ناگت مرغ

مواد لازم

سينه مرغ: نيم كيلو

پياز: يك عدد كوچك

پنير پيتزا: 100 گرم

پفك نمكي پودر شده: نصف پيمانه

پودر سير: يك قاشق غذاخوري

پودر نان: دو قاشق سوپخوري

طرز تهيه

سينه مرغ خام را با پياز، پنير و پودر سير در مخلوط كن له كنيد تا به صورت خمير چسبناكي درآيد. در ظرف ديگري پودر پفك نمكي و پودر نان را مخلوط كنيد. سپس از خمير مرغ تهيه شده به اندازه يك گردو برداريد و با مرطوب كردن دست، به آن فرم بدهيد كه البته به شكل لوله اي در اندازه كوچك باشد، سپس اين خمير را كه حالا نامش ناگت است، در مخلوط پودر نان و پفك نمكي بغلتانيد و در روغن داغ سرخ كنيد.

چون پودر مخصوص ناگت براي طبخ خانگي آن در دسترس نيست، از مخلوط پفك نمكي استفاده مي شود تا به رنگ و مزه واقعي پودر ناگت نزديك شود.

 

رنگ هاي سخنگو

احساس «تنفر» از هر يک از رنگ ها، مي تواند بيانگر موضوعي باشد که به هر کدام به طور جداگانه اشاره مي کنيم:

 

  قرمز

اگر از رنگ قرمز متنفريد، نشان مي دهد که بسيار دلواپس و نااميد هستيد. شايد هم از خستگي و ضعف جسماني رنج مي بريد؛ اما مشکل واقعي شما اين است که هميشه دنبال هدف هاي بزرگ و غيرعملي مي رويد و وقتي هم که شکست مي خوريد، در لاک خود فرو مي رويد.

  نارنجي

به خاطر عمر و سال هايي که به بطالت تلف کرده ايد، بر خود خشم داريد؛ ولي يادتان باشد، فقط شما نيستيد که مسئوليت همه بدبختي هاي دنيا را بر دوش داريد، اگر بتوانيد مشکلات خصوصي خود و خانواد گي تان را حل کنيد، مطمئن باشيد که خيلي از مشکلات ديگر حل خواهد شد.

  آبي

«تنفر» از رنگ آبي نشان مي دهد که از زندگي و يکنواختي آن خسته شده ايد. احتياج به تنوع و هيجان داريد و به همين زودي هاست که قيد و بندهاي زندگي را از هم جدا کنيد. در دوره اي هستيد که احساس مي کنيد دلتان مي خواهد همه چيز را تغيير دهيد.

  زرد

اگر از رنگ زرد تنفر داريد، بايد بگويم بسيار حساس و بدبين هستيد و از هر چيز بديع و مدرن بدتان مي آيد. مردم هميشه شما را اخمو و عصباني مي يابند.

  قهوه اي

ترستان از اين است که نتوانيد مأموريت تان را به پايان برسانيد. چه مأموريتي ؟ اگر همه دانش هاي دنيا را هم در ذهن و مغز کوچک تان جاي بدهيد، آخرش به کجا خواهيد رسيد؟ پس تا دير نشده کمي هم تفريح کنيد. به عشق فکر کنيد که حتي عذابش نيز شيرين است .

  سبز

کسي که از اين رنگ متنفراست، حتماً يک ايرادي دارد. اگر در هدف هايتان شکست خورده ايد، چرا ديگران را شماتت مي کنيد؟ خودتان را تنهاترين موجود روي زمين حس مي کنيد. سعي کنيد به جاي خودخوري، به کتابخانه برويد و در اجتماعات شرکت کنيد و خودتان را از برج عاجي که ساخته ايد، بيرون بيندازيد.

   سياه

تنفر از رنگ «سياه» بيان کننده آن است که فکر مي کنيد در دنيا، بدي وجود ندارد و بدبختي فقط افسانه است. خودتان را کامل مي دانيد و سعي مي کنيد که اشتباه نکنيد؛ ولي اگر مرتکب اشتباه شديد، هرگز اعتراف نخواهيد کرد.

 سفيد

اگر از رنگ سفيد متنفريد، يا اگر هاله مغناطيسي دور بدن تان فاقد اين رنگ است، با عرض معذرت بايد بگوييم که در اسرع وقت با يک روان پزشک تماس بگيريد.

 

فوايد ورزش شنا براي کودکان

تنها چيزي که مي تواند گرماي طاقت فرساي تابستان را براي ما شيرين و دلپذير کند، شنا کردن است. شنا از آن دست ورزش هايي است که براي تمامي سنين و حتي آنهايي که بيمار هستند، مفيد است. مسلما کودکان از شنا کردن بسيار لذت مي برند و بسياري از انرژي هاي نهفته آنها در اين ورزش آزاد مي شود.

شنا کردن مي تواند براي بعضي از کودکان ترس آور باشد؛ ولي براي بيشتر آن ها نشاط آور و جذاب است. به گفته بيشتر پزشکان، کودکان از بدو تولد   مي توانند داخل وان يا حوضچه هاي کوچک شنا کنند. اين کار علاوه بر اينکه استقلال کودکان را بالا مي برد، به افزايش اعتماد به نفس آنها نيز کمک شاياني مي کند.

تا قبل از سن 4 سالگي توصيه مي شود که کودکان در استخر هاي مخصوص و تحت نظر والدين شنا کنند؛ البته حتما نيازي نيست که کودکان شنا را به طور کامل و حرفه اي بلد باشند، همين که داخل آب بتوانند آب بازي کنند و جنب و جوش داشته باشند، براي آنها بسيار مفيد خواهد بود. شنا کردن به کودکان کمک مي کند تا عضلاتي قوي تر داشته باشند، همچنين به رشد استخوان ها نيز بسيار کمک خواهد کرد؛ زيرا استخوان ها در نتيجه فعاليت و ورزش کردن رشد مي کند.

به طور کلي آب بازي و شنا، موجب پرورش خلاقيت در کودکان نيز مي شود و آنها را با برخي مفاهيم فيزيکي مثل حجم، چگالي و... به طور ناخودآگاه آشنا مي کند.

 اگر قصد داريد کودک خود را به استخر بفرستيد، لازم است که به برخي نکات توجه داشته باشيد:

 دقت داشته باشيد استخري که براي کودک خود انتخاب مي کنيد، حتما موارد بهداشتي در آن رعايت شود. آب بايد بدرستي و با مواد بدون ضرر تصفيه شود.

 حتما براي کودک خود جليقه نجات تهيه کنيد و در هنگام خريد آن توجه داشته باشيد که اين جليقه، مناسب وزن و سن کودک بوده، سالم باشد و از جنس مرغوب تهيه شده باشد؛ زيرا برخي مواد اوليه ممکن است براي کودکان حساسيت زا باشند.

کودک خود را وادار کنيد که در استخر حتما از کلاه شنا استفاده کند. اين کار از سست شدن ريشه موها و همچنين تماس مو با آب استخر جلوگيري مي کند.

 به کودکان مايوي مناسب بپوشانيد. مايوي کوچک تر يا بزرگتر از سايز آنها مي تواند براي آنها اذيت کننده باشد. همچنين جنس مايو بسيار با اهميت است. توصيه مي شود که حتما از مارک هاي معروف و قابل اعتماد تهيه کنيد.

 ساعت شنا نيز بايد به گونه اي انتخاب شود که کودکان بيش از حد خسته نشوند؛ زيرا کودکان توانايي تشخيص خستگي يا افت فشار را ندارند، بخصوص زماني که مشغول بازي هستند. پس درصورتي که ساعت شنا طولاني شود، آنها دچار افت فشار و خستگي مفرط مي شوند که براي کودکان بسيار خطرناک است.

  سعي کنيد در فواصل زماني معين، به کودک خود خوراکي مناسب بدهيد تا انرژي کافي را  براي فعاليت دريافت کند.

-استفاده از جکوزي و سونا مي تواند براي کودکان بسيار خطرناک و حتي کشنده باشد.

-با رعايت نکات ايمني و بهداشتي مي توانيد سلامت و شادي را براي کودکان خود به ارمغان بياوريد.

 

 

اشتباه در استفاده از سشوار

 

دغدغه آراستگي و زيبايي ظاهري، هر روز جاي پررنگ تري در ذهن و زندگي انسان ها باز مي کند؛ روندي سريع و غيرقابل کنترل که هم هزينه زيادي براي ما و هم سود کلاني براي سالن هاي زيبايي دارد. با اين حال هنوز هستند کساني که براي انجام کارهاي ساده تر، خودشان دست به کار مي شوند. مثلا کشيدن سشوار که به سادگي و در زماني کوتاه، موها را آراسته و مرتب مي کند؛ اما همين سشوار ساده، گاهي دردسرهايي با خود به همراه دارد، آن هم در مواقعي که با اصول استفاده از آن آشنا نباشيد. در ادامه به اشتباه هاي رايج در استفاده از سشوار اشاره مي کنيم.

 

حرارت زياد براي موسم است. چه دوش گرفتن با آب داغ باشد و چه استفاده از سشوار يا  اتوي مو با حرارت بالا؛ چون اين کار علاوه بر آسيب رساندن به ساختمان موها و شکننده کردن آن، به مرور زمان ظاهر سالم و درخشان موها را براي هميشه از بين خواهد برد. پس اگر از سشوار يا هر وسيله داغي براي حالت دادن به موهاي خود استفاده مي کنيد، بايد پيش از شروع،  از محصولاتي استفاده کنيد که از موها در برابر آسيب و گرما محافظت کنند. حتما مي پرسيد چگونه؟ قبل از کشيدن سشوار، اسپري يا کرم هاي حفاظت کننده به موهاي نم دار خود بزنيد. اين محصولات در کنار مراقبت، موها را نرم و خوش حالت هم مي کنند.

 

 متعلقات سشوار که در داخل جعبه در کنار خود دستگاه چيده مي شوند، براي زيبايي و تزيين نيستند؛ چون کارايي آنها در هنگام خشک کردن يا حالت دادن به موها بيشتر از خود سشوار است. پس به جاي پنهان کردن، از آنها استفاده کنيد، به ويژه کلاهک اين دستگاه که چيزي شبيه نوک اردک است و به اين دليل براي سشوار شما طراحي شده که  جريان هواي سشوار را به جاي پخش شدن، مستقيم روي مو متمرکز کنيد. از طرفي براي صاف کردن موها مي توانيد به کمک اين کلاهک  از قسمت ريشه تا نوک موها را با چند بار بالا و پايين کردن سشوار و به کمک برس، صاف و يکدست کنيد.

 

شايد يکي از سخت ترين کارها براي کساني که موهايي حجيم و پر پيچ و تاب دارند، خشک کردن و حالت دادن با سشوار باشد، اما اشتباه نکنيد، چون شما مي توانيد با تقسيم بندي مو از ريشه و سامان دادن به آشفتگي آن، به راحتي موهاي خود را آراسته کنيد. پس به کمک کليپس هاي نگهدارنده، قسمت هايي از مو را که کاري با آنها نداريد، کنار بزنيد و به راحتي با تقسيم بندي موها به قسمت هاي کوچک، تمام موهاي خود را خشک و آراسته کنيد.

 

 نگه داشتن صحيح سشوار، يکي از مهارت هايي است که با تسلط به آن ، سرعت و مهارت شما در سشوار کشيدن دو چندان مي شود. حتما ديده ايد که برخي براي استفاده از سشوار، از بدنه آن براي نگه داشتن اين وسيله در دست کمک مي گيرند، اما اين کار اشتباه است؛ چون علاوه بر  اينکه ديد شما را حين کار مي گيرد،  باعث مي شود که  نتوانيد سشوار را بخوبي کنترل کنيد. پس سشوار را از دسته آن و موازي با شانه تان نگه داريد. به علاوه اينکه سر سشوار بايد با دسته سشوار در يک جهت قرار گيرد، نه به صورت عمودي؛ چون در اين صورت موها از پشت شانه سوخته و وز مي شوند.

 

 گاهي برخي قسمت هاي مو، هنگام خشک کردن يا حالت دادن از زير دست تان در مي رود. از طرفي خيس و در عين حال خشک ماندن موها در کنار هم، موهاي شما را وز و آسيب ديده مي کند. بنابراين براي اينکه از خشک شدن تمام قسمت هاي موي خود مطمئن شويد، پس از پايان کار به کمک باد خنک سشوار، خيس يا خشک بودن موهاي خود را بررسي کنيد. موها بعد از سشوار کشيدن، داغ مي شوند؛ اما اين داغ شدن به اين معنا نيست که مو، خشک هم شده باشد. درنتيجه براي داشتن موهايي يکدست و زيبا، به اين نکته در استفاده از سشوار هم توجه داشته باشيد.

 

استفاده از برس هاي نامناسب،  يکي ديگر از اشتباه هاي ما در آراسته کردن مو  با اين وسيله حرارتي است. درست است که برس هاي فلزي در اندازه هاي مختلف مي توانند حالت زيبايي را هنگام کشيدن سشوار به موها ببخشند، اما بايد اين نکته را هم درنظر داشته باشيد که دندانه هاي فلزي اين برس ها همراه با حرارت بالاي سشوار، مي توانند آسيبي جدي به موهاي شما وارد کنند، بويژه اگر موهاي زبر يا نازک و ظريفي داريد. پس بعد از استفاده از محصولات محافظت کننده، حتما از برس با دندانه هايي از جنس موهاي طبيعي  استفاده کنيد. چون اين برس ها موي شما را به خوبي شانه کرده و از صدمه ديدن يا شکستن در امان نگه مي دارند.

 

 سشوار را با حرارت مستقيم و نزديک به موهاي خود قرار ندهيد، چون با اين کار موهاي شما سريع تر خشک نمي شود، بلکه آنها را مي سوزاند. شما بايد سشوار را با حداقل سه تا چهار سانت فاصله از مو نگه داريد و آن را مرتب حرکت دهيد تا همه موها به يک اندازه گرما و حرارت غيرمستقيم دريافت کنند. جدي نگرفتن اين نکته، عمر موهاي شما را کوتاه خواهد کرد، تا جايي که داشتن موهايي بلند و زيبا، به آرزويي دست نيافتني تبديل خواهد شد.