نفت تهران افتخار دووميداني ايران

11 قهرماني در 14 سال حضور مستمر

مشعل   وزارت نفت ايران، همواره در بحث ورزش، سرمايه گذاري قابل قبولي انجام داده و تيم هاي مختلفي در رشته هاي متعدد ورزشي زير نظر اين مجموعه بزرگ به فعاليت مي پردازند و نتايج فوق العاده اي نيز کسب مي کنند. يکي از اين حوزه ها، رشته دووميداني است که تيم تحت پوشش شرکت ملي نفت ايران توانسته در سال هاي گذشته يکه تاز باشد و در مسابقات بين المللي مختلف به نتايج مطلوبي نيز دست يابد. اين تيم در بيشتر دوران فعاليتش در داخل کشور، به عناوين مختلف قهرماني رسيده و توانسته در عرصه هاي بين المللي نيز افتخارات خوبي به دست آورد.

تاريخچه باشگاه

در سال 1383 با مصوبه هيات وزيران مبني بر به کارگيري تعدادي از قهرمانان ورزشي در وزارتخانه ها، تعدادي از دووميداني کاران ملي پوش آن دوران جذب شرکت ملي نفت ايران شدند تا تيم دووميداني شرکت ملي نفت ايران به طور رسمي تشکيل شود. آن سال تيم دووميداني نفت در ليگ کشوري حضور پيدا کرد و فعاليتش رسما آغاز شد. از آن زمان به بعد، از بين فرزندان کارکنان شرکت نفت هم استعداديابي شد و نفراتي به تيم اضافه شدند و الان که 14 سال از آن روزها مي گذرد، اين تيم توانسته افتخارات بزرگي کسب کند.

حمايت از قهرمانان ملي

در همه سال هاي گذشته، تيم دووميداني شرکت ملي نفت ايران، حمايت قاطعانه اي از ملي پوشان داشته و با به کارگيري آن ها سعي کرده دغدغه هاي اقتصادي اين ملي پوشان برطرف شود که اين مسئله با توجه به شرايط مالي فدراسيون دووميداني، کمک شاياني به اين رشته در ايران کرده است. از اين رو تيم دووميداني نفت توانسته در اين سال ها، استعدادهاي زيادي را به دووميداني ايران معرفي کند و افرادي جذب اين تيم شدند که همگي توانستند آينده اي درخشان رقم بزنند و در مسابقات بين المللي، توانايي هاي فني خود را نشان دهند.

افتخارات داخلي

نگاهي به افتخارات تيم دووميداني نفت در داخل کشور، همه چيز را مشخص مي کند. در مجموع 14 سال فعاليت اين تيم در ليگ کشوري 11 عنوان قهرماني نصيب آنها شده که در نوع خود بي نظير است. دووميداني کاران تيم شرکت نفت در ساير دوره ها نيز يک بار نايب قهرمان شدند و دو بار روي سکوي سومي قرار گرفتند تا اقتدار خود را به رخ بکشند؛ اتفاقي که در تاريخ دووميداني ايران سابقه نداشته و تيم شرکت نفت به آن دست پيدا کرده است.

سوابق بين المللي

تيم دووميداني نفت سابقه حضور در مسابقات برون مرزي متعددي دارد. با اين که دووميداني باشگاه ها در آسيا مسابقاتي متمرکز ندارد؛ اما براي اين که ورزشکاران اين رشته، حضور درميادين بين المللي را تجربه کنند، بارها در مسابقات برون مرزي شرکت کردند. حدود يک ماه پيش نيز اين تيم در کشور قزاقستان، يک دوره مسابقات باشگاهي را با حضور تيم هاي 12 کشور مختلف تجربه کرد که در مجموع تيمي، به عنوان دومي دست پيدا کرد. در بخش انفرادي نيز ورزشکاران دووميداني شرکت نفت 3 مدال طلا ، 3 مدال نقره و 3 برنز را از آن خود کردند. همچنين سال گذشته در مسابقات بين المللي دهه فجر نيز اين تيم، عنوان قهرماني را از آن خود کرد. در گذشته نيز دووميداني کاران نفت حضور در تورنمنت هايي مثل چين تايپه، مجارستان و قزاقستان را تجربه کرده بودند که در بيشتر آنها روي سکو رفتند.

داشتن ملي پوشان متعدد

بيشتر ورزشکاران تيم دووميداني شرکت نفت، اکنون در رده هاي مختلف ملي حضور دارند و از اين نظر نيز کمک شاياني به تيم ملي دووميداني ايران مي شود. در حال حاضر علي ثمري در پرتاب وزنه، کيوان قنبرزاده در پرش ارتفاع، رضا قاسمي در ماده هاي صدمتر و 200 متر، مسلم نيادوست در 1500 متر، امير مرادي در 800 و 1500 متر، حسين کيهاني در 3 هزار متر بامانع، رضا مقدم در پرتاب چکش و ايوب آزخي، نفراتي هستند که در تيم هاي ملي مختلف در رده هاي سني حضور دارند. به اين ترتيب، تيم دووميداني شرکت نفت به نوعي همواره حامي تيم ملي ايران بوده و در بيشتر مسابقات آسيايي و جهاني نيز ورزشکاران اين تيم به رقابت ها اعزام شده اند. چند روز ديگر هم همه ورزشکاراني که از آن ها نام برده شد، قرار است در رقابت هاي آسيايي در اندونزي حضور يابند و در ترکيب تيم ملي دووميداني ايران، رقابت هاي خود را شروع کنند.

 

 ايرج ايري، سرمربي تيم دووميداني نفت تهران:

تيم ما پايه اصلي تيم ملي دووميداني ايران است

موفقيت هاي اخير تيم دووميداني شرکت ملي نفت ايران که با نام نفت تهران در رقابت ها شرکت مي کند، با سرمربيگري ايرج ايري به دست آمده است؛ فردي که خودش سال ها يکي از دووميداني کاران برجسته ايران بوده و حالا با پايان دوران قهرماني اش، چند سالي است که به عنوان سرمربي نفتي ها فعاليت مي کند. او نقطه نظرات جالبي درباره تيم تحت هدايت خود دارد که با هم مي خوانيم:

  از تيم دووميداني نفت بگوييد. چند سالي است که تيم شما مقتدرانه بر صدر رقابت هاي کشوري تکيه زده است.

اين موضوع حاصل تلاش يک مجموعه کامل است. ما در سال هاي گذشته با حمايت هاي بي نظير وزارت نفت و شرکت ملي نفت ايران توانسته ايم روزهاي خوبي را سپري کنيم و حالا به قطب اصلي دووميداني کشور تبديل شده ايم. اکنون کار به جايي رسيده که يکي از پايه هاي اصلي تيم هاي ملي دووميداني ايران، همين تيم دووميداني نفت است.

  ملي پوشان بسيار زيادي هم داريد؟

بله، واقعا در سال هاي گذشته، باشگاه ما يکي از حاميان اصلي دووميداني ايران در سطح ملي بود و اين موضوع با حمايت مديران شرکت نفت پديد آمده است. اکنون شما مي بينيد که بيشتر ورزشکاران رشته دووميداني از تيم نفت بالا مي آيند و رشد مي کنند تا بتوانند در عرصه ملي افتخار آفريني کنند.

  با توجه به اين که تعداد زيادي از نفرات تيم شما در قالب تيم ملي دووميداني به رقابت هاي آسيايي اندونزي اعزام مي شوند، چقدر براي دووميداني ايران شانس مدال قائل هستيد؟

ما در يکي دو سال گذشته، توانسته ايم در مسابقات برون مرزي حرف هاي زيادي براي گفتن داشته باشيم. در آخرين مسابقات که حضور يافتيم، توانستيم عنوان دومي را از تورنمنت 12 تيمي قزاقستان کسب کنيم که اين اتفاق بزرگي بود. شک نکنيد نفرات برجسته اي را به تيم ملي داده ايم که هرکدام مي توانند در تيم ملي دووميداني در مسابقات اندونزي بدرخشند و پرچم ايران را بالا ببرند. ما بسيار خوش بين هستيم که اين نفرات، مدال هاي ارزشمندي براي تيم ملي دووميداني و در نهايت کاروان ورزشکاران ايران به دست بياورند و مايه افتخار کشورمان شوند.

  مديران باشگاه از کادرفني و ورزشکاران به اندازه کافي حمايت مي کنند؟

قطعا همين طور است. اگر اينطور نبود، هيچ موفقيتي حاصل نمي شد. همانطور که گفتم در سال هاي گذشته هميشه ما در بين برترين ها بوديم و اين به خوبي همه چيز را نشان مي دهد. ما در طول 14 سال فعاليت خود 11 بار عنوان قهرماني را از آن خود کرديم و 3 دوره ديگر هم دوم يا سوم شديم. جا دارد از زحمات آقاي قوچاني، مديرعامل کنوني تيم دووميداني نفت تشکر کنم که واقعا براي تيم زحمت مي کشد. از ساير مديران وزارت نفت و شرکت ملي نفت ايران که حمايت زيادي مي کنند، هم تشکر مي کنم. اميدوارم در آينده بتوانيم جواب اعتماد و محبت هاي اين عزيزان را بدهيم.

ايرج ايري: در يکي دو سال گذشته، توانسته ايم در مسابقات برون مرزي حرف هاي زيادي براي گفتن داشته باشيم. در آخرين مسابقات توانستيم عنوان دومي را از تورنمنت 12 تيمي قزاقستان کسب کنيم که اين اتفاق بزرگي بود. شک نکنيد نفرات برجسته اي را به تيم ملي داده ايم که هرکدام مي توانند در تيم ملي دووميداني در مسابقات اندونزي بدرخشند و پرچم ايران را بالا ببرند. ما بسيار خوش بين هستيم که اين نفرات، مدال هاي ارزشمندي براي تيم ملي دووميداني و در نهايت کاروان ورزشکاران ايران به دست بياورند و مايه افتخار کشورمان شوند.

صعود انفرادي نفتي ها  به بام ايران

کوهنوردان شرکت ملي نفت ايران، به صورت انفرادي به قله دماوند صعود کرد.حسين شباني از کارکنان شرکت مهندسي توسعه نفت و امير انوري از کارکنان شاغل در معاونت پشتيباني شرکت ملي نفت ايران، طي يک برنامه کوهنوردي به قله دماوند صعود کردند.

کوهنوردان نفتي از جبهه جنوبي، معروف به گوسفند سرا به سمت بارگاه سوم حرکت کردند و پس از استراحت شبانه در پناهگاه اين بارگاه، ساعت 4 صبح روز بعد به سمت قله حرکت کردند و بعد از 6 ساعت کوهنوردي در هواي سرد و برفي در تابستان موفق شدند به قله 5871 متري دماوند صعود کنند. گفتني است، در اوج گرماي تابستان، دماي قله دماوند 7 درجه زير صفر بود.

شايان ذکر است، دو کوهنورد شرکت ملي نفت ايران به غير از ورزش کوهنوردي در رشته هاي کاراته، شنا و تنيس روي ميز هم فعال هستند.

 

با درخشش در ليگ استان

اميدهاي فوتبال نفت و گاز گچساران قهرمان شدند

تيم فوتبال اميد نفت و گاز گچساران در مسابقات قهرماني استان كهگيلويه و بويراحمد قهرمان شد.

مسابقات قهرماني استان كهگيلويه و بويراحمد از13 تا 17 مرداد ماه با حضور چهار تيم به ميزباني شهر ياسوج برگزار شد.

تيم هاي نفت و گاز گچساران، پس از رقابتي نفسگير با تيم هاي پرسپوليس چرام، كشاورز دهدشت و فولاد ياسوج در نهايت موفق شد با گذشتن از سد آن ها قهرمان شود و دست پر به خانه برگردد.اميدهاي فوتبال نفت و گاز گچساران كه به عنوان سرمايه هاي فوتبال اين باشگاه و گچساران شناخته شده اند، از اعتبار فوتبال اين شهر بخوبي دفاع كردند.

شاگردان آرش هوشمندي با هوشمندي و زيركي فني خود، چنان بازي بي نظيري در پايتخت طبيعت ايران از خود به نمايش گذاشتند كه كاپ قهرماني راهي جز حركت به سوي گچساران پيدا نكرد.همچنين حسن درخشان فر، به عنوان سرپرست و عبدالمحمد كريمي، پشتيان اين تيم تلاش هاي فراواني براي موفقيت اين تيم داشته اند.