير بود؛ اما اميدوارم تا پايان همين طور خوب پيش برويم. در مورد ترکيب هم بايد بگويم که هشت بازيکن اصلي مان از سال گذشته را حفظ کرديم و فقط سه نفر تغييرات داشته ايم.»

سرمربي تيم فوتبال شرکت ملي حفاري ايران به مشکلات اسپانسري تيم هاي ليگ برتري اشاره و بيان کرد: «مشکلات اقتصادي روي تمام تيم ها تاثيرگذار است و امسال هم اين مشکلات را داريم. اميدوارم بتوانيم تا آخر ادامه دهيم و مشکلي در اين زمينه پيش نيايد. نبود اسپانسر و بحث مالي باعث شد که خيلي از تيم ها نتوانند در ليگ امسال تيم داري کنند. همين موضوع، زمان شروع ليگ را عقب انداخت. وضعيت اقتصادي جامعه بر ورزش کشورمان تاثيرگذار است و اگر بخواهيم با همين روند پيش برويم، تيم ها هم با مشکل روبه رو مي شوند؛ چون اعتبارات خاصي به آنها داده مي شود؛ اما وقتي روز به روز افزايش نرخ داريم، آيا اين مقدار مشخص اعتبار کفايت مي کند.»

بابايي درباره کيفيت ليگ در ادامه راه افزود: «مي گويند ليگ حرفه اي، اما هيچ چيزمان حرفه اي نيست و اين موضوع فقط به بخش بانوان مربوط نمي شود. اين حرفه اي نبودن از سالن محل برگزاري و قراردادها گرفته تا خيلي چيزهاي ديگر به چشم مي خورد. وقتي مي گوييم حرفه اي، يعني حرفه ام اين است و حقوقم از اين راه به دست مي آيد؛ اما در ايران چنين چيزي اتفاق نمي افتد.»

 

پور بهبهاني :  از عملکرد بازيکنانم راضي هستم 

خديجه پور بهبهاني، سرمربي تيم فوتسال بانوان پالايش نفت آبادان در مورد شکست تيمش از سپيدرود تهران در هفته نخست ليگ برتر فوتسال بانوان گفت: «هر دو تيم، بازي زيبايي را به نمايش گذاشتند. دو هفته است که تمرين هاي پرفشار تيمي مان را شروع کرده ايم. مشکلات زيادي داشتيم؛ اما توانستيم در اين مدت، تيم مان را منسجم کنيم.البته از عملکرد بازيکنانم در نيمه اول راضي بودم و انسجام دفاعي شان در نيمه دوم فوق العاده بود. اميدوارم در هفته هاي آتي، اين روند بهتر شود؛ چون قرار است بازيکن جذب کنيم.»سرمربي تيم فوتسال بانوان پالايش نفت آبادان، در مورد داوري گفت: «چون مسابقه هاي ليگ برتر را داريم، اميد است که عملکرد داورهاي مان بهتر شود تا روي نتيجه بازي کمتر اثر بگذارد.»او در پاسخ به اين سئوال که اگر عملکرد دفاعي تان در نيمه دوم بهتر بود، چگونه چهار گل دريافت کرديد، گفت: «در دو صحنه، داور خطايي را که بر روي بازيکنان مان انجام شد، گرفت که منجر به گل زودرس شد؛ اما با توجه به اين که در نيمه اول، دو تيم محتاط عمل مي کنند ما هم محتاط عمل کرديم و خواستيم در ميانه زمين پرس انجام دهيم. در نيمه دوم هم سعي کرديم فشار را بالاتر ببريم که توانستيم عمق دفاع حريفمان را تا حدودي باز کنيم.»بهبهاني در پايان گفت: «ما با توجه به دو هفته تمرين پرفشار اين عملکرد را داريم. ان شاء الله هفته هاي آتي بهتر از اين مي شويم.»

 

ليگ برتر فوتبال ايران

نگاه نفتي ها به بالاي جدول

ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران، هفته سوم خود را پشت سر گذاشت و نمايندگان نفتي حاضر در اين رقابت ها با 2 تساوي و يک شکست به کار خود پايان دادند تا در ميانه جدول ليگ قرار بگيرند.

نفتي ها در فصل جديد شروع نسبتا خوبي داشتند و به دنبال اين هستند که بتوانند در ادامه با حفظ اين روند، سهميه نفت را در ليگ برتر حفظ کنند؛ هر چند که به مقام هاي بالاتر هم چشم دارند.

3 تيم پارس جنوبي جم، نفت مسجد سليمان و نفت آبادان به ترتيب بهترين نتايج را در فصل جديد گرفته اند.

شاگردان مهدي تارتار در تيم پارس جنوبي جم با يک پيروزي، يک تساوي، يک شکست و کسب 4 امتياز، بهترين تيم در ميان 3 تيم حاضر هستند. پارس جنوبي جم در هفته سوم در قائم شهر موفق شد تيم نساجي را متوقف کند که کار بزرگي بود.

نفت مسجد سليمان هم با 2 تساوي، يک شکست و کسب 2 امتياز که در 2 ديدار مقابل تراکتور و فولاد کسب کرد، در ميانه پاييني جدول قرار دارد. نفت آبادان هم با پائولو سرجيو پرتغالي، سپاهان و گسترش را با نتيجه تساوي متوقف کرد و در برابر پديده، شکست خورد تا در کنار نفت مسجد سليمان قراربگيرد.

 

ويسي: همه کار کرديم جز گل زدن!

عبداله ويسي پس از تساوي مقابل فولاد گفت: «بازي خوبي بود و در حد توانمان بازي کرديم. ما سعي داشتيم مردم خوب مسجدسليمان را راضي و خوشحال به خانه بفرستيم که فکر مي کنم موفق بوديم؛ هر چند ما در اين ديدار گلي به ثمر نرسانديم؛ اما از روند بازي راضي بودم. من از مساوي مي ترسيدم، اما همين اتفاق افتاد. دهمين سال است که روي نيمکت تيمي مي نشينم و 300 بازي نيز کنار زمين حضور داشتم؛ اما تاکنون اين را نديدم که تيمي آنقدر موقعيت گل به وجود بياورد و خراب کند! البته تيم فولاد هم در بخش دفاع و حمله خوب کار مي کرد؛ اما تيم ما بهتر بود. اي کاش اين بازي با پيروزي و کسب سه امتياز به پايان مي رسيد. با اين نتيجه، رقباي ما خوشحال شدند.»

وي درباره روند رو به رشد تيمش در ليگ هجدهم گفت: «تيم ما به حريف فشار زيادي وارد آورد. به هرحال حريف ما تيم فولاد بود که بازيکنان بسيار خوبي در آن بازي مي کنند و اين تيم سابقه حضور در ليگ قهرمانان آسيا را در کارنامه خود دارد. مي دانستيم که آن ها نيز ما را تحت فشار قرار خواهند داد. تيم ما در تمامي بخش ها به غير از گلزني، خوب بود؛ البته تمرکز ما هنوز به دست نيامده و همه ارکان تيم ما به دليل برخي مشکلات، هنور نتوانسته اند روي بازي هاي ليگ تمرکز داشته باشند.»

 

تارتار: به بازي احاطه داشتيم و براي سه امتياز بازي کرديم

سرمربي پارس جنوبي جم معتقد است، نمايش پاياپايي برابر نساجي داشتند و هر دو تيم تنها شايسته يک امتياز بودند. مهدي تارتار بعد از تساوي برابر نساجي گفت: «بازي جذابي بود و حضور تماشاگران دو تيم هم به آن جذابيت اضافه مي کرد. شروع خوبي در ابتداي مسابقه داشتيم و برخلاف جريان بازي روي يک ضربه ايستگاهي، يکي از بازيکنان ما کم تجربگي کرد و به حريف پنالتي داديم.»البته فکر مي کنم به بازي احاطه داشتيم و براي سه امتياز به قائم شهر رفته بوديم، اما کارمان سخت بود. کسي از ما انتظار قهرماني ندارد و به همين دليل بي محابا و بدون ترس بازي مي کنيم تا بتوانيم جايگاه مناسبي به دست آوريم.او سپس با اشاره به نيمه دوم گفت: «با تغييراتي که در نيمه دوم ايجاد کرديم، حملات همه جانبه اي تا رسيدن به گل داشتيم. هر دو تيم روي ضربات ايستگاهي برنامه داشتند. پس از گل تساوي، با توجه به جو ورزشگاه و شرايط آب و هوايي، نساجي به بازي مسلط شد و زيرکي يکي دو بازيکن آنها نيز کمک کرد تا صاحب ضربات آزاد شوند که خدا را شکر خط دفاعي ما روز خوبي را پشت سر گذاشت و فکر مي کنم روي زدن ضربات موفق بوديم و در نظم تيمي فوق العاده کار کرديم.»سرمربي پارس جنوبي اضافه کرد: «از بازيکنانم تشکر مي کنم که در اين شرايط جوي نمايش خوبي داشتند. از هواداران پارس جنوبي که مسير طولاني طي کردند و از جنوب به شمال کشور آمدند، تشکر مي کنم. واقعا براي ما سنگ تمام گذاشتند و دست تک تک آن ها را مي بوسم.»

 

سرجيو:  باختيم، اما جبران مي کنيم

سرمربي تيم فوتبال صنعت نفت آبادان مي گويد: «چهار پنج تيم قوي در ليگ برتر حضور دارند که شايد رويا باشد بخواهيم با آن ها رقابت کنيم.» پائولو سرجيو پس از شکست يک بر صفر تيمش مقابل پديده گفت: «نيمه دوم يک سري تغييرات اعمال کرديم و مهم تر از هر چيز اعتمادبه نفس به دست آورديم. اين تيم، تيم بسيار خوبي است و در بازي اول براي پرسپوليس که قهرمان ليگ است، بازي بسيار سختي را رقم زدند و براي ما هم بازي سختي را به وجود آوردند؛ البته ما در آخر نشان داديم که در حال رقابت هستيم. يک بر صفر باختيم، اما مي توانست هر نتيجه ديگري رقم بخورد.سرمربي تيم فوتبال صنعت نفت آبادان تصريح کرد: «تمام تلاشمان اين است که بازي خوبي انجام دهيم و نتايج خوبي کسب کنيم. چهار پنج تيم قوي در ليگ برتر حضور دارند که شايد رؤيا باشد بخواهيم با آن ها رقابت کنيم. ما به دنبال اين هستيم که فوتبال خوبي انجام دهيم و در آخر هم نتيجه خوبي کسب کنيم.»