در ووشو بين المللي جام پارس

جام قهرماني به پارس جنوبي رسيد

 مشعل - هفتمين دوره رقابت هاي ووشو بين المللي جام پارس، با قهرماني تيم پارس جنوبي به پايان رسيد. اين دوره از مسابقات به ميزباني گرگان و در سالن امام خميني (ره) اين شهر برگزار شد که با درخشش و برتري ووشو کاران پارس جنوبي همراه بود.

مسابقات بين المللي ووشو جام پارس با حضور ووشوکاراني از 7 کشور خارجي سوئد، ويتنام، هند، افغانستان، پاکستان، ارمنستان، لبنان و دو تيم ايراني پارس جنوبي قهرمان ليگ برتر ايران و تيم هيات ووشو گلستان که ميزبان بود، برگزار شد.

در پايان اين رقابت ها، تيم پارس جنوبي با عملکرد درخشان تالوکاران و سانداکاران از مقام قهرماني خود در دوره گذشته دفاع کرد و با اقتدار و کسب 14 مدال طلا، 4 نقره و يک برنز بر سکوي قهرماني ايستاد. هيات ووشوي گلستان با 5 مدال طلا، 8 نقره و يک برنز دوم شد و هند با 3 نقره و 9 برنز به مقام سوم رسيد. تيم هاي افغانستان، ويتنام، لبنان، ارمنستان، پاکستان و سوئد در رتبه هاي بعدي ايستادند.

 نتايج قهرمانان پارس جنوبي در دو بخش ساندا و تالو به شرح زير است:

 بخش ساندا

 وزن منهاي 60 کيلوگرم:

 رضا سبحاني نايب قهرمان شد.

 وزن منهاي 75 کيلوگرم:

 يوسف صبري به مدال طلا دست يافت.

 وزن منهاي 80 کيلوگرم:

 يزدان کرمي نژاد قهرمان شد.

وزن منهاي 85 کيلوگرم:

 معين تقوي به مدال طلا رسيد.

وزن منهاي 90 کيلوگرم:

بخش تالو

 آرمان بازياري به طلا رسيد.

وزن به اضافه 90 کيلوگرم:

 محمدنصيري قهرمان شد.

 نفرات برتر تالو

 سبک فرم چانگ چوان

 سامان احمدي و بهروز بخشي زاده قهرمان و نايب قهرمان شدند.

سبک فرم نن دائو

مصطفي حسن زاده قهرمان شد.

 سبک فرم تاي چي چوان

علي وطن خواه قهرمان شد.

سبک فرم نن گوئن

 مصطفي حسن زاده به مدال طلا دست پيدا کرد.

سبک فرم جين شو

 بهروز بخشي زاده و سامان احمدي، اول و دوم شدند.

 سبک فرم تاي چي جين

علي وطن خواه قهرمان شد.

سبک فرم نن گوئن

مصطفي حسن زاده قهرمان شد.

 سبک فرم چيانگ شو

 سامان احمدي و بهروز بخشي زاده، قهرمان و نايب قهرمان شدند.

در روز جهاني يوگا

نخستین گردهمايي بانوان يوگا کار شركت ملي نفت ايران برگزار شد

بانوان شركت كننده در كلاس هاي يوگا شركت ملي نفت، روز جهاني اين رشته را گرامي داشتند.

 21 ژوئن (31 خردادماه) از سوي سازمان ملل متحد، با هدف ترويج همدلي بين تمامي اقوام و ملل جهان، به عنوان روز جهاني يوگا معرفي شده است.

در اين روز دوستداران ورزش يوگا، با حضور در طبيعت و انجام تمرين هاي مربوط به اين رشته که اغلب از طبيعت الهام گرفته شده است، ضمن اداي احترام به جهان هستي و احساس يگانگي با آن و تشکر از موهبت هايي که خداوند از دامن طبيعت به انسان ارزاني کرده، با ديگر ملل جهان متحد و متعهد مي شوند تا با انتخاب سبک زندگي سالم و احترام به طبيعت و ديگر هم نوعان خود، بدون توجه به نژاد و زبان، دنيا را به مکاني بهتر براي زندگي خود و نسل آينده تبديل کنند.

به همين منظور و به مناسبت روز جهاني يوگا، امسال براي نخستين بار با پيشنهاد خانم سهرابي نژاد، مربي كلاس هاي آموزشي رشته يوگا و همچنين همكاري و هماهنگي هيات ورزش هاي همگاني با امور ورزش و تربيت بدني، هزار نفر از بانوان شرکت کننده درکلاس هاي يوگا شرکت ملي نفت ايران، با حضور در پارک بهشت مادران تهران (مخصوص بانوان) و انجام تمرين هاي يوگا در دامان طبيعت، اين روز را گرامي داشتند.

نفت و گاز پارس و امور ورزش

 قهرمان فوتسال كاركنان و پيشكسوتان  شرکت ملي نفت شدند

 مسابقات فوتسال جام رمضان شرکت ملي نفت ايران در دو رده سني كاركنان و پيشكسوتان، به همت امور ورزش و تربيت بدني اين شركت و نيز هيات فوتسال در دو رده سني كاركنان و پيشكسوتان، در سالن چند منظوره مجموعه
ورزشي - آموزشي شماره 2 صنعت نفت از اول خرداد تا 3 تير 97 برگزار شد.

در اين دوره از رقابت ها 300 فوتساليست از شركت ها و بخش هاي مختلف شركت ملي نفت و واحدهاي ستادي وزارت نفت در قالب 9 تيم در رده كاركنان و14 تيم در رده پيشكسوتان به مصاف يكديگر رفتند.  در رده كاركنان، پس از انجام مسابقات مقدماتي، 4 تيم نفت وگاز پارس، امور ورزش، مديريت اچ اس اي ومديريت اكتشاف به مرحله نيمه نهايي رسيدند.  در پايان رقابت هاي اين رده سني، تيم قدرتمند نفت و گاز پارس موفق شد با يك بازي حساب شده و منسجم با حساب 4 بر صفر اکتشاف را شکست دهد و جام قهرماني را بالاي سر ببرد. تيم مديريت اكتشاف نيز در جايگاه دوم قرار گرفت. در ديدار رده بندي هم اين تيم امور ورزش بود كه با شكست تيم مديريت (اچ اس اي) دو بر يك به مقام سوم اين دوره از رقابت ها دست يافت. ازسوي كميته برگزاري مسابقات تيم مديريت (اچ اس اي) به عنوان تيم برتراخلاق اين رده سني انتخاب شد.

در رده پيشكسوتان، پس از انجام مسابقات در مرحله گروهي، چهار تيم ايثارگران (ب)، امور ورزش، مديريت اكتشاف و امورصندوق ها به مرحله نيمه نهايي رسيدند كه پس از انجام ديدارهاي ضرب دري در مرحله نيمه نهايي، دو تيم امور ورزش و مديريت اكتشاف با شكست حريفان خود، فيناليست شدند. در مسابقه پاياني، تيم امور ورزش در يك بازي پر افت و خيز با پيروزي قاطع 8 بر 2 توانست از سد حريف خود بگذرد و عنوان قهرماني را از آن خود کند. در مسابقه رده بندي نيز تيم امور صندوق ها - قهرمان دوره هاي گذشته اين رقابت ها - تيم ايثارگران (ب) را با نتيجه 3 بر يك از پيش رو برداشت و جايگاه سوم را به خود اختصاص داد. شايان ذكر است، تيم ايثارگران (ب) در پايان اين مسابقات، به عنوان تيم برتر اخلاق رده سني پيشكسوتان معرفي شد.

گفتني است، در شب پاياني اين دوره از مسابقات، با حضور رييس امور ورزش و تربيت بدني، مدير عامل شركت مديريت اكتشاف، مديركل امور سلامت، تربيت بدني و مسئوليت اجتماعي، مديران منابع انساني و رؤساي ورزش تيم هاي برتر راه يافته به مرحله پاياني، سرپرست خدمات رفاهي اجتماعي، رئيس دفتر مشاور معاون مدير عامل در امور عمليات غير صنعتي، رييس امور ورزش هاي همگاني، رييس مجموعه ورزشي - آموزشي شماره 2 صنعت نفت، رئيس و دبير هيات فوتسال، جوايز، احكام قهرماني، مدال ها و كاپ هاي تيم هاي اول تا سوم و تيم هاي برگزيده اخلاق اهدا شد.

صعود کارکنان  گاز خراسان رضوی به قله شاه جهان

جمعي از کارکنان شرکت گاز خراسان رضوي، موفق به فتح قله 3080 متري شاه جهان واقع در شمال شرقي کشور شدند.  تيم کوهنوردي کارکنان گاز خراسان رضوي به همت هيات ورزش هاي همگاني و امور ورزش اين  شرکت، در ادامه صعودهاي دوره اي خود، قله شاه جهان با ارتفاع 3080 متري را که به عنوان بلندترين قله استان خراسان شمالي است، طي يک روز و نيم کوهپيمايي فتح کردند. تيم کوهنوردي شرکت گاز خراسان رضوي، تاکنون موفق به فتح قله هاي بسياري در استان خراسان رضوي، شمالي، جنوبي، سمنان، گلستان، هرمزگان، يزد و مازندران شده است. کوهنورداني که در اين  صعود حضور داشتند، عبارتند از: عليزاده، دين پناه، ايماني فر، مرادي، نيک پور، رفعتي زاده، اميد بخش، ساعي،  بيات، ياقوتي، پسنيده و وفايي نژاد.