برگزاري  اولين جشنواره فرهنگي ورزشي بانوان و خانواده هاي كاركنان پارس جنوبي

نخستين جشنواره فرهنگي ورزشي بانوان و خانواده هاي كاركنان شاغل در پارس جنوبي با حضور 11 شرکت منطقه ويژه، نفت و گاز پارس، پازارگاد، پتروشيمي زاگرس، پتروشيمي جم، پتروشيمي مهر، پتروشيمي آرياساسول، پتروشيمي پرديس، بهداشت و درمان صنعت نفت، شركت  نفت و گاز زاگرس جنوبي و شركت مجتمع گاز پارس جنوبي برگزار شد.در اين دوره از مسابقات 400 ورزشکار حضور داشتند که در 9 رشته ورزشي (بدمينتون ـ تيراندازي ـ طناب كشي ـ تنيس روي ميز ـ دارت ـ آمادگي جسماني ـ فوتبال دستي ـ شنا و شطرنج) و به ميزباني سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس در مجموعه ورزشي خليج نايبند به مدت يک هفته از تاريخ 17 ارديبهشت تا 23 ارديبهشت 97 با يکديگر به رقابت پرداختند.سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس در مجموعه ورزشي خليج نايبند، ميزباني نخستين دوره از اين رقابت ها را به عهده داشت.در پايان اين رقابت ها که بسيار سخت و فشره برگزار شد و از سطح کيفي بالايي نيز برخوردار بود و ورزشکاران رقابت نزديکي با يکديگر داشتند، ورزشکاران منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس با كسب 7 مدال طلا، 13 نقره و 7 برنز در مجموع و کسب 54 امتياز به مقام قهرماني دست پيدا کردند. پتروشيمي جم با کسب 6 مدال طلا، 6 نقره و 8 برنز در مجموع و کسب 38 امتياز مقام دوم را کسب کرد و کاروان پتروشيمي آرياساسول با کسب 4 مدال طلا، 3 نقره و 4 برنز در مجموع و کسب 22 امتياز، مقام سوم اين جشنواره را به دست آورد.

رضاييان :   بانوان نفتي از توانايي بالايي  در ورزش برخوردارند

نخستين جشنواره فرهنگي ورزشي بانوان و خانواده هاي كاركنان شاغل در پارس جنوبي، با حضور 11 شرکت به ميزباني سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس در مجموعه ورزشي خليج نايبند برگزار شد.

بهرام رضاييان، رئيس امور ورزش سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس و مدير عامل باشگاه پارس جنوبي جم در خصوص هدف از برگزاري اين رقابت ها به «مشعل» گفت: با توجه به شرايط سخت کار در منطقه عسلويه و به دنبال آن ايجاد فضاي شاد و سلامت و با هدف اجراي سياست هاي شوراي ورزش شرکت ملي نفت ايران به منظور توسعه ورزش همگاني و شناسنامه سلامت کارکنان و نيز اشاره وزير نفت در زمينه ترويج ورزش همگاني و مسئوليت اجتماعي و ايجاد سلامت ميان کارکنان، امورورزش سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس درصدد بر آمد که اولين دوره مسابقات فرهنگي ورزشي بانوان و خانواده هاي كاركنان شاغل در منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس را برگزار کند که خوشبختانه با استقبال خوبي مواجه شد. رضاييان در خصوص اينکه با توجه به برگزاري اولين دوره از رقابت ها، آن هم در 9 رشته ورزشي مختلف، آيا پتانسيل حضور ورزشکاران وجود داشت، گفت: سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس شامل شرکت هاي بي شماري است که کارکنان زيادي دارد و به جرات مي توان گفت که حداقل يک سوم يا شايد بيشتر از آن را بانوان تشکيل مي دهند. به همين منظور ظرفيت برگزاري هر 9 رشته را داشتيم که با استقبال بسيار خوبي هم مواجه شديم. سياست ما در منطقه اين است، به همان اندازه که براي ورزش آقايان، بهترين شرايط را فراهم مي کنيم، براي ورزش بانوان هم شرايط و امکانات ورزشي فراهم باشد.

وي سپس به سطح کيفي رقابت ها اشاره کرد و گفت: با توجه به اينکه اولين دوره رقابت هاي بانوان را برگزار مي کرديم، بايد بگويم مسابقات از سطح کيفي بالايي برخوردار بود و بانوان ورزشکار حاضر در رقابت ها، رقابت سخت و نزديکي با يکديگر داشتند. من به جرات مي توانم بگويم که در اولين تجربه برگزاري چنين مسابقاتي، آن هم به اين وسعت در سطح منطقه، نتايج بسيار خوب بود و بانوان نفتي نشان دادند که از توانايي بالايي در ورزش برخوردارند.  رئيس امور ورزش سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس در ادامه به انتخاب بهترين ها براي حضور در مسابقات سراسري شرکت ملي نفت و همينطور المپياد سراسري وزارت نفت اشاره کرد و گفت: اين رقابت ها نه تنها براي ترويج و رشد و توسعه ورزش همگاني در ميان بانوان وخانواده هاي آنها در سطح منطقه بود؛ بلکه يک مسابقه گزينشي براي نفرات برتر به منظور حضور آنها در رقابت هاي سراسري شرکت ملي نفت و سپس وزارت نفت به شمار مي رفت. البته اين را هم بايد اضافه کنم که قهرمانان دوره هاي گذشته المپياد نفت، در اين مسابقات حضور داشتند که سطح مسابقات را بالا تر بردند. رضاييان در ادامه به رعايت شرايط سني ميان ورزشکاران شرکت کننده اشاره کرد و گفت: شرايط سني براي تمام رشته ها در ميان تمام ورزشکاران رعايت شد. ما اين رقابت ها را هم براي کارکنان شاغل وهم فرزندان آنها و نيز بانوان و خانواده هاي مستقر در شهرک هاي نفتي در چند رده سني برگزار کرديم. بنابراين رقابت ها با رعايت عدالت برگزار شد.

وي در پايان گفت: از حمايت هاي يوسفي، مدير عامل سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس تشکر مي کنم که هميشه در مسائل ورزشي، حامي ما بوده اند و به ورزش همگاني و قهرماني نگاه ويژه اي داشته اند و هيچ وقت حمايت هايشان را دريغ نکرده اند. ما همانقدر که در ورزش همگاني فعاليم، در ورزش قهرماني در رشته هايي مثل وشوو و فوتبال ساحلي نيز با حمايت هاي ايشان قهرمان ايران هستيم و در ليگ برتر فوتبال نيز از مدعيان به شمار مي رويم.

 

رزمي کار نفتي قهرمان شد

سعد مزرعه، فرزند کرم الله مزرعه، کارمند مديريت خدمات ترابري و پشتيباني توليد شرکت ملي مناطق نفت خيزجنوب که عضو تيم دونفره تيم ملي هنر هاي رزمي جمهوري اسلامي ايران در مسابقات فستيوال هنرهاي رزمي 2018در تفليس گرجستان بود، در اين دوره از مسابقات در رقابت با شرکت کنندگاني از کشورهاي مختلف جهان، موفق به کسب عنوان قهرماني جهان و مدال طلاي اين پيکارها شد.

بازي هاي جهاني هنرهاي رزمي كاپ اژدهاي سرخ در شهر تفليس گرجستان با حضور 17 كشور در دو بخش آماتور و حرفه اي و در رشته هاي مختلف رزمي در تاريخ 10 تا 14 مي 2018 برگزار شد.

اين مسابقات با نظارت كنفدراسيون جهاني هنرهاي رزمي و سازمان جهاني اژدهاي سرخ، به ميزباني كنفدراسيون هنرهاي رزمي گرجستان و انجمن اژدهاي سرخ و كونگ فو توآ گرجستان ، با همكاري فدراسيون جهاني كونگ فوتوآ، سازمان حرفه اي WK-1 و فدراسيون كونگ فو گرجستان و با حضور بيش از 300 ورزشكار در بخش هاي مبارزاتي
( كيك بوكسينگ، ساندا، مايانا،K-1) و هنرهاي فردي( شائولين، كونگ فو، مماي، تاي چي، دفاع شخصي، كاراته، ثبت ركورد هنرهاي رزمي و...) با شكوه خاصي برگزار شد.سعد مزرعه متولد سال 1361 و بيش از 10 سال است که فعاليت ورزشي دارد و از 18 ماه قبل زير نظراستاد کاظمي در سبک دفاع شخصي فعاليت مي کند.

قضاوت داور کبدي کار
پخش منطقه همدان

کبدي کار شاغل در شرکت پخش فرآورده هاي نفتي منطقه همدان، در فينال رقابت هاي قهرماني آسيا، بازي ميان دو تيم پرقدرت هندوستان و پاکستان را قضاوت  کرد. سيد مجتبي مجتبايي از کارکنان شرکت پخش فرآورده هاي نفتي منطقه همدان، که از کبدي کاران تويسرکاني است، در اين رقابت ها به عنوان داور حضور يافت و کادر داوري را در مسابقات قهرماني آسيا همراهي کرد. اين داور همداني پس از گذراندن دوره هاي ارتقا، در حال حاضر به عنوان داور بين المللي در ميادين برگزاري مسابقات کبدي سوت مي زند. سيد مجتبي مجتبايي، کارمند شاغل در انبار نفت نوشيجان ناحيه ملاير از توابع منطقه همدان که سال ها در رشته هاي مختلف ورزش هاي همگاني حضوري پررنگ داشته است، با ادامه فعاليت حرفه اي در رشته کبدي و گذراندن دوران بازيگري، هم اکنون در زمره داوران سرشناس استان همدان قرار دارد.

کارمند نفت خيزجنوب نايب قهرمان شد

مهرداد سرخي، كارمند مهندسي و ساختمان شركت ملي مناطق نفت خيزجنوب، عنوان نايب قهرماني مسابقات پاورليفتينگ جهان را به خود اختصاص داد.

 در اين رقابت ها كه با حضور ورزشكاراني از 16 كشور جهان به ميزباني مجارستان برگزار شد، مهرداد سرخي در وزن 90 كيلوگرم با مهار وزنه 175 كيلوگرم، موفق به كسب عنوان نايب قهرماني و مدال نقره اين رقابت ها شد.شايان ذكر است، مهرداد سرخي 47 ساله داراي مدرك مربيگري C بين المللي و مربي تيم بدنسازي و پرورش اندام شركت ملي مناطق نفت خيزجنوب است.