مدیر منابع انسانی   نفت و گاز گچساران  تشریح کرد:

ماموريت ورزش گچساران در اجراي مسئوليت هاي اجتماعي نفت

ورزش نفت و گاز گچساران، خط مقدم جلوگيري از آسيب هاي اجتماعي است و مسئوليت اجتماعي، مهم ترين ماموريت ورزش نفت و گاز گچساران به شمار مي رود. نفت و گاز گچساران به عنوان يکي از شرکت هاي مهم بهره بردار در مناطق نفت خيز جنوب همواره در زمينه کمک به ورزش مناطق کمتر توسعه يافته، پيشگام بوده است.

 در سال هاي اخير، ورزش به عنوان يکي از ابزارهاي توسعه مناطق محروم در دستور کار حمايتي و به اصطلاح به عنوان مسئوليت اجتماعي شرکت هاي تابعه وزرات نفت قرار گرفته است.گسترش اماکن ورزشي، حمايت از استعدادهاي ورزشي و افزايش سهميه هاي بومي در تيم هاي باشگاه نفت و گاز گچساران از مهم ترين اقدام هاي اين شرکت در مسير تحقق مسئوليت هاي اجتماعي است.به منظور آگاهي از نقش شرکت بهره برداري نفت و گاز گچساران در ورزش منطقه، با فرهاد جعفري، مدير منابع انساني و مدير عامل باشگاه فوتبال نفت و گاز گچساران گفت وگويي داشتيم که در ادامه مي خوانيد.

حاميان اصلي ورزش

فرهاد جعفري، مديرمنابع انساني نفت و گاز گچساران درباره مسئوليت هاي اجتماعي در ورزش نفت و گاز گچساران گفت: شرکت نفت و گاز گچساران، يکي از حاميان اصلي ورزش در اين منطقه کمتر توسعه يافته است و همواره در خط مقدم ورزش استان خودنمايي مي کند و از اين طريق، توانسته بسياري از استعدادهاي بومي و نفتي را در رشته هاي مختلف شناسايي کند و پرورش دهد.

جذب جوانان با استعداد بومي

وي در ادامه با اشاره به جذب استعداد هاي منطقه گفت: استفاده بيش از 14 هزار نفر از کارکنان نفت و گاز گچساران از رشته هاي مختلف ورزشي، آموزشي در تيم هاي قهرماني و همگاني و همچنين جذب جوانان با استعداد بومي در بسياري از تيم هاي قهرماني، از مهم ترين دستاوردهاي مسئوليت اجتماعي در اين شرکت محسوب مي شود.

جعفري در ادامه گفت: اختصاص برخي مجموعه هاي ورزشي اين شرکت به استفاده عموم ورزشکاران در حالي که تمامي امور نگهداري و تعميرات اين مجموعه ها به عهده شرکت نفت و گاز گچساران است، از مهم ترين اقدام هاي اين شرکت با هدف اجرايي کردن مسئوليت اجتماعي در اين منطقه محروم است.

مديرمنابع انساني نفت و گاز گچساران با بيان اينکه در حال حاضر، بيشتر تيم هاي ورزشي استان در رده باشگاهي، از باشگاه نفت و گاز گچساران هستند، افزود: قطعا اگر نفت و گاز گچساران دست از حمايت تيم هاي باشگاهي بردارد، استان کهگيلويه و بويراحمد با يک بحران جدي در زمينه ورزش روبه رو خواهد شد.

اختصاص امکانات لازم  به توسعه ورزش

مدير عامل تيم فوتبال نفت و گاز گچساران با اشاره به دردست تعمير بودن استاديوم تختي گچساران در سال هاي اخير و انجام برخي مسابقات فوتبال باشگاهي گچساران و همچنين تورنمنت هاي ورزشي در مجموعه ورزشي پدخندق اظهار داشت: باشگاه نفت و گاز گچساران همواره کمک رسان اداره ورزش وجوانان بوده و با در اختيار قراردادن برخي اماکن ورزشي خود، سهم بسزايي در توسعه ورزش اين منطقه داشته است. همکاري با بسياري از ادارات شهرستان و اختصاص دادن ساعت تمريني فوتسال و فوتبال در مجموعه پدخندق براي کارکنان آنها، بسياري از مشکلات از نظر کمبود فضاي ورزشي سرپوشيده شهرستان را برطرف کرده است.

50 سال توسعه ورزش

مديرمنابع انساني نفت و گاز گچساران تاکيد کرد: مطمئنا انگيزه مديران باشگاهي با قدمت بيش از 50 سال که همواره مهم ترين هدفش، توسعه ورزش در اين منطقه بوده و در ادامه نيز اينگونه خواهد بود، براي خدمتگزاري به اين منطقه نه تنها کم نخواهد شد؛ بلکه با انگيزه بيشتري کار خواهند کرد؛ البته از مسئولان استاني هم انتظار مي رود در مسير اين توسعه، کنار نفت باشند و کمک کنند.

 مسئولان اداره ورزش و جوانان گچساران و استان، نقش نفت را در بهسازي اين مجموعه نبايد ناديده بگيرند، ضمن اينکه بايد براي توسعه بيشتر آن، به مسئولان و ورزشکاران باشگاه نفت و گاز که همواره در خدمت مردم بوده اند، بيشتر کمک کنند و حامي آنها باشند.

 مدير تيم فوتبال نفت و گاز گچساران در ادامه افزود: متاسفانه برخي افراد، نقش حمايت هاي صنعت نفت از ورزش منطقه را نمي دانند و با اهانت و تخريب ورزشکاران و مسئولان باشگاه، سعي در ايجاد دلسردي ميان خدمتگزاران مردم در نفت دارند.

19 تيم در ليگ هاي برتر کشور

جعفري در ادامه بحث توسعه مسئوليت اجتماعي و اينکه ورزش نفت چه تاثيري در منطقه دارد، گفت: در اين شرايط که بسياري از شرکت هاي خصوصي و حتي دولتي، دست از حمايت تيم هاي قهرماني کشيده اند، شهري با جمعيت نزديک به يکصدهزار نفر و با 19 تيم قهرماني در باشگاه هاي کشور و چند رشته همگاني در زيرمجموعه نفت و گاز گچساران فعاليت مي کند که اين امر موجب افزايش نشاط و شادابي در ميان قشر جوان و بزرگسال خواهد شد.

جعفري افزود: اين باشگاه با اين تعداد رشته ورزشي، موجب ايجاد اشتغال بسياري از ورزشکاران بومي و استعدادهاي منطقه و همچنين رشد و رونق هتل ها، رستوران ها و بازار اين شهر خواهد شد.

تصور يک روز بدون ورزش  ممکن نيست

مديرمنابع انساني نفت و گاز گچساران در ادامه بيان کرد: براي اينکه نقش ورزش در اين منطقه بيشتر ملموس شود، يک روز را بدون ورزش صنعت نفت در گچساران و استان تصور کنيد و صدمه و لطمه اي را که ورزشکاران اين ديار از اين نظر متحمل مي شوند، در نظر بگيريد. آنگاه به ارزش اين نعمت بزرگ در اين منطقه کمتر توسعه يافته پي خواهيد برد.

وي در پايان، نقش مسئولان اداره ورزش و جوانان گچساران و استان را در ايجاد تعامل بيشتر با باشگاه نفت و گاز گچساران بسيار تاثيرگذار خواند و افزود: اين باشگاه همواره در چارچوب قوانين وزارت نفت، آماده هرگونه همکاري با اين اداره بوده و قطعا به وعده هاي خود در توسعه ورزش اين منطقه پايبند است؛ اما هرگونه توهين و تخريب را نوعي کارشکني در توسعه ورزش اين منطقه محروم مي داند که آسيب آن متوجه جوانان بومي و با استعداد اين استان خواهد شد و همين امر توجه بيشتر مديرکل ورزش و جوانان استان و رئيس اين اداره در گچساران را براي کنترل و نظارت بيشتر بر برخوردهاي سرپرستان اماکن ورزشي، بيش از پيش مي طلبد.

با شروع فصل جديد  ليگ برتر فوتسال ملی حفاری در  قرچک گرد و خاک کرد

تيم فوتسال شرکت ملي حفاري اهواز، ليگ برتر فوتسال باشگاه هاي ايران، فصل 98-97 را با پيروزي پر گل شروع کرد.

ملي حفاري که فصل گذشته را با عنوان چهارمي به پايان برده بود، حالا بعد از کناره گيري تاسيسات دريايي از فوتسال، تنها نماينده نفتي در فوتسال آقايان است. شاگردان علاسوند در شروع ليگ در قرچک ورامين، مهمان تيم مقاومت قرچک بودند که با ارائه يک بازي برتر، موفق شدند با نتيجه پرگل 5 بر 2 تيم مقاومت را شکست دهند. در اين بازي، ملي حفاري يک پنالتي هم از دست داد تا مقاومت قرچک در نخستين بازي فصل، شش تايي نشود.

در اين ديدار براي تيم ملي حفاري عليرضا رفيعي پور، شهاب طالبي، پيمان حفيظي(2) گل و وحيد کاظمي گلزني کردند. ملي حفاري در شروع ليگ، در رتبه دوم جدول قرار گرفت.

بهروز مکوندي، مربي نفت مسجد سليمان شد

بازگشت مربی قهرمان

بعد از اينکه محمود فکري از ادامه کار با نفت مسجد سليمان انصراف داد و حاضر نشد هدايت اين تيم را در ليگ برتر به عهده بگيرد، مديران تيم فوتبال نفت مسجد سليمان بلافاصله با عبدالله ويسي، مربي خوزستاني به توافق رسيدند؛ اما اين مربي هم به علت بيماري فعلا در بيمارستان بستري است و با توجه به تجويز پزشک، بايد حداقل 2 ماه به استراحت بپردازد و هيچ گونه فعاليت فوتبالي نداشته باشد.

حال با توجه به اتفاق هاي رخ داده و براي اينکه نفتي ها از آمادگي دور نشوند و بتوانند با آمادگي، ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران را شروع کنند، مربي قبلي خود، يعني بهروز مکوندي را استخدام کردند تا هدايت تيم را به عهده داشته باشد. 4 سال پيش بهروز مکوندي در قامت سرمربي، موفق شد نفت مسجد سليمان را به ليگ برتر بياورد و حالا بعد از 4 سال، اين بار به عنوان مربي به نفت برگشته تا در کنار ويسي که فعلا نمي تواند کار کند، نفت را براي ليگ برتر آماده کند و نيز در ادامه راه، مربي اين تيم باشد.

گفتني است، نفت مسجد سليمان براي برپايي اردوي تدارکاتي قرار بود راهي شهر کرد شود؛ ولي با نظر مکوندي اين اردو از شهر کرد، به کردان کرج تغيير مسير داد و حالا نفتي ها اردويي 10 روزه را در کردان کرج برپا کرده اند تا با آمادگي هرچه بيشتر، راهي مسابقات شوند. از سوي ديگر مسئولان باشگاه براي تکميل فهرست تيم، مذاکراتشان را با بختيار رحماني، بازيکن باتجربه فصل قبل ذوب آهن اصفهان و فولاد خوزستان و موسي کوليبالي، مدافع ماليايي سابق استقلال خوزستان آغاز کرده اند و اين دو بازيکن درصورت توافق، در اردوي کردان به تيم اضافه خواهند شد.

درجام ولايت بسيج صنعت نفت گچساران

پايگاه «حبيب ابن مظاهر» قهرمان شد

تيم فوتسال پايگاه حبيب ابن مظاهر، قهرمان مسابقات فوتسال جام ولايت بسيج نفت و گاز گچساران شد.

يک دوره مسابقات ويژه پايگاه هاي حوزه مقاومت بسيج امام حسن مجتبي (ع) شرکت بهره برداري نفت و گاز گچساران با عنوان جام ولايت با حضور 12 تيم و برگزاري 34 مسابقه در سالن چند منظوره آزادي شرکت نفت گچساران برگزار شد.

اين مسابقات که به صورت دوره اي انجام شد، در نهايت با قهرماني تيم پايگاه حبيب ابن مظاهر به پايان رسيد و تيم والفجر مقام دوم و تيم پايگاه آيت اله بروجردي مقام سوم اين رقابت ها را كسب كردند.

 گفتني است، جام اخلاق اين مسابقات و كاپ بازيکن اخلاق را آيت حميدي از تيم پايگاه بلال كسب كرد.

كاپ مربي اخلاق به عزت اله دلاويز از تيم پايگاه رمضان و كاپ سرپرست اخلاق نيز به شاهرخ داودي از تيم پايگاه بروجردي اهدا شد. همچنين آقاي گلي مسابقات را محمدتقي نواب نيا با 16گل زده از تيم حبيب ابن مظاهر كسب كرد.