پارس جنوبي  برنده دربي نفتي ها

مشعل  حضور 3 نماينده از صنعت نفت در ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران، باعث جذابيت و داغ شدن تنور اين مسابقات است، بخصوص اين که در طول فصل، شاهد مصاف اين 3 تيم با يکديگر خواهيم بود.

ليگ برتر، تازه هفته هاي آغازين خود را سپري مي کند. دو تيم فوتبال پارس جنوبي و نفت مسجد سليمان در جم به مصاف هم رفتند تا شاهد اولين دربي نفتي ها باشيم.  پارس جنوبي در فصل گذشته در اولين حضور خود در اين رقابت ها خوش درخشيد و پديده ليگ برتر شناخته شد و در پايان فصل در رتبه پنجم قرار گرفت که براي اولين حضور و تجربه بازي در ليگ برتر، رتبه خوبي به شمار مي رفت. شاگردان مهدي تارتار در هفته دوم، در خانه ميزبان، تيم تازه صعوده کرده نفت مسجد سليمان بودند. نفت مسجد سليمان هفته اول در خانه، تراکتور را متوقف کرده بود و پارس جنوبي هم در اهواز به فولاد باخته بود. به همين دليل، دوتيم نفتي به دنبال اولين پيروزي خود در دربي نفتي ها بودند. از سوي ديگر، نفتي ها بعد از 4 سال دوباره به ليگ برتر برگشته اند و مي خواهند که در ليگ باقي بمانند و قصد بازگشت به ليگ يک را ندارند. حال با تمام اين اوصاف، دربي نفتي ها در هفته دوم ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران در گرماي جم، بسيار گرم و پرهيجان بود و دوتيم بسيار خوب بازي کردند؛ ولي در نهايت زور شاگردان تارتار به عبدالله ويسي چربيد و با دوگل عماد ميرجوان و ابراهيم صالحي موفق شدند با نتيجه دو برصفر، حريف نفتي خود را شکست دهند تا برنده اولين دربي نفتي ها در فصل جديد ليگ برتر باشند.

تارتار: خوشحالم برنده دربي ما بوديم

مهدي تارتار، پس از ديدار برابر نفت مسجدسليمان و اولين پيروزي در دربي نفتي ها گفت: «بازي زيبايي بود و هر دو تيم براي بردن به زمين آمده بودند. به بازيکنانم پيش از بازي گفته بودم که امتيازات را در نيم فصل اول به دست بياورند؛ چرا که در نيم فصل دوم، اين کار سخت مي شود. خداراشکر خيلي زود توانستيم به گل برسيم. در بازي قبلي که تيم مان باخت، از بازيکنانم تشکر کردم؛ اما با اين که به پيروزي رسيديم، از بازيکنانم گلايه مندم. اگر حمل بر غرور نباشد، انصافا بازيکنان ما با غرور بازي کردند. از نظر بدني از تيم نفت جلوتر بوديم و کاملا بازي را در اختيار داشتيم. به هرحال برد در دربي، يک مزه ديگر دارد و خوشحالم که برنده اين دربي ما بوديم.»او درباره تيم خود و اين که اسکلت اصلي تيم را حفظ کرده اند، گفت: «ما سعي کرديم بدنه اصلي تيم مان را حفظ کنيم؛ البته بايد از مديريت تيم نيز تشکر کنم. با توجه به شرايط اورژانسي که داشتيم، يک دفعه اتفاق هايي افتاد که توانستيم حدود 10 بازيکن مان را حفظ کنيم. بازيکنان باتجربه مان را نگه داشتيم و خريدهاي خوبي نيز داشتيم. با آگاهي خريد کرديم. سال گذشته در قسمت جلوي زمين، دست مان بسته بود؛ اما امسال نيروهاي زيادي داريم.»

سرمربي پارس جنوبي درباره قضاوت اين ديدار گفت: «در نيمه اول رضا عادل، قضاوت خوبي نداشت. من کنار زمين به هم ريخته بودم؛ اما در نيمه دوم قضاوت خوبي داشت و اين شک و شبهه را به وجود مي آورد که ما هفته بعد با يک تيم مازندراني بازي داريم. اميدوارم در چينش داورها دقت بيشتري شود.»تارتار در پايان، درباره حمايت هواداران گفت: «انتظار داشتم تماشاگران بيشتري به ورزشگاه بيايند. از آن هايي که آمدند و آن ها يي که از منزل همراه بودند، ممنونم و اميدوارم در هفته هاي بعد، حمايت بيشتري از آن ها داشته باشيم.»

ويسي: خوب نبوديم، باختيم

عبدالله ويسي، سرمربي نفت مسجدسليمان بعد از شکست 2 بر صفر تيمش در دربي نفتي ها مقابل پارس جنوبي گفت: «بازي بسيار زشت، زننده و بدي ارائه کرديم. در همه نقاط زمين، تيم خوب پارس جنوبي از ما سرتر بود و از موقعيت هاي خود استفاده کرد و برنده بازي شد. پارس جنوبي در اين بازي محکوم به برد بود. اين تيم هفته گذشته، شايسته باخت نبود، اما شکست خورد. ما شانس آورديم که گل هاي بيشتري نخورديم.»

سرمربي نفت مسجدسليمان در مورد قضاوت رضا عادل، داور اين بازي هم گفت: «ما باختمان را گردن کسي نمي اندازيم. نمي شود وقتي مي بازيم، بگوييم داور ضعيف است و اگر برنده شويم، از داور تمجيد کنيم. داور اين مسابقه، داور جوان و خوبي است و اگر برنده يا بازنده باشيم، بايد به داور احترام بگذاريم. داور هم يک انسان است و شايد به نفع يا ضرر تيم ما اشتباه کند. در مجموع عملکرد داور خوب بود.»

 ويسي در پاسخ به اين پرسش که چند نفر از بازيکنان نفت که فصل گذشته به قهرماني ليگ دسته اول رسيده اند، در تيمش بازي مي کنند، گفت: «هفت بازيکن از سال گذشته، در تيم فعلي نفت حضور دارند.»

وي درباره باخت در دربي نفتي ها گفت: «هرکسي دوست دارد دردربي برنده باشد، همانطور که قبلا تجربه حضور در دربي خوزستان را داشته و برنده شده ام. به همين دليل او وعده داد درديگر دربي نفتي ها و نيز دربي خوزستاني ها برنده شده و جبران مافات کند.»

با حضوردر مسابقات ادارات کل استان گلستان

  تيم فوتسال پايگاه بسيج گاز  قهرمان شد

به مناسبت گراميداشت دهه کرامت و هفته حجاب و عفاف، مسابقات ورزشي فوتسال حوزه مقاومت شهيد بهشتي ادارات کل استان گلستان جام مدافعان حرم، با حضور 16 تيم از دستگاه هاي اجرايي استان در محل سالن ورزشي شهيد گرزين شرکت گاز برگزار شد.

در اين دوره از مسابقات، تيم هاي حاضر در 4 گروه باهم رقابت کردند که درنهايت و پس از بازي هاي جذاب، چهره 4 تيم راه يافته به مرحله پاياني مشخص شد. در اين مرحله، تيم شرکت گاز با برتري بر تيم جهاد کشاورزي و همچنين تيم مخابرات با غلبه بر منابع طبيعي، فيناليست شدند.

درمرحله فينال نيز پس از ارائه بازي درخور تحسين، تيم شرکت گاز توانست در کمال شايستگي، با غلبه بر تيم شرکت مخابرات، مقام قهرماني اين دوره از مسابقات را از آن خود کند و تيم منابع طبيعي نيز در جايگاه سوم قرار گرفت.  درمراسم اختتاميه اين بازي ها که باحضور مسئولان استان و شهرستان و همچنين بسيج ادارات کل استان برگزار شد، از تيم هاي برتر با اهداي لوح تقدير و جام قهرماني تجليل شد.  شايان ذکر است، تيم پايگاه بسيج شرکت گاز با کسب اين افتخار، به عنوان تيم برتر بسيج ادارات کل، نماينده استان گلستان، راهي مسابقات کشوري خواهد شد.

 

با قهرماني در تفليس

کاراته کا نفتي، جهاني شد

کاراته کا شرکت پالايش نفت تبريز، با پيروزي بر حريفانش موفق شد، قهرمان جهان شود.  احمد جاهدخطيبي، از کارکنان شرکت پالايش نفت تبريز که از قهرمانان رشته کاراته است و در قالب تيم مدافعان حرم در مسابقات جهاني 2018 تفليس گرجستان حضور يافته بود، توانست در ميان 22 کشور حاضر در اين رقابت هاي جهاني، به مدال طلا در بخش کاتا دست يابد و پرچم شرکت پالايش نفت تبريزرا بالا ببرد.

در اين مسابقات، در رده بندي رنکينگ، کشور ميزبان اول شد و تيم ملي ايران با 6 طلا، يک نقره و يک برنز نايب قهرمان شد و ترکيه در رده سوم ايستاد.

   گازي هاي خراسان رضوي
 مسير مشهد -  طرقبه را رکاب زدند

همزمان با ولادت با سعادت حضرت علي ابن موسي الرضا(ع)، مديرعامل و جمعي از کارکنان شرکت گاز استان خراسان رضوي، مسير 52 کيلومتري رفت و برگشت مشهد- طرقبه را رکاب زدند.

ورزشکاران گاز خراسان رضوي در اين برنامه که از محل منازل سازماني واقع در خيابان ارشاد مشهد آغاز شد، مسيري در حدود 52 کيلومتر تا شهرستان طرقبه را به صورت رفت و برگشت رکاب زدند.

سيدحميد فاني، مديرعامل شرکت گاز استان طي سخناني در جمع دوچرخه سواران حاضر در اين برنامه، با تاکيد بر ارتقاي فرهنگ ورزش همگاني، خواستار برنامه ريزي براي مشارکت هرچه بيشتر کارکنان در برنامه هاي ورزشي سازمان شد.

وي با اشاره به رابطه ورزش همگاني و روحيه کار تيمي افزود: توسعه ورزش همگاني، با هدف ارتقاي سلامت کارکنان، بايد جزو اولويت هاي امور ورزش شرکت گاز استان قرار گيرد.

زيارت امامزادگان ياسر و ناصر از برادران بلاواسطه امام رضا(ع) و فرزندان امام موسي بن جعفر(ع) بخشي از اين برنامه چند ساعته بود.

بنابراين گزارش، افزايش توان روحي و جسمي افراد و سالم سازي محيط زيست، از اهداف نهايي انجام ورزش هاي همگاني است.

 بعد از پايان اين همايش ورزشي، جمعي از ورزشکاران گاز خراسان رضوي با حضور در دفتر مديرعامل اين شرکت، ضمن قدرداني از حمايت هاي همه جانبه وي از توسعه و ترويج ورزش همگاني، پيراهن رسمي تيم دوچرخه سواري شرکت گاز استان را به او اهدا کردند.

مديرعامل شرکت گاز استان نيز ورزش همگاني را گامي موثر براي جلوگيري از آسيب هاي جسمي و روحي عنوان کردو افزود: بايد تلاش کنيم تا زمينه گرايش همه کارکنان و خانواده هاي آنان به ورزش فراهم شود.

فاني افزود: فرهنگسازي وهمگاني کردن ورزش در سازمان، عامل نشاط و سرزندگي کارکنان است.

يادآور مي شود، در حال حاضر بيش از 12 رشته ورزشي در سطح قهرماني براي کارکنان و خانواده هاي کارکنان شرکت گاز خراسان رضوي برنامه ريزي و پيگيري مي شود.